Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co decyduje o klimacie jedynki?

post 17-09-2005, 11:47
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 385

Klimat 1 znacznie różni się od F2. Jak myślicie, jakie elementy o tym decydują?

Ja mam taką opinię -
* zaludnienie w F1 dużo mniejsze.
* świat w F2 jest już dość bardziej rozwinięty
* w jedynce mieszkasz w krypcie.
* postaci jest mniej, ale są bardziej dopracowane
* w 2 nie można wstąpić do Bractwa Stali!!!!!!!
* Power Armor Mark II to już przegięcie.
* pustynia to w jedynce pustynia, a nie dwa namioty i trzy wózki.
* no i oczywiście kultowy THE GLOW!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-09-2005, 14:06
Post #2

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 542

Lepszy klimat w Falloucie 1 oddają:
- poczatek w krypcie (zdecydowanie) - nie ma to jak wyjść na wasteland po calym zyciu w schronie i wszystko jest takie nowe i intrygujące
- masz rację co do GLOW - brakowalo mi w Fo2 takiej lokacji (jeszcze jak sie ginelo od radiacji - mniam)
- bractwo stali - idziesz przez pustynie i zniszczone miasta a tu nagle bunkier - ostoja technologii
- ludzkosc powoli zbiera sie po zagladzie i ogolnie jest taki klimat świeżej postapokalipsy
- super mutanci to jest zaj.. przeciwnik i jeszcze ta intryga z dziećmi katedry
- jak w jedynce spotykalem floatery albo cantaury to naprawde mnie rajcowala walka z nimi
- deathclawy -> wg mnie wieksza legenda jest z nimi w jedyneczce
- i jeszcze mapa swiata - wspaniale oddaje klimacik (szczegolnie wokol the glow)
+Quote Post
post 17-09-2005, 18:18
Post #3

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 776

W ogóle nie ma co porównywać - F2 jest tak biedne pod względem klimatu w porównaniu do F1, że aż żal się nad tym rozwodzić. Ja powiem tylko tak :
- w jedynce jest realny klimat zniszczonego świata, który ledwoledwo podnosi się z upadku - ale nadal jest na kolanach. Natomiast w dwójce aż dziwne, że nie ma autostrad i internetu - po prostu skok technologiczny ogromny.
- w jedynce są kapsle
- w jedynce nie ma linionwego scenariusza - generalnie dochodzisz do The Hub, ale potem radzić sobie trzeba samemu. W dwójce jest tak : najpierw ciagle w prawo, potem ciągle w dół, potem ciagle w lewo i koniec... a w miarę poruszania się spotykasz lepsze uzbrojenie, a przeciwnicy są mocniejsi. Moim zdaniem pod tym względem jedynka wymiata - nie ma stopniowego wzrostu trudności, a wszystko zależy tylko od tego gdzie zdecydujesz pójść i jak bardzo się zagłębisz w badanie tego terenu.
- wszystko w jedynce było nowe, tajemnicze i człowiek pojęcia nie miał co ze sobą zrobić... gdy się siadało do dwójki, wszystko było oczaskane i mniej zaskakujące.
- w jedynce była jedna organizacja, która miała super-technologię. W dwójce jest ich d groma... dajcie spokój, żeby power armora kupować w sklepie? :/
+Quote Post
post 17-09-2005, 22:44
Post #4

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

Z tymi PA to rzeczywiscie bylo nie "tego". Enklawa miala ich od groma.
+Quote Post
post 20-09-2005, 11:31
Post #5

SHM-0
Group Icon

Uwzględnię te sugestie w swoim modzie patrz: mody i modziki, kanały.
+Quote Post
post 20-09-2005, 15:47
Post #6

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

Poza tym te losowe spotkania... Ale F2 byl dluzszy :P
+Quote Post
post 20-09-2005, 20:58
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 542

Ja losowych spotkan o lokacji w Fo1 wogole nie mialem jak gralem z LUCK 6.
Pech ale z tego co czytalem to wydaja sie o wiele bardziej klimatyczne niz te z 2 ktorych nie za bardzo trawię. Wg mnie niektore z nich psuja klimat dwojki co sprawia ze jedyneczka wydaje sie bardziej klimatyczna.

I jeszcze jedni m sie przypomnialo, a jest to ocean i wybrzeze w Fo1 ktore nizmiernie mnie intrygowalo. Zastanawialem sie co moze byc za wilka wodąi w niej samej. Sama perspektywa oceanu otaczającego wymarle kontynenty jest taka mroczna...
+Quote Post
post 20-09-2005, 21:06
Post #8

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

CYTAT (CDS_ZIBI @ 17-09-2005, 17:33)
W dwójce jest tak : najpierw ciagle w prawo, potem ciągle w dół, potem ciagle w lewo i koniec... a w miarę poruszania się spotykasz lepsze uzbrojenie, a przeciwnicy są mocniejsi. Moim zdaniem pod tym względem jedynka wymiata - nie ma stopniowego wzrostu trudności, a wszystko zależy tylko od tego gdzie zdecydujesz pójść i jak bardzo się zagłębisz w badanie tego terenu.

