Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Przemiana w mutanta
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout P'n'P > Fallout P'n'P & Fallout Warfare
The Master
Jak wg was powinny się cechy zmieniać, jak np. człowiek zmutuje w supermutanta albo w ghula. Bo gdyby tak się zastanowić, to wyszłyby mocno przesadzone statystyki. Bo skoro mutanci mogą mieć 13 siły, to sensowne byłoby dodanie 3 do siły. Ale jeszcze dochodzi percepcja, wytrzymałość itd. http://www.tvdarek.republika.pl/half-life.html Nie wiadomo co zrobić z inteligencją, bo przecież czasami było tak, a czasami inaczej. Podzielcie się swoimi uwagami.
Cassidy
Na pewno jakieś bonusy do siły i wytrzymałości (tak +3 lub +4 do STR i.. ja wiem ? ze +2 do EN ? no i bonusy do DT jakie ma mutek (bodajże +0/+25)) Inteligencja... to może jakoś też zależeć od postaci (chyba, że wprowdzić np procentową szansę, że coś mogłoby pójść niezupełnie "ok" podczas "kąpieli" i wtedy określić możliwe efekty [zarówno pozytywne jak inegatywne])

Charyzma.. khem ... tu chyba nie trzeba się zbytnio zastanawiać ... :jezyk:
The Master
To może tak: jeśli człowiek nieskażony, to 50% szans na pozostawienie takiej wartości inteligencji, jaka była, 40% szans na zwiększenie o 2 punkty i 10 % szans na obniżenie o 2 punkty.
Je¶li skażony, to 40% szans na pozostawienie, 40% szans na obniżenie o 2 punkty i 20 % szans na podwyższenie. Aha a co do śmiertelności przy mutacji to czy ktoś pamięta, czy była w wypadku zanurzenia kogo¶ nieskażonego, czy tylko przy już po części zmutowanym?
Mef
Nawet nieskażony może umrzeć - im mniej skażony tym większe szanse przeżycia.A co do cech to, żeby nic nie tracić (punktów):- Traity zostają, ( EDIT ) z tym wyjątkiem, że postać może dostać "Vat skin" albo "Ham fisted" jako efekt mutacji.- Tagi zostają- Luck zostaje ( albo poddany jest bardzo nieznacznej modyfikacji )- Resztę modyfikuje mistrz gry na zasadzie tu odejme/ tu dodam ale tak, żeby miało sens. Inteligencja i zręczność może nieznacznie spaść ale charyzma musi sporo... kosztem tego dodaje się do siły i wytrzymałości. Poza tym postać od tej pory jest mutantem i dostaje wszystkie plusy i minusy swojego nowego wcielenia ( Dam res, Hp/lev, perk rate )- Perki nadmiarowe ponad 4/level odpadają ( oraz te, których wymagania dotyczące cech nie są spełnione )- Jeżeli liczba perków stała się mniejsza niż 4/level w wyniku redukcji to dobiera się nowe- WAŻNE: Przelicza się na nowo HP tak, jakby postać od 1 lev była mutkiem z tymi cechami...- Skille zostają na poprzednich poziomach ( albo np. spadają trochę w wyniku częściwej utraty pamięci po zanurzaniu - tu warto by było własnie wprowadzić element "stopnia skażenia" oraz rzut na Luck'a )
Beny "Morpheus"
Nic dodac,nic ujac.Mef chyba ma najlepszy pomysl z tym wszystkim...Pozostaje problem inteligencji...Rozwiazanie Mastera nie jest zle...Trzeba sie zastanowic bo pomysl jest naprawde spoko
Mef
Beny ty lizusie :bs: sam byś coś wymyślił i napisał...

wink.gif
Beny "Morpheus"
Ja lizusem??:cry: No wiesz co Mef,czuje sie urazony:cry: czekam na kwiaty i publiczne przeprosiny;)

skoro tak ladnie prosiles to prosze bardzo napisze Ci COŚ mam nadzieje,ze jestes zadowolony:bs:

