Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Podnosimy się z gruzów

post 07-07-2008, 16:13
Post #1

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

(...)Nim się ogień w nas wypali (...) Wśród tandety lśniąc jak diament (...)

Powracamy! Po ponad pół roku stagnacji znów chcemy coś robić, co więcej jesteśmy silniejsi i bardziej przyjaźni niż dotąd ;) ...

Pewnie większość z Was zastanawiała się, co takiego stało się z redakcją Fallout Corner, że przez tak długi czas nie dawaliśmy znaku życia. We wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy zrobić wreszcie coś, żeby usprawnić stronę po ataku na nasz serwer, który pozbawił nas wszystkich aktualnych plików i pozostawił z kopią zapasową serwisu. Niestety dziwnym zrządzeniem losu 'szkielet' naszej strony napisany w PHP nie chciał działać... Nie można było dodawać newsów tudzież innych rzeczy...
Postanowiliśmy wykorzystać jakiś gotowy silnik dostępny za darmo w necie - padło na e107... Było to dla nas zarówno wybawienie, jak i gwóźdź do trumny... Nareszcie mogliśmy robić z serwisem wszystko, co chcieliśmy... Niestety nowy silnik wymagał tego, żeby przerobić pod niego layouta i... przenieść całą zawartość podstron... Na to drugie nie starczyło nam chęci i cierpliwość...

Od września ubiegłego roku nic się na FC nie działo - dzisiaj oddaje Wam, to udało nam się zrobić przez te kilka tygodni, gdy mieliśmy jeszcze ochotę przerabiać FC. Tym samym mam nadzieję, że znajdzie się gdzieś w nas chęć by dokończyć to co zaczęliśmy. Mając świadomość, że teraz musimy to zrobić, powinniśmy odnieść sukces ;) ...

Ponieważ na nowym silniku mamy praktycznie tylko kącik poświęcony Fallout 2, klikając na ten link możecie wejść na starą wersję FC...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-07-2008, 16:35
Post #2

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

Fajny news, na odcinku falloutowym pozostał tylko Schron w tym momencie z porządnych serwisów, więc druga witryna z tradycja i dokonaniami z pewnością podziała motywująco. Co prawda do premiery F3 pewnie pojawi się stronek o tymże, jak grzybów po deszczu, tylko większość pewnie robaczywa;)
+Quote Post
post 10-07-2008, 02:40
Post #3

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

No Schron już nie jest taki falloutowy gdy chodzi o bieżącą działalność - redakcyjna skrzynka jest wręcz zawalona materiałami dotyczącymi poprzednich części, które nikt nie ma opracować. Teraz raczej jest parcie na szkło związane z celem założenia tej strony - czyli z Falloutem 3. A potem się zobaczy...

A co do głównej wieści - cholera - nie zauważyłem tego!!! :angry: Od paru dni widziałem u was ruch, ale widząc tylko tematy na tablicy redakcyjnej myślałem, że tam coś sami się kisicie :D

Tak więc fajnie, że do szeregu ze Schronem i Outpostem staje Fallout Corner - bynajmniej będzie kto mial obrabiać działkę, postapowo - falloutowo - grową a my zajmiemy się śmiało kwestiami społecznymi :P No tak myślę ;)

Hehehe - nie ma to jak z każdej sytuacji wyciągnąć korzyści dla siebie :lol: Ale przeca nie będę pisał tu jakiś pochwalnych peanów, bo to by było głupio naiwne. Co nie znaczy, że nie mam z tego powodu wielkiej radochy - bo wreszcie człowiek nie będzie sam się w te klocki bawił ;)

Keep working!!! ^_^
+Quote Post
post 10-07-2008, 14:48
Post #4

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Squonk może nie wreszcie a... znowu .
+Quote Post
post 10-07-2008, 20:21
Post #5

Wasteland Demon
Group Icon

Dzieki za newsy o naszym powrocie Trzynastemu Schronowi i Outpost ;) ... Jak na razie najwiecej odwiedzin (ze stron odsylajacych) mamy z Trzynastego (nie liczac googli :P ) ...
+Quote Post
post 11-07-2008, 11:23
Post #6

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2

Ja tez sie ciesze z powrotu FC, oby wszystko szlo do przodu ;]
+Quote Post
post 13-08-2008, 19:50
Post #7

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

Normalny poker serwis posiada wiele danych na temat tej gry: rankingi, reguły tej gry, opisy graczy, wiele odmian gry i t.d.

Mogę zapytnąć nieśmiało o co chodzi?;)
+Quote Post
post 13-08-2008, 20:01
Post #8

Wasteland Demon
Group Icon

Powiem tylko, ze jeszcze przez jakis czas obowiazuje nas umowa i to musi widniec w widocznym miejscu ;) ...
+Quote Post
post 19-11-2008, 15:58
Post #9

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Fallout Corner mi nie bryka :(

CRITICAL_ERROR:
Line : generic, class2.php

Error reported as: [6]: Unable to form a valid connection to mySQL. Please check that your e107_config.php contains the correct information.
+Quote Post
post 19-11-2008, 16:15
Post #10

Wasteland Demon
Group Icon

Mialem to kilka razy - zazwyczaj wystarczy odczekac kilkadziesiat sekund i dziala :)

W chwili, gdy pisze posta wszystko jest OK...
+Quote Post
post 27-03-2009, 21:53
Post #11

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

N ie to żebym się czepiał czy co, ale co taka słaba kondycja z newsami?
+Quote Post
post 27-03-2009, 22:58
Post #12

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Kilroy @ 27-03-2009, 20:08)
N ie to żebym się czepiał czy co, ale co taka słaba kondycja z newsami?
*

No cóż, nie ma ostatnio za bardzo o czym pisać - polityka jest ba dłuższą metę nudna i nie ma co zaśmiecać nią serwisów, dodatki do F3 to pomyłka, nic się wokół Stalkera czy HL za bardzo nie dzieje...

