Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Zbiórka na rzecz płk Stanislava Petrova

post 21-02-2006, 00:12
Post #61

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870

Może po prostu osoby, które CHCĄ być na "imiennej liście" niech to zaznaczą przy wpłacie? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-02-2006, 11:31
Post #62

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

dobry pomysl matt :)
+Quote Post
post 24-02-2006, 22:14
Post #63

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 1 577

Cóż... jak brzmiało to przysłowie? Lepiej późno, niż wcale? Chyba tak... ;)

No więc: :) ZACZYNAMY ZBIÓRKĘ:)

A oto i niezbędne info, dotyczące wpłat:
  • Nazwa zleceniodawcy: podajcie swoje prawdziwe dane i adres, bo w wypadku jak, np. rąbniecie się w numerze konta, to pieniążki do Was wrócą; nie wykorzystam tych danych w celach marketingowych, słowo ;)
  • Tytułem: podajecie w tym miejscu tylko swój nick z Shamo, ale bez udziwnień typu: "-", "_" itp., jeżeli takowe występują
Bezprowizowych wpłat dokonacie oczywiście w placówkach Lukasa, a te można znaleźć tutaj Placówki Lukasa w Polsce.
W innych bankach pobierane już będą dość spore prowizje, ok. 4-5 złote (np. PKO, BPH), choć zdarzają się wyjątki. Dlatego najłatwiej i zarazem najtaniej będzie dokonać wpłaty na poczcie. Koszt wynosi 2,5 złotego dla wszystkich placówek poczty w kraju. No chyba, że zamierzacie wpłacać powyżej 1000 zeta ;), wtedy prowizja na poczcie będzie większa ;) .

Osoby które chcą, by napisano w tym topicu, że tyle, a tyle wpłaciły, niech po dokonaniu wpłaty wyślą mi PM-kę.

Po zakończeniu zbiórki, cała suma zostanie przelana na konto fundacji AWC i stamtąd przekaza płk. Stanisławowi Pietrowowi (ps.: Wolv mnie poprawił ;)). Ponadto do Douglasa Matterna wyślę listę osób, które dokonały wpłat (może dołączy się jakiś krótki list od nas) i zostanie ona również przekazana Panu pułkownikowi.

Aha. Honorowy patronat nad zbiórką sprawuje Theya :)

Coś pominąłem? Możliwe. Tak czy siak, oto obecny stan konta:

********************100,00 PLN********************

Ps. Nie sugerujcie się tą kwotą, którą wpłaciłem. Najważniejszy jest gest. Także 5 zł to dużo. Zachęcam do udziału w zbiórce :)
+Quote Post
post 24-02-2006, 22:27
Post #64

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 515

Ja myslalem, ze sie juz zniecheciles ta zbiorka a tu prosze, wszystko pieknie zorganizowane :)
+Quote Post
post 24-02-2006, 22:42
Post #65

Demon Spawn
Group Icon

Ani przez moment nie przyszło mi na myśl, aby się poddać. Martwił mnie i owszem długi okres oczekiwania. W końcu za którymś razem wymogłem na pracowniku Lukasa, aby udostępnił mi mój login do konta przez telefon, czego normalnie nie robią. Nawaliła poczta (do dzisiaj nie mam listu), ale na szczęście, po przedstawieniu im moich argumentów (no wiecie: #$@!^%$##@# ;) ) zmiękli. :D
+Quote Post
post 28-02-2006, 00:28
Post #66

Demon Spawn
Group Icon

I jeszcze jedno. Wpłaty dokonywane w weekend lub bezpośrednio przed nim idą troszkę dłużej, zwłaszcza jeśli wpłaca się na poczcie. Czyli zanim trafią na konto zbiórki może minąć max. 3-4 dni. Co innego na tygodniu.

Aha. Jak tylko wpłata dojdzie, każdy dostanie ode mnie pm-kę z potwierdzeniem wpłaty konkretnej kwoty.

Pozdrawiam :)
+Quote Post
post 02-03-2006, 17:28
Post #67

Demon Spawn
Group Icon

Witam! :)

Aktualny stan konta:

***************140,00 PLN = 44,33 USD***************

Dziękuję za wpłaty!

Ps. http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...90&#entry165421
+Quote Post
post 06-03-2006, 01:15
Post #68

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 451

CYTAT (Buddy @ 03-02-2006, 19:44)
Jeszcze kilka/naście lat i odejdą od nas ludzie, dla których to hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" (właśnie w tej kolejności) naprawdę coś znaczyło. Stracimy bezpowrotnie wiele z tego, czego moglibyśmy się od nich nauczyć. Płk Petrov, bez wątpienia należy do tego odchodzącego pokolenia.

