Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poradnia. Pytania i odpowiedzi.
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Fallout 2: Online
Pages: 1, 2, 3
WitchDoctor
Witam! Istnieje już taki temat na nma ale przydałby się podobny w wersji polskiej. Tutaj zadajemy pytania ew. udzielamy wskazówek czy dzielimy się naukami jakie wyciągneliśmy z rozgrywki w FOnline. Myślę, że taki temat przyda się nie tylko początkującym ale też i doświadczonym graczom.

No więc ja jako totalny początkujący zadam pierwsze pytanie:

Gdzie mogę znaleść junk?

Pozdrawiam.
Tommy_gun
Gdzie mogę znaleść junk?

Tak samo jak Electronic Parts. W każdym mieście są beczki - przynajmniej po jednej "interaktywnej" (łapka). Wystarczy w niej pogrzebać aby znaleźć junk i electronic parts.

Np w NCR ta beczka znajduje się na bazarze, za namiotem jednego z handlarzy (nie karła).
TomekDex
Dla początkujących polecam stronę co prawda jest przetłumaczona przez translator ale lepsze to nic czytanie po francusku. Mi osobiście bardzo pomogła.

Edit: a ten link u góry nie jest tylko do craftingu można tam inne rzeczy przeglądać wystarczy najechać na napis 2238 i wybrać z listy biggrin.gif.

A jak już dajemy linki to do dodam 2 mapy:
Mapa z dodatkowymi informacjami o miastach
Mapa pokazująca gdzie może się pojawić jaskinia/baza w zależności gdzie się kupi
Havoc87
PO STOKROĆ !!

http://www.fallout-files.de/sonstiges/fonl...FOnline2238.pdf

http://www.fallout-files.de/sonstiges/fonl...IONAL-NOTES.pdf

Drugie to wersja skrócona, opis craftu.

Jeśli mnie pamięć nie myli żeby wydobyć sam junk, potrzebujesz 40/60 repaira, sprawdź w linkach.
I założenie takiego tematu to dobry pomysł, mam nadzieję że będzie teraz mniej pytań w głównym temacie o fonline.
WitchDoctor
Dzięki za liny panowie.

Coś czuję, że będę najbardziej aktywny w tym temacie jeśli chodzi o pytania hehe.

A więc:

1) Jak mogę zdobyć "Tube"? Czy da się to zbudować?
2) Gdzie mogę zdobyć "Tool" i książkę o elektronice?
xandar
Witam jestem nową osobą w świecie FO.

Wbiłem już poziom 2. Specjalizuje się w First Aid, Doctor.

Obecnie jestem w klamath jakieś sugestie co do dalszych poczynań ?

Jakieś misje dla początkujących graczy poza krowami ?
WitchDoctor
QUOTE(xandar @ 22-10-2009, 11:44)
Jakieś misje dla początkujących graczy  poza krowami ?
*

Jest jeden dobry quest na sam początek:

Udaj się do New Reno i w kasynie Desperado porozmawiaj z Lil' Jesusem Mordino. Da Ci do rąk teczkę, którą masz zanieść Metzgerowi w Slavers Guild w Norze(Den). W podzięce od Metzgera dostaniesz nówkę Shotguna + 20 śrutów i 800 exp. Potem wróć do Lila po następne 1500 exp. Fantastyczny quest na sam początek , tylko jak się niesie tekę to trzeba uważać pomiędzy New Reno a Den na rabusiów. Jesteś w Klamath więc masz rzut beretem.

edit: Z tego co zasłyszałem, żeby wykonywać questy w 2238 trzeba mieć minimum 3 charyzmy ale nie jestem w stanie tego potwierdzić.

A taka mała wskazówka: raczej proponowałbym się przenieść
z Klamath do bezpieczniejszych mieścin gdzie litera prawa ma jakieś znaczenie. Ja od siebie polecam Hub i Junktown. Jest tam w miarę bezpiecznie ( przynajmniej na razie).
xandar
Interesuje mnie system komunikacji w grze.

Jest jakiś kanał na którym rozmawiają Polacy ?

