Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 3 Easter Eggs

post 24-11-2008, 15:18
Post #41

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ano, SM emo sie znalazl ;) ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 24-11-2008, 17:46
Post #42

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 311

Może to nie ester Eggs a bardziej Deja Vu

Gdy wracamy do krypty 101 zaprowadzić tam porządek to proszą nas o to żebyśmy pomogli. Wszystko zrobimy co chca a oni dowidzenia musisz opuścić kryptę bo jestes dla niej zagrozeniem.

Tak samo jak w Fallout 1 dziekują ci ale jestes za dużym zagrożeniem dla krypty i sajonara forever
+Quote Post
post 24-11-2008, 18:54
Post #43

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Ja bym tego nie nazwał easter eggiem ale żałosną próbą zapożyczenia nie rzadko kluczowych czy bardzo znaczących elementów F1 i F2 wprost do F3. Doprowadza mnie to czasami do stanu w którym ciężko mi sie powstrzymać od rzucenia przekleństwem.

Beth sobie myśli, że jak wezmą to co najlepsze i włożą do swojej gry (co jest nie fair, w stosunku do starych fanów, jak i nowych), to otrzymają produkt na miarę poprzedników.

Tak jakby zrobili Shreka 4 o II wojnie światowej albo musical i rzucali hasłami żywcem wyciętymi z pierwszej części. Bezsens.
+Quote Post
post 24-11-2008, 23:37
Post #44

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

QUOTE(Ulyssaeir @ 24-11-2008, 19:56)
Tak jakby zrobili Shreka 4 o II wojnie światowej albo musical i rzucali hasłami żywcem wyciętymi z pierwszej części. Bezsens.
*

Gwoli ścisłości - jest mjuzikal o II Wojnie Światowej - nawet niezły i wesoły - 'Dyktator' Chaplina
+Quote Post
post 25-11-2008, 13:31
Post #45

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Az dziwne ze nikt nie napisal o obrozach w Paradise Falls - wydaje mi sie zebylo to w kilku filmach ale teraz pamietam 2 "obroza" i chyab "running man":)

No i sam pomysl Latarenki to dla mnie nawiazanie do Mad Maxa 3.
+Quote Post
post 25-11-2008, 13:42
Post #46

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

Myślę, że sposób w jaki opancerzony vault suit jest przyczepiony do ściany nawiązuje do F2.
+Quote Post
post 25-11-2008, 16:04
Post #47

SHM-2
Group Icon

"Myśle, że sposób w jaki nasz bohater trzyma broń jest nawiązaniem do Fallouta 1"

No już bez przesady z niektórymi rzeczami. Latarenka to nie zielony raj w zapadlinie na pustyni pełen dzikusów, a w MM3 w tej lokacji byli też "doroślejsi", wyglądający dużo starzej niż mieszkańcy BT. Już bardziej do MM3 pasuje tekst o stacjach lotniczych słyszany w Megaton. Ale pochodzenie/idea/zasady rządzące oboma miejscami są odmienne...

Nie widze, czemu występowanie obroży miało by byćwiększym easter eggiem niż chmury i słońce na niebie. One teżsą easter eggiem?

Ten temat robi się dziwny, conajmniej.

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 25-11-2008, 17:57
+Quote Post
post 25-11-2008, 16:23
Post #48

Wasteland Demon
Group Icon

Zaraz ktos wyskoczy, ze Megatona to nawizanie do Bartertown ;) ... Budowa miasta niemalze identyczna ;)
+Quote Post
post 26-11-2008, 11:22
Post #49

SHM-1
Group Icon

Chwila skoro jakies tam imie jest wedlug was nawiazaniem do filmu ksiazki czy czyms innym to czemu przedmiot ktory wystepuje tylko w filmach [no moze ksiazkach tez ale tego nie wiem] a nie w rzeczywistosci nie jest nawiazaniem do jakiegos filmu.

Latarenka.. wiesz wedlug mnie nawiazanie nie musi byc wierna kopia tego co gdzies wystepowalo.. w ten sam sposob mozna by powiedziec ze polowa nawiazan z poprzendich Fallow do SW to wlasicwie nie nawiazania.. bo w wypowiedzi nie kazde slowo zgadza sie z oryginalem... Most z MP tez jest innyw koncu sa inne pytania.. i to tez nie jest nawiazanie do MP.. podobnie z poszukwiaczami SGR w koncu tam byli rycerze a tu sa kolesie w PA.
+Quote Post
post 26-11-2008, 11:40
Post #50

Wasteland Demon
Group Icon

Chewie - w latarence mozna sie jeszcze dopatrywac zrzynania z MM, bo w koncu niewiele jest miast zamieszkalych przez same tylko dzieci...