Nie chcialbym oceniac tutaj waszej akcji, wasze pieniadze, mozecie robic z nimi co chcecie. Nie wtracalem sie w to mimo wielu watpliwosci, ale dopiero dzisiaj przeczytalem caly watek...

Wybacz buddy, mowienie o hasle "Bog, Honor, Ojczyzna" w odniesieniu do radzieckiego oficera - ateisty, uzywanie hasla w imie ktorego zginelo paredziesiat tysiecy twoich rodakow, tylko po to by znalezc sie pod okupacja takich "oficerow" jak ten... Wybacz, to po prostu zwykle chamstwo, bo nie chcialbym uzywac mocniejszych slow.

Swoja droga, bliscy zaglady bylismy rowniez w '96 roku kiedy to Norweska rakieta metereologiczna zostala uznana za atak nuklearny pomimo 3 krotnego informowania rosjan o planowanym starcie (3 noty dyplomatyczne zagubily sie w MSW Rosji) i oficer dowodzacy rowniez nie wykonal wowczas rozkazu wystrzelenia rakiet na terytorium USA. Moze na niego tez zrzutke zrobicie? Boje sie nawet myslec, o ilu wydarzeniach jeszcze nie wiemy...

+Quote Post
post 06-03-2006, 02:09
Post #69

Demon Spawn
Group Icon

To dobrze, że ktoś jednak czyta ten wątek ;)

CYTAT (LooZ^)
w odniesieniu do radzieckiego oficera - ateisty

O cerkwi słyszał Pan? To apropos "radzieckiego". A co do "ateisty" - skąd to wiesz? Zabawne, bo jak na ateistę, płk Petrov użył słowa "Bóg" w jednej ze swoich wypowiedzi.

CYTAT (LooZ^)
uzywanie hasla w imie ktorego zginelo paredziesiat tysiecy twoich rodakow, tylko po to by znalezc sie pod okupacja takich "oficerow" jak ten

Wybacz, ale składnia tego zdania sprawia, że nie brzmi ono jednoznacznie. To tak jakbym użył tego "hasła" aby zniewolić moich rodaków? Ale dobra, domyślam się o co Ci chodziło i rozumiem, że z nieznanych mi powodów pisałeś to w gniewie i tak Ci się poplątało. Więc: nie zgadzam się z Tobą i proszę nie traktuj mnie jak zdrajcę kraju!!! Bo na to nie zasłużyłem... Moi i Twoi rodacy ginęli, smutna prawda, ale po co to wyciągasz w takim miejscu?

CYTAT (LooZ^)
Wybacz, to po prostu zwykle chamstwo, bo nie chcialbym uzywac mocniejszych slow.

Tak, masz rację, jestem zwykłym chamem... i szkoda, że mając tak ważny powód tylko w taki sposób to określiłeś.

CYTAT (LooZ^)
Swoja droga, bliscy zaglady bylismy rowniez w '96 roku kiedy to Norweska rakieta metereologiczna zostala uznana za atak nuklearny pomimo 3 krotnego informowania rosjan o planowanym starcie (3 noty dyplomatyczne zagubily sie w MSW Rosji) i oficer dowodzacy rowniez nie wykonal wowczas rozkazu wystrzelenia rakiet na terytorium USA. Moze na niego tez zrzutke zrobicie? Boje sie nawet myslec, o ilu wydarzeniach jeszcze nie wiemy...

O tylu wiemy na pewno:
http://www.nuclearfiles.org/menu/key-issue...nuclear-war.htm

A to stwierdzenie specjalisty z zakresu taktyki działań nuklearnych w okresie Zimnej Wojny - Bruce'a Blaira, odnośnie przypadku Stanislava Petrova:
"Myślę, że byliśmy wtedy najbliżej przypadkowej wojny nuklearnej".

Douglas Mattern z AWC powiedział, że ludzi takich jak S. Petrov można policzyć na palcach jednej ręki. Ale widać dla Ciebie to jest tylko wredny okupant...