Jak zdobyć radio.
TomekDex
QUOTE(WitchDoctor @ 22-10-2009, 11:35)
*

Tuble można kupić u handlarzy zazwyczaj maja po 2-3 ale ja trafiłem 2x mieli po 50 biggrin.gif
Tool też można kupić
Książkę o elektronice można zdobyć na kilka na sposobów
Jak byś spojrzał na mapę zobaczył byś ze w Hub jest book shop tam w księgarni można kupić ale dosyć drogie i tylko za capsle niektórzy handlarze mogą mieć tez książki ja zalazłem u handlarze w hyb tuz obok księgarni tez w NCR podobno jeden handlarz tez czasem ma. Chyba przy nauce Energy Expert lv 1 dostaje się jedna
Oczywiście wszystko to można kupić do graczy

xandar jeśli chodzi o radio to można zrobić ale tez można kupić do hadlarzy bo tam gracze lądują tego i nie raz handlarz ma tyle tego ze ciężko szukać innych itemów tez możesz kupić od innych graczy
Havoc87
Polacy używają kanału 44. Tylko weź pod uwagę że spora ich część to zwykłe szumowiny.
Prze energy expert 1 dostajesz Dean's Electronics.
Z farmieniem questów też radzę uważać, nie wiem jak teraz ale kiedyś kwitł proceder gankowania questerów.
Na początek polecam Hub albo NCR.
Cubik
QUOTE(WitchDoctor @ 22-10-2009, 11:35)

Ad 1)
Tube nmożna uzyskać podczas "demontowania" starych zepsutych broni za pomocą skill-a Science (nie udaje się to za każdym razem, zależy od szczęścia i zapewne od science, lecz jesli posiadasz spora ilość niepotrzebnego sprzętu to warto próbować)

Ad 2)
W bibliotece-sklepie u pewnej laski w Hub, lecz jedynie za kapsle i dość drogo.
TomekDex
O rozkładaniu broni nie wiedziałem aż sobie przetestowałem biggrin.gif ale i tak lepiej tuble kupić u kupca.
WitchDoctor
A jak to wygląda z naprawą przedmiotów? Zdobyłem na jednym ecounterze HiK Cawsa i szkoda mi sie go pozbywać a ma detoriation 72%.
TomekDex
Po prostu używasz skila naprawa na itemie ale musisz mieć wysokiego im bardziej uszkodzony tym trudniej naprawić i do tego jeszcze trudniej jak już był naprawiany. Ja proponuje zacząć naprawiać tak uszkodzone dopiero jak się będzie mieć ponad 200 skilla Repair
Cubik
Z naprawianiem broni i innego sprzętu jest tak:

- sprzęt ma ograniczoną ilość napraw (10x)
- im wyższy repair tym łatwiej naprawić sprzęt i więcej punktów naprawy można uzyskać. W każdym razie gdy sprzęt jest zepsuty w mniej niż 100% to na pełne jego naprawianie praktycznie potrzeba kilku prób naprawy aby osiągnąć 0% deterioration
- w przypadku nieudanej próby naprawy sprzęt ulega dodatkowemu uszkodzeniu
- bardzo pomocne przy naprawie jest Tools, lub super Toolkit (czy jak to zwał)
- w związku z powyższym, aby jak najdłużej cieszyć się sprzętem najlepiej doprowadzić do jego całkowitego zepsucia ponieważ za jednym (udanym) podejściem sprzęt zostaje naprawiony w 100% !!!
- prawdopodobnie poziom Luck też ma wpływ na skuteczność naprawy sprzętu, ale nie jest to potwierdzone. Pewne jest, że Luck ma wpływ na czas cooldown-a (czas czekanai na odświeżenie się skilla)

Przykład podam:
Postać ze skillem repair > 190% bez używania Tool zepsuła 48% Laser rifle, natomiast z użyciem Tools naprawia praktycznie za każdym razem dowolnie zepsuty sprzęt.
Ponadto, istnieje duża szansa na zniknięcie Tool użytego podczas naprawy. Używanie Tool jest automatyczne, wystarczy mieć go w ekwipunku.
TomekDex
Hmm z tym ograniczeniem to nie jestem pewien bo ja pierwszy H&K naprawiłem chyba z 30x tongue.gif a i zepsucie do końca nie zawsze działa bo broń można uszkodzić tak ze już jej nie będzie
xandar
Czy są jakieś miejsca gdzie można przechowywać swoje przedmioty?
O banku wiem.

