Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Uwagi dotyczące strony, Czyli to co trzeba by poprawić...

post 30-08-2005, 21:41
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 17

Ok, proszę tutaj o wpisywanie wszelkich uwag dotyczących strony, czyli błędy:

- ortograficzne,
- stylistyczne,
- merytoryczne,
- logiczne,
- kodowe,
- składu,
- graficzne...

...i jakie Wam jeszcze przyjdą do głowy. :)

www.nso-w.prv.pl

Dodam też teraz, że niektóre przeglądarki nie aktualizują od razu poprawionego pliku strony (taka dziwna własność domenki prv.pl) i to, że nadal będziecie widzieć błąd nie znaczy, że nie został poprawiony. W związku z tym będę się starał informować gdy wprowadzę, wskazane przez kogoś potrzebne poprawki.

Zgłoszone i nie rozwiązane błędy/uwagi:
1. Wyróżnienie ikonką, gdzie klikać by przerzucać strony - eksperymenta prowadzone są.
2. Kolor stron. Narazie będą takie jakie są.
3. Czekam na propozycje nowej treści dla 2 strony książki. Trochę poprawione, ale tylko trochę.
4. Logo prawdopodobnie już takie zostanie.
5. Czcionki prawdopodobnie zostana takie jakie są.
6. Troszkę zmniejszony odstep między tytułami - taki narazie zostanie.
7. Styl linków i odstępy między nimi zostaną takie jakie są.

Powiększa się ta lista, a to dlatego, że mi się: nie chce, nie umię, nie mam czasu, mam inne ważniejsze sprawy na głowie... lub po prostu się z Wami nie zgadzam. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-08-2005, 22:16
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

Ja się przyczepię jeszcze do tych akapitów :P
Tam gdzie są dialogi w moim fragmencie troszkę się te akapity porozjeżdżały.
Poza tym zauważyłem, że niektóre akapity są w różnych wielkościach. Póki co to tak bardzo nie gryzie, ale na przyszłość przydałoby się tego uniknąć!
+Quote Post
post 30-08-2005, 22:22
Post #3

SHM-1
Group Icon

CYTAT (smoq @ 30-08-2005, 20:31)
Ja się przyczepię jeszcze do tych akapitów :P
Tam gdzie są dialogi w moim fragmencie troszkę się te akapity porozjeżdżały.
Poza tym zauważyłem, że niektóre akapity są w różnych wielkościach. Póki co to tak bardzo nie gryzie, ale na przyszłość przydałoby się tego uniknąć!

Hym... Wiem że akapity i odstepy dla dialogów powinny być identyczne ale jakoś wydawało mi się, że tak będzie lepiej... ale może to zmienię. Zobaczę.

A co do różnych wielkości akapitów to... no nie wiem. Może jednak wprowadzę stałą wielkość i wtedy powiesz, czy nadal są rozjechane bo u mnie wygląda tak jak zrobiłem (u mnie jest ok).
+Quote Post
post 30-08-2005, 22:29
Post #4

Wicked Woman
Group Icon
Nr użytkownika: 994

Uwagi DrPotf0r'a:

- dodac jakiekolwiek symbole (w formie zakladek czy tez ikonek obok stron) ktore beda informowac osoby ogladajace strone o tym gdzie klikac by wejsc dalej / cofnac strone.
- byc konsekwentnym - brazowe strony -> musza byc zniszczone - wymowka 'ze wszystkie beda musialy byc takie same', jest nie do przyjecia, bo nie jest prawdą
- jesli maja byc takie strony jak sa obecnie, to zmienic kolor ich na bialy.

CYTAT
Na tej stronie internetowej zamieszczane są
fragmenty opowiadania, rozbudowywanego przez
społeczność Falloutową, która krok po kroku wzbo-
gaca historię Monick, głównej bohaterki opisanych
tu przygód.

<-- jedno zdanie!
CYTAT
Zanim jednak
to zrobisz, proszę zapoznaj się z fabułą...

> Wstęp, w którym tłumaczymy zasady pisania <

> Charakterystyki postaci <

> Streszczenie pierwszej części NSO <

...gdy już zapoznasz się z zasadami i poznasz
historię naszej bohaterki z okresu, gdy pisaliśmy
w innych okolicznościach i miejscu, czas najwyższy
przeczytać najświezsze przygody, zebrane na kolejnych stronach tej ksiażki.

To tez jest jedno zdanie. Font jest za maly, nie widac co przecinek a co kropka, stad ten blad.

Zdaje sie ze 'spolecznosc falloutową' pisze sie z malej litery gdyz to przymiotnik
+Quote Post
post 30-08-2005, 22:35
Post #5

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

poprawić logo... na takie z gęsim piórem lub chociaż wiecznym piórem..

