Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 6 7 8 9 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Modyfikcja F3 - kto chętny?

post 11-11-2008, 16:55
Post #141

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 276

Ja hmm mam póki co dwa projekty, które wymagają dość dużo uwagi. O jednym wiadomo, a o drugim trochę przebąkiwałem, póki co (kto tęskni za starym dobrym rzutem izometrycznym, to się z niego ucieszy). Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 11-11-2008, 20:19
Post #142

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 048

Co tam knujesz Zły Geniuszu? ;D
Już słyszę twój złowieszczy śmiech "buahahaha...!" ;).
+Quote Post
post 11-11-2008, 20:38
Post #143

SHM-1
Group Icon

Co do Arcanum, wiadomo, ale chyba będę musiał poczekać na edytor do F3 o ile wyjdzie (wiecznie to o ile... ). A ten drugi pomysł to przeniesienie Falloutów na silnik The Fall (a te gry są naprawdę do siebie podobne, może teraz gdy mamy gotowe modele i animacje, rozwój tego pomysłu nie będzie aż taki trudny). Zobaczymy co z tego wyniknie. Szczerze mówiąc jako, że gry F3 ciągle nie mam i nie grałem w nią, nie czuję się z nią też, na razie, emocjonalnie związany.
+Quote Post
post 11-11-2008, 21:09
Post #144

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Nathaniel77 @ 11-11-2008, 20:40)
Co do Arcanum, wiadomo

Łeee... myślałem, że coś nowego masz ;D.

QUOTE(Nathaniel77 @ 11-11-2008, 20:40)
A ten drugi pomysł to przeniesienie Falloutów na silnik The Fall (a te gry są naprawdę do siebie podobne, może teraz gdy mamy gotowe modele i animacje, rozwój tego pomysłu nie będzie aż taki trudny).

Mówisz o TYCH modelach i TYCH animacjach z TEGO F3 (Bethesdy ;])?

+Quote Post
post 18-11-2008, 23:42
Post #145

SHM-1
Group Icon

W dużym pomniejszeniu nie będą wyglądały chyba tak źle. Mam przynajmniej nadzieję.
+Quote Post
post 18-11-2008, 23:45
Post #146

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Tak! Tak! Przeniesice Fallouty na silnik The Fall! To bedzie prawie, jak Van Buern...
+Quote Post
post 20-11-2008, 12:46
Post #147

SHM-0
Group Icon

Tak sobie myślę jakby tu zwiększyć znaczenie cech SPECIAL i ukrócić przesadzony wzrost skilli... mam pewien pomysł, który rozwiązuje oba problemy. Może by tak wprowadzić ograniczenia rozwoju odpowiednich umiejętności, odpowiednimi cechami? To znaczy, dla przykładu: charyzma na poziomie 5 pozwoli nam rozwinąć retorykę tylko do 50%, aby ruszyć dalej będzie trzeba zwiększyć tą cechę (przy 6 będziemy mogli dotrzeć do 60%), lub: aby dobić z medycyną do 100% wymagana będzie inteligencja na 10. To tylko przykłady, liczby wyciągnięte z kosmosu, sprawa będzie wymagać poważnego zastanowienia się nad formułami (np. na rozwój retoryki wpływ może mieć zarówno inteligencja jak i charyzma, przy handlu tak samo ale w innych proporcjach, itd. itp.). Jako, iż rozwój będzie w ten sposób spowolniony (i znaczenie cech zwiększone) należałoby też zmniejszyć przyrost punktów umiejętności co poziom (już są takie mody).

Ten post był edytowany przez MaFFej: 20-11-2008, 12:48
+Quote Post
post 21-11-2008, 19:34
Post #148

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Żeby spowolnić przyrost cech należy: zwiększyć wymagane XP do kolejnego levelu ( tak zrobiłem w Kmieciumodzie), usunąć bonusy za Bobble Heady (wiem jak to zrobić, ale się waham).

Rozwiązanie które proponujesz MaFFej, jest wzięte żywcem z Daggerfall / Morrowind / Oblivion. Uważam je za mało falloutowe. Inteligencja to nie to samo, co wiedza i doświadczenie medyczne. Walka wręcz tylko w niewielkim zakresie zależy od siły. Strzelanie z broni palnej nie polega tylko na zwinności. Dlatego właśnie system special fallouta jest taki ciekawy, że nie stawia niepotrzebnych barier. Atrybuty wpływają na początkowe umiejętności, natomiast postać może rozwijać je w dowolny sposób.
+Quote Post
post 22-11-2008, 14:16
Post #149

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Kmieciu4eveR @ 21-11-2008, 19:36)
Rozwiązanie które proponujesz MaFFej, jest wzięte żywcem z Daggerfall / Morrowind / Oblivion. Uważam je za mało falloutowe.

Ja też... hehe... ale to najprostszy sposób żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;). Żeby zwiększyć znaczenie cech SPECIAL w inny sposób, będzie trzeba gruntownie przebudować system.