TomekDex
Tak jest parę miejsc, podstawowe miejsce do namiot
Namiot możesz zrobić mając 10 skór braminów idziesz na dowolna lokacje na word mapie i używasz na nich skila science jak nie wejdzie to wychodzisz i wchodzisz jeszcze raz.
Gangi tez maja jaskinie lub / i bazę
WitchDoctor
QUOTE(xandar @ 22-10-2009, 22:09)
Czy są jakieś miejsca gdzie można przechowywać swoje przedmioty?
O banku wiem.
*

QUOTE(TomekDex @ 22-10-2009, 22:24)
Tak jest parę miejsc, podstawowe miejsce do namiot
Namiot możesz zrobić mając 10 skór braminów idziesz na dowolna lokacje na word mapie i używasz na nich skila science jak nie wejdzie to wychodzisz i wchodzisz jeszcze raz.
Gangi tez maja jaskinie lub / i bazę
*

Dodam jeszcze tylko, że Brahminy najczęściej można spotkać w okolicach Nowej Republiki Kalifornii. Warto mieć przy sobie jakiś pistolet i trochę amunicji. Chyba, że ma się szczęście i trafi na patrol NRK ćwiczący na krowach. Wtedy 5 skór wpada do ekwipunku bez większego wysiłku. smile.gif
Ryba24
Wiecie skąd zdobyć meble do namiotu??
DrapiChrust
Musisz sobie zrobic specjallizacje "furniture 3" u zmutowanego termita na ostatnim piętrze w Glow i samemu sobie wytworzyć. biggrin.gif

A tak na serio - nie da się. Nawet nie dlatego że generalnie meble w namiocie to dziwny pomysł. Po prostu szafki, skrzynki itp. nie są przedmiotami, tylko obiektami. Za czasów zamkniętej bety dało się przycisnąć Scypa, żeby dokodował trochę szafek do bazy... ale to teraz nie wypali, przykro mi
A_M
Parę pytań ode mnie:

Jak to dokładnie jest z namiotem? Po rozstawieniu możemy sobie po prostu wyrzucać przedmioty bezstresowo ? Czy może być tak, że jakiś pamper przypadkiem trafi na naszą miejscówkę i obłowi się kosztem gracza?

Czy można dostać dobrą cenę (10 - 30 caps / szt) za same podstawowe przedmioty możliwe do znalezienia na randomach? Jeśli tak, to jaki trzeba mieć barter?

Są encountery znane z F2 - slaverzy kontra patrol VC lub NCR ? Bo darmowe itemki by się przydały jak ktoś mnie zastrzeli ;p

Gdzie można łatwo nałapać expa - centaury i flotatery między Reno a SF ? Czy są jakieś inne miejsca ?

Chyba tyle... przynajmniej na razie.

Greetz.
DrapiChrust
1. Dopóki nikt nie znajdzie twojego namiotu (śledząc cię za pomocą trackingu) jesteś bezpieczny. Jako że tracking póki co w zasadzie nie działa nie ma się czego bać. Odradzałbym jednak stawianie namiotu zaraz pod jakimś miastem - jak śledzenie zadziała może być problem (im dłużej trzeba za tobą iść, tym większa szansa że śledzący zgubi trop)

2. Generalnie jest wiele takich przedmiotów, problem w tym że w sklepach praktycznie nie ma kasy :/

3. Już się w zasadzie nie zdarzają. Za łatwo było zdobyć sprzęt. (Na zamkniętej becie pierwszą bronią jaką zdobyłem - na 1lvl - był pancor jackhammer...) Sam postulowałem za usunięciem takich encounterów.

