Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: D&D 3rd.???
SHAMO Fallout Community > Systemy RPG > Inne systemy RPG
Hancus
Czy ktokolwiek na tym forum gra/grał w D&D 3rd.?

Jeśli tak, to zapraszam do konwersacji.

:fboy:
Kazul
w 3 edycje gralem tylko w postaci NWN wink.gif Osobiscie nie przepadam za tymi klimatami, chociaz granie w Ertdalna elfem homoseksualista bylo ciekawe.
Zocik
Ja osobiscie nie przepadam za D&D (za duzo Hack'n'slash)

WARHAMMER wub.gif
mattness pl
CYTAT (Zocik @ 26-10-2004, 19:01)
Ja osobiscie nie przepadam za D&D (za duzo Hack'n'slash)

WARHAMMER wub.gif

Ravenloft(jeden ze swiatow do AD&D 2nd edition) i zmienisz zdanie smile.gif - Mlotek to bajkowa kraina w porownaniu z Raveloftem. Co do mlotka("Gotrek Gurnisson rzadzi!") - niestety widzialem sesje na ktorych zrobiono z niego HnS.
Ze wszytkiego sie da - nawet z Toona:P
Zocik
No niestety w "srodowisku" panuje opinia o D&Dowcach i ci ktorych spotkalem jedynie mnie w tym utwierdzili...

Calkiem mozliwe, ze te sesje, ktore widziales byly rozgrywane przez graczy ktorzy dopiero przesiedli sie na mlotka.

Ale wiadomo, moge nie miec racji, to tylko takie upierdliwe pierdzenie z mojej strony wink.gif
DrPotf0r
Ravenloft jest jedynym swiatem jaki mi sie podoba z D&D... sam system to heroik fantazy... nawet w 3... ktora ma swietny podrecznik (a rysunki to kopia zadek)...

Warhammer RPG ma TRAGICZNY swiat, polowe bestiariusza zrypali a pozostala czesc jest... nie-przeczytalna smile.gif

ale za to WH:FB ma swietny swiat (niby ten sam co RPG... ale moim zdaniem bogatszy i bardziej mroczny)

a najlepiej do WH rozgrywac przygody w miescie Mordheim i wzorowac sie na podreczniku do mordhajma... wtedy jest naprawde... mocno.

Samo D&D traci niestety bohaterstwem ... postaci graczy i ... takimze swiatem kolorowym... nie wiem czemu. Ale Baldurs Gejt odzwierciedla calkowicie idiotycznosc swiata D&D... kolorowo, fajnie i przyjemnie, tam nawet ruiny sa ladne i rozowe orki tez.... w Ravenlofcie jakos sprawa ma sie inaczej.
Zocik
Na pierwszy kwartal 2005 zapowiedziana jest premiera 2 edycji WFRP wiec moze przypadnie Ci do gustu. wink.gif
fleischman
Ja grałem sporo w DnD.
Ogólnie system sprzyja powergamingowi, ale zręczny MG potrafi robić cuda.
No i ma jedn± zasadnicz± zaletę. Banalnie prosta mechanika.
Zocik
No ale mlotek tez nie ma przeciez zbyt spomplikowanej mechaniki huh.gif
fleischman
Nie grałem w młotka wiec nie wiem.
Ale słyszałem, że bez homeruli sie grać nie dało...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.