Tak na powaznie to niby co tu napisac jak moim zdaniem wszystkie dobre pomysly juz sie tu znalazly...Ale moze jeszcze uda mi sie czym blysnac;)
Mef
Błagam o wybaczenie wink.gifA tak serio to chciałbym, żeby chociarz ta tablica nie schodziła przy każdym temacie na off topic po pierwszym poscie...:sciana:Z góry dziękuje tym nielicznym, którzy się do tego zastosują !!!
Acin
Co do szansy na śmierc to moze za kazdy rok zycia (na powierzchni) dodawac 1% prawdopodobieństwa?
Mef
Nie ważne ile lat chodzisz po wastelandzie ale ile radów nałykałeś po drodze... ponadto należy jak dla mnie Luck uwzględnić.Szansa przetrwania mogła by być liczona tak:[ 50 + 2*Luck + 3*Endurance - ( liczba RAD'ów / 10 ) ]%i modyfikacje: np. +10 % za gifted lub toughness.
Sim
CYTAT (The Master @ 08-04-2004, 12:42)
Jak wg was powinny się cechy zmieniać, jak np. człowiek zmutuje w supermutanta albo w ghula.

Moim zdaniem w ¶wiecie fallouta nie można się po prostu zmutować w supermutanta (w przeciwieństwie do stania się ghoulem).

Supermutant to efekt zamierzonego zabiegu medycznego, polegaj±cego na przyjęciu (i przeżyciu, co udaje się mniejszo¶ci) preparatu FEV. Odrębna rasa, powstała nieprzypadkowo.

Napromieniowanie się gdzie¶ na pustyni to zupełnie inna sprawa...
fleischman
Przecież im wła¶nie o to chodzi...
Pomysły dobre jak najbardziej. Tylko wydaje mi się, że troche za duża jest ta szansa przeżycia (bazowa).
Pamiętam tekst, że na pocz±tku bardzo mało osób przeżywało, ułamek z tych, których zanużano, a chodz±c po pustyni wcale tak dużo tych radów się nie zbiera.
Może bazowo 35% +/- wszystkie modyfikatory?
Fleance
Uważam dokładnie tak samo
/a tak swoj± drog±, to czas od¶wierzyć ten temat, bo całkiem ciekawy ;-)/
Jednak co do przemiany, to je¶li fobrze pamiętam, to w ghula nie można było się tak łatwo przemienić, udało się to chyba tylko Haroldowy. Wszystkie inne ghule żyły od czasów wojny, a większo¶ć z nich pochodziła z Vault 12.
W supermutka też zmiana była trudna, jako, że większo¶ć przeżywała, a do tego nieliczni byli na tyle inteilgentni, by dać sobie radę z przeżyciem na własn± rękę. Większo¶ć z tych, których Inteligencja zwiększyła sie w wyniku działania wirusa została od razu 'wcielona' w ciało Mistrza /pozdro Master ;-)/.
Żaba
Do pytania w topie...

Masz bazowo tyle smao puntow co przy kreacji człowieka tylko inne cechy wrodzone oraz inne przedziały Int ,Zr 1-8 za to siła 6-13 itp...
A przy Ghulu inne... wcale ghoule nie sa jakies packerskie ani mutanty nie s± packerksie maja swoje plusy i minusy...
Wiadomym jest powrzechnie ze Ghoul i słowo snake(skradajka/recon) sie wykluczaj± tak samo jak Zapleczowiec i Mutant....

Generlanie Sneakiem moze byc Tylko Ludz...
Dobrym Slayerem jest SM
a najlepszymi Campami i zapleczowcami sa Ghoule

Ps. Pij FEV a bedziesz zdrów ! Na zdrowie panowie !
Rakcza
Ja zabrdzo nie jestem za mutantami ale zgadzam się z moim przyjacielem żabom.
To musi byc trochę wyważone.
Pozatym i tak jakis tam chosen one kosił te mutanty jak chciał...
One nie sa takie dobre...