4. Nadal można na nich expić, ale jest nieco trudniej - są teraz dużo szybsze niż wcześniej, nie da się już biegać wokół nich strzelając. Całkiem niezłe exp. jest jeszcze np. za używanie first aid (na zacnym poziomie) - 3x liczba uleczonych hp oraz za zabijanie skorpionów i crafcenie antidote z ich ogonów (wymagane fa i doctor). Sam poszukaj, możliwości jest sporo, choć nie da się bić leveli na potęge jak kiedyś
------------------
No i pytanko ode mnie - jak to jest z podróżowaniem z niewolnikami? Ponoć zabierają 2ch zamiast standardowych jeden, ale właśnie podbiłem sobie CH perkiem do 4 i nadal mogę prowadzić tylko jednego. Jest ograniczenie do jednego niewolnika w drużynie? Czy coś?
TomekDex
Z niewolnikami jest chyba tak samo jak z mercami czyli (Charyzma / 2) -1 czyli jak się ma charyzmy 4 można mieć 1 merca / niewolnika ale nie wiem jak to jest z na przykład 7 czy 9 charyzmy bo nie wiem jak dokładnie to zaokrągla bo przy charyzmie 3 można mieć już 1 merca czy niewolnika. a ze wzoru wychodzi 0,5 tongue.gif
Herman
z tego co się orientuje do namiotu nic nie kupisz tongue.gif bo nie ma tego w grze smile.gif ( to nie w tym kierunku idzie mod )
Ryba24
Mam pytanie co do niewolników Złapałem sobie paru pustelników ale dowiedziałem się że lepsze są ghule dla których można dać bron. Dałem pistolet dla jednego ale czy można dać coś lepszego?
I czy są jeszcze jacyś dobrzy niewolnicy do łapania.
DrapiChrust
Nienajgorsi są bootleggers - w wersji męskiej i żeńskiej można dać im strzelby czy inne karabiny - do znalezienia w jaskiniach. Ghule są ponoć (dopiero dzisiaj idę na nie polować) niezłe. Najlepsi są Bandits, tzw. Iani - mają skórzane kurtki i używają pistol/smg - w jaskiniach z Raiders. Niestety to jedyny możliwy do złapania niewolnik w "zbroi"

Generalnie każdy niewolnik może używać każdej broni do jakiej posiada animacje. Kto grał w fallouta powinien pamiętać.

Btw. wbrew pozorom Nomads są nienajgorsi.
(-[PREDATOR]-)
Gościu miał slavów w metal armorach i z włóczniami. Skąd oni są?
A_M
QUOTE((-[PREDATOR]-) @ 31-10-2009, 15:39)
Gościu miał slavów w metal armorach i z włóczniami. Skąd oni są?
*

Widziałem "traperki" takie w okolicy Klamath. Pojawiają się razem z typami, którzy wyglądają jak Cassydi (dobrze napisałem jego imię?)
DrapiChrust
I traperów "baba w metal armor" i traperów Tycho/Cassidy można zniewolić

Ktoś wie ile kosztuje powóz braminski (ten z NCR)? Poza braminem oczywiście...
cerberix
Nie zapominajcie, że ktoś może kupić sobie tzw. merców w Nowym Reno. Oni kosztują 15k kapsli w zwyż można kupić ich z różnymi broniami.
Yanglegend
Kiedy wipe ? ;] Kto ma jakieś ciekawe ploty? ;]
DrapiChrust
Jak skończą skryptować co mają skryptować to zrobią wipe. Tyle wiadomo.

Wie ktoś gdzie kupić/skąd zdobyć/jak zrobić water bags?? Te do pojenia braminów z caravany?????
TomekDex
"water bags" kupujesz puste u większości handlarzy się pojawia i je napełniasz jak nie znajdziesz to z 5 mogę ci dać jak mnie znajdziesz w grze ;P

Wie ktoś jak kupić bazę za 130k kapsli?? W Junktown już wrócił ten gościu (przez pewien czas go nie było) ale nie ma opcji zakupu mówi coś ze chce piwo a jak 2 rodzaje piwa (Beer i Gamma Gulp Beer) to nie ma opcji żeby mu dać tongue.gif
DrapiChrust
może jeszcze go przerabiają...

Straciłem klucze do tego mojego bramińskiego powozu (w przypadkowym spotkaniu z ruskimi). Mam rozumieć że mogę pocałować powóz na do widzenia, czy da się jeszcze coś na ten temat zrobić???
oxplay
Raczej nie, tak samo baniaki na wode... dopiero po wipe beda ogolnodostepne. Tak jak fibers bedzie mozna zbierac wielokrotnie na liny smile.gif i wiele innych zmian.. jak np nasza nowa mapa bazy zrobiona przez cerbera tongue.gif

z kluczykami to najwyzej mozesz je sklonowac tongue.gif

Admini sie staraja (co niektorzy), wiec badzmy dobrej mysli
TomekDex
Wiecie może gdzie znajdę Junk teraz?? Widzę ze wszystkie beczki zostały usunięte a zanim będę mógł rozkładać bronie na śmieci trochę czasu minie??