Mi bardziej chodzilo o tkaie skojarzenia:
Gdy wracamy do krypty 101 zaprowadzić tam porządek to proszą nas o to żebyśmy pomogli. Wszystko zrobimy co chca a oni dowidzenia musisz opuścić kryptę bo jestes dla niej zagrozeniem.
+Quote Post
post 26-11-2008, 15:09
Post #51

SHM-2
Group Icon

ChewieBoB

Przykład - bridge keeper

Analogiczna sytuacja (holy quest!), wyraźnie podobne otoczenie (nie licząc zamiany środowiska dalej jest to stary przewieszony most), postać strażnika ma takie samo zadanie jak w oryginale, a my możemy zareagować tak, jak bohaterowie w filmie. Następnie mamy wyraźne odniesienie do filmowej sceny kiedy to postać strażnika mostu ginie (choć inaczej) ale dokładnie po tym, po czym ginie w filmie - po zadaniu pytania. A, i postać nazywa się dokładnie tak samo.

Stąd wiemy, że to easter egg.

Latarenka - jaskinia pełna naiwnych dzieciaków, w dużej ilości bardzo źle wychowanych, większość dzieciaków jest w wieku <15 lat. PRzywódca - wychowany gorzej niż niejeden dorosły, chyba tylko JEricho przeklina więcej niż on, poza raidersami. Otrzymujemy questa z uwolnieniem porwanych członków społeczności.
Dzieciakom nie widzi się opuszczać jaskini, tylko dorośli, których dzieci bardzo nie lubią muszą opuszczać miasto w celu zamieszkania w mieście "tylko dla dużych ludzi". Nic o lotnictwie, samolotach, zielonym raju na ziemi, żadnego czczenia resztek zachowanej "historii" czy kultury", kultu, tradycji.

MM3 - "wiocha" pełna "tribali", w którym szacunkiem obdarza się mądrzejszych, starszych i silniejszych. Zamieszkiwana głównie przez nieletnich, którzy niemal doprowadzili do powstania kultu wszystkiego co związane jest z dawnymi czasami, przedwojennymi. OCzekują na podróżnika, którego witają z otwartymi rękami, sądząc, że jest pilotem i kapitanem który w jakiś sposób (może nawet "mistyczny" żeby nie powiedzieć "magiczny") zabierze ich do "Ziemii Obiecanej". Wioska jest solidnie ukryta i nie ma w jej obrębie nikogo, kto by jej zagrażał. Nie używa siębroni palnej, nawet jeśli znajduje się tam jeden egzemplarz, ale to bardziej relikwia albo "przedmiot codziennego użytku porównywalny z twardym i solidnym kijem czy podpórką, (nie pamiętam gdzie karabin był zawieszony). Otrzymujemy questa ze znalezieniem części społeczności która odchodzi w poszukiwaniu lepszego świata.

Jedyne wspólne elementy jakie ja widze to: naiwność, która może w całości wynikać z drugiego - osady zamieszkują niepełnoletni. Sama naiwnośc dotyczy innych aspektów życia.

Może wam to wystarczy na nazwanie lokacji easter eggiem, mi to nie wystarczy bo analogii jest za mało.

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 26-11-2008, 15:13
+Quote Post
post 26-11-2008, 18:09
Post #52

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Nie popadajmy w skrajności. Easter Egg, to wyraźne nawiązanie "z przymróżeniem oka", pewien smaczek, a nie element nieco podobny do występującego w innej grze. Bo gdyby pójść tym tropem, to cała gra jest jednym wielkim easter eggiem kłejka, bo przecież także dzieje się w przyszłości i też się strzela. Nawet podstawowa perspektywa jest taka sama.
+Quote Post
post 28-11-2008, 12:05
Post #53

SHM-1
Group Icon

Tylko ze ja szukam nawiazan do czegos co nie istnieje w realu... ja nie znam miasta samego zlozonego tylko z dzieci.. jedyna podobna lokacje znam z MM3 [pewnie mozna by sie doszukac i innych w filmachci ksiazkach ale mnie interesuje w tym momencie tylko klimat post apo]. Wiec dla mnie jest to nawiazanie.. lub przynajmniej czerpanie "inspiracji" z MM3.

A dlaczego jesli ktos "zainspiruje sie" i wykorzysta jeden element z czegos [np jak dla mnie latarenka] to nie jest nawiazanie a jak wezmiesz juz powiedzmy 3 elementy to jest nawiazanie?

Podobnie z obroza w paradise falls.. cos takiego nie wystepuje w rzeczywistosci [w kazdym razie ja nie znam takich przypadkow] a nie podejrzewam ze jest to pomysl autorski panow z B. [zwlaszcza ze cos takiego juz wystepowalo napewno w filmach a moze i w ksiazkach] wiec albo jest to nawiazanie do filmu [w co moze naiwnie ufam] albo zwykle wykorzytanie pomyslu.
+Quote Post
post 28-11-2008, 16:14
Post #54

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 667

Szukanie na siłę faktycznie może wydać się bez sensowne, ale spójrzcie ile tego bethesda zerżnęła ze znanych wszystkim motywów... ciężko się więc oprzeć wrażeniu, że "ja już gdzieś to widziałem"...