CYTAT
Be careful, you are stansing on TSL...
Żaba
CYTAT (Rakcza @ 03-09-2005, 10:07)
Ja zabrdzo nie jestem za mutantami ale zgadzam się z moim przyjacielem żabom.
To musi byc trochę wyważone.
Pozatym i tak jakis tam chosen one kosił te mutanty jak chciał...
One nie sa takie dobre...

CYTAT
Be careful, you are stansing on TSL...

Cicho ! Som (S±) Dobre ! Żaby nie widziales w akcji smile.gif A chosen-one....to se mozesz wsadzic...ludzka prpaganda anty mistrzowi !!! Ten chosen-one to była armia 12 000 koli w Power Armorach...a naszych bylo tylko 34 i tka został tylko jeden z ich armi.... a nie widzne ze naszych wybili.... mad.gif
The Master
QUOTE(Rakcza @ 03-09-2005, 10:07)
Pozatym i tak jakis tam chosen one kosił te mutanty jak chciał...
One nie sa takie dobre...

Trzeba jednak wzi±ć pod uwagę, że kosił również żołnierzy Enklawy jak chciał, a poza tym jego podróż bez opcji quick save tak naprawdę zakończyłaby się zaraz po tym, jak się zaczęła smile.gif
Rakcza
So, to w falloucie było quicksave? wink.gif
Wiecie moi drodzy mutant ma wpisane w historii, żeby umżeć z ręki człowieka...
smile.gif
Żaba
CYTAT (Rakcza @ 05-09-2005, 06:11)
So, to w falloucie było quicksave? wink.gif
Wiecie moi drodzy mutant ma wpisane w historii, żeby umżeć z ręki człowieka...
smile.gif

Tutaj zachodzi pomyłka Rakcza... To człowiek ma umierac z ręki Mutanta wink.gif Ladnie zgrabnie i w duzych ilosciach smile.gif

Wędrowca
spam.gif ...straszny...

To co już mamy i moje propozycje:
Aby stać się z człowieka Supermutantem, musi się znale¶ć kto¶ kto przeprowadzi zabieg "zanurzenia".
- Szansa delikwenta że przeżyje to: [50 + Szczę¶cie*2 + Wytrzymało¶ć*3 - poziom napromieniowania/10]%
- Nie zmieniaj± się cechy (traity). Gracz może dobrać sobie "Vat Skin" albo "Ham fisted" wedle uznania.
- Nie zmieniaja się umiejetno¶ci główne (tagi)
- Nie zmienia się poziom do¶wiadczenia
- Punkty wytrzymało¶ci (HP) przelicza się od nowa
- Co do ststystyk podstawowych to proponuje takie modyfikatory: Si+3, Pe 0, Wy+2, Ch-2, In-3, Zr-3,Sz 0. Jeżeli po zastosowaniu modyfkacji co¶ jeszcze nie pasuje do granic rasowych, MG wyciaga/obniża tylko o tyle, żeby spasowało. W ten sposób postać grazca będzie miał± co¶ wspólnego z t± przed zanurzeniem.
- Mef wytłumacz mi, które profity (perki) maj± odpa¶ć, bo nie rozumiem.
- Wszystkie umiejetno¶ci spadaj± (w wyniku utraty pamięci) o -20%. Um. główe (ztagowane) zostaj±.
The Master
QUOTE(Wędrowca @ 05-09-2005, 13:20)
  - Co do ststystyk podstawowych to proponuje takie modyfikatory: Si+3, Pe 0, Wy+2, Ch-2, In-3, Zr-3,Sz 0. Jeżeli po zastosowaniu modyfkacji co¶ jeszcze nie pasuje do granic rasowych, MG wyciaga/obniża tylko o tyle, żeby spasowało. W ten sposób postać grazca będzie miał± co¶ wspólnego z t± przed zanurzeniem.

