Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Świat Fallouta 3 mniejszy od uniwersum Obliviona

post 16-02-2008, 10:18
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

No to Panie i Panowie, że tak powiem "po ptokach" - nie ma sensu się nad tym rozwodzić bo to tylko potwierdza największe obawy Fallout 3 został "zarżnięty". I w tej chwili nie ma znaczenia już nawet czy Krypta czy Schron ...

Nawet o połowę mniejszy od świata przedstawionego w Oblivionie będzie obszar przeznaczony do eksploracji w grze Fallout 3. Informacje te pochodzą z ust Pete'a Hinesa z Bethesdy. Ekipa ta stoi za obydwoma tytułami.

Na programistach studia Bethesda z pewnością ciąży duża presja związana z oczekiwaniami wobec trzeciej części serii Fallout. Zadanie pracowników amerykańskiego studia jest tym trudniejsze, że nie brali oni udziału w powstawaniu poprzednich odsłon omawianej sagi. Na ich koncie znajduje się jednak m.in. Oblivion, który stał się dla Pete'a Hinesa przedmiotem odniesienia w jednym z ostatnich wywiadów.

Fallout 3

"Świat w Falloucie 3 jest o wiele mniejszy, niż ten w Oblivionie. Został on jednak odpowiednio zagospodarowany. Zajmuje od 50 do 80% powierzchni, jaką wypełniało uniwersum Obliviona" - powiedział Hines. A "mniej" nie musi przecież oznaczać "gorzej".

Fallout 3 będzie post-apokaliptycznym RPG-iem, w któym gracz przemierza zubożałe terytoria, wcześniej dotknięte wojną nuklearną. Przejście głównego wątku ma zająć użytkownikom około 20 godzin, drugie tyle powinni oni poświęcić na zadania poboczne. Już teraz wiadomo także, że aby osiągnąć wszystko co możliwe, gracz będzie musiał przechodzić Fallouta 3 kilka razy, oczywiście na różne sposoby.

Źródło: gram.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 16-02-2008, 10:38
Post #2

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Nie liczy sie ilość ale jakość co mi po wielkiej mapie z mało znaczącymi pierdołami jak będzie mało konkretnych lokacji. F2 jest większy od F1 czy to znaczy że jednocześnie lepszy?
+Quote Post
post 16-02-2008, 11:22
Post #3

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

20 godzin... czyli jak szybko zagrasz 10-15. gra ktora skonczy sie w jeden-dwa wieczory. ale to moze i dobrze...

co do wielkosci swiata - w obuku z jednego konca 'swiata' bylo widac drugi, skoro w f3 swiat ma byc znaczaco mniejszy... naprawde rece mi opadly. to tak jakbys stanal w arroyo i widzial z 'laskiem' (za male to na miano lasu) sf. whoa co za klimat.

oczywiscie nie narzekam, a skad, przeciez nie ma powodow zeby watpic w to ze f3 bedzie dobra gra ;)
+Quote Post
post 16-02-2008, 11:23
Post #4

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

KeniG, weź nie porównuj wielkości F1, czy F2 z dzieckiem Beth - bo to ani zabawne, ani sensowne nawet nie jest. Świat w Oblivionie był malutki - to nie ulega żadnej wątpliwości - co było jednym z czynników działających bardzo na jego niekorzyść - a nie wyobrażam sobie, żeby w F3 miałby być jeszcze mniejszy - bo to się sprowadza do sytuacji, w której jedno, czy drugie miasto dzieli pół kilometra, a najczęściej są tuż za rogiem. Co z tego, że będzie "lepiej zagospodarowany" świat? Dla mnie to po porostu bardzo ładne powiedzenie "słuchajcie, ludzie, ale nie chce nam się i dostaniecie mapę na tyle małą, że wybałuszycie oczy ze zdumienia - ale za to nawalimy tam tyle różnych lokacji, że nie będziecie wiedzieć, czy to postnuklearne DC, czy dzisiejszy NY".
QUOTE(guru z Beth)
Fallout 3 będzie post-apokaliptycznym RPG-iem, w któym gracz przemierza zubożałe terytoria
Bardzo łatnie to ujął, n'est-ce pas?
+Quote Post
post 16-02-2008, 11:38
Post #5

SHM-3
Group Icon

Wielkość mapy F1 i F2 ma tyle do F3 że większe wcale nie znaczy lepsze. Poza tym ja nie lubie jak ktoś mi pisze że gra jest na 20 godzin jeden przejdzie w 30 inny w 10. Ja wole konkrety na pudełku na płyte z F1 mam konkret "ponad 50 zadań" a nie enigmatyczne "czas rozgrywki" który zależy od umiejętnośco gracza, tego czy odpopwiednią postać stworzy i od tego czy będzie w każdą dziure zaglądał czy nie.

