Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Konwersja Arcanum

post 09-10-2008, 12:31
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 276

Napisałem za rok nie dlatego że mi się nie chce, czy coś w tym stylu, ale dlatego że wiem że zrobienie tego wszystkiego potrwa kupę czasu. Trzeba by przerobić mechanikę, masę grafik, itemy, menu gry itp. To trwa. Wiem jak to wszystko zrobić, dlatego się tego podjąłem i póki co cieszę się każdą zmianą jakiej udaje mi się dokonać. Fakt faktem, pomoc by się przydała, ale wiem że ludziom ciężko jest nauczyć się wszystkich tych rzeczy, a prośba o pomoc bylaby pewnym oszustwem, bo musieliby mi pomagać własciwie ze wszystkim od samych podstaw, a to moim zdaniem zbyt duża prośba.
Mógłbym pokazać kilka niezłych rzeczy, ale w świecie Oblivion, który wyłazi swoją oblivionowością na kazdym kroku , to wszystko póki co będzie wyglądać śmiesznie. Przykład na samej górze :D. Mogę dodawać kolejne screeny z postępów w pracy, ale grywalnej nieskończonej wersji nie dam - powód, mam dokonać pełnej konwersji, a nie mini modzika pośrodku innego swiata. Albo ta gra faktycznie zostanie zmieniona w każdym możliwym calu, albo to będzie po prostu kolejny mod do Obka, świata którego się nie da poruszyć. ;) Żałość patrzeć na coś takiego. :D Wiem co mówię, bo widziałem masę takich motywów w Oblivion. Kompromis za kompromisem, porzucanie zaczętej pracy i dostajemy w końcu marna karykaturę, nieprzystającą do niczego.
W sumie moim zamiarem było przywrócenie do życia Arcanum i nieskromnie stworzenie gotowego silnika dla modderów. Arcanum to świetna gra, jedna z najbardziej wdzięcznych gier RPG jakie widziałem. Inne rpg fantasy, są ... wtórne to złe słowo, ale przewidywalne na pewno. Dał powiew świeżości rpg, pokazał, ze nie musimy tylko ratować księzniczki, ale przenieść się na zupełnie nowy wymiar i np. rozwiązywać w Rpg detektywistyczne zagadki pokroju historii o Kuby Rozpruwaczu.
Szkoda aby przepadła, a na to się zanosi. Wiem, że nikt już prawie nie robi modów do Arcanum bo to staroć, za to jest od cholery modów do tego głupawego Obliviona. To bardzo niesprawiedliwe moim zdaniem. A stwarzając podstawy do tej swietnej gry możemy ja przywrócić do zycia, dac pole do popisu modderom, którzy nie bedą już musieli tylko tworzyć nowych mieczy i armorów i klecić kolejnych sztampowych, ograniczonych przez ramy swiata questów, ale stworzyć i oprzeć się na czymś tak wyjątkowym jak Arcanum.
A tu mały przykład konwersji Dusaar dowodzący, że takie rzeczy są mozliwe :
http://pl.youtube.com/watch?v=7irr_N9HKbo&feature=related

Trochę za bardzo się rozpościłem ostatnio :D
Sketch'apowy model fabryki :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...55e06d0457.html
i gramofon jako jeden z elementów wystroju wnętrza :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...de4e2adc7f.html
I nie przeraźcie sie paintowością modeli, to pełne 3d tylko kolorowane nie teksturowane. I na pewno nie będą wyglądać w grze jak na tych projektach.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 09-10-2008, 23:37
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 11-10-2008, 11:19
Post #22

SHM-1
Group Icon

Przepraszam za post pod postem ale w tym temacie będę chyba musiał odpowiadać sam w sobie :D Zmieniam silnik na ten z Morrowinda. Oblivion według mnie za bardzo "śmierdzi" ;) i jest o niebo mniej modowalny niż jego dumniejszy poprzednik. Ale bez obaw mod jest w duchu nowej grafiki i z desingu biednego Morro nie zostanie nic :D Modele postaci, twarze, potwory, animacje, flora, wygląd gry, wszystko ulegnie zmianie. Plus (opcjonalnie) najnowsze efekty graficzne, typu depth of field, anti, HDR, paralax itp.
A co najważniejsze ! :D Morrowind działa na moim wysłużonym studenckim laptopie co oznacza że będę mógł na nim pracować na studiach.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 11-10-2008, 11:36
+Quote Post
post 11-10-2008, 11:54
Post #23

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Hm ktoś kiedyś napisał, że beth oprotestowała mod do obliviona, zmieniający go w morrowinda, a czy to też nie jest takim naruszeniem prawa (czy co oni tam wymyślili)?
+Quote Post
post 11-10-2008, 12:04
Post #24

SHM-1
Group Icon

To ja napisałem. :D Chodziło tu o przenoszenie jednej gry do drugiej, co kłóci się z prawami autorskimi. Inne umowy developerskie dla obu tytułów, trademarki itp. Morroblivion nie był modem, był narzędziem, do pracy z którym potrzebne były dwie gry. Co łamało praw autorskie.
Na przenoszenie pojedynczych elementów z jednej gry do drugiej za pomocą tylko CS-a Betha przymyka oko.
+Quote Post
post 11-10-2008, 12:08
Post #25

SHM-2
Group Icon

To świetnie, bo z chęcią odpalę Twój mod jak będzie gotowy;] a swoją droga... ktoś wie gdzie szukać tego morrowind in oblivion? Albo jak się to dokładnie nazywało bo to ułatwi googlowanie a tak pewnie znajdę denny filmik, jak gość wychodzi poza plansze w oblivionie;/
+Quote Post
post 11-10-2008, 12:21
Post #26

SHM-1
Group Icon

http://morroblivion.com/
Ale potraktowałbym to raczej jako ciekawostkę, narzędzie nie przenosi questów, dialogów i skryptów, tylko, modele i przedmioty itp.
I nie róbcie z tym nic czego Betha by nie zrobiła. ;)
+Quote Post
post 11-10-2008, 12:35
Post #27

SHM-2
Group Icon

Dziki;]
+Quote Post
post 12-10-2008, 13:44
Post #28

SHM-1
Group Icon

He he. A nie mówiłem.
+Quote Post
post 27-04-2009, 10:55
Post #29

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 193

Jak aktualnie wygląda ten projekt??

I czy jesteś pewien że chcesz to robić na TESIV a nie TESIII??
Chodzi mi o to że do TESIII istnieje coś takiego jak blank.esm (wyzerowana mapa i rasy, oraz tworzenie postaci) - było by łatwiej, pamiętam że z dużymi modami pod obliviona są trudności.

Rozumiem że bawisz się gółwnie w grafikę, próbowałeś już wyskryptować miasto??
(patrząc po terminie który rzuciłeś to nie próbowałeś :D )
+Quote Post
post 12-07-2010, 09:18
Post #30

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 140

i co coś tamdziała???
+Quote Post
post 20-07-2010, 12:39
Post #31

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

G0nz0... zaprawiasz się w Nekromancji?
+Quote Post
post 26-07-2010, 13:00
Post #32

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 140

tak kurcze tyle fajnych pomysłów było i upadło tak sie pytam a nuż coś tam wyszło
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 10-12-2019, 10:38