Jeśli F2 jest liniowy to na tym świecie nie ma nieliniowych gier. Sprecyzuj lepiej o co ci chodziło.
+Quote Post
post 21-09-2005, 02:31
Post #9

SHM-1
Group Icon

Oczywiście że jest - niby można sobie iść gdzie się chce, ale gra nas kieruje w okreslonych kierunkach i zwykle idziemy według tego schematu, napotykając coraz to nowsze i lepsze uzbrojenie i mocniejszych przeciwnikówl. Daj spokój - najpierw spotykamy dzikiego myśliwego, który całe życie spędził w dziczy, ale ma 30 hp, a pod koniec profesorka, który w żciu nie wyjął nosa z komputera i ma 100 hp. Najpierw cywile mają po 20 hp, pod koniec po 80... tego w jedynce nie było - człowiek to był człowiek, mutant to był mutant, ghul to był ghul - kazdy miał swoją "średnią" i nie odchodziło się od niej, chyba że mieliśmy do czynienia z specjalnymi NPC.
Do tego kwestia tego coraz lepszego uzbrojenia itd. Mnie zastanawia, dlaczego akurat jakość uzbrojenia rośnie wraz z rozwojem gry - w F1 tego nie było... poszedłeśdo BOS, miałeś szansę na coś lepszego, poszedłeś do necropolis - trochę gorzej... zamiast miarowego rozwoju uzbrojenia był ośrodek (The Hub), skąd chodziło się w różnych kierunkach i w zależności od tego zdobywało zabawki.
A w F2 tak jak mówię - najpierw w prawo, potem w dół, potem w lewo... a jak pójdziesz nie tam gdzie trzeba to spotykasz gości z 3 razy wyższym hp i 10 razy lepszą bronią... czego nie zrozumiem nigdy... dlaczego raidersi na południe od Vault City mają po 70-80 hp, a raidersi z okolicy Den 30-40 ? :/
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:00
Post #10

SHM-4
Group Icon

CYTAT (CDS_ZIBI @ 21-09-2005, 01:46)

A w F2 tak jak mówię - najpierw w prawo, potem w dół, potem w lewo... a jak pójdziesz nie tam gdzie trzeba to spotykasz gości z 3 razy wyższym hp i 10 razy lepszą bronią...

W F1 tak samo mogłeś sobie polecieć na 2 lvl żeby pozwiedzać mape i wbić się na Military Base. A niepowinieneś się tam wtedy znaleść. W F2 tak samo możesz od razu zamiast na wschód pójść na południe (jak ja zrobiłem) i wkopać się na patrol z Navarro.

Pozatym to dosyć oczywiste że idzie się zawsze po wskazówkach jakie się ma. Jeśli wyruszając z Arroyo, wiesz że na wschodzie jest Klamath, to po cholerę nieuzbrojony i bez doświadczenia miałbyś się pchać na jakąś pustynię?

Zresztą w F1 jest jeszcze większy schemat Vault13 - Shady Sands - opusczony Vault ileś tam - Junktown - The Hub i dopiero z tamtąd idziesz gdzie chcesz. A przynajmniej zrobi tak każda osoba grająca po raz pierwszy.

Co do Raidersów - ci przy Den to zwykłe bandy które okradają podróżnych, a ci przy Vault City to zaprawieni w bojach najemnicy wynajęci przez Bishopa do okradania VC. Więc to chyba jasne że jedni będą lepsi od drugich.
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:12
Post #11

SHM-1
Group Icon

hehe... no to widzę, że na wszystko masz odpowiedź ;] To jeszcze proszę powiedz mi, dalczego mysłiwi z początku gry mają mniej hp, niż naukowcy z enklawy.

A co do tej liniowości, to na początku poszedłem do The Hub boIan powiedizał mi, że tam można znaleźć najfajniejsze zabawki, że generalnie łatwo o pracę (kasa), sprzęt, to wybrałem się tam... Więc twoja teoria jest obalona ;p W F2 lokacje ujawniają się po kolei tak jak trzeba - Klamath, Den, Redding, Modoc, Vault City, Gecko, New Reno i Broken Hills, NCR i Vault 15, Vault 13, Military Base, San francisko i koniec... ofcoz są jeszcze różne małe lokacje, ale one sięraczej nie liczą tak bardzo (możę poza navarro).
No i w miarę odkrywania tych lokacji NPCe mają coraz wyższe skille, hp, cora lepszą broń - o ile to ostatnie można wytłumaczyć dość łatwo, o tyle wzrost pozostałych jest zagadką... tzn. jeśli patrzeć na klimat, bo de facto wiadomo o co chodzi.
W F1 nawet członkowie bractwa stali mieli po 50-60 hp, bo byli to po prostu ludzie - przeszkoleni i elitarni, ale nadal ludize. Nie było tak, żę w shady sands mają 30, a w the hub 100... Zabicie kapłana w katedrze było takie samo jak żebraka w Shady... bo niby dlaczego miałoby być trudniejsze?
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:32
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

