Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 3 i ponad 200 zakończeń ?

post 25-03-2008, 13:15
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Jak donosi OMX podcast, a rozwija to Gry-Online:

- Fallout 3 jest już w zasadzie gotowy. W tej chwili trwa jedynie szlifowanie szczegółów i testowanie. Tak więc podany wcześniej termin premiery, czyli jesień bieżącego roku, powinien jak najbardziej zostać utrzymany.
- Przebrnięcie przez samą tylko główną fabułę gry powinno zająć około dwudziestu godzin. Wykonanie wszystkich questów i dokładna eksploracja całego dostępnego terenu przeciętnemu graczowi powinno zabrać jakieś sto godzin.
- Planowane wcześniej dziewięć do dwunastu zakończeń gry znacznie się rozrosło i w chwili obecnej szacuje się, że będzie ich ponad dwieście. Ekipie po prostu podobały się coraz to nowe scenki i ktoś w końcu rzucił pomysł, aby włączyć je do zakończenia. Tym sposobem ich ilość rosła w postępie geometrycznym. Z jak dużym przy tej okazji chwytem marketingowym mamy do czynienia jeszcze nie wiadomo, ale chyba lepiej byłoby, gdybyśmy zamiast dwustu zakończeń otrzymali produkt na miarę naszych oczekiwań. Sama gra jest dwukrotnie większa niż na początku zakładano.
- A propos oczekiwań. Todd Howard przyznał, że do firmy zaczęły przychodzić listy z pogróżkami od fanów serii. Jak powiedział, dobrze by było, gdyby przestali oni traktować gry tak poważnie i przyjrzeli się bardziej swojemu życiu osobistemu. Powinni również przyjąć do wiadomości, że ktoś inny potrafi robić gry lepiej od nich.

To się dopiero nazywa przerost formy nad treścią ...

Źródło: Gry-Online.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 25-03-2008, 13:34
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

lol... squonk, rezro po jaką cholerę wysyłaliście im te listy? :P

Tak jak już raz gdzieś tam pisałem (i zostałem za to obsmarowany), nie wiadomo jak duża może być gra, wszytstko koże się zmienić w trakcie robienia gry. Jak widać zastosowano tutaj standardowy patent z ol' fallouta. Robisz jakieś zadania poboczne ale ważne dla konkretnego miasta i BAM inna plansza pokazująca tego konsekwencje dla danego miasta po przejściu głównego wątku - czyli tak jak miało być i jak na fallouta 3 przystało...

Z drugiej strony to faktycznie nadal SHIT a nie konkret, równie dobrze może to być zwyczajny prima aprilis - albo się nim stanie jak community strasznie zgnoi (znowu?) za... no właśnie co?
Pytanie kolejne - jak oni to policzyli? Czy kożystająć ze WSZYSTKICH kombinacji jakie tam wymyślili, czy to tylko taki szybki rachunek? TO może WIELE zmienić.

Kolejna cieakwostka to - "gra jest prawie na ukończeniu, trwają finalne testy i wogóle" - eeeee? Musieli ją robić w podziemiach, albo zacząć cichaczem zaraz po zakończeniu produkcji niesławnego (tutaj - zresztą... mi się w nim mechanika tak strasznie nie podobała że w końcu wywaliłem tą grę, a miałem... 5 lvl) Obliviona. Inna sprawa, jeżeli wszystko mają poskładane, to czemu tak mało przykładów i screenów dają? Pewnie dlatego że teraz będą bawić w "zaczarowany ołówek" to beznadziejne - wykreślić, tutaj powinno być coś więcej - dorysować i tak przez kilka miesięcy.

Chociaż... to może być po prostu pic i blef...
+Quote Post
post 25-03-2008, 14:11
Post #3

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Jaaasne... 200 zakończeń... mamy 10 lokacji i o dwa zakończenia dla każdej... ile to da razem zakończeń??? :D:D:D:D

20 godzin podstawy i 100 "po całości"? Nie jest źle... F2 można było przejść w 20 minut :D :D
+Quote Post
post 25-03-2008, 14:23
Post #4

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(news)
- A propos oczekiwań. Todd Howard przyznał, że do firmy zaczęły przychodzić listy z pogróżkami od fanów serii. Jak powiedział, dobrze by było, gdyby przestali oni traktować gry tak poważnie i przyjrzeli się bardziej swojemu życiu osobistemu. Powinni również przyjąć do wiadomości, że ktoś inny potrafi robić gry lepiej od nich.