Ten post był edytowany przez KeniG: 16-02-2008, 11:44
+Quote Post
post 16-02-2008, 11:46
Post #6

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(KeniG @ 16-02-2008, 10:53)
Wielkość mapy F1 i F2 ma tyle do F3 że większe wcale nie znaczy lepsze.

IMHO: W przypadku Fallout'a - to miało bardzo duże znaczenie ;] I jakoś średnio chce mi się wierzyć, że takie "okrojenie" świata wpłynie korzystnie na F3. Dla mnie F3 rysuje się jako tępa strzelanina dla amerykańskich nastolatków z IQ równym 80.
+Quote Post
post 16-02-2008, 12:36
Post #7

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 139

QUOTE(Obsydian @ 16-02-2008, 11:01)
Dla mnie F3 rysuje się jako tępa strzelanina dla amerykańskich nastolatków z IQ równym 80.
*

Niestety ale z tym bede musial sie zgodzic. Obawiam sie, ze F3 to bedzie nic innego jak komercyjny hit dla mass, nie dla fanow.

No ale lepsze to niz nic, denerwujace jest czekanie na jedna gre po 5+ lat. Modlmy sie tym samym na sequele i roznego rodzaju dodatki, ktore wydluza gre o kolejne kilka h...
+Quote Post
post 16-02-2008, 12:42
Post #8

SHM-3
Group Icon

Ta za to polscy natolatkowie z których 60% nie wie co wydarzyło się 11 listopada to "geniusze". Ale taka moda jak debil to oczywiście tylko obywatel USA, dziwne że Polscy obywatele wygłaszają opinie w stylu francuskiej inteligencji która nie nawidzi każdego mieszkańca USA który nie jest głupi, gruby i niedomyty :D
+Quote Post
post 16-02-2008, 13:07
Post #9

Beer Lover
Group Icon

QUOTE(KeniG @ 16-02-2008, 09:53)
Poza tym ja nie lubie jak ktoś mi pisze że gra jest na 20 godzin...

no dobrze ale sami autorzy TO napisali i to oni podchodza do tego przez pryzmat czasu. sam ten fakt wiele mowi, ale jesli juz szastaja liczbami to nie dosc ze zdradza swoje podjescie do gry, ale takze pokazuja ze f3 bedzie gra MALA i KROTKA. i zapewne taki sam bedzie posiadala klimat ;>
+Quote Post
post 16-02-2008, 13:21
Post #10

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

No co? Pewnie, że krótka. Jak ktoś będzie chciał pograć dłużej będzie musiał kupić dodatek.
Fallout 3 Wakacje, Fallout 3 Na święta - akcesoria, Fallout 3 Balanga, Fallout 3 Na studiach, Fallout 3 Własny biznes, Fallout 3 Czas wolny, Fallout 3 Rozrywka rodzinna itd.
+Quote Post
post 16-02-2008, 13:52
Post #11

Beer Lover
Group Icon

heheheheh good one :)
+Quote Post
post 16-02-2008, 14:06
Post #12

SHM-3
Group Icon

"no dobrze ale sami autorzy TO napisali i to oni podchodza do tego przez pryzmat czasu" Nie ma dla mnie znaczenie czy tak jest napisane na pudełku czy w recenzji po prostu nie lubie tego typu tekstów bo to dla mnie to żaden konkret ponieważ na "czas gry" ma wpływ wiele żeczy związanych z graczem a nie grą. Wole jak mam napisaną liczbe zadań i tyle a czy tak pisze Interplay czy "wielka" B to dla mnie bez znaczenia. Niestety prawie wszyscy twórcy gier i recenzencjie piszą o czasie gry a ja tego nie lubie i tyle :P

Ten post był edytowany przez KeniG: 16-02-2008, 14:08
+Quote Post
post 16-02-2008, 14:13
Post #13