Tylko czemu int ma opa¶ć? A je¶li kto¶ dla przykładu był czysty genetycznie? Poza tym za bardzo przejmujecie się tym przelicznikiem cech - w końcu postać może umrzeć, więc darujcie jej ten punkcik lub dwa. A zreszt± wg tej propozycji wychodzi nawet in minus.
Wędrowca
Wiem. Jeżeli kto¶ miał inteligencję na 1 i stał się SM to mu wyjdzie -3, wtedy MG (jak już napisałem) wyci±gnie mu to do poziomu 1. Czyli do minimum rasowego. Analogiczna systuacja po przekroczeniu górnej granicy.

DLaczego inteligecnja nie miała by spa¶ć, skoro zostać można tylko SM beta, bo w końcu miało się kontakt z promieniowaniem i FEV na pustyni. Ale zastanawiałem sieczy nie dać tego modyfikatora jako -2 zamiast -3.
Rogal_The_Rogalman
ale ze¶cie to skomplikowali.... nielepiej by było zę je¶li masz człowieka zrobionego np: na oddawanie max stzrałów na ture staje sie mutantem zrobionym jakby od nowa ale na tym samym lvl zrobionym na szybko¶ć? albo człowiek na max życie staje sie mutantem na max życie a cechy te co moga zostajom ate które wystajom poza granice wpakowywuje się gdzie indziej? pozatym co do ststystyk po prawej to oczywiste jest że taki mutant powinien dostać bonus do b. ciężkiej i np. walki a udupić powinno mu się nauke naprawe takie inne cechy...
Żaba
Rogal za przeproszeniem $%$@#@#$lisz... nie lepiej uproscic to tak ze gosc kreuje postac od nowa tylko ze w graniach Mutiesa ? I masz po sprawie... IMHO.
Rogal_The_Rogalman
bez pzresady mozesz kreowac postać od nowa ale musie czymać sie rdzeni starej postaci zęby niebyło że grałe¶ ghoulem bo ma większe szanse na pzreżycie na pocz±tku a póĽenij transformujesz go w mutanta który na pocz±rku miałby pzresrane a od lvl 6 ma wypass....
Żaba
Ghoul + FEV == Zgon...

pozatym widziałęs kiedys takie duze kadzie z FEV ? ja jeszcze nie spotkałem sie prócz tych przygód z przed paru lat... teraz nikt ich juz nie daje...zadkosc taka...i kto by dał sie w tym zanurzyc ? ..

No i traci wszystkie LVL ..utrata pamieci... Exp == 0
Wędrowca
Ludzie, spokojnie. Mówimy tutaj o przypadku kiedy gracz trafi do kadzi Mastera. Tj. mógł tam wpa¶ć, mógł zostać złapany, mógł sam się zgłosić. Zabieg mógł przeprowadzić kto¶ inny niż Master, np.: Enklawa, czy jeszcze inna organizacja. To jest kwestia konkretnej sesji.

Jeżeli MG zdecyduje, lub w przygodzie tak zapisano, gracz może dostać całkiem now± postać, albo postać wyznaczon± przez MG/przygodę. Jeżeli jednak chcemy to rozpatrywać w szerszych aspektach, uwzględniaj±c wiele możliwo¶ci, musimy stworzyć zasady okre¶laj±ce co dzieje się po zanurzeniu. Jeżeli komu¶ się ten pomysł nie podoba nie musi czytać. Ja w każdym razie uważam że po zanurzeniu powinno co¶ pozostać ze starego człowieka. Przecież SM też s± różni, to też po czę¶ci ludzie.