QUOTE(Kmieciu4eveR @ 21-11-2008, 19:36)
Żeby spowolnić przyrost cech  należy: zwiększyć wymagane XP do kolejnego levelu ( tak zrobiłem w Kmieciumodzie), usunąć bonusy za Bobble Heady (wiem jak to zrobić, ale się waham).

Tu się zgadzam. Osobiście zredukowałbym jeszcze przyrost punktów umiejętności na poziom. Może nawet i zniżył startowy pułap skilli. Bonusy z Bobbleheadów powinny wypaść, przynajmniej z tych, które magicznie zwiększają nam siłę/percepcję itd. U BH "skillowych" można +10 zredukować do np. +5.

PS. Czasami jednak dziwnie wygląda gdy totalny idiota i pozbawiony charyzmy człowiek jest mistrzem w handlu i retoryce...
+Quote Post
post 22-11-2008, 14:35
Post #150

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

PS. Czasami jednak dziwnie wygląda gdy totalny idiota i pozbawiony charyzmy człowiek jest mistrzem w handlu i retoryce...

A co dopiero gdyby był głową jakiegoś państwa, nie?
Jakiego? Nic mi nie przychodzi na myśl ;P

[/ot]
+Quote Post
post 24-11-2008, 09:21
Post #151

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

No tak, ale w Falloucie 2 można było znaleźć moduły, które umożliwiały zrobienie operacji i podniesienie statystyk. W F3 trochę to uproszczono - znajdziesz, masz bonusa. Poza tym nawet gdy znajdziemy 7 Bobbleheadów i mamy +1 do każdego z atrybutów, to jest to odpowienik traita Gifted z F1&2, którego zabrakło w F3. Problem polega na tym, że w F1&2 dostawaliśmy 5 + INTx2 co level, a w F3 10 + INT, a maksymalny skill to 100, a nie 200/300. Ponadto koszt skillów jest w F3 liniowy, a w F1/2 rósł w miarę wzrastania skilli.
+Quote Post
post 24-11-2008, 09:39
Post #152

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Troche? Moge sobie bez problemu wyobrazić w Falloutowym uniwersum jak skąplikowana operacja, po której rehabilitacja trwa pare tygodni może podnieść statystyki.

Ale do cholery jasnej posiadanie w plecaku tandetnej figurki z kiwającą głową? WTF?
+Quote Post
post 28-11-2008, 13:40
Post #153

SHM-1
Group Icon

Kurczę, kręci mnie zrobienie dużej modyfikacji/konwersji na F3 w świecie MadMax, lub zblizonym do niego. Ten świat ma niesamowicie przemawiający do wyobraźni, realistyczny klimat. Żadnych Power Armorów, robotów, mutantów, klimatu retro i Vatsów. Tylko pustynia, olbrzymie opustoszałe przestrzenie, obrzyny, realistyczny damage, głód pragnienie, konieczność polowania, klimatyczne, nie dziecinne przygody i bohaterowie. Bez urazy, ale na Bethesdową wizję Fallouta już za bardzo patrzeć nie mogę. A może mogłaby wyjść w Polsce jakaś autorska, unikalna konwersja, którą moglibyśmy się z dumą pochwalić, współtworzyć i rozwijać...
Dajmy na to Neuroshima. Może... Wprawdzie sporo by trzeba w grze pozmieniać, ale...

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 28-11-2008, 16:00
+Quote Post
post 28-11-2008, 14:02
Post #154

SHM-0
Group Icon

Właśnie powtórzyłem sobie Mad Maxy... Dwójka jest świetna, tak samo jak przedstawiony tam świat (MM3 lepiej przemilczeć...). Tak jak piszesz: pustynia, pędzący buggy-samoróbka, ledwo co wystarczająca benzyna, dwa pociski w obrzynie, walka o pożywienie (może być nawet puszka psiego żarcia ;)) i chociaż kanisterek benzyny... podkładanie garnków i wiaderek pod zniszczony pojazd, tak aby jak najmniej cennego płynu się zmarnowało ;). Super. Ale szczerze to - no offence - Nath, masz sto pomysłów na minutę ;). Najpierw Arcanum na silniku Obliviona, potem ogólna modyfikacja F3, jeszcze przeniesienie Van Burena i/lub F3 na silnik The Fall, teraz to... ;D

PS. Sprawa byłaby uproszczona pod kątem projektowania obszaru gry... 75% to byłaby pustynia ;). Z drugiej strony byłoby mnóstwo roboty z dodaniem pojazdów... Pomysł fajny, ale szkoda, iż to tylko pomysł ;D.

Ten post był edytowany przez MaFFej: 28-11-2008, 14:03
+Quote Post
post 28-11-2008, 15:20
Post #155

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Byl juz jeden taki mr. H ;)
Tez sypal pomyslami jak z rekawa.
Jesli chodzi o Fo3 to tym razem dam sie wykazac pobratymcom ze sceny Fallouta i sam pograc z radoscia w cos nowego :)

Chociaz swoja droga cos sie tam koleboce w glowie, ale moim osobistym marzeniem (po skonczeniu dwoch pewnych projektow) jest stworzenie moda w uniwersum STALKER.