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Wiesz, KeniG, w produkcjach Beth zadania są w stylu "przynieś, wynieś, pozamiataj", więc w tych czterdziestu godzinach może się ich zmieścić nawet sto pięćdziesiąt. Sama liczba questów jeszcze niewiele mówi - trzeba uwzględnić czas, jaki jest potrzebny na ich rozwiązanie. A wracając do wielkości mapy - bo ot tym jest w zasadzie ten temat - mnie się nie podoba, że DC z przyległościami będzie wielkości jednej trzeciej Torunia - bo co to za przyjemność przejść z jednej strony mapy na drugą w 30 - 45 minut?
+Quote Post
post 16-02-2008, 17:16
Post #14

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

co nie zmienia faktu że większość terenu w Oblivionie jest po prostu pusta... Zresztą co to za nowość? I co za konkret?

Po pierwsze O TYM ŻE MNIEJSZE OD ŚWIATA OBILVIONA WIADOMO BYŁO OD POCZĄTKU - to była praktycznie pierwsza podana informacja od Beth - Pete powiedział że najwięcej krytyki dostali za tabuny NPC którzy nie byli do niczego potrzebni, istny atak klonów.

Po drugie ktoś się w to w ogóle wczytywał? Pete mówi: "Zajmuje od 50 do 80% powierzchni, jaką wypełniało uniwersum Obliviona"

Może być o połowę mniejszy albo o 1/5... więc jakakolwiek dyskusja dalej w tym temacie jest bezpodstawna, skoro nie ma ŻADNYCH konkretnych informacji, ale co tam można sobie ponarzekać... jakie to Polskie
+Quote Post
post 16-02-2008, 18:05
Post #15

Beer Lover
Group Icon

QUOTE(Headbanger @ 16-02-2008, 15:31)
co nie zmienia faktu że większość terenu w Oblivionie jest po prostu pusta... Zresztą co to za nowość? I co za konkret?

rzeczywiscie zaden. przeciez zupelnie jest brak zwiazku pomiedzy oblivionem a f3... :lol:

Pete powiedział że najwięcej krytyki dostali za tabuny NPC którzy nie byli do niczego potrzebni, istny atak klonów

viva skrypty ! przeciez wszyscy wiedza ze npc w krawacie to npc mniej awanturujacy sie... ciekawe czy po wydaniu f3 tez stwierdza ze sa tam tabuny nikomu niepotrzebnych npcow.

npc w tym kontekscie powinno byc w kurewsko wielkim cydzyslowiu.

Może być o połowę mniejszy albo o 1/5... więc jakakolwiek dyskusja dalej w tym temacie jest bezpodstawna, skoro nie ma ŻADNYCH konkretnych informacji, ale co tam można sobie ponarzekać... jakie to Polskie

wow. nie ma ZADNYCH informacji. slyszeliscie ? informacja ze cos ma byc mniejsze od obliviona to zadna informacja bo przeciez ten byl taaaaak wielki ze jesli nawet cos ma byc mniejsze to nadal moze byc ogromne albo wrecz malutkie. no niech mnie drzwi scisna, przeciez my nadal nic nie wiemy o f3 !!

:krzeslo:
+Quote Post
post 16-02-2008, 20:20
Post #16

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(Headbanger @ 16-02-2008, 16:31)
*

NO COMMENT :axe:
+Quote Post
post 16-02-2008, 20:35
Post #17

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

20h na główny wątek. f2 da sie skończyć w 10 minut
+Quote Post
post 16-02-2008, 20:46
Post #18

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Space nie rozpatrujemy tu ekstremalnych przypadków ...
+Quote Post
post 16-02-2008, 20:53
Post #19

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

tyle że f3 nawet jeżeli będzie miał świat możliwy do objęcia siknięciem nie da sie ukończyć w 10 minut.
+Quote Post
post 16-02-2008, 21:03
Post #20

Beer Lover
Group Icon

morrowinda tez sie dalo ukonczyc w czasie liczonych w minutach, so what ? to nie ma nic do rzeczy, takie kwiatki wychodza kiedy ludzie graja n razy w te same gre, naokraglo, tam i nazat, na wszystkie mozliwe sposoby...

f3 to raczej nie grozi
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-08-2018, 00:15