Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Czy są tu maniacy Warhammera Fantasy Battle ???
SHAMO Fallout Community > Systemy RPG > Inne systemy RPG
Pages: 1, 2, 3
squarek
Jedno pytanko:

Czy ktoś ma fioła na punkcie WHFB ???

Z chęcią sobie pogadam. smile.gif
Mef
Jak dla mnie system rozgrywki jest cholernie prymitywny w porównaniu z Warzonem ale figurki pierwsza klasa. Kilka nawet zakupiłem tylko dla przyjemności pomalowania ( goblin netters team, undeadzki wraith i chaos championa ).

Hmm chyba więcej nie mam do dodania...
wrubel_waw
ja zbieram Warhammera...dla malowania i dla grania...system wcale nie jest tak bardzo prymitywny, a nawet jeśli to przecież gra toczy się w prymitywnych czasach:jezyk:

DARK ELVES RULEZZZZZ:twist:
squarek
A ty jak ci tam "wrubel" to sie nie odzywaj !!smile.gif

Bo ty nie masz takiego pistoletu jak na avatarzee !!smile.gif

A tak apropos HIGH ELVES POWER !!!
DrPotf0r
Ja powiem tak :

Wszystko rulez... byle do 5edycji

potem juz nic nie rulez...

--

doc zbieral DE smile.gif wiernie od 3 edycji - teraz mi zostal sie jeden model.
Mef
Napisałem "prymitywny w porównaniu z Warzonem "

A nie po prostu prymitywny...

I chyba ci co skosztowali "Warzonego" się ze mną zgodzą.

A propos - ma ktoś może dostęp do rozpiski sił Cybertronicu z dodatku do drugiej edycji Warzone'a ( nie z podręcznika podstawowego bo te znam na pamięć... )???
wrubel_waw
a mnie sie wlasnie podoba bardziej 6 edycja...prawda, to że wszystki figurki w regimencie były takie same miało swój specyficzny klimat, a jak się komuś nie podobało to zawsze mógł zrobić konwersję, ale i tak myślę, że teraz twórcy figurek wykonali kawał dobrej roboty...

Doc a jaki to model:bs:
squarek
No jakby nie patrzeć to figurki z 6 edycji są dokładniejsze ALE niektóre z piątej edycji są fajniejsze.

Aha jakby ktoś potrzebował jakieś książki do WHFB to może cuś się znajdzie...
wrubel_waw
książki z 6ed oczywiscie:D

racja niektóre figurki z 5ed były fajniejsze, jak chociażby Cold One'y, teraz to wygląda jak zmutowany, spasiony jamnik...za to Cold One Knight's wyglądają tysiac razy lepiej
squarek
No tu się muszę zgodzić (i nabić sobie posta HAHAHA smile.gif).
wrubel_waw
hmm....ale z czym sie zgadzasz:eek:
.:] Space Ace [:.
jak dlamnie warmaster jest lepszy smile.gif te kilka set figórek, kawaleria, piechota, artyleria smile.gif nie to co 2-3 działa w wfb wink.gif
wrubel_waw
warmaster....nie no pewnie fajnie tak powiedziec "dobra trafiłem Twój egiment i zabiłem Ci 1000 szkieletów", ale jak dokłądnie pomalowac albo skonwertowac takie gówienko...
DrPotf0r
model to : Witch Elf Hero on Cold One ... jako ze nigdy takiego modelu nie wypuszczono na rynek - doc musial zrobic sobie sam (jak spora czesc modeli do Dark Elfow)
wrubel_waw
ooo...Doc a masz jakies zdjątak, albo cuś....jak masz to byś mi wysłał, byłbym dźwięczny bardzo:D
DrPotf0r
upomnij sie w poniedzialek - to ci wysle.
wrubel_waw
jak nie zapomne to sie upomne:jezyk1:
wrubel_waw
Doc....ja nie zapomniałem:cool: wyślesz?? pliiiis:D
wrubel_waw
Doc proszę Cię prześlij mi to zdjęcie...może nawet bede chcial odkupić od Ciebie tą wiedźmę:bs: wink.gif
squarek
NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!

Nie sprzedawaj !! On ją zgwałci (To stary zbok jest wink.gif ).
DrPotf0r
smile.gif ja natomiast zapomnialem

---

w zalaczniku witch elf hero .. na cold onie, w srednim umalowaniu

a z ciekawostek powiem ze wczoraj urodzily mi sie dwa gobliny wink.gif jeden z wiadrem, drugi z beczka smile.gif - zdjecia zamieszcze potem.. jak umalujemy dziadostwo
wrubel_waw
no no, całkiem nieźle, jednak Cold One z V edycji to jest to, a jeśli chodzi o wiedźme, to zdecydowanie wolę snieżnobiały odcień skóry, szczególnie piersi:cool: wink.gif

qrcze jakbym miał jak zrobić zdjęcie, to bym pochwalił się moimi dokonaniami, a tak to....:confused:
squarek
... a tak to KUPA !!!