A i w Leather Jacket jest napisane ze potrzeba Unused co to jest??
TomekDex
Wiecie może które questy działają albo znacie jakieś nowe co wprowadzili ja tylko te w NR mogę zrobić??
radeksz
Witam , moze jakies male porady na poczatek rozgrywki bo nie radze sobie ,co chwile gine , nie potrafie niczego zabic.
DrapiChrust
Bardzo ogólnikowe pytanie....

Możesz skumać się z kimś i podróżować wspólnie. We dwóch zdecydowanie rzadziej się ginie i zawsze jest szansa że kumpel zabierze sprzęt z twoich zwłok i odda biggrin.gif

A najprościej zacząć od przerzucania gnoju - poszukaj farmerów koło zagród z braminami w miastach i pogadaj z nimi. trochę xp i kasy zawsze wpadnie - to najbezpieczniejszy sposob na nabicie 2 poziomu (i w zasadzie kolejnych także)

EDIT: no i są wreszcie questy. Ale jak to wygląda po wipe to nie wiem niestety, jeszcze się nie rozejrzałem w tym kierunku
radeksz
Ok bede kombinowal, ale jeszcze jedno pytanie 94.103.87.42:2238 na ten serwer nie moge wbic bo wyswietla mi ze nie wlasciwy klient natomiast na ten bez problemu 94.103.87.42:4000 w czym tkwi haczyk??
TomekDex
Bo jeden jest ruski całkiem inna gra i dużo krzaków jest o ile pamiętam nawet npc po rusku gadają, 2238 jest europejski biggrin.gif
radeksz
Jak wejsc na ten europejski ?? Cos takiego mi wyskakuje http://i133.photobucket.com/albums/q80/rad.../beztytuu-5.jpg tyle ze wersja najnowsza, ruski serwer mi dziala, a ten ni hu hu .
Zdzisiu
Próbował kolega tego?:

Hello!

It's been a quite hectic wipe and we were forced to relocate to our backup host (213.170.70.111:2238). Many people have trouble getting the client to work.

If you follow these instructions it should work:

1. Run updater to grab factionXXX.dat files (with ip 94.103.86.46, port 4040)
2. Delete all cache files except default.cache
3. Download http://www.mediafire.com/?fefoztn1wrj which contains the new exe
4. Insert correct IP:Port into config tool (213.170.70.111:2238 right now)
5. Run the game.
6. Login (with default login and password, does not matter) and wait, then go to register

Last step is important, login first, then register. This is because the 2238 content is downloaded then.

Good luck!

Tak zalecali na blogu 2238.

Weź tylko pod uwagę to że wrócili już na stary serwer czyli:

IP: 94.103.87.42
Port: 2238
DrapiChrust
1: Jak się rozwija sprawa ze zbrojami (jeżeli chodzi o wymagane umiejętności), tylko LA jest pod outdoorsman, czy pozostałe zbroje również?

2: Widzieliście gdzieś golden geckos? Jakoś nikt nie może na nie trafić...
oxplay
gdzie są golden gecko? szukam kolo madoc, den, kalmath, redding, VC... i nic.. tylko zwykle gekony...
gazda
golden geckosy widzialem 2-3 razy w trojkacie modok-vc-bh
Havoc87
O co biega z tym blikiem od dark combat armora?? Zapodałem updater i nic, nie ściągnął się, tylko jakieś exe które nie potrafiły połączyć się z serwerm (wyrzuciłem i dałem te co trzeba).
(-[PREDATOR]-)
Jest zrobione niby jako item, tylko grafik nie ma, ale "będą". Ktoś na IRCu sugerował, aby DEVi użyli gotowych z jakiejś modyfikacji już istniejącej. Tyle jeżeli chodzi o to, co udało mi się wyłapać.
TomekDex
Wiecie może co się stanie jak usunę postać która jest liderem w gangu nie awansując nikogo??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.