PS> Jesli powstanie jakis wielki, wspolny projekt to costam moge wspomoc ;)
+Quote Post
post 28-11-2008, 15:59
Post #156

SHM-1
Group Icon

Hej, hej spokojnie, nie róbcie ze mnie jeszcze Tego, Którego Imienia Się Nie Wypowiada.:) Ja tylko rzuciłem pomysłem, nie znaczy, że wszystkie muszę realizować sam i tylko ja. Tym bardziej, że jak pewnie wiecie, do każdej takiej rzeczy, jak się robi samemu, trzeba od groma czasu. Może ktoś inny chciałby zrobić coś takiego. Odwagi ludzie :) . Są narzędzia, nie bójcie się wcielać swoich pomysłów w życie. Modder to nie jest jakiś super mądry pan H piszący z lubością o swoich wielkich dokonaniach podmiany tekstury oka myszy, tylko właśnie wy. Jedna grupa, robi coś, a druga coś innego. Co do Arcanum, czekam na wyjście G.E.C.K. już kilka tygodni temu zrobiłem sobie użyteczny rachunek sumienia i uznałem, że właśnie ten system wbrew pozorom będzie najwygodniejszy w pracy i na bank zaczynam z nim pracę od grudnia. Mogę pokazać nowe grafiki ale to bez sensu, modele to nie mod i nie mechanika gry. Bez G.E.C.K.A na razie nie mogę pracować. Tym bardziej, że skalowanie grafik w CS jest automatyczne, po co robić coś, co robi edytor.
Z The Fall ciągle się zastanawiam, bo po pierwsze zagra mi w to 3 osoby na krzyż, po drugie gdzieś czytałem, że ktoś tam problemy z uruchomieniem The Fall, więc skoro pisała jedna, to pewnie będzie takich więcej, a po trzecie, nawet gdyby zrobić taką konwersję, fakt że trzeba się uczyć dość trudnego systemu modowania sprawi, że poza moim śmiesznym modzikiem, nic się pewnie dalej nie wydarzy. I zostanę sam z "następną ambitną modyfikacją stworzoną przez jednego z użytkowników naszego forum". No ale zobaczymy. A co do modyfikacji Fallouta 3 by Bethesda, to eeeee.... powiedzmy, że nie za bardzo wierzę w tą grę. Ale przekonać się jeszcze mogę. Albo choć pomóc trochę.
Czasem przydaje się też pomoc ludzi... :(
A tak w ogóle jestem bardzo skromnym i chętnym do pomocy człowiekiem i jeśli ktoś źle odbierał moje posty, to bardzo przepraszam. :pobity:

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 28-11-2008, 18:31
+Quote Post
post 30-11-2008, 01:02
Post #157

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

BTW, już jakiś gościu zrobił armour dla Dogmeata...
+Quote Post
post 19-12-2008, 20:57
Post #158

SHM-0
Group Icon

Pytanie do wtajemniczonych, czyli do... Natha ;D.

Przeszperałem wiki i GECKowe, i CS/TES4. Lipa - nie mogę nic znaleźć. Da się w jakiś sposób (skryptem?) wymusić wyświetlenie na ekranie konkretnej grafiki (z pliku) lub wymusić wyświetlenie odpowiedniego, własnego elementu interfejsu? (zapisanego w XML, ofkoz). Chciałbym aby po śmierci postaci na ekranie pojawiał się klasyczny ekran ze szkieletem. Tak się zawsze kończył zgon w Falloutach.

PS. Mój mod z "talking headami" ciągle uśpiony - jakoś nikt nie kwapi się do jego testów w rozdzielczościach panoramicznych. Szkoda :(.

Ten post był edytowany przez MaFFej: 19-12-2008, 20:57
+Quote Post
post 19-12-2008, 21:22
Post #159

SHM-1
Group Icon

Przykro mi, raczej działania samej gry nie da się zmienić, bez ponownego napisania exe. Może spróbuj coś zrobić z okienkiem pytającym czy wczytać ostatnią grę ( o ile takowe jest), zmienić je jako obraz na cały ekran, a same guziki Tak, Nie dać gdzieś z boku na dole.
A co do Twojego moda, nikt nie zgłosił się do testowania panoramicznych rozdzielczości, bo chyba nikt ich nie ma (ja też nie :( ). Więc możesz spokojnie wypuścić swojego moda już teraz. Standardowe podziałki powinny wystarczyć.
+Quote Post
post 19-12-2008, 21:54
Post #160

SHM-0
Group Icon

Właśnie problem w tym, że żadnego screena/ekranu/menu po zgonie nie ma.
+Quote Post

9 Strony « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-11-2019, 12:02