Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Postnuklearne karty, Chcę zrobic karty postnuklearne

post 28-12-2005, 18:13
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 586

Mam zamiar zrobić karty osadzone w postunklearnym świecie (może w świecie Fallouta).
Jeżeli mam zrobić takie karty muszą znaleźć się chętni którzy by w te karty zagrali. Na dobry początek zamieszczam dwie przykładowe karty (jeszcze bez skórki), jeśli chodzi o zasady to podstawy już mam. Karty będzie można ściągnąć z internetu za darmo, a jeżeli nie będzie z kim grać to może załorze sesje przypominającą gre. Czy wogule kogoś by to interesowało?

P.S. Sorry jeśli zamieściłem ten temat w nieodpowiednim miejscu

Załącznik
Załączony obrazek
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 28-12-2005, 18:26
Post #2

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Jak dla mnie pomysł całkiem dobry :)

Przedstaw jakoś, chociaż skrótowo te swoje zasady bo teraz nie bardzo wiem o co sie w tym rozchodzi.

Ja byłbym jak najbardziej zainteresowany, ale narazie poobserwuje rozwój projektu.
+Quote Post
post 28-12-2005, 18:37
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 857

Podpisuje sie pod postem Zdzicha.

W sumie moze byc ciekawie. Tylko te karty powinny jakos wygladac. :D W razie czego bede mogl pomoc ze skorkami (jak bede mial wolna chwile).
+Quote Post
post 28-12-2005, 18:42
Post #4

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

Ciekawe - z miłą chęcią zobaczę co z tego wyjdzie - trzymam kciuki.

Mam pytanie: czy grafiki na tych kartach bedą pochodziły z Falla tak jak na tych przykładowych kartach, czy może coś bardziej oryginalnego??
+Quote Post
post 28-12-2005, 18:50
Post #5

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 596

aaa takie cos to ja lubie :D zarzucaj zasady o co ma biegac :>

a mozeby zrobic internetową wersje tego 'cacka' ? w Javie jak na kurnikach robia :) tylko kto by sie tego podjal?
+Quote Post
post 28-12-2005, 18:58
Post #6

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

Swietny pomysl. Nazwij to Tragic: the blathering :D. Znudzony M:tg z checi zagralbym w karcianke na "nowo". Musisz pamietac o wywazeniu wszystkich stron. Tak w ogole jakie mialyby byc? Moze Unity, NCR, Enclave, Bos, albo bez stron. Planujesz tzw landy ktore zamienieniasz na mane (w wersji falloutowej beda: dirt, desert, deadland)^^

Ja najbardziej za za takim pomyslem
+Quote Post
post 30-12-2005, 16:10
Post #7

SHM-0
Group Icon

CYTAT
czy grafiki na tych kartach bedą pochodziły z Falla tak jak na tych przykładowych kartach, czy może coś bardziej oryginalnego??

Grafiki będą pochodziłyz Fallouta

CYTAT
Musisz pamietac o wywazeniu wszystkich stron. Tak w ogole jakie mialyby byc? Moze Unity, NCR, Enclave, Bos, albo bez stron

Bez stron

CYTAT
                              WASTLAND
                          KOLEKCJONERSKA GRA KARCIANA

KOLEKCJONERSKA GRA KARCIANA
W kolekcjonerskiej grze karcianej (KGK) w przeciwieństwie do innych gier karcianych gra kilkoma taliami (jedna dla innego gracza) (w tej grze gra tylko dwóch graczy) złożonymi z wcześniej zebranych kart które można zdobyć poprzez zakup (w wypadku tej gry karty można ściągnąć przez internet)

WSTĘP
Na karty każdego gracza składa się jego drużyna – grupa postaci, z których każda reprezentowana jest przez inną kartę (występują też karty reprezentujące całą grupę np. Rodzina kretoszczurów). Inne karty reprezentują wydarzenia, ekwipunek, zdolności pomagające twojej drużynie lub przeszkadzające drużynie przeciwnika.
Każda tura trwa kolejkę obu graczy, które następują po sobie (mogą to zmienić niektóre karty), W swojej turze gracz może wystawić kartę postaci, wyposażyć ją w ekwipunek, wystawić kartę wydarzenia, zdolności, użyć właściwości karty, zaatakować swoją postacią na postać przeciwnika, (atak powiedzie się w zależności od punktów ataku atakującej postaci i punktów broniącej się postaci oraz kart których może użyć jeden z graczy). Zużyte (umiejętności kart postaci nie zużywają się) karty oraz karty postaci które przegrał zostają zdjęte z stołu. Wygrywa ten gracz który zmniejszy punkty żywotności przeciwnika do zera.

