Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Artykuł w czerwcowym Game Informer

post 22-06-2007, 17:06
Post #61

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 509

A nowsze tytuly z serii Final Fantasy? Jakby przerobic troche system walki z FF IX to pewnie by sie nadalo (zeby sie walki nie znudzily po godzinie grania). W FF XIII (albo XII? Ktora czesc ostatnio wyszla?) ciekawie wyglada system walki. Przynajmniej na trailerze, bo w gre jeszcze nie gralem. Takie wmontowanie turowki w real ^_^ I na filmiku to naprawde fajnie wyglada. Jak zagram to napisze jak sie sprawy maja w grze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 26-06-2007, 20:11
Post #62

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Kontynuacja felietonu z GRAM.pl

To dopełnia wcześniejszą wszechwiedzę... Naczelny tym felietonem ułatwił mi pracę bo nie muszę nic po raz n-ty wyjaśniać wszechwiedzącym...

Tak jest kwiatuszki... bo ja nie wiem jak się można z tym nie zgadzać... tyle komentarza i mam nadzieję, że ktoś to przeczyta

No może jeszcze "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"
+Quote Post
post 26-06-2007, 20:32
Post #63

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82

W branży elektronicznej rozrywki istnieje obyczaj zapowiadania przyszłych produktów. Wstępna informacja jest zawsze skromna, ale sieciowym wszechwiedzącym już wystarcza do wydania ostatecznego, niepodważalnego werdyktu o grze. Geniusze ci, bogowie epoki cyfrowej, unoszący się w nirwanie bitów i bajtów, odczytują przyszłość z przepływu pakietów niczym z Kroniki Akaszy. Od razu wiedzą, czy gra będzie hitem, czy totalną porażką - wiedzą to wcześniej niż programiści, dopiero co opracowujący bazowe skrypty, dobierający tekstury dla pierwszych modeli, wyszukujący middleware do implementacji.

100000% racji i poparcia
+Quote Post
post 26-06-2007, 21:13
Post #64

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Też popieram, trochę rozsądku ludzie.
+Quote Post
post 26-06-2007, 21:23
Post #65

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Co do artykułu z Game Informera: po jego zniknięciu z NMA, pojawił się inny, na podstawie tego pioerwszego i wypowiedzi kilku panów z Beth. Moim zdaniem jest to dobra, niezbyt emocjonalna próba scharakteryzowania nowego Falla i grupy docelowej, dla której jest on tworzony. Zachęcam do przeczytania. Sznureczek

EDIT: Acha, zapomniałem dodać: artykuł jest po angielsku.

Ten post był edytowany przez Zoor: 26-06-2007, 21:24
+Quote Post
post 28-06-2007, 09:23
Post #66

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Headbanger @ 26-06-2007, 21:26)
No może jeszcze "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"
*

Parafrazując - lepsze gówno uperfumowane niż śmierdzące :D

BTW:
Ma ktoś zapisany ten artykuł? Podobno jego autor, kładąc nacisk na taką elelokwencję w swojej wypowiedzi, źle napisał nazwisko gwiazdy, która będzie dubbingowała w grze. Widać autor przejął metody jakie stosuje Bethesda - zarzucić trochę wzniosłych słów, okrasić to parafilozoficznymi dywagacjami i już "ciemny lud to kupuje". Nie zwracając uwagi na merytoryczne uchybienia i błędy :lol:

I o jakich on tam kultystach pisze? Czy o ludziach, których taka - wydawać by się mogło - słaba wizualnie gra jak Fallout (czy Fallout 2) zainspirowała do tego, by mając połączenie modemowe, prowadzić taki np. serwis jak Trzynasty Schron parę lat temu? I płacić za to określone i duże rachunki?