Bardzo ładnie zrobiona figurka Gratulacje !!!
wrubel_waw
to ja chyba jednak zdobędę jakoś aparat, bo jestem niesamowicie dumny ze swojego muzyka do Korsarzy i muszę się pochwalićbiggrin.gif
DrPotf0r
dla fanow zielonych smile.gif dodatek

lalala ... wsiadl do autobusu

gobas z wiadrem na glowie

nikt go nie poratuje

nikt mu nic nie powie ... lalala
wrubel_waw
no no, przyznaję, że nigdy nie widziałem takiego gobosa, mam nadzieję, ze pojawi się wersja pomalowana:D
npl
a może ktoś pograłby na forum w jakiegoś rpg'a jak tu przykładowo Warhammera? Znam dobre miejsce...

Sam chętnie pogram... :jezyk:
Cassidy
fajny ten gobbos biggrin.gif

Mnie się przypomniała figurka qmpla. (też zielony smile.gif ) Jest to snotling, stoi skurkowaniec szczerząc kiełki w takim perfidnym uśmieszku, jedną rękę trzyma wyciągniętą z palcem wystawionym w dosyć popularnym niezbyt łądnym geście - mnie osobiście rozwalił :bs:. Szkoda, że nie mam jego zdjęcia, ale może uda mi się załatwić ... Znajomy zawsze sadza go na imperialnym hellblasterze, nigdy wtedy nie pada mu misfire :jezyk:
wrubel_waw
[QUOTE]npl napisał(a)

a może ktoś pograłby na forum w jakiegoś rpg'a jak tu przykładowo Warhammera? Znam dobre miejsce...

Sam chętnie pogram... :jezyk:
[/QUOTE]

no ja bardzo chętnie, powiedz tylko coś więcej:cool:
npl
Po prostu należałoby zebrać ekipę chętną do gry via net - na pewnym forum, omówić się na daną godzinkę i grać...

nie wiem czy ktoś z tutaj obecnych robiłby z MG... wink.gif
wrubel_waw
no to słuchaj npl ja się na topiszę,muszę tylko wiedzieć kiedy i o której, werbunek innych osób zostawiam już Tobie:bs:

btw. mnie raczej pasują godziny ranne i popołudniowe...no i za MG robić nie będe co to to nie:jezyk:
DrPotf0r
Doc ma wyobrazenie jak sie gra... w rpg via forum...

nawet ma gdzies logi ze slawetnej sesji (byly 2 - jedna fantazy, druga postapokaliptyczna)...

ciekawe jak sobie to MG wyobraza - bo jezeli tak to moglbym tez zagrac.... jezeli sobie dobrze to wyobrazi.
npl
więc teraz szukamy mg...

sądzicie że ile osób było by potrzebne?
wrubel_waw
myśle ze 4ech graczy plus MG jest idealnie, wtedy każdy się nagra, a MG nie bedzie musiał wymyślać co chwile hordy przeciwników, żeby każdy mógł pomachać mieczykiem....

ja grałem tylko w Warhammera RPG, ale z chęcia zagram też w coś postapokaliptycznego...w koncu to forum o falloucie jest nie:cool:
ja moge w warhamca pograć.... nawet gdzieś mam swojego nerkomante smile.gif
npl
sądzę że dałoby się pograć w różne systemy, ale ten temat mówi o Warhammerze... Ja bym wolał cosik 6 graczy + MG...
DrPotf0r
mnie tam wsio ryba ilu graczy bedzie - niech bedzie dobry mg.
squarek
Może i ja bym się dołączył, jeżeli jest to ciekawe to może się wkrecę...
npl
trudno żeby ktoś się starał robić nieciekawą sesję.... :cool:

na razie jescze chyba będziemy zbierać team...
jak cchesz robić jakąś książkową przygode to dlamnie odpada ta z podrecznika, 'potempieńca', 'cvieni na bogenhafen i 'imperiumn w płomieniach'
wrubel_waw
no to na razie jest 5 osób(ja, squarek, Ace, Doc, npl)....myślę ze to wystarczy, trzeba by było znaleźć MG teraz...ktoś chętny?biggrin.gif

acha....i z tego co się orientuję, to squarek nigdy w to nie grał, a ja już dawno sprzedałem podręcznik i nawet nie pamiętam jak się tworzy postaćwink.gif
ja też dawni nie grałem ale to nic nie szkodzi. i najprędxzejk będe mógl grać w sobote [za tydzień] bo wt - pt jestem na wycieczce
wrubel_waw
powiem szczerze...mnie najbardziej pasuje piątek, raczej każdy, w godzinach od 9 do 16...tylko ze teraz to mi sie wielklimi krokami sesja zbliża:confused: i nie wiem czy wogóle bede miał czas:neutral:
npl
czyli dobrze się zapowiada...