RODZAJE KART
Karty w grze dzielą się na karty postaci, karty wydarzeń, karty ekwipunku oraz karty zdolności.

Uwaga: większość kart działa przez cały czas chyba, że jej tekst mówi inaczej

Aby wystawić kartę trzeba spełnić jej wymagania oraz mieć odpowiednią ilość punktów.

PUNKTY
Za punkty można wystawiać karty, można je zdobyć poprzez niektóre karty dodatkowo w każdej turze dostaje się tyle punktów jaka zaczyna się tura plus punkty zaoszczędzone w  wcześniejszych turach

TWORZENIE TALII
W twojej talii musi być przynajmniej 30 kart i wśród nich nie może być więcej niż 4 takich samych kart i ani więcej niż 1 kartę z · przed nazwą postaci (kart nietypowych) .

ROZPOCZĘCIE ROZGRYWKI
Na początku gracze wybierają który z nich ma zaczynać, a potem ciągną po 6 kart z wierzchu potasowanej wcześniej talii. Gracze mogą wykładać i używać swoich kart (w pierwszej turze nie można atakować), nie można w jednej turze wystawić więcej niż 1 karty z każdego rodzaju kart (postać, ekwipunek, wydarzenie, zdolność). Na koniec każdej tury gracze dobierają po jednej karcie.

Uwaga: jeden gracz nie może mieć naraz więcej niż 10 postaci

EKWIPUNEK
Ekwipunek jest zagrywany przeważnie na jedną postać (połóż kartę pod wybrną postać) ale niektóre ekwipunki mogą być używane przez wiele postaci (połóż kartę na stole), żeby wyposażyć postać w ekwipunek musi ona spełniać wymagania ekwipunku. Każda postać może być w posiadaniu jednej broni dwuręcznej albo dwóch broni ręcznych oraz jednego pancerza, pozostałych rzeczy postać może naraz mieć 5. Gdy postać chce rzucić bronią miotaną przedmiot zostaje usunięty z ekwipunku .Ekwipunek może być przekazywany innym postacią z drużyny aktualnie znajdujących się w grze.

PUNKTY ŻYWOTMOŚCI
Obaj gracze zaczynają z 25 punktami żywotności, jeśli ich suma dojdzie do 0 gracz przegrywa. Punkty żywotności można stracić gdy postać gracz przegrywa z postacią przeciwnika gracz traci tyle punktów ile punktów kosztowała przegrana postać, punkty można też stracić lub zwiększyć poprzez działanie niektórych kart.

PRZEGRANA
Przegrać można wtedy gdy punkty żywotności spadną do 0, gracz nie wykona żadnego ruchu przez 2 rundy, gdy graczowi zabraknie kart a na stole nie będzie żadnych kart postaci gracza.

KONIEC KART
Gdy graczowi skończyły się karty a na stole ma przynajmniej 1 kartę postaci gracz może kontynuować grę dalej, ale gdy na stole nie ma żadnej karty postaci gracz przegrywa grę

WALKA
Walka zaczyna się pod konie tury gdy wszyscy gracze oddali swój ruch (wybrać postać do walki można tylko w swojej turze), pojedynek toczy się 1 na 1, ale niektóre karty mogą użyć swoich umiejętności aby pomóc w walce walczącą postać. Gracz przy ataku wybiera na którą postać przeciwnika ma jego postać zaatakować.

Dziękuję za przeczytanie instrukcji i zapoznanie się z zasadami. Życzę miłej zabawy.

