Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 5 6 7 8 9 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Modyfikcja F3 - kto chętny?

post 04-11-2008, 14:36
Post #121

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 048

Chodzi o to, że po jakimś czasie ma się już dość tej animacji. PipBoy mógłby pojawiać się "od razu" ;D.

QUOTE(Tommy_gun @ 09-09-2008, 02:08)
Ciekaw jestem również, czy będzie się je dało wyważyć jak w starym dobrym falloucie - chociaż te, które nie prowadza do innych lokacji. W to niestety również wątpię...

Nie. Nawet pocisk atomowy z Fatmana nic nie zrobi, i to nawet drewnianym drzwiom. Swoją drogą on nic nie robi wszystkiemu oprócz różnorakim formom życia :) (nie licząc podmuchu, który odrzuca te przedmioty, które mają jakakolwiek fizykę).

Ten post był edytowany przez MaFFej: 04-11-2008, 14:38
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2008, 14:45
Post #122

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Mini porada odnoście animacji PBoya, w Edit parę postów wyżej. Jak by co to pytajcie, gdzie macie wątpliwości.
+Quote Post
post 04-11-2008, 17:34
Post #123

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Ja sobie spałem i ktoś mnie obudził, więc skrypt musi być
+Quote Post
post 04-11-2008, 17:41
Post #124

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

O, wiem! Trzeba zmienić to leczenie się za pomocą stimpaków, że sobie ładnie pod ostrzałem wchodzimy do pb3000 i elegancko z 2 punktów życia wyleczamy się na maksa i dalej strzelamy. Powinno to jakoś AP zżerać albo coś w tym stylu.
+Quote Post
post 04-11-2008, 18:40
Post #125

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Ulyssaeir @ 04-11-2008, 17:36)
Ja sobie spałem i ktoś mnie obudził, więc skrypt musi być
*

A pamiętasz może jak to wyglądało, tzn, kto to był i kiedy, będzie wiadomo gdzie szukac skryptu,, bo te są zawsze przypisane do NPC albo przedmiotów.
QUOTE(Nurgle @ 04-11-2008, 17:43)
O, wiem! Trzeba zmienić to leczenie się za pomocą stimpaków, że sobie ładnie pod ostrzałem wchodzimy do pb3000 i elegancko z 2 punktów życia wyleczamy się na maksa i dalej strzelamy. Powinno to jakoś AP zżerać albo coś w tym stylu.
*

To zawsze była zmora w Obku, brak animacji leczenia itp. zrobiono to w ten sposób, że w czasie walki jesli włączasz plecak dłużej niż na dwie sekundy zostajesz unieruchomiony. Tylko że w Obku była magia i to się dało zrobić. A jaką karę zrobić w F3...
+Quote Post
post 04-11-2008, 18:52
Post #126

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

Spodziewałem się, że będzie normalnie animacja używania stimpaka, jednak się zawiodłem niestety. W ME było fajne rozwiązanie, kiedy używało się tej apteczki co co to tam było to na ok. 3 sekundy nie można było nic zrobić. A po użyciu był dosyć długi czas ładowania tejże apteczki.
+Quote Post
post 04-11-2008, 21:45
Post #127

SHM-2
Group Icon

Pamiętam co było triggerem dla tego spotkania. Byłem na wastelandzie i chciałem przeczekać do świtu. Wiem co mi ta osoba dała, ale za cholere nie pamiętam imienia. I nie był to random encounter, ale spotkanie ściśle questowa. Spanie się wyłączyło i rozpoczął się dialog.

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 05-11-2008, 03:18
+Quote Post
post 05-11-2008, 10:43
Post #128

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Myślę że trzeba zmienić tag skille, ten bonus +10 na początku zastępujący podwójny wzrost wybranych umiejętności nie dość że jest głupi, to jeszcze za bardzo mi pachnie oblivionem. Trzeba wywalić też poniektóre "magiczne" właściwości ubrań, może nie wszystkich ale nie które są idiotyczne jak kapelusz +1 point do percepcji (okej w dzień to niby ma sens, ale w nocy?) już prędzej bym widział iż coś takiego dodaje charyzmę.

