Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radioaktywny wyciek powstrzymany
SHAMO Fallout Community > Dla Gości > Nowości / Archiwum / Komentarze
widgetrex
Udało się uszczelnić pęknięcie w osłonie jednego z uszkodzonych reaktorów elektrowni atomowej Fukushima i zatrzymać wyciek skażonej wody do morza.

Po wielu nieudanych próbach, pęknięcie w końcu uszczelniono, wypełniając je płynnym szkłem. Przez szczelinę do morza przedostały się ogromne ilości skażonej radioaktywnie wody, podwyższając w nim znacznie poziom radiacji.

Ekipy techniczne próbują teraz rozwiązać problem wody, którą wcześniej wpompowano do elektrowni w celu schłodzenia reaktorów. Około 60 mln litrów skażonej już wody znajduje się w pomieszczeniach pod reaktorami i w podziemnych kanałach pod elektrownią. Woda ta, a przynajmniej jej część, ma zostać wypompowana do gigantycznego zbiornika, który budowany jest właśnie z stoczni w Jokohamie.

Źródło:Rzeczpospolita
Vestrit
w tej elektrowni jest taki syf, ze glowa mala. Media jak zwykle milcza.
czechu
W sumie jak czasami pokazują zdjęcia to nie wygląda to jak jakaś awaria, ale jakby coś tam nieźle pierdykneło...
Tathagata
Bo i pierdyknęło; teraz tylko sprzątają.
el_g
Zatrzeslo, zalalo, pierdyknelo nawet 2 razy. Teraz opanowywuja wycieki i zniszczenia. Sa juz ponoc 2 ofiary wsrod pracownikow (ale nie pamietam czy umarli na skutek promieniowania czy cos innego im sie przydarzylo). Ogarniecie sytuacji zajmie jeszcze troche czasu, dekontaminacja okolicy jeszcze wiecej, a skarzenie oceanu pewnie sie rozejdzie po kosciach, wszak w oceanie wody jest duzo. Podsumowujac - zrobila sie nam niechcacy kolejna klimatyczna miejscowka. A plusy z calej sytuacji sa takie, ze nowe reaktory beda jeszcze bezpieczniejsze, a te, ktore juz stoja zostana poddane gruntownej ocenie zabezpieczen wszelakich. Oby tylko nie doszlo do kolejnych schiz jak to ma miejsce w Niemczech, gdzie w panice podjeto decyzje o rezygnacji z energii atomowej...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.