... a tak a pro pos, to Latarenka bardziej mi pasuje do "Władcy Much" Goldinga - książka opowiadająca o dzieciach, które rozbijają się na bezludnej wyspie uciekając przed atomowym konfliktem w Wielkiej Brytanii i tam tworzą własną społeczność kierowaną prawem silniejszego (zresztą motyw w Mad Maxie też z Goldinga został zaczerpnięty).
+Quote Post
post 29-11-2008, 16:19
Post #55

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Fakt, że coś jest podobne do motywu występującego w grze/filmie/książce wcale nie świadczy, że jest easter egg-iem. Film o więzieniu, w którym stosowano obroże wybuchające po ucieczce za wyznaczoną granicę także oglądałem i absolutnie nie uważam, że jest to easter egg. Po prostu twórcy gry wykorzystali czyjś pomysł - i tyle.
Easter egg jest nawiazaniem rozpoznawalnym od razu i nie wzbudzającym dyskusji co do przedmiotu i źródła nawiązania (np. dwugłowa krowa w muzeum taranckim w Arcanum).
+Quote Post
post 30-11-2008, 00:29
Post #56

SHM-2
Group Icon

Thorongil

Hesus Chytrus, raz, że to gra w INNEJ rzeczywistości i INNYCH realiach a na dodatek gra wyraża futurystyczny pogląd naświat pokolenia lat40. 50. i 60. więc od cholery rzeczy z gry nie istnieje i nie izastnieje w naszym świecie, a od cholery istnieje.

Dwa, że o byciu easter eggiem nie decydują opinie poszczególnych osób a raczej ogólna opinia osób które znają się na rzeczy. A w easter eggach nie chodzi przede wszystkim o orginalność/ciekawość pomysłu tylko o jednoznaczne nawiązanie do pewnego elementu kultury/opkultury.

Trzy, że jeśli coś jednoznaczniej est easter eggiem to jest easter eggirm, a jeśli coś budzi wątpliwości - to budzi wątpliwości. Latarenka nie budzi wątpliwości, bo nie jest Easter Eggiem, ponieważ nie jest wyjęta z naszej rzeczywistości bardziej niż słońce i chmury na niebie.

Równie dobrze można powiedzieć, że chiński miecz występujący w grze jest nawiązaniem do bitwy po Grundwaldem, bo tam też były miecze, nawet pewne dwa, nagie, wyjątkowo podkreślone, choćtylko w twórczości, bo w rzeczywistości ich nie było.

Albo nie, czekaj, to jest nawiązanie do Kill Billa. Tam był miecz, i to nie jeden.

Albo nie. Do najwnowszego Far Cry gdzie jest nóż, ale to prawie jak miecz.

Albo nie, do Bibliii, tam jest wiele mieczy.

Albo nie. Do Odysei. Tam jest jeszcze więcej mieczy.

Zaraz zaraz, miałem na myśli iliadę.

A może jednak nie?

_ _ _ _ _ _

Teraz rozumiesz?
+Quote Post
post 01-12-2008, 11:47
Post #57

SHM-1
Group Icon

Podoba mi sie to jak starasz sie byc zlosliwy:) I nie nie zrozumialem:P.. bo twoj przyklad z mieczem jest mocno nie trafiony.. ja nie odnosze sie do tego co istnieje w realu [a taki miecz istnieje w ksiazkach, filmach i w REALU]. Jesli podasz mi przyklad wykorzystywania na masowa skale obrozy urywajacych glowy albo podasz nazwy kilku miast lub wiosek z samymi dziecmi to przyznam ze nie jest to nawiazanie do zadnego filmu lub ksiazki. Oczywiscie tak jak pisalem w poprzednim poscie biore tez pod uwage ze jest to zwykle zerzniecie pomyslu a nie klimatyczne nazwiazanie do popkultury, ale wole [jak tez pisalem wczensiej moze naiwnie] myslec ze jednak jest to klimatyczne nawiazanie.

Co do wytlumaczenia co to jest EE. To bardzo dziekuje:) Ale ja nigdy nie nazwalem Latarenki czy obrozy EE,tylko powiedzilem ze mi sie to mocno kojarzy z motywem z MM3 i z pewnymi filmami.
+Quote Post
post 01-12-2008, 19:52
Post #58

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 818

Ulyssaeir i mbwrobel maja racje (pewnie jeszcze paru takze :P) easter egg to easter egg. To ma byc celowe nawiazanie do czegos przez tworcow a nie wlasne interpretacje na wolna reke graczy. Ze ktos podchwyci motyw z danej gry/filmu itp ale dobitnie nie da nam do zrozumienia ze sie tym motywem kieruje w ramach tzw easter eggiem to nim nie jest.
+Quote Post
post 02-12-2008, 14:45
Post #59

SHM-1
Group Icon

Wiecie co macie racje:) Obroza z PF jest totalnie nowym i autorksim pomyslem panow z B.:)
+Quote Post
post 02-12-2008, 15:22
Post #60

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Im raczej chodzi o to, że nie jest to EE a zapożyczenie/zerżnięcie/wykorzystanie pomysłu. EE mają być z reguły zabawne. I uprzedzając kolejny post - To jest temat o EE a nie zapożyczeniach itp.
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-12-2019, 04:11