Wszystkim ideologom "hunwejbinów" z gram.pl poleciłbym poczytać trochę o historii właśnie Trzynastego Schronu, a potem się mędrkować co to znaczy mieć takie czy inne uczucie do serii Fallout. Bo jak się ma teraz stałe łącze, to zawsze łatwo wygłaszać opinię - i przekręcać nazwiska takich ludzi jak Liam Neeson :lol:

To tyle kwiatuszki ;)
+Quote Post
post 28-06-2007, 09:27
Post #67

SHM-3
Group Icon

Ma ktoś zapisany ten artykuł? Podobno jego autor, kładąc nacisk na taką elelokwencję w sweoj wypowiedzi, źle napisał nazwisko gwiazdy, która będzie dubbingowała w grze. Widać autor przejął metody jakie stosuje Bethesda - zarzucić trochę wzniosłych słów, okrasić to parafilozoficznymi dywagacjami i już "ciemny lud to kupuje". Nie zwracając uwagi na merytoryczne uchybienia i błędy
A wyjaśnij mi dlaczego jak Fargo rzucił hasło "zrobie chyba westland 2" i nie przedstawil żadnych konkretnych informacji to ciemny lud zaczoł pisać "no westland 2 to będzie hit a nie taki gniot jak F3"? Jak Fargo nie daje konkretów i ciemny lud kupuje jego propagande to jest OK ale jak o F3 masz za mało konkretów to już jest źle i nie dobrze?

Ten post był edytowany przez KeniG: 28-06-2007, 09:41
+Quote Post
post 28-06-2007, 09:42
Post #68

Schronowy Inżynier
Group Icon

A jak sądzisz, jak następny rząd w Polsce będzie sobie pogrywał z ludźmi? Co najmniej tak samo jak obecny pisiakowy. Będzie darcie, że "wrogie siły przeszkadzają nam w rządzeniu, stosując brutalne na nas ataki".

Czyli jeśli ktoś nie zrozumiał analogii - zapewne - powtarzam zapewne Fargo postanowił postawić na metody jakimi posługuję się Bethseda. Czyli też wypuścić jakiegoś humbuga i zobaczyć jaka będzie reakcja. Także i ludzi z Bethesdy - czy wkręcą go do produkcji F3, dadzą kasę - np w ramach konsultacji - byle tylko jego projekt nie kolidował z F3, czy też oleją sikiem falistym.

Wszystko to jest jedną manipulacją - a nawet i świadomym bądź nie spiskiem. I trzeba być naprawdę naiwnym, by wierzyć w to, że jeśli ktoś z tego trzepie kasę to będzie głosił tylko i wyłącznie swoje poglądy.

To taka analogia do gram.pl i ich artykułu o "kultystach". Nie wiem jakie są decyzje - to tylko moja spekulacja - ale zapewne już moga trwać rozmowy czy CDP wyda Fallouta 3. A skoro tak, to gram.pl musi przygotować ideologiczne podglebie pod odbiór tej gry. Tak więc, już nie każą fanom szykować:

widły i pochodnie

a nazywają tych bardziej krytycznych i wątpiących:

kultystami

:D

I kolejna analogia - jak PiS było w opozycji to nazywało Samoobronę "przedłużeniem esbecji" czy jakoś tak. Jak są w rządzie - to koalicja jakoś im nie przeszkadza. Bo to dla dobra Polski, niby. Zapewne i teraz klepnięcie przez gram.pl sceptyków, służy jakiemuś wyższemu celowi. Np. zapewnieniu sobie dobrej sprzedaży tej gry i spacyfikowaniu krytykantów.

No coż - biznes is biznes 8]
+Quote Post
post 28-06-2007, 15:48
Post #69

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Należy unikać obu biegunów przesady. Trzymać się z daleka zarówno od 'wszystkowiedzenia' jak i od postawy przy której powstrzymujemy się od jakichkolwiek przypuszczeń i czytania poszlak.

Dla mnie Fallout 3 zapowiada się ni mniej ni więcej, tylko jako action RPG. Wnioskuję z tego że system dialogowy (a raczej monologowy) jest wzięty z Obliviona. Potwierdzona informacja prasowa -> wniosek/przypuszczenie. Tyle.
+Quote Post
post 29-06-2007, 10:44
Post #70

