Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> GOLowe wrażenia z pokazu Fallout 3

post 31-05-2008, 09:22
Post #1

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

Na łamach serwisu Gry-Online pojawił się dosyć obszerny artykuł opisujący wrażenia z pokazu Fallout 3. Ponadto Pete Hines z Bethesdy w video wywiadzie odpowiada na GOLowe pytania dotyczące wspomnianego tytułu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 31-05-2008, 10:40
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

łeeeee nie będzie easter-eggsów... Pan Pete sobie grabi... :(
+Quote Post
post 31-05-2008, 10:51
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

No i dobrze F2 ma ich tyle że za wszystkie Fallouty starczy!
+Quote Post
post 31-05-2008, 11:01
Post #4

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Bedzie Dogmeat ^^'' ...

Tragicznie jakos to nie wyglada. Falloutowo jest, o ile dopracuja te niektore niedociagniecia moze byc OK... Tylko, ze to oczywiscie juz nie BlackIsle :( ...

PS: Chetnie bym sobie wyprobowal ta wyrzutnie zlomu ^^...
+Quote Post
post 31-05-2008, 11:18
Post #5

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 762

QUOTE(Headbanger)
łeeeee nie będzie easter-eggsów... Pan Pete sobie grabi... sad.gif

QUOTE(KeniG)
No i dobrze F2 ma ich tyle że za wszystkie Fallouty starczy!

Z tym w F2 rzeczywiście było przesadzone, ale dobre easter eggi byłyby nie do pogardzenia. Przez dobre rozumiem coś nieco subtelniejszego, niż szczątki wielkiego wieloryba spoczywające na pustyni. Jakby od czasu do czasu ktoś rzucił drobnym cytatem, to by raczej nie wpływało zbytnio na klimat, a zauważenie tego przez gracza zawsze sprawia trochę frajdy.

Wyrzutnia złomu - bardzo fajny pomysł, ciekawe jaka będzie jej skuteczność. Podejrzewam, że jeśli napchamy do niej jakiegoś żelastwa w postaci śrubek, gwoździ, łyżeczek itp., to będziemy mogli zrobić całkiem niezłą demolkę. A poza tym każdy będzie lękać się przeciwpancernego pocisku z pluszowego misia! :D
+Quote Post
post 31-05-2008, 11:21
Post #6

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A mnie ten Waszyngton niepokoi, może być za dużo ruin, za dużo techniki, za dużo tajemnych korytarzy, które trzeba będzie przebrnąć by dostać się do bossa i go zabić, a potem następne i następna i następne... tak jak jest to w większości cRPG...

Po prostu nie chciałbym spędzić pół gry w kilometrowych labiryntach zapełnionych potworami, mutantami czy ghulami.
+Quote Post
post 31-05-2008, 11:26
Post #7

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Przenoszę temat do almanachu F3 - bo tam jest jego miejsce :P

A co treści newsa - hmm, nic nowego - w takim sensie, że opisy tego co widzieli redaktorzy GOL pojawiały się mediach. Owszem - bez takich szczegółów, ale zarys tego można było wyekstrachować z zapowiedzi.

Dziwi fakt, że to co widziało GOL można uznać, za jakieś demo (bo w końcu narodziny bohatera i "tutorial" to jeszcze nie gra). A przeca dema ma być "niet!"

No chyba, że Bethesda zrobi marketingowy krok - czego można sie po nich spodziewać - że jakieś demo będzie, ale dla pokazów dla prasy, a plebs - czyli gracze - dostaną opcję 100% - czyli od razu kupno w ciemno gry. A to zapewne dlatego, że ktoś w Beth uzna, że jak się pokazało zaczątek F3 branżowym mediom - to fani muszą w ich entuzjastyczne recenzję uwierzyć i kupić grę <_<

Zdania - co do złych intencji Bethesdy - nie zmienię dopóki nie pojawi się jakieś mini-demo (czy cokolwiek growego) dla graczy, którzy sami będą mogli zobaczyć w czem rzecz :D
+Quote Post
post 31-05-2008, 12:12
Post #8

SHM-2
Group Icon

nie jest źle... właściwie jest całkiem dobrze...

Ale i tak obawiam się tego, że mogą przesadzić z retro-futuryzmem, gra może być za sztywna, dalej są te wybuchające auta, i ten przeklęty fatman...

co do wyrzutni złomu to też mam mieszane uczucia... :huh:
+Quote Post
post 31-05-2008, 12:56
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

Nic nowego się z tego nie dowiedziałem. Jak na razie szykuje się przeciętna gra akcji z elementami RPG. Wygląda że tych elementów RPG będzie dostatecznie dużo, ale jak na razie wszczynam się z oceną bo może być zarówno świetnie, jak i totalną porażką. No to że gra będzie dobrym Falloutem to już nie liczę, ale pytanie czy wsadzić gę do szuflady z FT, czy Fo:BoS wciąż pozostaje otwarte.
+Quote Post
post 31-05-2008, 12:56
Post #10