Sorry że tak ale nie chciała mi się zmieścić w załączniku

Uwagi i wątpliwości proszę tu zgłaszać

Ten post był edytowany przez Fallautomaniak: 30-12-2005, 16:58

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 30-12-2005, 17:05
Post #8

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 829

Podpisuje sie pod pomysłem :) chciałbym zagrać w takie falloutowe karty :D
+Quote Post
post 30-12-2005, 20:04
Post #9

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Obawiam sie, ze ktos juz wpadl na ten pomysl. Tutaj znajdziecie oficjalna stronke karcianki Fallout TCG. I na pierwszy rzut oka zrobili to calkiem niezle.

Niemniej jednak pomysl swietny <ze tez ja na to nie wpadlem ;)>!
Z wykonaniem gorzej, poki co to taka 'wojna' z ekwipunkiem i zywotnoscia, ale to da sie zmienic.
Pierwsze, co rzuca sie w oczy, to wspolczynniki. Wprowadziles strasznie wysokie wartosci. Skoro zwykly tubylec ma 450 ataku, to zolnierz Enklawy siegnie pewnie tysiaca! Szczegolnie jesli wyposazony bedzie w jakas niezla pukawke. Przeliczanie wielkosci tego rzedu jest strasznie niewygodne. Zwroc uwage, ze w znakomitej wiekszosci karcianek <np. Warcry, Star Wars, Doom Trooper, Magic> wspolczynniki postaci rzadko przekraczaja 10, a jesli juz to w przypadku bohaterow z gornej polki. Moim zdaniem gra bylaby duzo wygodniejsza przy wspolczynnikach z przedzialu 0 - 30.

Piszesz, ze nie bedzie podzialu na strony, ale juz na pierwszej karcie pojawia sie klasyfikacja 'tubylec', 'czlowiek'. To az sie prosi o dolaczenie np. jakiegos wodza, ktory podnosilby wspolczynniki tubylcow, czy zwiekszonej skutecznosci jakiejs broni/stwora wobec ludzi. Obawiam sie, ze bez podzialu raczej sie nie da. I bardzo dobrze, bo zrobilby sie w kartach niezly chaos.

Warto by tez pomyslec nad jakimis umocnieniami, questami, ekonomicznym aspektem rozgrywki. Ogolnie czyms, co urozmaiciloby gre i sprawilo, ze przestalaby byc tylko zwykla rabanka.

+Quote Post
post 30-12-2005, 20:26
Post #10

SHM-0
Group Icon

Ale tamten produkt nie jest ogulno dostępny, zwłaszcz na terenie polski, a mój będzie za darmo do ściągnięcia z internetu
hmm... wspułczynniki mogę zmniejszyć, ale w takim np. Yu-Gi-Oh wspułynniki są po kilka tyśięcy. Chyba nie dokońca dobrze się wyraziłem nie będzie podziału na strony, ale na kultury, rasy itd. Gracz ma kierować drużyną w walce na pustkowiu z drugą drużyną.

CYTAT
Warto by tez pomyslec nad jakimis umocnieniami, questami, ekonomicznym aspektem rozgrywki. Ogolnie czyms, co urozmaiciloby gre i sprawilo, ze przestalaby byc tylko zwykla rabanka.

Myslałem nad tym mam kilka propozycji:
-zrobić jakąś fabułę/przygodę
-w niej chdiłoby się po lokacjach (zmiany wspułczyników,itd)
-zrobić sesje online symulujące karty w której każdy gracz miałby np.jedno miasto, później z biegiem czasu zdobywał by nowe miasta, karty, itd. Gracz przemieszczałby drużyne bez wiedzy innych graczy gdy obie się spotkają dochodzi do walki na terenie wyznaczonym prze MG. Gracz mugłpy także mieć kilka grup naraz. Wtakiej rozgrywce można by wleść wątek ekonomiczny np. za walutę można kupić karty, ale trzeba też utrzymywać jednostki, miasta itd. Można by wtedy zrobić rynek w którym gracze wymieniali by się kartami, mogli by także zawierać sojusze itd.