Seson ogórkowy na wiosne... :)
+Quote Post
post 27-03-2009, 23:34
Post #13

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

Dzieje się sporo, looknij sobie choćby na NMA (nie PL), o Outpost czy Trzynastym Schronie nie wspominając ;) Co do Fo3 i dodatków - może i nudne, ale bekowe jest to że Pitt był/jest taki zabugowany :D
Newsy są - trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać ;)

Edit:
Czy Szpon, Czechu czy ktokolwiek inny z redakcji FC upoważnił ciebie na odpowiadanie na pytania dotyczące serwisu? :huh:

Ten post był edytowany przez Kilroy: 27-03-2009, 23:46
+Quote Post
post 28-03-2009, 00:11
Post #14

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Kilroy @ 27-03-2009, 21:49)
Edit:
Czy Szpon, Czechu czy ktokolwiek inny z redakcji FC upoważnił ciebie na odpowiadanie na pytania dotyczące serwisu? :huh:
*

A od kiedy to na forum nie można wyrazić swojej opini? :huh:
+Quote Post
post 28-03-2009, 00:44
Post #15

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

To że Quinn wyjaśnia sytuacje nie znaczy, że robi to w naszym imieniu :) a z newsami jak jest ze wszystkim ostatnio na scenie....
+Quote Post
post 28-03-2009, 01:05
Post #16

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

a z newsami jak jest ze wszystkim ostatnio na scenie....

Pytanie czy ta "scena" jest tam, gdzie się mówi, że ma być, czy może tam, gdzie coś faktycznie się dzieje ;) bliższy byłbym, stwierdzeniu, że Scena to ludzie zebrani wokół aktywnych miejsc związanych z ich zainteresowaniem. Parafrazując popularną w ostatnich dniach metaforę: dzięki takiemu zamalowaniu "kolorowanki" nawet jedna kreska nie wykracza poza kontur.

Tego chyba "scenie" brakuje najbardziej, jasno nakreślonych konturów, rozumianych bardziej jako granice etyczne niż zasięgu. Zasady.

Będzie dobrze :) już niebawem!
+Quote Post
post 03-04-2009, 22:10
Post #17

Wasteland Demon
Group Icon

Wedlug mnie nie ma o czym pisac... Wyszedl Fallout 3 i ciekawe newsy sie skonczyly...
Bo po co mam pisac o tych dodatkach? Dlatego, ze kazdy o tym pisze? Nie dosc, ze to straszne gnioty, to jeszcze w Polsce nie sa na razie dostepne... I nie wiadomo kiedy/czy w ogole beda...
+Quote Post
post 03-04-2009, 23:08
Post #18

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Pisać może i jest o czym, ale kwestia czy warto pisać...ja sam osobiście bije się w pierś chociażby z powodu tego, że nie mam takiej motywacji do jakiejkolwiek pracy jak chociażby Sqounk na Schronie, na którym to pojawia się całe multum newsów - ale nie ukrywajmy szczerze, że w wielu przypadkach zaczyna to przypominać bardziej blog luźno związany z tematyką post-apo aniżeli czyste informację. Absolutnie tego nie krytykuje - bo może to jest właśnie metoda na to, aby serwisy falloutowe nie poumierały ? Chce się wam przeżywać F3 ? wyszukiwać to co się wyszukiwało w poprzednich częściach ? pisać opowiadania w tym świecie ? robić szczegółowe opisy poszczególnych przedmiotów ? Mi się absolutnie nie chce bo i komu to potrzebne...

Nie ma, przez ostatnie lata nie było i już nigdy nie będzie żadnej rewolucji na scenie, nie będzie żadnego zewnętrznego wydarzenia, które spowodowałoby wartościowe zmiany - co najwyżej kolejna chmara nastolatków zacznie zasypywać fora pytaniami do kolejnych części Fallout'a, który to stał się dla nich jedną z wielu gier... Jeżeli coś się wydarzy to tylko i wyłącznie dzięki nam. Może ewentualnie Afterfall sprawi, że coś się wydarzy - ale jest już tyle lat wyczekiwany, tyle narosło w około niego legend, nadziei itp itd że nawet przy idealnie wykonanej pracy i tak nie spełni naszych oczekiwań (obym się pomylił).

Nie miejcie pretensji o to jak jest i o to jak będzie...
+Quote Post
post 03-04-2009, 23:56
Post #19

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Amen .
+Quote Post
post 04-04-2009, 03:20
Post #20

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Ja tam już w 2004 wiedziałem, że tak będzie jak jest dziś, skoro już w 2001 byłem zdania, że Fallouty się skończyły. Stąd pisałem takie a nie inne newsy. Ale to przecież jeszcze o niczym nie świadczy :D Skoro serwis jest robiony przez żywych ludzi, to niech się zajmuje żywą tematyką, a nie "odległością 50 cm". Czyli tym co się wydarzyło między naszymi oczami a ekranem monitora.

Jedyna co mogę dodać - nie tkwijcie w stanie zawieszenia, za fasadą "jeszcze będzie lepiej" (jak np. Crossroads). Albo tak albo srak - a nie cisza i czekanie na cud. U nas trochę było takich "publicznych zamykań za sobą drzwi", a strona mimo to działa dziesiąty rok i nadal są tacy, którzy chcą ją czytać.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 14:10