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 345

Też tak myślę - lepiej mieć szklanke w połowie pelną. I nie ma się co łudzić - F3 to będzie inna gra, w realiach Falla, ale jednak inna - szkoda ze ostatni wywiad juz dobitnie ukazał najbardziej nurtujące "braki" w stosunku do porzedników, ale coż i tak się nie spodziewalem dokładnej kontynuacji.
Fakt faktem bedzie to dobra gra ktora na siebie zarobi, jeno nie dokładnie ta której oczekujemy, ot tyle odemnie.
+Quote Post
post 29-06-2007, 16:18
Post #71

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Kefir @ 29-06-2007, 11:59)
Fakt faktem bedzie to dobra gra ktora na siebie zarobi, jeno nie dokładnie ta której oczekujemy, ot tyle odemnie.
*

Sądzisz, że stare pryki zagrywające się w Fallouty w latach 1997 - 2004 z wilczym pędem polecą na grę, która średnio odpowiadać będzie ich wyobrażeniom na temat kontynuatora serii (wygląd grafiki, ograniczenia w fabule i dialogach)? Przecież takie osoby są - względnie biorąc - przy forsie, czyli stać ich będzie na zakup wymarzonej i wyczekiwanej gry. Ale tylko jeśli ona, będzie TYM!

No owszem - na razie nie wiemy czym bedzie Fallout 3 - znamy tylko przecieki z trzeciej ręki.

A co z z tzw. "niedzielnymi fanami gry"? Czyli z tymi, którzy lubią to jednak nie napędza on ich myślowo. Czy metoda - najpierw ściągnę, pogram a potem być może kupię, jest wyjściem?

I w takim razie, dlaczego w Bethesdzie od razu położyli nacisk na wydanie gry na konsole? Czyżby to miało zrekompensować słabą sprzedaż gry wśród "falloutowego klasycznego PCowego środowiska"?

Trochę to wszystko pokręcone. I już chyba lepsza byłaby fanfanorada jak przy Stalkerze - czego to nie będzie można robić i jakie to gra bedzie miała możliwosci :D
+Quote Post
post 29-06-2007, 17:08
Post #72

SHM-3
Group Icon

Gra jest na konsole bo już dawno to konsole stanowią podstawe biznesu "gry". I każdy pecetowiec musi sie z tym pogodzić.
+Quote Post
post 29-06-2007, 18:51
Post #73

SHM-0
Group Icon

Nom Squonk tak myślę. Ta gra zostanie kupiona nie tylko przez "młodych nie pamiętających" ale również prze dużą ilość fanów, właśnie z powodu ze to Fallout - i to nawet wiedząc jak bardzo będzie to upośledzona gra. Z prostej przyczyny - Sentyment. Trzeba wziąć pod uwagę ze gros fanów Falla nie siedzi po forach dyskusyjnych ochając i achając jakie to było fajne - po prostu nie mają na to czasu, "scena" nie skupia nawet jednej czwartej fanów- a i ta reszta nie koniecznie uważa "scenę" za wyznacznik jakości. Kupią grę - zagrają i tyle - ot produkt jak gazeta. Niesmak pewnie pozostanie - ale jak mówiłem również będę pośród tej grupy.
+Quote Post
post 30-06-2007, 23:17
Post #74

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Kefir @ 29-06-2007, 20:06)
Trzeba wziąć pod uwagę ze gros fanów Falla nie siedzi po forach dyskusyjnych ochając i achając jakie to było fajne - po prostu nie mają na to czasu, "scena" nie skupia nawet jednej czwartej fanów- a i ta reszta nie koniecznie uważa "scenę" za wyznacznik jakości.
*

Hmm... ale jednak sporo "niedzielnych fanów" zagląda na te czy inne strony. Np. taki Fallout Corner, mimo że tam nie ma codziennych newsów - są raczej co miesięczne :P - odwiedza dziennie tak z 1800 luda. Spora cześć z tych ludzi może - choć nie musi sugerować się opiniami o Falloucie 3.

Jednak jeśli większość z nich będzie krytyczna, to zakupy na próbę Fallouta 3 przez to nie wzrosną. Raczej pojawi się chęć ściągnięcia gry z sieci i przekonania się w czym rzecz. Jeśli więc Bethesda myśli - jak dawniej większość dystrybutorów gier w Polsce - że "sprzeda te 1000 sztuk i tak wyjdzie na swoje", to raczej Fallout 3 nie będzie takim sukcesem.