Zoor
Group Icon
Nr użytkownika: 3 713

Oprócz tej wyrzutni złomu nie ma właściwie nic nowego i ciekawego w tym wywiadzie... chociaż na plus można policzyć Beth nie wrzucanie wielkich ilości easter eggów (bo zapewne kiepsko by to wyszło) - chociaż i tak obawiam się o jakośc tych, które już się w grze znajdą.
Ja tylko chcę wiedzieć, czy do tej wyrzutni złomu można będzie zapakować wszystko, co się na wastelandzie znajdzie, czy tylko jakiś określony rodzaj obiektów ;)?
Jedna rzecz, która mnie nie napawa optymizmem, to konieczność naprawiania pancerzy i broni - o ile na taki karabin, czy zwykłą zbroję mogę się zgodzić, to majstrowanie przy Power Armorze to zbrodnia po prostu... ciekawe, jak taki chłopek z Krypty bedzie miał te wszystkie kable, rury, styki i inne siłowniki zreperować... :unsure:
+Quote Post
post 31-05-2008, 13:14
Post #11

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 762

Konserwacja Power Armorów to dla prostego chłopka z krypty tak samo proste zadanie, jak naprawa reaktora jądrowego dla kolesia, który jeszcze niedawno latał z dzidą za gekonami, wierzył w "czary" Hakunina i traktował G.E.C.K.A. jak magiczny artefakt. A nie, pomyliłem się. To pierwsze jest sporo mniejszym wyzwaniem. Zakładając oczywiście, że pod...przy się odpowiednie części z bazy Bractwa.
+Quote Post
post 31-05-2008, 13:33
Post #12

Zoor
Group Icon
Nr użytkownika: 3 713

Jim - jak ty możesz w ogóle zarzucać oryginalnym Falloutom, że w nich też niewiele, logicznie rzecz biorąc, kupy się trzyma? Chosen One umiał naprawić ten reaktor , bo był wnukiem wielkiego VD i Wybrańcem, który miał ocalić świat - a Wybrańcy zawsze robią rzeczy, o których im się w rodzinnych wioskach nawet nie śniło :lol:. To, co mnie zastanawia w sposobie naprawy, to czy:
-po pierwsze - bedzie bazowana jej skutecznośc na skillu Repair,
-po drugie - czy nie dostaniemy czasami czegoś w stylu "weź młotek płatnerski i wyklep sobie PA". Jeżeli nie - to fajnie, bo trzeba będzie kombinować (ale ile cześci zamiennych do PA można znaleźć - niewiele raczej). W przypadku broni to się może sprawdzić - trzeba będzie silniejsze zabawki oszczędzać na silniejszych przeciwników - ale potraktowania w ten sam sposób pancerzy sobie nie wyobrażam zbytnio.
+Quote Post
post 31-05-2008, 15:56
Post #13

SHM-2
Group Icon

1. Będzie zależeć
2. Naprawa będzie wynikać z rozebrania drugiego modelu i wymiany części - tak jak z bronią...

Czytanie ze zrozumieniem panowie...
+Quote Post
post 31-05-2008, 16:03
Post #14

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

Wiecie, nie licząc fanowskich produkcji i kto wie, może Fallouta MMO, F3 to gra najbliższa Fallout Universe jaka byćmoże kiedykolwiek ujrzy półki sklepowe.
FT, który można osadzić tylko na samej krawędzi tego, co wchodzi w skład konwencji, powstał ledwie kilka lat po F2. Trudno się z jednej strony dziwić, że po tylu latach kolejny Fallout będzie inny. Wiara w to, że Bethesda lub dowolna inna firma zrobi coś dokładnie w stylu F1 czy F2 jest naiwnością. W głębi duszy każdy o tym wie, tylko nie dopuszcza tego do świadomości. Bo trzeba walczyć o to co się chce :)

Do mnie trochę przemówiły słowa Pete'a, który przypomina, że Beth nie robi gry, która ma zastąpić poprzednie Fallouty. Ich zadaniem jest dodać coś do FU.

JEst wiele dobrych stron tego, że F3 się ukaże. Ile ludzi kupiło pierwsze dwie części, by poznać gre? Ile ludzi zagrało w Fallouta raz jeszcze?
I przede wszystkim, jak to możliwe, że gra która może [lub nie] okazać się beznadziejną próbą naśladownictwa pierwowzoru, wciąż ma wielkie szanse na bycie totalnym hitem i pretenduje do tytułu RPG'a roku - co to mówi o pierwowzorze? :)
+Quote Post
post 31-05-2008, 18:40
Post #15

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Siła (bądź słabość) ister egów w F1/F2 wynikała z ich wizualnego niedomówienia :D

Mamy na ekranie dwie postacie - jeden to nasz bohater - ta druga też jest ubrana tak jak nasz bohater, w okienku dialogowym leci tekst, że "jest to jakiś Snake Plisken - co ma jedno oko" (taki przykład z rękawa wziąłem) :P Ktoś, kto nie miał pojęcia co to jest ten Snake to zlał to sikiem falistym. Ale dla smakosza szeroko pojętej kultury masowej to było to! A było nie było - ale to właśnie smakosze zbudowali mit tej serii, a nie niedzielni gracze i konsumenci gier.*

Zadziała mu wyobraźnia, zadziałała też i sympatia - po lubi się to co się zna - zgodnie z "Rejsową" teorią dziejów.

