Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fallout Revisited
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Fallout i Modyfikacje [F1 i F2 mody]
Sorrow
Wskrzeszam mój stary mod.

Wreszcie udało mi się odkryć sposób na edytowanie wszystkich map z F1 w oficjalnym mapperze BiSu i prace mogą iść do przodu biggrin.gif .

Po przemyśleniu sprawy zaplanowałem następujące cechy moda:
1. Wszystkie postaci mają HP jak na 1 poziomie - tak jest w GURPSie no i łatwiej jest zbalansować broń.

2. Obrażenia zadawane przez broń są oparte na systemie tworzenia broni G3G! Guns! Guns! Guns! i są wyskalowane wobec przeciętnej ilości HP równej 30HP (w Fatal Damage Mod były wyskalowane wobec 45HP z uwagi na ich wzrastającą ilość).

3. Pancerz nie zwiększa AC, tylko DR i DT.

4. Zmiany w rozmieszczeniu przedmiotów, nowa broń i zmodyfikowana stara broń.

5. Zmiana jednostki wagi z funta na pół funta w celu obniżenia udźwigu postaci o połowę - wartość ta odpowiada średniemu obciążeniu postaci w GURPS.


Zmiany w opisach starej broni:

1. 10mm pistol zostaje przemianowany na 10mm revolver, gdyż grafika pokazuje rewolwer a nie pistolet.

2. Desert Eagle zostaje przemianowany na Eagle 2000 i jego kaliber jest zmieniony na 12mm. Obecność Desert Eagle narusza rozdział historii w połowie XX wieku. Broń znalazła się w grze bo była to ulubiona broń Chrisa Taylora. Teraz jest nawiązaniem do ulubionej broni Chrisa Taylora tongue.gif .

3. Ak-112 zostaje przemianowany na Springfield Armory M2012A1. Nazwa AK-112 nie miała sensu, ale podobno była nawiązaniem do AK-97 z Wastelandu. Teraz jest nawiązaniem do M1989A1 z tejże gry tongue.gif .

4. Amunicja .223 zostaje przemianowana na 6mm. Amunicja .223 powstała tylko dla karabinku M-16, którego nigdzie nie widać i który nie pasuje do historii świata Fallout'a gdyż np. taki późniejszy AK-112 jest jeszcze drewniany a M-16 była już plastikowo-futurystyczny.

5. Szybkostrzelność miniguna podana w opisie jest absurdalna (60,000 pocisków na minutę = 1,000 pocisków na sekundę). Zmieniłem ją na 6,000 pocisków na minutę.


Wprowadziłem nową broń, na razie z grafikami z F2. Kierowałem się głównie tym, że w Falloucie brakuje powojennej broni - cała broń palna i amunicja do niej pochodzi z przed wojny. Uważam, że jest to nierealistyczne z powodu tego, że broń się psuje, amunicja się kończy a brakuje części zamiennych i niemożliwa jest produkcja nowej, nowoczesnej amunicji (może poza Bractwem Stali) z powodu obniżenia poziomu technicznego.
Na dodatek w grze są dowody na to, że jest produkowana nowa broń i amunicja, której nie widać w grze.

QUOTE(Gabriel)
{109}{}{We manufacture weapons and ammunition.  We've been at this for the last 30 years.  But the last 10 have been hell.}
{110}{}{Why is that?}
{111}{}{We've stripped the area surrounding our factory of all the scrap metals that were left after the war.  Now we have to rely on Adytum to supply us with raw materials.}


Szef Gun Runnerów twierdzi, że produkują broń od 30 lat i to na taką skalę, że ogołocili całą okolicę ze złomu. Więc gdzie jest cała ta broń i amunicja, którą wyprodukowali?

Postanowiłem temu zaradzić dodając nową broń i amunicję, która będzie miała gorsze osiągi od przedwojennej. Są to:

.45 SMG
.45 Revolver
8mm Battle Rifle
8mm Light Machine Gun

One i amunicja do nich, produkowane przez Gun Runners. Stanowią one teraz 2/3 broni używanej na pustkowiach (poza BoS i Jednością). Przedwojenna amunicja jest droższa od nowej.

Do tego dochodzą Zip Gun i Pipe Rifle.

Ponadto dodałem dwie nowe przedwojenne bronie - Combat Rifle i Combat Automatic Rifle.
Ich istnienie wynika z instnienia nowoczesnego pancerza - Combat Armor i nowoczesnej strzelby - Combat Shotgun. Postanowiłem zrobić z tego cały zestaw uzbrojenia jednej generacji (prawdopodobnie z okresu niedługo przed wynalezieniem Pancerza Wspomaganego i Ogniw Energetycznych) i dodałem karabinek automatyczny - Combat Rifle i karabinek maszynowy - Combat Automatic Rifle, obie produkcji Winchestera.

