Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: New Vegas - wieści ciąg dalszy
SHAMO Fallout Community > Dla Gości > Nowości / Archiwum / Komentarze
Zoor
Zawsze czujne i dobrze poinformowane NMA zamieściło skany zapowiedzi New Vegas w brytyjskim Playstation Magazine. Chociaż oparty na tym samym pokazie i screenach, co wcześniejsze doniesienia PC Gamera, tekst przynosi kolejne ciekawe wiadomości na temat gry. I tak:

-zasadniczej zmianie uległ system wydawania rozkazów towarzyszom - widać wyraźnie kilka opcji do użycia w czasie gry, między innymi zmianę odległości od postaci gracza, wzięcie do rąk broni białej lub dystansowej, spokojne lub agresywne zachowanie, użycie stimpacka, czy zwykłą rozmowę.

-system tworzenia postaci przypominać ma egzamin GOAT (KOZA), jednak w rozszerzonej i dowcipniejszej wersji.

-na starcie główny bohater otrzymuje zestaw przedmiotów od lekarza - jego poszczególne elementy zależeć mają od odpowiedniego rozwinięcia umiejętności.

-jako że Nevada nie została dotknięta wojną w tym samym stopniu (chociaż promieniowanie ma być problemem - między innymi z powodu poligonu atomowego na północ od miasta), co Kalifornia lub Waszyngton, uświadczymy w trakcie rozgrywki błękitnego nieba, wciąż stojących domów, czy wciąż dobrze trzymającej się flory i fauny, w tym znanych już gekonów, jak i nowych stworzeń, będących potomkami kóz lub innych, przypominających je zwierząt.

-niedoświadczonych graczy w system zarządzania ekwipunkiem i VATS ma wprowadzić tutorial, jednak będzie on nieobowiązkowy.

-chociaż jedyne potwierdzone jak na razie frakcje to NCR i Legion Cezara, PSM spekuluje, że najprawdopodobniej pojawi się też Bractwo Stali.

-ważnym elementem walki frakcyjnej będą reprezentowane przez poszczególne siły ideologie, które mają być niejednoznaczne - w każdej znajdzie się coś dobrego, jednak zaletom towarzyszyć mają liczne wady.

-tworzona wciąż główna aleja Vegas - Strip będzie miejscem, w którym, jak zresztą obecnie, będzie można zabawić się w kasynie, czy też na koncercie.

-odmiennie, niż w Falloucie 3, New Vegas oferować ma fabułę związaną nie tyle z jedną postacią, co z całym otaczającym ją światem - z tego też powodu dokonane przez gracza wybory oddziaływać mają pod koniec na całą okolicę. Kluczowym elementem ma być tu ponoć kontrola nad źródłami energii elektrycznej.

-system reputacji ma wyeliminować znane z Fallouta 3 sytuacje, w których można było rozstrzelać pół miasteczka, a po kilku dniach zostać w nim ponownie powitanym z otwartymi ramionami. Podobnie ma też być w przypadku walczących o dominację frakcji - atak na żołnierzy jednej z nich ma skutkować wrogością ze strony ich towarzyszy.

Jeśli ktoś zainteresowany jest oryginalnym angielskim tekstem, może przeczytać zapowiedź na stronach NMA.
DrapiChrust
No i to już się zdecydowanie ładniej zapowiada. Ciekawe ile z tego wejdzie w życie....
Zoor
Jeśli o sam setting chodzi - to pewnie większość, jeśli nie wszystko, a co do reszty sam na razie pozostaję sceptyczny - przed wypuszczeniem F3 też dużo mówiło się o niejednoznacznych wyborach moralnych i tego typu sprawach - ale może Obsidian nie schrzani sprawy.
Deat(c)hClaw
Moim zdaniem Obsidian a Beth to dwie rozne ligi, wiec patrze przychylnym okiem na ich zapowiedzi.
Jeremski
Jaram się tą grą, w końcu akcja powraca na stare dobre Łest Kołst. Mam nadzieję, że będzie można odwiedzić lokacje z poprzednich części. A te ataki bronią biała w V.A.T.S , hmm..
Zoor
Z Las Vegas do wybrzeża jest tak na moje oko jakieś 1000 kilometrów, więc to nie aż takie West Coast. Mnie ciekawi jedna rzecz jeszcze - jak będą Krypciani redaktorzy próbowali połączyć w logiczną całość nieścisłości fabularne, jakie zapewne nastąpią wink.gif.
Jeremski
Hehe, do LV z wybrzeża jest około 500km, jeśli nie mniej smile.gif a co do nieścisłości, to rozwiązywanie ich zostawię Ausirowi i (angielskiego) The Vault
Headbanger
Człowiek-biblia spokojnie to załatwi.

Tak czy siak to ten sam region co w Van Braunie - czyżby... jednak? Ależ to niemożliwe!?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.