A teraz to samo mamy w F3 - jak ma wyglądać taki kolo? Czy jak filmowy Snake - czyli mieć twarz Kurta Russela? No przeca prawa autorskie do fejsa i wizerunku. Nie ma mieć nic wspólnego z filmowym wizerunkiem Snake'a? To nawet pies z kulawą nogą się na to nie uśmiechnie :lol:

Fallout 3 ma taką a nie inną konwecję gry i dupa blada. Pisałem już o tym w kontekście wizualizacji "skrobania kijaszka". Z miesiąca na miesiąc wiemy coraz więcej o grze.

* - a chyba to stanowi esencję Falloutów
+Quote Post
post 31-05-2008, 18:41
Post #16

SHM-2
Group Icon

QUOTE(piv vauh @ 31-05-2008, 15:18)
Do mnie trochę przemówiły słowa Pete'a
*

herezja się szerzy! Zło! Kolejny Mędrzec Bethstajdonu (czy jak tam ten neologizm się pisze)! Kto leci po smołę i perze? :dziecko: :dziecko: :dziecko: :dziecko:
Przyznaj sie ile beth ci płaci i kiedy Bush wycofa Amerykanów z Iraku!

--------------------------------------------------------------------
Będzie dobrze, podoba mi się ten wałek z dogmeatem - faktycznie czworonóg, przyjaciel

Ten post był edytowany przez Headbanger: 31-05-2008, 18:44
+Quote Post
post 31-05-2008, 19:36
Post #17

SHM-2
Group Icon

Jest "delikatna różnica" między "troche przemówiły" a "przekonały"
+Quote Post
post 31-05-2008, 20:33
Post #18

SHM-2
Group Icon

taka sama jak między tym że kogoś "uderzyłem" i "jeb**łem"
+Quote Post
post 31-05-2008, 20:54
Post #19

SHM-2
Group Icon

Nie, taka sama jak między "wkrótce" a "w kurtce", albo "zły i brzydki" a "bzy i z łydki"

Różnica jest spora. hardcore'owi fani którzy krytykują wszystko, krytykują tak bo uważają, że ktoś im chce odebrać Fallouta, jak dzieci w piaskownicy, które krzyczą i wrzeszczą, wycierając zasmarkany nos w zasmarkany rękawek.

Co nie oznacza jednak, że pewne ich postulaty nie mają sensu. Pewne, nie wszystkie. Ale zwykle im bardziej krzyczą tym bardziej wstydzi się za nich matka i tym dalej od nich siadają inne, również normalne dzieci ;P zwłaszcza starsze, dojrzalsze.

W przeciwnym narożniku… tej samej piaskownicy siedzą konformiści bez własnego zdania, charakteru, akceptujący wszystko bezkrytycznie i bez zająknięcia. Szary tłum którym niezwykle łatwo sterować, bo uwierzą we wszystko to, w co wierzy „ich otoczenie” lub w to, co wygodniej im wierzyć.

Jeśli pokażemy dzieciom, że nikt im nie zabiera ani grabek, ani łopatki, ale daje kolejną zabawkę która jest kolorowa i choć inna od tamtych – też prawdopodobnie będzie przydatna w piaskownicy - niech to będzie wiaderko, jako symbol czegoś o innym sposobie użycia w porównaniu do grabek i łopatki ;D – to płacz i tupanie ustaną. Problemem jest ulubione zajęcie dzieci –małpowanie. W piaskownicy jest zbyt dużo dzieci które płaczą i nieważne co by im nie zaserwować, będą płakać dalej, bo ktoś obok nich płacze. Zupełnie jak… nie uwierzysz - dzieci w piaskownicy ;>

Nie wiem jak ty, ale ja nie chce być utożsamiany ani z jednymi, ani z drugimi. Potrafie dostrzec słabości grabek, łopatki, i przede wszystkim wiaderka. Ale to nie słabości będą mi przydatne w piaskownicy ale silne strony tych zabawek.

Pete ma racje mówiąc, choć nie wprost, że ci którzy już wyrobili sobie zdanie o grze, której nie znają i w którą zagrać nie mieli [nie]przyjemności to… „ciołki”. Wybaczcie określenie, nie mam humoru na bardziej wyuzdane zwroty. Nie mogę się z tym nie zgodzić. I rozumiem też, że moich grabek i mojej łopatki nikt mi nie zabierze.

Więc jeśli próbujesz mnie oskarżyć o jakąś „sympatię” dla ludzi tworzących F3 to…. (tu nabiera pełne płuca powietrza, nadyma policzki i zatyka usta, pokazując paluszkiem…)
+Quote Post
post 31-05-2008, 21:21
Post #20

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Ehhh gdyby tylko to się nie nazywało Fallout 3... to byłbym nastawiony całkiem pozytywnie, bo klimaty swojskie, jakaś tam fabuła nawet jest, a pooglądać sobie pustkowia z perspektywy pierwszej osoby i postrzelać też było by fajnie.
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-10-2018, 12:41