Będzie ostra dyskusja, więc idę po kanapki...
+Quote Post
post 06-03-2006, 03:20
Post #70

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Nie wiem czy będzie ostra dyskusja, ale nie dlatego że temat jest nieciekawy w swojej treści :)

Jest raczej wieloznaczny moralnie i ciężko tu wydać prostą opinię. Łatwo podejść do tego emocjonalnie. A choćby i taki przykład, że mówiąc szczerze to się w pale słabo mieści żeby dawać własną kasę dla radzieckiego oficera, kiedy ostatni żyjący "kościuszkowiec" żyje w skromnie i bez odznaczeń. A tacy co oberwali pałą po tyłku za komuny dziś paradują z medalami <_<

Choćby i tym powyższym przykładem pokazałem, że wszystko można "urelatywnić" i sprowadzić do jednego mianownika. Albo inaczej - nie mieć konkretnego zdania lub mieć kilka zdań wzajemnie się wykluczających.

O taki przykład podam. Pod koniec listopada ub.r. pojawiła się wiadomość o odtajnieniu przez MON planów wojny atomowej między ZSRR a "zachodem". I zwróćmy uwagę na jedno - że atak jądrowy rosjan na zachodnie Niemcy, spowodowałby całkowitą anihilację naszego kraju w wyniku atomowego odwetu państw zachodnich.

I teraz pytanie - czy znalazłby się wtedy jakiś radziecki oficer, ktory odmówiłby wykonania rozkaz ataku, motywując to troską o bratni naród?

Wiem, że to żaden przykład ale po głębszych przemyśleniach nasuwa się wniosek, że tamtych popieprzonych lat jakimi był zimna wojna, nie da się łatwo ocenić. Była "wojna" - były ofiary. Petrov jest jedną z wielu... A czy uratował świat? Czy padł ofiarą spisku służb specjalnych walczących w tamtym okresie o władzę w ZSRR? Czy to, czy tamto?

Pytań będzie wiele a my i tak się wszystkiego do końca niedowiemy :unsure:
+Quote Post
post 06-03-2006, 03:36
Post #71

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 515

Jak ja mowilem, ze historia ta moze miec podwojne dno to wszyscy zakrzyczeli mnie zem bolszewik,zydo- maso, oszolom a teraz jakos powoli zaczynaja sie watpliwosci no no....
+Quote Post
post 06-03-2006, 03:42
Post #72

Demon Spawn
Group Icon

Ech.. Szkoda, że takie głosy nie wyszły przed zbiórką (a czasu było na to aż nadto), bo bym się dwa razy zastanowił. Teraz jak "pociąg" ze zbiórką jest rozpędzony, przestawiana jest zwrotnica. Po to by się wykoleił?

Nie wiem Squonk, czemu w swym poście poruszyłeś wiele kwestii na raz: komuny, polityki wewnętrznej, zagranicznej. Na pewno nie posłuży to zbiórce...

Idea zbiórki od początku była prosta: zebrać symboliczną sumę dla człowieka który wbrew wszystkiemu odważył się podjąć LUDZKĄ decyzję.

I nie zgadzam się, że Petrov był jednym z wielu, a jego historia jest dobrze opisana w kilku miejscach które do bólu podawałem... Nie licząc już osobistych kontaktów z prezydentem AWC. Cóż... pozostaje mi się już tylko udławić ostatnią kanapką...

+Quote Post
post 06-03-2006, 13:15
Post #73

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

CYTAT (Buddy @ 06-03-2006, 01:57)
Nie wiem Squonk, czemu w swym poście poruszyłeś wiele kwestii na raz: komuny, polityki wewnętrznej, zagranicznej. Na pewno nie posłuży to zbiórce...

Jakbym tego nie poruszył to bym nie mógł z czystym sumieniem pójść i wpłacić na to kasiorki ;)

W wielkiej polityce rzadko porusza się kwestię czy ktoś zachował się po ludzku czy też nie. Jest racja stanu, bezpieczeństwo narodowe i inne takie tam. A człowieka w tym nie ma...

Reasumując - choć Twoje intencje są czyste i dobre to jednak nie wiem czy zmienisz te podskórne myślenie które siedzi we mnie ale i w reszcie shamowiczów. A mianowicie, że Petrov (nie wchodząc w jego osobiste motywy i przekonania) był jednym z trybików zbrodniczej machiny wojskowej ZSRR. A choćby nie wiem co, to w moim przypadku zawsze wtedy pojawia się w tle Katyń i wysiedlenia Polaków na Syberię. I choć wiem, że moje porównania są śmieszne to jednak ZSRR zawsze będzie mi się z tym kojarzył.