może uda mi się jakiegoś MG odzszukać w sieci, chętnego do gry przez forum, choć lepiej by było jeśli pochodziłby z tego forum Shamo...
Wolv
O proszę, było do przewidzenia, że temat z battla zjedzie na mojego ulubionego rpga. Szkoda, że tak późno zauważyłem. Wygląda na to, że do gry już się nie załapię. Trudno, może nastepnym razem...

Ale skoro już przy warmłotku jesteśmy, w kogo najchętniej się wcielacie? Może jakieś doświadczenia/wspomnienia ze szczególnie ciekawymi postaciami?
npl
sprawa nie jest jeszcze zamknięta...

możesz się przyłączyć... dalej szukamy MG... :cry:
Wolv
Ok, w takim razie chętnie zagram.

A przy okazji: na ile zgodnie z zasadami Wara, chcecie grać?

sesje forumowe, w których brałem udział z reguły ograniczały się do odtwarzania realiów świata gry. Wszelkie współczynniki, umiejetności i inne cechy nie grały roli. Więc w sumie wolna amerykanka wink.gif Stąd moje pytanie.
npl
to zależy...

mi nawet pasuje jak nie będzie całkiem dokładnie oddane... liczy się przecież sama zabawa, a nie ciągłe szukanie statystyk...
wrubel_waw
też racja, mnie chodzi o zabawę i o jak najpełniejsze wykorzystanie swojej i innych wyobraźni...

co do postaci jakimi grałem(łoooo rety, kedy to było:eek: ) to najczęściej były to krasnoludy(nie ma jak dwuręczny topór:twist: )

no i elfy(dla jednych łuk to unikanie walki wręcz, a dla mnie to celne oko, ogromna koncentracja i duże umiejętności)

w sumie o ile dobrze pamiętam, to nie grałem tylko hobbitem:D

Wolv, może Ty byś załatwił jakiegoś MG....bo jak na razie to tylko się gracze zbierają(oczywiście to bardzo dobrze, choć co za dużo to niezdrowo - IMO jest teraz idealnie)
Wolv
[QUOTE]wrubel_waw napisał(a)

co do postaci jakimi grałem(łoooo rety, kedy to było:eek: ) to najczęściej były to krasnoludy(nie ma jak dwuręczny topór:twist: )

no i elfy(dla jednych łuk to unikanie walki wręcz, a dla mnie to celne oko, ogromna koncentracja i duże umiejętności)

w sumie o ile dobrze pamiętam, to nie grałem tylko hobbitem:D
[/QUOTE]

Na ostatniej sesji on-line grałem nieco przygłuchym gnomem-pirotechnikiem z żyłką wynalazcy i obowiązkowym cygarem w zębach wink.gif>. Zabawy było z tym co niemiara, gdyż mogłem bez większych przeszkód realizować niemal wszystkie swoje pomysły, a poza tym wiązka dynamitu nieźle rozładowywała atmosferę smile.gif A śmierć też miałem piękną. Walczyliśmy z istotą na wskroś magiczną, na którą praktycznie nic nie działało. Stwierdziłem więc, że Gimlett, jako istota wybitnie techniczna stanowi naturalne przeciwieństwo i jako jedyny ma szanse coś zrobić. Zafundowałem więc sobie rajd kamikaze i.. podziałało. Poświęcenie było tak duże, że MG wręcz nie wypadało mnie ożywiać . Przyznam, że była to chyba najciekawsza postać, z tych, w które się wcielałem.

[QUOTE]wrubel_waw napisał(a)

Wolv, może Ty byś załatwił jakiegoś MG.... [/QUOTE]

Tak to właśnie jest, że do grania w zasadzie zawsze jest kupa chętnych, tylko prowadzić nie ma komu. Hmmm... w bezpośrednim otoczeniu nie mam kogo poprosić ale zapytam znajomego z CDA - forum, który jest moderem tamtejszego kącika rpg i kilka sesji on-line już prowadził. Moze się zgodzi... . W każdym razie spróbuję...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.