Może po prostu jedynka ma w sobie to "coś" jest pierwsza dziewicza i po prostu najlepsza.
A co do dwójki? Cały klimat zepsuły konflikty polityczne.
+Quote Post
post 21-09-2005, 14:13
Post #13

SHM-4
Group Icon

Bo naukowcy z Enklawy zrobili sobie wszczepu zwiększające HP ;) No dobra tu jestem w stanie się z Tobą zgodzić, ale jeśli chodzi o Raidersów będę trzymał się swojego :)

CYTAT
W F2 lokacje ujawniają się po kolei tak jak trzeba - Klamath, Den, Redding, Modoc, Vault City, Gecko, New Reno i Broken Hills, NCR i Vault 15, Vault 13, Military Base, San francisko i koniec...

Hehe to i Twoją ja tutaj obalę ;] U mnie ciąg miast zgadza się tylko do Den. Potem poszedłem do New Reno (zresztą zawszę tak robię jak gram), bo tam jest łatwo o robotę, broń i inne dobra. No i właśnie NR traktuję jako bazę wypadową. Z tamtąd to już gdzie mnie nogi poniosą. Jak pamiętam za pierwszym razem z tamtąd poszedłem do Vault City, potem do NCR i dalej niepamiętam.

A więc mit obalony ;)
+Quote Post
post 21-09-2005, 14:36
Post #14

SHM-1
Group Icon

Ja bym jeszcze tego mitu nie obalał. Jakby wszystko było dobrze poukładane to szeryf w Redding nie odmawiałby nam roboty kiedy zawitamy do miasta za wcześnie. Poza tym skąd on może wiedzieć jakie mamy doświadczenie. W jedynce taka sytuacja nie miała miejsca.
+Quote Post
post 21-09-2005, 14:41
Post #15

SHM-4
Group Icon

Nigdy mi się to nie zdażyło. Więc dla mnie mit obalony.
+Quote Post
post 27-09-2005, 11:08
Post #16

SHM-0
Group Icon

CYTAT (Logan @ 21-09-2005, 12:51)
Poza tym skąd on może wiedzieć jakie mamy doświadczenie. W jedynce taka sytuacja nie miała miejsca.

Nie zdarzyła się? A farmer w Hubie, którego napadły zbiry? Jak jesteś na pierwszym poziomie to powie ci, że potrzeba ci więcej doświadczenia. Więc trzeba sobie więcej postrzelać :bandit: .
+Quote Post
post 03-10-2005, 22:19
Post #17

Wieczny Malkontent
Group Icon
Nr użytkownika: 1 290

Żeby dolać trochę świeżej oliwy do ognia zażartej dysputy ( :P )...

Dwójka straciła 1000 punktów klimatyczności za zrezygnowanie z magicznego Klawisza 'Tell Me About'. Każdy Talking Head ( i nie tylko ) miał w jedynce odpowiedzi na mnóstwo pytań, czasem nawet zaskakujących, często zabawnych itp. W dwójce większość 'Głów' służy jedynie za 'questodawców' i 'informacje turystyczną', pomijając fakt, że pozbawieni zostali praktycznie 'Reakcji', która w jedynce dopracowana była świetnie.

The End
+Quote Post
post 07-10-2005, 17:16
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 596

CYTAT (Mef @ 03-10-2005, 20:34)
Żeby dolać trochę świeżej oliwy do ognia zażartej dysputy ( :P )...

Dwójka straciła 1000 punktów klimatyczności za zrezygnowanie z magicznego Klawisza 'Tell Me About'. Każdy Talking Head ( i nie tylko ) miał w jedynce odpowiedzi na mnóstwo pytań, czasem nawet zaskakujących, często zabawnych itp. W dwójce większość 'Głów' służy jedynie za 'questodawców' i 'informacje turystyczną', pomijając fakt, że pozbawieni zostali praktycznie 'Reakcji', która w jedynce dopracowana była świetnie.

The End

Prawda, prawda. "Tell me about" było bardzo fajne - wprowadzało wiele informacji, często niezwiązanych z questami, ale urozmicających świat gry (przypominam sobie rozmowę z strażnikiem w Shady Sands na temat klanów bandyckich). Często też informacje te pomagały w questach. Wywalenie tego przycisku z Falla 2 było wielkim błędem.
Na otarcie łez Black Isle wprowadziło magiczny przycisk TAKE ALL. Zastanawiam się, jak w pierwszym Falloucie tego mogło nie być.
+Quote Post
post 25-10-2005, 00:01
Post #19

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 671

:rad: Ograniczenie czasowe tworzy niesamowity klimat. Szczególnie jak grasz pierwszy raz... :rad:
+Quote Post
post 25-10-2005, 14:53
Post #20

SHM-1
Group Icon

Ograniczenia czasowe? Jestem ciekaw czy kiedykolwiek udało się komuś niezdążyć z waterchip do V13. Nawet bez dokupowania wody w Hub zawsze zostawało mi na to mnóstwo czasu.
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 23:53