Swoją drogą już oczyma wyobraźni widzę mody z Mechami:
http://pl.youtube.com/watch?v=y-dZDizioKc 8]

Ten post był edytowany przez TMorbid: 05-11-2008, 10:59
+Quote Post
post 05-11-2008, 23:55
Post #129

SHM-2
Group Icon

Eeee, ktośm i podiwanił pomysł na moda - możliwość własnoręcznego robienia amunicji ze schematów... mod już podobno powstaje, ale nie jako sam mod, tylko część innego moda...
+Quote Post
post 06-11-2008, 00:41
Post #130

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Ciekaw jestem, czy istniałaby możliwość "wymodowania" z Obliwiona i Fallouta 3 czegoś na kształt Arcanum. Broń biała, łuki, zbroje, czary - są. Broń palna, technologia - też. Czego jeszcze brakuje? Chyba tylko Toolset'a kompatybilnego jednocześnie z TES4 i F3 :P
+Quote Post
post 06-11-2008, 00:53
Post #131

SHM-1
Group Icon

No jest, jest, :D ja cały czas kombinuję w tym temacie, nie za wiele, bo mi dziewczyna teraz po głowie chodzi, ale jak dojdzie to się za to wezmę.
+Quote Post
post 06-11-2008, 01:12
Post #132

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Jak dojdzie, to masz 9 miechów. Bo później to przyjdzie taki modder :dziecko: , co ci takiego moda w życie zasadzi :blink: , że poczujesz się jak w innym gameplayu :lol: .
+Quote Post
post 06-11-2008, 09:24
Post #133

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Jednym slowem - totalna konwersja :P

Ale, zeby nie bylo calkiem offtopowo - jestem mile zaskoczony tempem powstawania modow do F3. Ledwie tydzien gra na rynku, a te powstaja niczym grzybki po cieplym deszczu, mimo ze na razie sa niewielkie i niewiele zmieniaja :)
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:05
Post #134

SHM-2
Group Icon

Po raz kolejny MArk Morgan roxi. 30 godzin z muzyką Inona i nie czuje żadnej muzyki. Ale odpaliłem sobie tego moda zmieniającego muzykę na tą z f1/F2 i jest super, wchodząc do starej krypty, albo przedzierając się przez fabryki z muzyką z MB czy Glow - mrrrrrau :)))
+Quote Post
post 07-11-2008, 22:28
Post #135

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 613

Piszę poniższe tutaj by nie zaśmiecać wątku o klimatycznych modach, może inni tez podzielą mój pogląd:

http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...ndpost&p=250764

QUOTE(Nathaniel77 @ 07-11-2008, 16:00)
Absolutnie rewelacyjny mod o nazwie Stranger:
http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=79
urealnia grę, teraz ginie się po kilku strzałach (zarówno przeciwnicy jak i my), rola V.A.T.S maleje, obrażenia od radioaktywności są znacznie większe  i wiele, wiele innych zmian. Polecam!
*

Pograłem chwilę, ogólnie zmiany są ok, potestuje dłużej, ale "rola V.A.T.S maleje" - ja nie gram w shootery, dzięki VATS mogłem w miarę wygodnie prowadzić walkę. W każdym razie na Nexusie widziałem zaczątek jakiegoś moda, symulującego, czy dodającego tury. Teraz zrobiłem postać z zręcznością 6 i w VATS mogę oddać tylko jeden strzał :o.

+Quote Post
post 07-11-2008, 23:06
Post #136

SHM-1
Group Icon

To wszystko przez to że przez ten miszmasz, ni to RPG ni to shooter niewiadomo jak tą grę teraz modować. Prawdopodobnie będa istniały dwie linie modów. W jednej twórcy będą próbowali oddać tury, utrudniać współczynniki (w F3 można też poprzez pewne skrypty pisać nawet nowe współczynniki i rozwijać je), a z drugiej strony mody które będą próbowały z niej robić prawdziwego, rasowego shootera i ta opozycja tych dwóch typów modów, będzie istniała do samego końca. Dlaczego? To chyba oczywiste, jedni uważają że ta gra to RPG i tak mam pozostać, drudzy zaś, że to rpg z elementami FPS i elementy RPG powinno się wręcz od walki odciąć, ten aspekt gry rozwiązując jak najbardziej realistycznie (typu 2 strzały i wszyscy padają, złamania rąk, żadnych zwolnień typu VATS itp). Ja osobiście skłaniam się w tą drugą stronę. A RPG chciałbym robić na takim iso turowym RPG jak The Fall, Last Days... Tak by nie mieszać kategorii. Ale wiem że żeby F3 stał się krwistym FPS-em jak STALKER, potrzebne są dobre animacje. Te które teraz mamy w F3, nie radzą sobie kompletnie.