No a dodając do tego kewstię, że Fallouta 3 może dystrybuować taka firma jak Cenega - gdzie ceny za gry żyłuje się przez maksymalny długi okres czasu, to kokosów w Polsce Bethesda mieć chyba nie będzie.

Choć cała nadzieja w rynku konsolowym i maksymalnym "uatrakcyjnieniem gry" poprzez upodobnienie jej do innych produktów na rynku, a zarazem kładzenie nacisku na jej "wyjątkowość". Według mnie to właśnie teraz robi Bethesda - co pozwala jej na zlewanie sobie tych fanów Fallouta, których gram.pl nazwało kultystami :D Bo jak na razie to wydaje się, że nowy Fallout jest dla wszystkich tylko nie dla nich :P
+Quote Post
post 01-07-2007, 03:30
Post #75

SHM-0
Group Icon

Cóż Squonk - możemy się założyć ze Beth nie celuje w rynek Polski - ba nawet w centralno wschodnią Europę nie celuje. Celuje w takie kraje gdzie kupno gry nie jest Wydatkiem, czy tez większą zachcianką i dlatego sukces komercyjny odniesie, dlatego będzie mie rozpryskujące się mózgi, będzie strzelanką, a i pewnie gdzieś gołą babę wsadzą. Fani Falla to jest mały odsetek graczy komputerowych. Dlatego Beth nie robi gry dla nas - bo: pierwsze primo - ta gra nie była by dla wszystkich i jak poprzednie była by ciężka w zrozumieniu dla większości amerykanów (głównego rynku - jak wiadomo jak amerykanin czegoś nie rozumie to to coś jest złe); drugie primo - jako ze nas jest mało nie zarobiła by na siebie na tyle aby pobic spektakularne rekordy, a jak wiemy takie pobić musi, bo by nie było przełomu, ani złotym drukiem walonych haseł, że genialna kontynuacja przerosła legendę, itd itp.
Prostym tokiem myślenia portfelem - fall będzie niestety grą "dla wszystkich".
A co do arta na gram.pl - heh dawno nie widziałem takiego popisu grafomaństwa oraz tak dużego braku zrozumienia własnych słów, przez co doszło do wykolejenia wątku przez autora. Podchodzenie do kultowości przez pryzmat kultyzmu jest popisem skrajnej głupoty. No ale są i tacy, co do przelewania kretynizmów na papier (net :P ) potrzebują tylko dwóch podobnych słówek, co z tego ze znaczą co innego.
+Quote Post
post 01-07-2007, 09:25
Post #76

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 396

Wiele osób ma tu rację... Gra będzie zrobiona z bardzo prostej przyczyny głównie na rynek amerykański i na konsole. Te spowolnione wybuchy głowy i inne "bajery" mają imo zachęcić do gry ludzi, którzy wcześniej słyszeli tylko slogany "Fallout-legenda" i w ten "dwuwymiarowy chłam w 640x480" nie grali. Nawet jeżeli gra będzie kiepska to i tak dostanie tytuły gry roku w pismach/serwisach(b. wysok sprzedarz itp.; tak jak na tytuły takie nie zasługiwał 5H17 jakim jest Oblivion i jego "4 N448" rozwiązania[w sumie bug z klonowaniem przedmiotów czy overbuff mniej grze ujmuje niż ograniczenie max obrażeń od siły czy nieszczęsny level scaling]).
Swoją drogą level scalingu nie będzie w F3 zapewne tylko dlatego, że większość skrytykowała go w Oblivionie...

Skoro światem rządzi pieniądz, dlaczego bethesdą miałby nie rządzić... W pewnym sensie robienie gry jedynie pod jak największy dochód jest formą konformizmu(większość chce scalingu-będzie. Większość nie chce-nie będzie.), zwłaszcza że wystarczy średnio udana gra bez tytułu rzędu Fallout 4, Quake 8, Final Fantazy 2^32 czy HOM&M 12 żeby zwróciły się wydatki i pensje...
Hmmm jeszce ta mania kontynuacji...