Widać TH czytał przemowy Panie Prezesie i jego przydupasów - i koncepcja "wściekłego ataku" (w tym przypadku fanów serii na twórców F3) mająca kreować Beth na męczenników i misjonarzy, bardzo mu przypadła do gustu :D

Tylko mali ludzie posługują się takimi grepsami - poważni ludzie nawet jeśli naprawdę je dostają, to stulają mordę w kubeł i przekazują odpowiednim "firmom" do rozpracowania :busted_blue: A nie latają jak cnotliwa panienka, która "chciała ale się bała" i rozpowiadają o owych "wściekłych atakach" :blink:

A na poważnie już - Bethesda umie robić gry, ale nie umie o nich informować i poważnie traktować fanów. Także tych starych, którymi nie omieszkali się podpierać podczas rozpoczęcia prac nad grą. To ich problem, że wzięli się za coś co jest nie tylko programem komputerowym z fabułą ale także czynnikiem społecznym, myśla, ideą, katalizatorem zainteresowań.

PS. W następnym newsie TH pewnie ogłosi, że dostał ochronę bo boi się ataków ze strony "maniakalnych fanboyów". A ci pewnie ćwiczą na jego wizerunku - cios pudełkiem z F1 z wyskoku :lol:

BTW:
Ten news na Trzynastym Schronie był już 23 marca (pierwszy po 6 latach news napisany prze DoPr'a) - Cenega umieściła go dzisiaj :lol: Więc widać "hu is de bos" ;)
+Quote Post
post 25-03-2008, 15:11
Post #5

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Heh... w takim razie proponuję by siąść i policzyć ile zakończeń miał Fallout 2. Nagle okazałoby się że licząc każde możliwe zakończenie, a więc wszystkie kombinacje każdych możliwych losów każdej lokacji uwzględnianej w epilogu, wyszłoby ich co najmniej kilkadziesiąt.

A szacowana ilość godzin nigdy nie powinna znaczyć dla nas graczy więcej niż "jak twórcy to oceniają na oko". Zawsze można wsadzić monetę pod kamień w grze wielkości Obliviona i policzyć sobie że jej szukanie zajmie graczowi 3 godziny.
+Quote Post
post 25-03-2008, 15:31
Post #6

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Pamietajcie że na wikipedi hasło F3 było zablokowane ze względu na pojawiające sie bluzgi. Nie ma nic dziwnego że ktoś listy z pogrużkami wysyła i myśli ze tym sposobem "błyszczy". Jest to bardzo prawdopodobne bo debile są wszędzie nawet wśród fanów fallouta.

Ten post był edytowany przez KeniG: 25-03-2008, 15:33
+Quote Post
post 25-03-2008, 15:41
Post #7

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

QUOTE(Obsydian @ 25-03-2008, 13:30)
- Fallout 3 jest już w zasadzie gotowy. W tej chwili trwa jedynie szlifowanie szczegółów i testowanie. Tak więc podany wcześniej termin premiery, czyli jesień bieżącego roku, powinien jak najbardziej zostać utrzymany.
*

Jeśli gra jest prawie gotowa to gdzie kampania informacyjno-reklamowa? Ale ja na ta grę już nie czekam (choć jeśli trafi się okazja to zerknę okiem).
- Przebrnięcie przez samą tylko główną fabułę gry powinno zająć około dwudziestu godzin. Wykonanie wszystkich questów i dokładna eksploracja całego dostępnego terenu przeciętnemu graczowi powinno zabrać jakieś sto godzin.
*

Mnie raczej interesuje jakość, a nie ilość czy długość zadań.
- Planowane wcześniej dziewięć do dwunastu zakończeń gry znacznie się rozrosło i w chwili obecnej szacuje się, że będzie ich ponad dwieście. Ekipie po prostu podobały się coraz to nowe scenki i ktoś w końcu rzucił pomysł, aby włączyć je do zakończenia. Tym sposobem ich ilość rosła w postępie geometrycznym. Z jak dużym przy tej okazji chwytem marketingowym mamy do czynienia jeszcze nie wiadomo, ale chyba lepiej byłoby, gdybyśmy zamiast dwustu zakończeń otrzymali produkt na miarę naszych oczekiwań. Sama gra jest dwukrotnie większa niż na początku zakładano.
*