Rogal_The_Rogalman (trudna i długa ksywka), mówisz żeby udupić (a nie trzeba tak brzydko mówić) naukę a podnie¶ć broń ciężk±. Tworzysz w ten sposób zasady, z tym tylko że wyrażasz się nieprecyzyjnie. Powiedz to w postaci uniwersalnych zasad, zobaczymy co ci wyjdzie.
Ps. Gracz nie musi być na maxa inteligentny albo silny, ludzie mog± być baaaardzo różni.
widgetrex
upominam nowych uzytkownikow zeby pisali poprawnie, nie mam w zwyczaju upominac wiecej niz jeden raz, a to juz kolejny temat w ktorym roi sie od bykow, wiec radze sprawdzac posty przed wyslaniem jesli podoba wam sie to forum
Rogal_The_Rogalman
Ja wam tylko daje pomysły, nie znam waszego systemu więc nie chce mówić konkretów żeby nie przesadzić, ale taki mutant jak już mam co¶ dać konkretnego to powinien mieć b. ciężk±, walkę, i rzucanie +20% a naukę naprawę PP, lekarza handel oraz rozmowy -20%, to po prostu nie s± cechy dla super mutantów...

A za słownictwo przepraszam, postaram się przyhamowac, a je¶li chodzi o ortografie to mogę wam przeskanowac i wysłać za¶wiadczenie o dysleksji sad.gif

EDIT: Nie musisz - ale do pisania poprawnie jestes zobowiazany mimo tego. Przepuszczaj posty przez autokorekte Worda przed wysłaniem ich na forum (tak jak ja zrobiłem to z tym postem) i bedzie ok smile.gif
Wędrowca
Jak już mówiłem, propnuję -20% do wszystkich umiejetno¶ci, tylko te główne (czyli wybrane przez gracza na samym pocz±tku) zostan± na starym poziomie. Twoja wypowiedĽ pokazała mi jeden bł±d w mojej propozycji. SM nie może uzywać broni krótkiej (pistoletów, itp) bo ma za duze ręce. Tak więc nie może mu zostać ta umiejętno¶c na tym poziomie co była (jeżeli należy do głównych), dla SM jest zablokowana. Za to może dostać inn± umiejetno¶ć główn±, gracz moze wybrać.
CDS_ZIBI
Hmmm... Co¶ tutaj ¶ciemniacie z tym przetworzeniem.
1) Niektóre mutanty całkowicie tracily pamięc inne mniej - to nie objawia się w utracie skilli, a lvli i nie cukrujcie jush tak - ja wiem, że utrata exp. boli, ale jak ma być sensownie, to nie odejmowanie skilli a lvli jest prawidłowe.
2) Muty czasem stawały się głupsze, a czasem inteligentniejsze, siła też nie ro¶nie każdemu jednakowo - to, ile podniesie się czy obniży jaka¶ cecha, powinno być w jakich¶ ramkach - polecam zabawę kostk± d6
3) Co do traitów, to bez w±tpienia powinna być jaka¶ szansa na to, że się one zmieni±. Może niewielka, ale jednak.
4) perków się usuwać nie powinno, chyba że staty nie pozwalaj± zostać niektórym. Generalnie je¶li komu¶ zostanie cokolwiek exp'a to powinien móc korzystać ze starych perków ;] - je¶li lvle spadna do 1-2 to i perki traci.
5) Zmanę w muta przeżywało mniej osób niż nieprzeżywało, więc szansę bym obniżył ;].

Tyle moich uwag - jak co¶ mi wpadnie do głowy jeszcze to powiem ;p
Aigam
Po co mutowac, lepiej odrazu sie zabic. smile.gif
na serio powinien wrozsnac ST ale nie o iles bo czlowiek z 2 ST jak dostnie 4 ST to bedzie bardzo slabym mutantem. Proponuje dac do 9-10 ST a IN obnizyc o tyle o ile wzrosl stat do dzwigania. Pozostaje AG - jezeli czlowiek wzial 10 to nalezy po prostu obnizyc stat do max jaka moze miec Mutek czyli 8.

Co do ghula - IN i PE zwiekszaja sie, AG i ST zmniejsza smile.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.