Co do klikania jestem za, Doc ma racje, było by dobre np zagięcie na rogu...
+Quote Post
post 30-08-2005, 23:47
Post #6

SHM-1
Group Icon

smoqu, jak byś mógł to sprawdź (odśwież) te strony:

http://www.nso-w.prv.pl/i002.htm
http://www.nso-w.prv.pl/i003.htm

...i powiedz jak u ciebie to wygląda. Akapity powinny byc takie same i różnić się co najwyżej jednym milimetrem.
Poprawiłem jeszcze coś. Zauważyłem, że myślniki są różnej wielkości w treści opowiadania. W pozostałych miejscach mnie to nie przeszkadza (szczególnie, że poprawianie to sporo roboty :P ), ale w opowiadaniu zmieniłem wszystkie na dłuższe. Jeśli jakiś przeoczyłem dajcie znać.

Do Theii.

CYTAT
- dodac jakiekolwiek symbole (...) ktore beda informowac osoby ogladajace strone o tym gdzie klikac by wejsc dalej / cofnac strone.

Ok. Nie wiem kto to zrobi, ale w sumie zgadzam się. Wczesniej nie chciałem tego dawać bo miałem zamiar dodania absolutnego minimum typowo stronowych akcentów, ale już ktoś mi udowodnił, że tak trzeba... pozdrawiam ;)

CYTAT

- byc konsekwentnym - brazowe strony -> musza byc zniszczone - wymowka 'ze wszystkie beda musialy byc takie same', jest nie do przyjecia, bo nie jest prawdą
- jesli maja byc takie strony jak sa obecnie, to zmienic kolor ich na bialy.

Ja zgadzam się że muszą być podniszczone czy pomarańczowawe na brzegach tak jak już wcześniej mi mówiłaś. Uważam też, że pod żadnym względem nie mogą mieć wyraźnych, znaków szczególnych. I nie jestem przeciwny postarzeniu tych kartek tak, by były jeszcze bardziej realistyczne, ale uważam, że znacznie lepiej wyszło by to, gdyby zostało zrenderowane... a tekstury w najbliższym czasie nie poprawię.
Was, jako grafików, szczególnie to razi i rozumię to. Dlatego dam wam pole do popisu i wyślę cały obrazek do edycji, który później potnę i zastapię grafikę strony. Proszę tylko o jedno - nie spieprzcie tego. :13:

Co do zmiany koloru na biały... w sumie to żaden problem, ale chyba lepsze są takie strony jak teraz? Co z tego, że mniej realistyczne?

CYTAT
To tez jest jedno zdanie. Font jest za maly, nie widac co przecinek a co kropka, stad ten blad.

No z tym miałem problem. wiem że ni jak to wygląda, ale nic nie mówiliście że jest źle. Minimalnie zmieniłem, ale czekam na propozycję nowego tekstu dla tej strony.

Co do wielkości czcionek...
- Zgadzam się, że jest mniej czytelna.
- Powiększenie czcionki to przeróbka całej strony - tekst w wielu miejscach składany jest ręcznie.
- Wieksza czcionka, to mniej słów w linijce i mniej linijek na stronę, a moim zdaniem i tak już jest o jedno słowo za mało na linijkę.

CYTAT
Zdaje sie ze 'spolecznosc falloutową' pisze sie z malej litery gdyz to przymiotnik

Zgadza się, ale ja myslę o społeczności Falloutowej tylko z dużej litery. :D Hehe, poprawię. ;) Poprawione!

Do Hammera

Ale to chyba jest wieczne pióro... :D Tak czy inaczej, myślę że na Wastelandzie nie pisali gęsimi piórami. Mnie się podoba... Pióro, bo co do napisu, to Theia zna już moje zdanie. :P
+Quote Post
post 31-08-2005, 19:50
Post #7

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

CYTAT (DoPr @ 30-08-2005, 23:02)
smoqu, jak byś mógł to sprawdź (odśwież) te strony:

http://www.nso-w.prv.pl/i002.htm

...i powiedz jak u ciebie to wygląda. Akapity powinny byc takie same i różnić się co najwyżej jednym milimetrem.
Poprawiłem jeszcze coś. Zauważyłem, że myślniki są różnej wielkości w treści opowiadania. W pozostałych miejscach mnie to nie przeszkadza (szczególnie, że poprawianie to sporo roboty :P ), ale w opowiadaniu zmieniłem wszystkie na dłuższe. Jeśli jakiś przeoczyłem dajcie znać.