Ten post był edytowany przez Fallautomaniak: 31-12-2005, 11:33
+Quote Post
post 30-12-2005, 20:49
Post #11

Shina - Królowa Jungli
Group Icon
Nr użytkownika: 1 764

Faktycznie fajna sprawa. Powodzenia Falloutomaniak.
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:39
Post #12

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Fallautomaniak nie chcialbys, zeby jakis serwis falloutowy objal patronat nad tym projektem? ;>
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:45
Post #13

SHM-0
Group Icon

A co to daje?
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:49
Post #14

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833

CYTAT (Fallautomaniak @ 30-12-2005, 18:41)
Myslałem nad tym mam kilka propozycji:
-zrobić jakąś fabułę/przygodę
-w niej chdiłoby się po lokacjach (zmiany wspułczyników,itd)
-zrobić sesje online symulujące karty w której każdy gracz miałby np.jedno miasto, później z biegiem czasu zdobywał by nowe miasta, karty, itd. Gracz przemieszczałby drużyne bez wiedzy innych graczy gdy obie się spotkają dochodzi do walki na terenie wyznaczonym prze MG. Gracz mugłpy także mieć kilka grup naraz. Wtakiej rozgrywce można by wleść wątek ekonomiczny np. za walutę można kupić karty, ale trzeba też utrzymywać jednostki, miasta itd. Można by wtedy zrobić rynek w którym gracze wymieniali by się kartami, mogli by także zawierać sojusze itd.

Zaraz, zaraz. Chcesz stworzyc karcianke, rpg, czy gre komputerowa z elementami karcianki? Pomysly ciekawe, ale w karciance nie da sie chyba tego wszystkiego polaczyc. Ostatni myslnik sugeruje raczej sieciowa sesje rpg, w ktorej karty bylyby w zasadzie tylko dodatkiem. Wiec jak to jest?

Jesli o questy chodzi, ciekawie rozwiazano to w Thorgalu CCG. Utworzono oddzielny rodzaj kart zwany "misjami". Kazda ma okreslony poziom trudnosci, zasady i wymagania co do wspolczynnikow. Pomyslne ukonczenie misji oznacza zdobycie punktow zwyciestwa <w Twojej karciance moglyby to byc XP>, ktore potrzebne sa do pomyslnego ukonczenia gry.

Przyznam, ze bardziej podoba mi sie i blizsze jest idei Fallouta takie zdobywanie XP, niz po prostu skasowanie przeciwnikowi wszystkich punktow zycia <ten element w, poza tym bardzo rozbudowanym Magicu, zawsze wydawal mi sie jakis taki... prymitywny>

Pomysly z lokacjami i sojuszami dobre.

CYTAT ("Szpon")
Fallautomaniak nie chcialbys, zeby jakis serwis falloutowy objal patronat nad tym projektem? ;>

Cfaniak ;)
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:52
Post #15

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

CYTAT (Fallautomaniak @ 30-12-2005, 20:00)
A co to daje?

Rozglos, latwiejsze znajdowanie ludzi chetnych do wspolpracy, ogolnie same profity, co Ty na to? ;>
Napewno na tym nie stracisz :P ...

CYTAT
Cfaniak ;)

W tych trudnych czasach trzeba sobie jakos radzic :P ...
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:53
Post #16

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Ostatni myslnik sugeruje raczej sieciowa sesje rpg, w ktorej karty bylyby w zasadzie tylko dodatkiem

Karty nie byłyby dodatkiem ale sesja opierałaby się na kartach. Nie chodzi mi tu o to aby była tylko sesja ale i sesja i zwykłe karty
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:54
Post #17

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

Niezly pomysł, czekam na rozwiniete i sprecyzowane zasady...moge pomóc przy robieniu ladnego tełka i ew. ilustracji (w miare wolnego czasu ;)
+Quote Post
post 30-12-2005, 21:59
Post #18

SHM-0
Group Icon

MartEEnez to zrób jakieś tło i pare ilustracji wrzuć mi je emailem baleron8@wp.pl

P.S. Nowe wersje kart

Ten post był edytowany przez Fallautomaniak: 01-01-2006, 13:14

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 01-01-2006, 18:02
Post #19

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

CYTAT

o ile to w ogole wypali :P trzeba duzo czasu i chęci :)

btw. nazwa gry karcianej to WASTLAND? Co to oznacza po polsku? To samo co wasteland?
+Quote Post
post 02-01-2006, 08:42
Post #20

First to Fight!
Group Icon
Nr użytkownika: 1 860

dla zachowania falloutowego klimatu proponowalbym napisanie opisow po angielsku.. to samo tyczy sie nazw kart
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 25-01-2020, 22:51