Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Wystartowała zbiórka pieniędzy na Wasteland 2
SHAMO Fallout Community > Dla Gości > Nowości / Archiwum / Komentarze
Zdzisiu
Właśnie dzisiaj Brian Fargo którego nikomu tutaj nie trzeba przedstawiać uruchomił zbiórkę środków na sequal gry która była prekursorem i inspiracją dla serii Fallout.

Mówimy tu oczywiście o grze Wasteland wydanej w 1988r. Brian wyznaje że bardzo długo chciał stworzyć sequal ale z różnych względów, głównie finansowych, nigdy mu się to nie udało.

Jednakże wraz z gwałtownym rozwojem tzw. crowdsourcingu czyli finansowaniu projektu ze środków zebranych z pomocą fanów, oraz powstaniem wielu form elektronicznej dystrybucji pomysł na Wasteland 2 jest tak blisko realizacji jak tylko się da.

I co ważniejsze, Brian nie zamierza iść na żadne kompromisy. Jego wizja to esencja tego co kiedyś tworzyło gry czyli tury, możliwość dowodzenia całą drużyną, widok z góry oraz całe mnóstwo ważnych wyborów.

Cała zbiórka odbywa się poprzez serwis kickstarter.com na którym możemy zadeklarować nasze wsparcie finansowe. Co ważne, pieniądze zostaną pobrane z naszego konta dopiero gdy projekt zbierze potrzebną kwotę.

Oczywiście za nasze pieniądze otrzymamy jak najbardziej namacalną nagrodę. Zależnie od kwoty przez nas zadeklarowanej nagrody są następujące:

15$ lub więcej:
Elektroniczna wersja gry do ściągnięcia, bez zabezpieczeń DRM. Za tak niewiele gra dostępna jest tylko w ten sposób. Plus, twoja drużyna zacznie grę z unikatową i zwariowaną umiejętnością. (Ale nie taką która zniszczyła by balans w grze.)

30$ lub więcej:
Poprzednia nagroda + Do ściągnięcia, bez zabezpieczeń DRM, soundtrack autorstwa Marka Morgana oraz elektroniczna wersja Zbioru grafik koncepcyjnych z gry Wasteland 2.

50$ lub więcej:
Pełne wydanie gry w dużym, klasycznym pudełku wraz z mapą świata i prawdziwą instrukcją jak za starych dobrych czasów. W pudełku znajdziecie też wcześniej wspomniany soundtrack i książkę z grafikami koncepcyjnymi. Otrzymacie również jako pierwsi dostęp do odcinkowej Nowelli (Część 1) dziejącej sie w świecie Wasteland 2 stworzonej przez Mike'a Stackpole'a który był jednym z twórców pierwszego Wastelanda.

75$ lub więcej:
Poprzednie nagrody + Dostęp jako pierwsi do odcinkowej Nowelli (Część 2). Jak również, dostęp do najwcześniejszej grywalnej BETY na steamie.

100% lub więcej:
Poprzednie nagrody + WYDANIE KOLEKCJONERSKIE GRY który oczywiście zawiera mapę i instrukcję. Ale poza tym jest w nim również miniaturka z Wastelanda, odznaka frakcji z Wastelanda 2. Poza tym, wasze imię zostanie umieszczone w podziękowaniach w specjalnej części napisów końcowych. Edycja kolekcjonerska zastępuje zwykłe wydanie z poprzedniego poziomu nagrody ale dodatkowo dostajecie elektroniczną wersję do ściągnięcia.

Są również bardziej wyszukane nagrody dla tych którzy chcą dołożyć jeszcze więcej do tego projektu ale je już łatwo znajdziecie na stronie kickstarter.com a dokładnie pod tym adresem:

http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2

A tutaj możecie posłuchać samego Briana Fargo mówiącego co skłoniło go do podjęcia tej decyzji:
http://www.youtube.com/watch?v=_FTLv50c8Qg

Tak więc, Panie i Panowie, jeśli ktoś zawsze marzył o tym żeby zobaczyć Wasteland 2 to teraz może pomóc w urzeczywistnieniu tego marzenia.

Ps. Jedyny problem z kickstarterem jest taki że nie przyjmuje pieniędzy przez PayPal, jedynie z danych z karty kredytowej. Jednak ludzie mówią że zwykła karta jaką daje nam każdy bank też działa.
mbwrobel
Mam nadzieję, że wersja cyfrowa (i to w obiecanym naszym ojczystym języku) będzie dostępna w jakiś ludzki sposób: bez żadnych paypalów, czy innych (w moim przypadku nigdy nie akceptowanych przez internet) kart kredytowych. Jak bum tarara - dorzuciłbym im swoją "cołaskę" (a nawet dwie), ale obecnie nie mam jak, a żadnych nowych kont finansowych tylko w tym celu zakładać nie zamierzam.
Spicmir
No i się skończyło smile.gif Pełnym sukcesem.
61,290 osób wsparło projekt sumą 2,933,252 dolców co stanowi 325% założonego planu 900.000 dolców

Gratuluje i dziękuje. bounce.gif
Ligant
Do tego należy dodać sumę zebraną na paypalu : 107,152 $ .
Należy także odjąć od tego nieudane wpłaty, prowizję kickstartera i amazona oraz wydatki związane z wyprodukowaniem nagród. Zapewne da to ~2,2 - 2,3 mln na produkcję.
Niektórzy userzy tego forum muszą mieć niezły butthurt w związku z W2, S:R, E:C, AoD, DS, CC, D:OS laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.