Prototypy broni mam już gotowe. Rozmieściłem wszystko wstępnie na mapach i teraz testuję jak to działa.
Sorrow
Buahahaha biggrin.gif ! Wreszcie udało mi się zapobiec zabijaniu Killiana przez Kenjego biggrin.gif .

Uczę się skryptowania - na szczęście, istnieje komenda ograniczająca ilość obrażeń zadanych pierwszym atakiem biggrin.gif .

O, Boże, potrafię dekompilować i kompilować skrypty Fallout'a biggrin.gif ! BUAHAHAHAHAHAHA laugh.gif !
Ghoster
A zamierzasz modyfikować tylko i wyłącznie broń (czy tam ogólnie przedmioty), czy też zamierzasz stworzyć jakiegoś małego, dodatkowego questa? Np. dla Khanów? Albo coś ze Żmijami? ^-^
Zawsze brakowało jakiegoś porządnego moda do F1, bo szczerze mówiąc te EPA czy Abbey w Megamodzie do F2 są kompletnie nieklimatyczne. Może jakiś "F1 Sorrow Patch" kiedyś? xD
Sorrow
Jak na razie, to dopiero raczkuję ze skryptami, ale później, to kto wie biggrin.gif .

Tak w ogóle, to spędziłem pół dnia próbując się dobrać do tabel trafień krytycznych i wreszcie mi się udało biggrin.gif . Trochę pobawiłem się uszkodzeniami - teraz krytyk w oczy praktycznie zawsze powoduje ślepotę (w końcu to krytyk) a krytyk w głowę zadaje 4-ro krotnie większe obrażenia, tak jak trafienie w mózgoczaszkę w GURPSie. Teraz naprawdę opłaca się strzelać w głowę i w oczy.
Ghoster
Tak właściwie to *każdy* atak w oczy winien uszkadzać je. biggrin.gif Ale to by było za proste.
Według mnie naprawdę warto dodać milion bonusów do strzałów w określone części ciała, bo inaczej Szybki Cyngiel to nieodzowny element każdego strzelca.
Możnaby zmodyfikować niektóre traity także. Skoro tworzysz nowe bronie i modyfikujesz obrażenia, to przecież da się stworzyć cechę, która np. pozwoli na strzelanie Flamerem tak, że każdy atak jest krytyczny, ale minusem by było to, że kosztuje to o 3 AP więcej i mamy o 50% mniej szans na trafienie? Amunicja do Miotacza kiedyś się kończy. wink.gif
Sorrow
Nie wiem jak modyfikować traity.

Co do miotacza...
W Fallout Revisited i tak zadaje on 40-150 punktów uszkodzeń.
Sorrow
Robię pewne zmiany w amunicji - jako, że w Falloucie nie działa amunicja AP i JHP (nie działają modyfikatory amunicji a ma tylko różne ceny) i jest to daleka przyszłość, cała futurystyczna broń dostaje nowy typ amunicji, który łączy najlepsze cechy AP i JHP - DP (Dual Purpose - gęsty penetrator w miękkim ołowianym płaszczu - w przypadku natrafienia na pancerz, ołów zostaje a penetrator leci dalej).
Amunicja ta daje takie efekty jakby zawsze był używany odpowiedni typ amunicji - broń używająca jej ma damage pomnożony razy 1.25 - np. 10mm Revolver zamiast 3-27 zadaje 3-34.

Oczywiście, amunicja ta nie może być produkowana po wojnie, co jest jednym z powodów rzadkości przedwojennej broni palnej w modzie.
Sorrow
Jako, że BoS także produkuje broń postanowiłem dodać ich własną:

9mm SMG
6mm Assault Rifle
6mm Minigun - ten ostatni jest głównie na ich własny użytek i jest spowolniony do 3k rpm.

Są one nowocześniejsze niż broń produkowana przez Gun Runnerów, ale nie tak nowoczesne jak broń przedwojenna.


Eksperymentuję ze zmianą ilości XP potrzebnego do awansu na kolejny poziom. Jedna rzecz, która mnie ostatnio irytuje, to to, że bardzo szybko można stworzyć super postać, która będzie wszystkich kosić strzałami w oczy.

Poza tym dopracowuję mapki. Np. teraz w Krypctach będzie dużo mniej szczurów, ponieważ ilości jakie tam przebywają nie byłyby w stanie zdobyć odpowiednich ilości pożywienia (szczególnie te duże kretoszczury). No i w Krypcie 15 jest teraz Ciemno. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość zaskryptowania by postać trzymająca flarę miała większy okrąg światła...
Sorrow
Pauzuję prace nad modem - chwilowo straciłem zainteresowanie Fo1.
DrapiChrust
Już? ekhm... no to powodzenia w odzyskiwaniu...
Sorrow
No, skończyły mi się pomysły na postaci - zwykle jak pracuję nad modem, to po prostu gram i testuję czy wprowadzone zmiany działają i dodaję nowe zmiany jak zauważam, że coś chcę zmienić.

Teraz nie mam weny do grania, więc i z modowaniem nie mogę ruszyć do przodu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.