Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fallout Restoration Project
SHAMO Fallout Community > Dla Gości > Nowości / Archiwum / Komentarze
bosy
Sduibek, na co dzień na forum NMA, rozwija mod restoracyjny Fallout: FIXT. Jak wymienia, "status" do odkreślenia to w przypadku moda:

1. Patch na oryginalny F1
2. Usunięcie wszystkich błędów powodujących wywalanie się gry po spatchowaniu
3. Usunięcie wszystkich błędów zatrzymujących rozgrywkę po spatchowaniu (domknięcie skryptów rozmów, domknięcie skryptów walki)
4. Usunięcie pomniejszych (słabawych) implementacji scenowych
5. Dopracowanie opcji taktycznych NPC-ów w drużynie
6. Udostępnienie klarownej listy zmian wprowadzanych przez moda
7. Udostępnienie instrukcji
8. Usunięcie wszystkich pozostałych błędów
9. Dodatki do oryginalnego F1 wprowadzane (opcjonalnie) przez moda

Mod implementuje: najlepsze patche i dodatki scenowe (także z rosyjskiego Team-X) w funkcjonującej wersji: ciekawe mody funkcjonalne i graficzne ("Inwazję Mutantów" autorstwa Wasteland Ghost, grę jako Mutant; dodatkowe crittery; dodatkowe skrypty ulepszające rozgrywkę, także działanie perków i spotkania losowe; dodatkowe grafiki menu, grę w wysokiej rozdzielczości).

Prace zapowiadane są do jesieni 2013. Mod ma być godny podstawowej wersji F1, z którą zaczynamy grę.

user posted image

Killap ulepsza Projekt Restoracyjny F2, który po ok. trzech latach od publikacji grywalnej betawersji (do obejrzenia m.in. tu) zapewni w pełni grywalną rozgrywkę, implementując do gry Abbey, EPA, bunkier Hubologów, łódź podwodną Shi, dzielnicę sierot w Den, Wioskę Sulika i wiele ciekawostek porzuconych uprzednio przez twórców oraz scenowych pomysłów takich jak wybór modelu postaci, nowe talking heads z głosem, usprawnienie systemu spotkań losowych i grę w wysokiej rozdzielczości.

user posted image

Reportują bugi i zgłaszają pomysły użytkownicy NMA General Modding.

Jako że scena NMA wciaż tętni, Pixote (z teamu Mutants Rising, ciekawie pomyślanej konwersji pokazującej losy potomka potomka Vault Dwellera, którego przygarnął Cassidy) udostępnił listę grafik z oryginalnych Falloutów. Dude101 z tego teamu wyszedł z pomysłem stworzenia listy grafik scenowych - dorobek sceny zawiera ciekawe grafiki: grafiki scenerii zebrał Continuum, animacje postaci opublikował x'il. Dostępne sa także nowe wersje map, screenów menu, dodatkowe przedmioty. Drobovik, dla dobra Sceny, udostępnił bazę danych patchy, modów, narzędzi do modowania i oryginalnej dokumentacji Interplay'a (przy czym Pixote zaznaczył, że jego własna baza danych takich plików offline liczy 56 GB na 432,000 plików).

Ciekawym dla Sceny pomysłem jest konwersja F1 do F2, umożliwiająca implementację do F1 pojazdów, systemu taktycznego NPC-ów znanego z F2, łatwiejszą implementację "gry po outrze" a także łatwe umieszczenie miast i lokacji z F1 w F2; po pięciu latach wciąż trwają prace (jednak nie wiadomo, czy dla zabawy w konwersję czy dla umieszczenia F1 w nowym engine).

Dla wszystkich modderów, Fallout Modding Wiki.
bosy
UPDATE 2016

Fallout Fixt 0.81a - chyba finalna wersja moda
Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 - chyba finalna wersja moda
bosy
Tnx za wstawke na glowna. :P
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.