Dlaczego więc warto wpłacić choć symboliczną kwotę na rzecz Petrova? A choćby po to by pokazać, że my Polacy potrafimy docenić ludzkie odruchy ludzi żyjących w tym zbrodniczym państwie, które tak nas upodliło. Poniekąd będzie to przejaw naszego miłosierdzia i pokazanie, że człowiek jest w tym najważniejszy.
+Quote Post
post 06-03-2006, 13:43
Post #74

Demon Spawn
Group Icon

O. Teraz Twoje stanowisko jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. I nie zamierzam Cię przekonywać do zmiany poglądów. Sam dawno temu czytałem "Z pamiętnika syberyjskiego zesłańca" i do dziś pamiętam opisy schorowanych, zawszawionych Polaków.

Jednak nie uważam, że powinniśmy to teraz tutaj wywlekać. To zbyt ważne kwestie, by ot tak sobie o nich tutaj gdybać.

Ja od początku patrzę na tę sprawę nie jak Polak na Rosjanina, ale jak człowiek na człowieka. Przyznam się, że im bardziej zagłębiałem się w historię płk Petrova, poszukując coraz to nowych źródeł informacji, ani razu nie przyszło mi do głowy by utożsamiać go z postępowaniem ZSRR wobec naszego kraju.

Umówmy się więc tak Drodzy Shamowicze: jeśli ktoś nie zgadza się ze zbiórką, niech nie wpłaca - to nie jest obowiązek. Proste. Bo zbiórka już jest i jeszcze trochę potrwa.

Po drugie - jeśli ktoś ma coś do zarzucenia płk Petrovowi - niech przytoczy sensowny argument, choćby namiastkę dowodu. Naprawdę poświęciłem tej sprawie sporo czasu, i jak jeszcze raz ktoś ponownie napisze tu, że Petrov to "radziecki ateista", "okupant", bez poparcia tego KONKRETNYMI dowodami i inne tego typu GDYBANIA... to co zrobię? Ano nic, co najwyżej postrzelę się z gazowca, co by nie patrzeć dłużej na tę ignorancję...
+Quote Post
post 06-03-2006, 14:02
Post #75

Demon Spawn
Group Icon

A więc wracamy do zbiórki:

Aktualny stan konta:

***************190,00 PLN = 60,00 USD***************

Dziękuję za wpłaty!

Dla moderatora: proszę o wyrozumiałość, jeżeli chodzi o 2 posty pod rząd ;)
moderator w tym wypadku wybacza....
Theya
+Quote Post
post 07-03-2006, 17:19
Post #76

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

O wlasnie! A jak dlugo zamierzasz ciagnac zbiorke? (zebym wiedzial, ze pieniadze tafia jesze do Petrova, a nie do Ciebie ;) )
+Quote Post
post 08-03-2006, 03:05
Post #77

Demon Spawn
Group Icon

Wydaje mi się, że 3 tygodnie w zupełności wystarczą. Jeśli ktoś się nastawiał na wpłatę, to już jej dokonał, a ci którzy jeszcze tego nie zrobili, a chcieliby, to mają czas do następnego piątku, tj. do 17 marca. Oczywiście, jeśli zajdą jakieś szczególne okoliczności, zbiórkę będzie można przedłużyć jeszcze o jeden tydzień, ale w obecnej chwili bardziej się skłaniam ku szybszemu jej zakończeniu....

Tak sobie gdybam, że może te 100 USD udało by się uciułać? Ale nawet gdyby nie, to i tak już dużo osiągneliśmy. Stać nas bowiem było na gest wdzięczności i solidarności, ponad wszelkimi podziałami (a tych, jak się okazało ostatnio, jest bardzo wiele). I mam na myśli tutaj także wszystkich tych, którzy ideę zbiórki popierali od początku.

CYTAT (el_q)
zebym wiedzial, ze pieniadze tafia jesze do Petrova, a nie do Ciebie ;)

Przyślę Ci pocztówkę z Wysp Bahama. :P
+Quote Post
post 15-03-2006, 18:02
Post #78

Demon Spawn
Group Icon

Aktualny stan konta:

***************240,00 PLN = 74,36 USD***************

Dziękuję za wpłaty!

Ps. Przypominam, że w ten piątek zbiórka dobiegnie końca.
+Quote Post
post 15-03-2006, 20:11
Post #79

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

no to zescie zebrali duza kwote ;] chociaz trzeba przyznac ze liczy sie gest

warto tyle wysylac? polacy zebrali dla płk. Petrova całe 74 usd...
+Quote Post
post 15-03-2006, 20:25
Post #80

Wicked Woman
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 994

Moze zamiast kuderkac bys sie dorzucił?
+Quote Post

7 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 14:34