Edit:
I wolałbym bardziej ultrarealistyczną grafikę. :)

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 07-11-2008, 23:48
+Quote Post
post 07-11-2008, 23:47
Post #137

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Nathaniel77 @ 07-11-2008, 23:08)
To wszystko przez to że przez ten miszmasz, ni to RPG ni to shooter niewiadomo jak tą grę teraz modować. Prawdopodobnie będa istniały dwie linie modów. W jednej twórcy będą próbowali oddać tury, utrudniać współczynniki (w F3 można też poprzez pewne skrypty pisać nawet nowe współczynniki i rozwijać je), a z drugiej strony mody które będą próbowały z niej robić prawdziwego, rasowego shootera i ta opozycja tych dwóch typów modów, będzie istniała do samego końca. Dlaczego? To chyba oczywiste, jedni uważają że ta gra to RPG i tak mam pozostać, drudzy zaś, że to rpg z elementami FPS i elementy RPG powinno się wręcz od walki odciąć, ten aspekt gry rozwiązując jak najbardziej realistycznie (typu 2 strzały i wszyscy padają, złamania rąk, żadnych zwolnień typu VATS itp). Ja osobiście skłaniam się w tą drugą stronę. A RPG chciałbym robić na takim iso turowym RPG jak The Fall, Last Days... Tak by nie mieszać kategorii. Ale wiem że żeby F3 stał się krwistym FPS-em jak STALKER, potrzebne są dobre animacje. Te które teraz mamy w F3, nie radzą sobie kompletnie.
*

Problemem Fallouta 3 jest to, że mimo tego, że dobrze celuje ale strzela mi gdzieś po bokach i nie da się strejfować :mellow:. Kilkanaście razy wczytywałem zapis gry, bo strzelając zużyłem ponad setkę naboi :blink: na trzech gości... Może jeszcze to, że mam za mało klatek na sekunde. W rasowe shootery umiem grać, ale w F3 nie daje rady... Ten VATS jest w ogóle o dupe rozbić, ale dobrze, że chociaż on jest.

Jakbym rozwiązał walkę w F3 gdybym był producentem/developerem gry? Mianowicie zrobiłbym tak jak w wyśmienitej pod względem taktycznym Brygadzie E5. Podczas aktywnej pauzy wydajemy rozkazy, każdy obrót, przeładownie, oddanie strzału(mierzony, z barku, etc) kosztuje ileś sekund z groszami. Jest dynamizm, taktyka i pauza na to by przemyśleć posunięcia. W tej grze jest wiele modyfikatorów, długo by opowiadać.

Na moje oko mody, zwłaszcza te duże, fabularne, powinny mieć do wyboru dodatkowe trzy wtyczki; oryginalny system, symulujący tury i symulujący shootera :-).

P.S. Albo wygodniej jest zrobić uniwersalnego, wprowadzającego jedynie techniczne poprawki CombatModa; w VATS będzie coś turopodobnego, a normalnie jakieś poprawki shooterowe.

Ten post był edytowany przez Premislaus: 07-11-2008, 23:55
+Quote Post
post 07-11-2008, 23:58
Post #138

SHM-1
Group Icon

Bronie robione z kawałków pordzewiałego metalu nie będą nigdy dobrze strzelać. Takie jest życie na pustkowiach. W Stalkerze jak pamiętamy wszyscy, też było pełno rupiecia, a dobrą broń można było znaleźć tylko w niektórych miejscach. Tak mogłoby być i tutaj. Nauka wytwarzania broni, która będzie o wiele lepsza od reszty śmiecia (taką, którą można by nawet nazwać imieniem kobiety 8) ) , lub zamówienie takowego ulepszonego okazu u rusznikarza. Ponadto niektórzy przeciwnicy, ci ostrzejsi ;) mogliby mieć unikalne sztuki broni o lepszych współczynnikach.
+Quote Post
post 11-11-2008, 12:07
Post #139

SHM-0
Group Icon

Brakuje mi w grze nie tyle środków lokomocji(przydałby się motocykl z bagażnikiem, przyczepką), co transportu. Jakiś robot wielka szafa, plus broń i śmieszne teksty(coś w deseń tego robota z KOTOR ;-) ), albo chociaż brahmin. Nie wszędzie wleźlibyśmy z wielką krową, można by ją zostawiać na zewnątrz, plus możliwość zjedzenia jej przez zwierzęta, albo ukradzenia przez bandytów. Potem jak będziemy mieć towarzyszy, to można by jednego oddelegować do pilnowania bydlęcia, albo wynajmować jakiegoś NPC do ochrony krowy. Z takim robotem mógłby być jakiś quest.

Wasteland kojarzy mi się trochę z westernami, brakuje cowboi pędzących stada brahminów.
+Quote Post
post 11-11-2008, 16:44
Post #140

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 048

Ja tam czekam aż graficy 3D (Nath? ;D) zabiorą się do roboty i przemycą do F3 troszkę elementów wzorowanych / prosto z F1 i F2. Nowy design kilku broni (albo występujące jako nowe, inne modele), nowe-stare giwery (Gauss!!!), ulepszony PA z F2 (i ew. PA BoS z FT), czy też np. elementy otoczenia jak choćby autodoc ;D.
+Quote Post

9 Strony « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-11-2019, 01:26