Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Wojsko czeka, wzywa z daleka :]
SHAMO Fallout Community > Dla Gości > Nowości / Archiwum / Komentarze
widgetrex
Rozpoczyna się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, następczyni poboru. Przed komisjami lekarskimi do końca czerwca stawić się ma ok. 300 tys. osób, głównie mężczyzn z rocznika 1992.

Odkąd zniesiono obowiązek odbywania zasadniczej służby wojskowej oraz przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych, wszystkie osoby, które uznano za zdolne do czynnej służby wojskowej, są przenoszone do rezerwy. Wyjątek stanowią ci, którzy zgłaszają się do wojska na ochotnika.

W tym roku obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1992 roku oraz w latach 1987-91, którzy w poprzednich latach nie stawiali się do kwalifikacji, a także ci, których komisje uznały za czasowo niezdolnych do służby wojskowej oraz którzy wystąpili o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej - o ile nie zostali wcześniej przeniesieni do rezerwy.

No i najważniejsze:

Do kwalifikacji mają się też stawić m.in. kobiety urodzone w latach 1987-92, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. Do kwalifikacji powinny zgłosić się także ci, którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby.

Tak więc: BACZNOŚĆ! Spinać poślady i zasilać Polską armię bo Niemcy nie śpią wink.gif

Źródło: 13 Schron, Rzeczpospolita
Rezro
Ciekawe co nam po takiej armii blink.gif no ale jakoś "trzeba" zapewnić pracę leśnym dziadkom z WKU canadian.gif
el_g
O, to ja bym sie moze zglosil, skoro jest szansa slozby z najlepszymi (mam tez nadzieje, ze z najpiekniejszymi) Polkami ^__^ Przyjazn, Przygoda, Podroze... Zyc, nie umierac ;]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.