Edit: Naprawdę bardziej czekam na rodzimego Afterfalla niż na Fallouta 3. I nie żebym propagował piractwo ale w F3 zagram napewno. A raczej nie kupię...

Ten post był edytowany przez XPL0173R: 01-07-2007, 09:27
+Quote Post
post 07-07-2007, 12:38
Post #77

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Marudy!!! ;P
Ja sie ciesze kazdym screenem, kazda nowa informacja o F3. Dlaczego? Bo na nowego Falla czekam juz w ch*j lat i w koncu bym zagral. Na poprzedniczki nie czekalem, podrzucil mi kumpel. Po godzinie grania odsunalem na bok i sam sie pytalem "co to za chlam?" Oba FO (FOBOS i BoS rowniez) nie byly pozbawione miejszych i wiekszych zgrzytow. W obu czesciach wiele rzeczy mozna bylo zrobic calkiem inaczej=lepiej, sporo mozna bylo wyrzucic nie roniac nad nimi lzy.
A jednak chlopcy z Beth maja wysoko postawiona poprzeczke. Dlaczego? Poniewaz poprzedniczki mialy jedna wazna zalete - wciagaly jak nic! Wystarczylo skupic sie na postaci oraz swiecie i sami dobrze wiecie jak to sie skonczylo ^_^
Ja od F3 oczekuje tylko tego - niech mnie pochlonie i nie wypuszcza :) Cala reszta, jak celowanie w krocze, uzdrawiajaca woda, (nie)zabijanie dzieci i to czy bedzie mozna w koncu palic fajki, jest malo wazna.
+Quote Post
post 29-12-2007, 17:35
Post #78

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 1 198

Hmm ja uważam, że VATS, to po prostu nie to. Nie obchodzi mnie czy przez stworzenie systemu turowego gra jest bardziej realistyczna czy mniej, przez sam fakt wykorzystania tego systemu. Co mnie jednak obchodzi to to, iż rzeczony był jednym z tych czynników kóre sprawiały że Fallout był taki, a nie inny. System turowy był świetny, gdyż walka była ciekawa, możnabyło pomyśleć i mam gdzieś to co jeden z was powiedział, że walka to jeden wielki chaos - oczywiście zgadzam się, że tak jest, ale to gra, a nie prawdziwa walka. Zatem dla ,nie system turowy jest bardzo ważny, gając w tę grę bez tur grało się beznadziejnie i samą grę sprowadzało się do szybkiego znajdowania przeciwników kursorem, czyli arcade a nie gra nad którą trzeba pomyśleć. Tak się składa, że arcade, który ostatnio wszystkie gry zaraża to syf.

Arcade wziął się właśnie z marketingu i egalitaryzmu co ze sobą doskonale współdziała. BZDURĄ jest to co ktoś powyżej napisał o egalitarności fallouta, gdyż zawierał on wiele naprawdę inteligentnych treści i wielką głębię, która bynajmniej nie pasuje do połączenia aracadu z markatingniem o którym w spomniałem powyżej.

Śmieszą mnie tez stwierdzenia typu: Jak będzie 3D to bedzie syf, albo coś w tym stylu - Zupełnie tak jakby sam fakt, iż gra nie będzie miała ładnej grafiki 3d, od razu skazywałby ją na nieatrakcyjność starych falloutowców. TO NIE 3D jest źródłem tego, co się z dzisijeszymi grami dzieje, a samo do nich podejście. Kiedyś robiło się gry dla graczy teraz robi się je dla pieniędzy - OT i całe źródło.

Ja uważam, że grfika 3d może tylko pogłebić klimat, oczywiście zakładając, że on sam bedzie już dość głęboki (dialogi, muzyka, dźwięki, fabuła razem wzięte) i w niczym nie przeszkadza, ale tylko jeśli te warunki zostaną spełnione.

Jeśli jednak już jesteśmy prz 3D to fallouty były nastawione na system turowy (który był opcją domyślną, z którą gra się włączała) a przez to nastawienie stawały się grą taktyczną, zatem rzut izometyczny, lub zblizony do takiego, byłby bardziej niż odpowiedni.

To tyle co mam na ten temat do powiedzenia.

Pozdrawiam:
Luke
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-08-2019, 10:14