To coś w stylu zakończeń Fo1/2? Jeśli tak to spoko! Ale ta propaganda w stylu "200 zakończeń" jest po prostu żałosna! Poza tym jeszcze raz powtórzę że liczy się jakość, a nie ilość.
*

Co do pogróżek to się nie dziwię bo bezczeszczenie legendy jest naprawdę :cenzura: i wiele osób mogło poczuć urazę. Ja się już z tym oswoiłem, więc mi to już zwisa (tym bardziej że teraz pokładam nadzieję w Afterfall'u). A i jeszcze jedno: To ludzie z Beth powinni przyjąć do wiadomości że nie mają zielonego pojęcia o grach cRPG, a tym bardziej o dorosłej części tego rynku powiązanej z serią Fallout!
+Quote Post
post 25-03-2008, 15:42
Post #8

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

@KeniG: Listy pewnie wysyła amerykańska odmiana dzieci neostrady która za dużo pojęcia o F1 czy F2 nie ma ... Bo generalnie wydaje mi się, że jeżeli prawdziwemu fanowi F3 nie przypadnie do gustu (z różnych względów) to porostu odetnie się od tej części cyklu - o ile można tu mówić w takim kontekście - i sytuacja będzie podoba do tej która panuje teraz między fanami FT a F1 i F2.
+Quote Post
post 25-03-2008, 15:51
Post #9

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

A kto go tam wie... Jesteś Obsy w stanie ręczyć za wszystkich starych fanboy-ów?? Bo ja nie.

A co do afery wokół tych listów... sorry kutwa, ale ktoś tu jest przewrażliwony... i to po obu stronach barykady...

HOWGH
+Quote Post
post 25-03-2008, 16:26
Post #10

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

akurat ci starzy fanboye to już powazni goście przed/po trzydziestce, którym raczej nie w głowie wzniecanie rewolucji. Pogróżki? Wandalizm? Przecież to żałosne i zwyczajnie niepoważne jest. Jeżeli już ktoś uważa się za fana, to nie powinien działać na ewidentną szkodę swoją i środowiska - ale to tylko moje zdanie takie.
Wracając do sedna - dwieście zakończeń - bardzo ładnie, wygląda na to, że przynajmniej porządnie zostanie pokazana końcówka (bo gra ma miec definitywny koniec :(), a może też przyszłość postapokaliptycznego DC. Nie jest to może rewelacja, ale krok w dobrym kierunku. Widać, że (jako - tako, nie do końca tak, jak byśmy chcieli), ale jednak się starają. co z tego wyjdzie - pożywiom, uwidim.
+Quote Post
post 25-03-2008, 17:28
Post #11

SHM-1
Group Icon

Jest też inna możliwość - informowanie o listach z pogróżkami bywa metodą na narobienie dodatkowego szumu wokół gry i sprawienie (lub wzmocnienie) wrażenia kontrowersyjności produktu.
+Quote Post
post 25-03-2008, 18:14
Post #12

SHM-2
Group Icon

ja myślę że oni po prostu takie listy dostali... i to nie od byle kogo ale od NMA :D
+Quote Post
post 25-03-2008, 18:36
Post #13

Schronowy Inżynier
Group Icon

Bo nie każdy ma tyle cynizmu by promować samą grę a zarazem w niskim mniemaniu mieć ludzi z Bethesdy odpowiedzialnych za jej promocję :D Inaczej mówiąc - można mieć do tej gry podejrzliwy optymizm, a zarazem punktować wszelkie dawanie ciała.

Ludzie są dośc prości w swoich uczuciach i emocjach - i jak coś gnoją to na całego, a jak coś wychwalają to z klapkami na oczach :lol:

QUOTE(Headbanger)
ja myślę że oni po prostu takie listy dostali... i to nie od byle kogo ale od NMA

Jakie NMA? Myślisz, że jakiś zapisany user NMA - który wysłał by takowy list - ma prawo wypowiadać się za całą społeczność? A kadra dowódcza NMA ma lepsze rzeczy do robienia, niż pisanie listów do takich cwaniaczków* jak Todd Howard, którym wydaje się, że robią przełomowe gry.

Dziś na gram.pl redaktor ksywie Zaitsew wypowiedział w newsie na powyższy temat, o tym jak to "prawdziwi fani Fallouta w nią grają". Dla mnie ten koleś jest takim samym dupkiem (bo chce być na siłę zabawny i mądry - a wychodzi odwrotnie), jak ci, którzy wysłali do Bethesdy "listy miłosne z pogróżkami".