Hmm - jako odpowiedź looknij moje screeny. Tak to u mnie wygląda:
raz
dwa

Zaglądałem też pobieżnie w kod i wszystko wygląda OK. Postanowiłem więc odpalić IE-syfa i ... wszystko wygląda w porządku.
Jak to wygląda u innych na Firefoxie ?? Później spróbuje pobawić się ustwieniami FF - może coś zdziałam <_< !
+Quote Post
post 31-08-2005, 20:11
Post #8

SHM-1
Group Icon

CYTAT (smoq @ 31-08-2005, 18:05)
Hmm - jako odpowiedź looknij moje screeny. Tak to u mnie wygląda:
raz
dwa

Zaglądałem też pobierznie w kod i wszystko wygląda OK. Postanowiłem więc odpalić IE-syfa i ... wszystko wygląda wporządku.
Jak to wygląda u innych na Firefoxie ?? Później spróbuje pobawić się ustwieniami FF - może coś zdziałam  <_< !

Oho... widzę. Powiem tak. Na Firefox'sie to strona najgorzej wygląda. Co prawda dopuszczalnie, ale najgorzej chyba. Choć ściagnę se nowego FF i polukam, bo prawdę mówiąc tych akapitów wczesniej nie zauważyłem.

Na Operze prawie nie ma róznicy między wersją IE... jedynie trochę przesuwa numerację stron ale jest ok.

Na IE wszystko cacy bo pod niego robiłem stronę (w końcu mają ok. 70% rynku).

Nie wiem tylko jeszcze jak stronka wygląda na Netscape'ie.

Co do tych dwóch akapitów o które się pytałeś... Zajrzałem do książki (prawdziwej, nie strony) i tam zawsze zdanie w nowej linii zaczyna się od akapitu - nawet jeśli krótkie. Dlatego dodałem tam akapity.

Ale mam pewien pomysł na te akapity... nawet dość łatwy do zrealizowania. :) Jak go zrobię to zedytuję tego posta z prośbą byś sprawdził - ok? :D No, to biorę się do roboty.

Poprawiłem i zrobiłem zupełnie inne akapity więc smoqu możesz sprawdzić:

Jednak sprawdzałem to na Firefox'sie 1.0.6 i wszystkie akapity wyglądają teraz idealnie równo - przynajmniej u mnie.
+Quote Post
post 05-09-2005, 22:49
Post #9

Sword of Despair
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 29

Niuanse bo niuanse ale sa ;]

CYTAT
MONICK
"Zawsze marzyłam, by wyrwać się stąd (..)
miałam nadzieję, że dowiem się czegoś
o tym wielkim świecie..."

"(...)" albo "[...]" miast "(..)".

Przy okazji, ta czcionka na okladce to porazka, zupelnie nie pasuje do wygladu ksiazki, przez nia calosc wyglada beznadziejnie, nie lepiej zmienic ja na standardowa ale odrobine bardziej stylowa, np Georgie or sth? Nie wiem jak wygladaloby to w przypadku cytatu na kartce po prologu (mogloby nie pasowac do tekstu po lewej, chociaz kto wie), ale na okladce moim zdaniem zmiana jest konieczna, bo prezentuje sie to ohydnie...

Z innych szczegolow. Abstrahujac od tej czcionki, duzy odstep pomiedzy "Niekończąca Się Opowieść" a "WSKRZESZENIE" na okladce, po co? Moim zdaniem zbedny i bez niego (tj jeden br miast wiekszej ich ilosci ;]) wygladaloby to lepiej, warto sprawdzic.

Podobnie z linkami do forum, wstepu etc - po co odstep wiekszy niz ten po zwyklym przejscie do nastepnej linii? IMO wyglada to nieestetycznie.

No i tyle na pierwszy rzut oka, co na drugi to dam znac jak ew. dostrzege. :]

Ten post był edytowany przez bosy: 05-09-2005, 22:52
+Quote Post
post 06-09-2005, 00:50
Post #10

SHM-1
Group Icon

Co do czcionki, odstępu i linków... w sumie to kwestia gustu. (dokładniejsza odpowiedź w pierwszym poście)

Ten nawias poprawię (nie dziś). Musiałem przeoczyć. Dzieki. :)

Tak nawiasem mówiąc to sporo uwag dotyczy wyglądu, a najgorsze jest to, że nie mogę sobie przypomnieć gdzie brakowało jednej literki... :]

Ostatnie zmiany na stronie (11.09.2005): drobna zmiana odstepu na stronie tytułowej, dodany opis do charakterystyki (Rolling City), upgrade charakterystyki Doktora Loo

Ostatnie zmiany na stronie (03.10.2005): w końcu poprawione te trzy kropki, o których zapomniałem, uaktualnione zasady pisania (dopisywanie się jako co 4), dodany fragment Vic'a.
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 07-12-2019, 16:56