Oba przypadki są przejawem metnalnego zagubienie i niezrozumienia co to jest "legenda Fallouta"

* Czemu cwaniaczek? Skoro gra jest już ukończona - a gejmplaya ani widu a ni słychu, to tłumaczenia o "potencjalnie zawiedzionych fanach" są dobre - ale na poziom kolesia z pod Stadionu Dziesięciolecia, złapanego na handlu lewym towarem: "To nie moje, ja tu tylko stałem" :lol:
+Quote Post
post 25-03-2008, 18:53
Post #14

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297

Planowane wcześniej dziewięć do dwunastu zakończeń gry znacznie się rozrosło i w chwili obecnej szacuje się, że będzie ich ponad dwieście

uwielbiam takie chwyty marketingowe...
+Quote Post
post 25-03-2008, 19:34
Post #15

Schronowy Inżynier
Group Icon

No ba! Co prawda w finalnej wersji ilość zakończeń będzie pewnie w normie, ale co szkodzi by za trzy miesiące na rynku pojawiło się takie coś:
Fallout 3 - Unfinished businnes!!!

Kup nowy dodatek do światowego hitu Fallout 3 (oceny DVD-Action: 10/10, Graj: 5/5, Klack: 100/100)! Poznaj nowych przeciwników, poznaj nowe alternatywne zakończenia! Nowe bronie oraz animacje śmierci!

Fallout 3??? Zapomnij o tej grze! Teraz tylko z dodatkiem "Unfinished businnes" dopiero poznasz prawdziwy smak Pustkowi!!!

A co!!! :lol:
+Quote Post
post 25-03-2008, 19:40
Post #16

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 894

Większość z Was tak tutaj jeździ po F3 ale ciekawi mnie ile osób kupi tę grę i ile będzie w nią grać;) Ja ją kupię choćby dlatego, że to Fallout - co jak co ale jakiś klimat będzie...:) I pamiętajcie że gier w stylu F1 czy F2 już nigdy nie będzie - te czasy się skończyły, teraz liczy się tylko kasa. O marzeniach w stylu grafa FT z fabułą F1 albo F2 można zapomnieć bo to by kupili tylko fani, a jak wiadomo dzieciaki teraz bardzo lubią pełne 3D, żadnych tur, itp. Taka prawda:)
+Quote Post
post 25-03-2008, 19:55
Post #17

Master of Disaster
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 431

a ja od poczatku mialem zle przeczucia ktore nadal sie potwierdzaja, chociaz zapewne kupie sprzet ktory to udzwignie :]
+Quote Post
post 25-03-2008, 20:04
Post #18

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

To prawa że rynek jest teraz inny, ale jak kiedyś liczyła się jedynie kasa tak liczy się nadal! I jak kiedyś powstawały czasem dobre gry tak i powstają nadal (Oczywiście dobre gry też powstają dla kasy), no i jak kiedyś było ściemnianie tak jest nadal!

Już wyraziłem kiedyś swoje zdanie o Fo3: Nie mam najmniejszych powodów ufać Beth więc ich grę zakupię dopiero gdy u kogoś zobaczę że jest tego warta, a jak się okaże że jednak jest to wyrób Fallout'opodobny to kupię ją najwyżej na przecenie za parę lat (dycha góra dwie). Nie wiem czy wiesz, ale jest wiele lepszych gier (w tym aRPG'ów) niż jakieś mody do Obliviona, udające grę której nie dorastają do pięt.
+Quote Post
post 25-03-2008, 20:23
Post #19

SHM-2
Group Icon

ja tam już szykuję kasę na preorder... a teraz zamawiam preorder ASSASSIN'S CREEDa - akurat z rezrem się zgodzę, nie zmieniło się wiele. Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze 8]

Pic polega na tym, że teraz w grę wchodzą znacznie większe pieniądze, ale równoznacznie wzrosły koszty produkcji... czyli znowu... nie zmieniło się nic

Ten post był edytowany przez Headbanger: 25-03-2008, 20:24
+Quote Post
post 25-03-2008, 20:56
Post #20

SHM-1
Group Icon

że gier w stylu F1 czy F2 już nigdy nie będzie - te czasy się skończyły

Zależy co rozumiesz przez grę "w stylu" :) Jeśli w tym pojęciu mieści się uparte trwanie przy 2D ISO i nic innego, to rzeczywiście te czasy się skończyły tak samo jak czasy maszyn parowych.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-08-2018, 00:15