Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Philip K. Dick
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > Książka / Komiks
Pages: 1, 2
SzU
heh, Dick nie musi pisac powiesci w postnuklaernym klimacie zeby byly dobre, polecam "Mozemy Cie zbudowac" no i "Ubik" oczywiscie. A te z owcami to czytalem kiedys po angielsku i nie pamietam duzo bo niewiele wtedy jeszce rozumialem smile.gif

btw. soundtrack Vangelisa do "BladeRunnera" jest moim zdaniem jednym z gorszych tego kompozytora...
Kamil
Ubik czytalem w wakacje i bardzo mi sie podobal tylko ze zakonczenie jakies takie do luftu dry.gif .... jak by mu sie pomysl skonczyl....
MartEEnez
Hmm...mnie z ksiazek Dicka najbardziej podobał sie zbior krotkich opowiadan pt "Krotki szczesliwy zywot brazowego Oksforda" Bylo tam nawet kilka opowiastek w klimacie postnuclear smile.gif...zwlaszcza jedno mnie sie podobalo

Szu
CYTAT
...polecam "Mozemy Cie zbudowac" no i "Ubik" oczywiscie...

No dokladnie...z przeczytanych przeze mnie ksiazek Dicka, te podobaly mnie sie najbardziej...
Kamil
Przeczytałem niedawno "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha". To co jest niesamowite w tych książkach to perfekcyjnie wymyślona przyszłość w każdym detalu. Nowe pieniądze, nowe miary, pojęcia itd. Żadko komu chciałoby się wymyślać świat od podszewki smile.gif

Ja się przyznam że niektórych rzeczy co pisze Dick jest mi niełatwo zrozumieć. Jego wizje są czasami zbyt...hmm...abstrakcyjne.

No i jedna rzecz która mnie irytuje - niedopowiedziane zakończenia dry.gif
Vic
CYTAT (martEEnez @ 05-01-2005, 20:16)
CYTAT
...polecam "Mozemy Cie zbudowac" no i "Ubik" oczywiscie...

No dokladnie...z przeczytanych przeze mnie ksiazek Dicka, te podobaly mnie sie najbardziej...

I Trzy Stygmaty jeszcze są bardzo dobre! I Kosmiczne Marionetki fajne.

A ludziom którzy lubią Dicka polecam książki Patricka O'leary'ego (Dar i Drzwi Numer Trzy). Niesamowite, szczególnie ta druga.
Snowblind
Wątek wlasciwie umarł ale nie mogę się powstrzymać polecam
Deus Irae napisane wspólnie z Rogerem Zelaznym. Książke ciężko dostać ale jest warta zachodu... pod warunkiem że ktoś lubi Dicka.
Michajlo
Jeśli chodzi o tom "Ostatni pan i władca" to pierwsze opowiadanie te o Agencji Kontroli Dewiantów jest o świecie gdzie żyją mutanty popromienne po jakiejś wojnie.

A ja ostatnio czytałem "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant" niezła jazda.

A "Po przez ciemne lustra" to było dopiero odjechane.
Mr.White
Najlepsza książka Dicka "Ubik" to dopiero była jazda, , "Simulakra" albo "Zaczekaj na przyszły rok" też dobre
Snowblind
CYTAT (Święty @ 16-08-2005, 10:05)
Przeczytałem niedawno "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha". To co jest niesamowite w tych książkach to perfekcyjnie wymyślona przyszłość w każdym detalu. Nowe pieniądze, nowe miary, pojęcia itd. Żadko komu chciałoby się wymyślać świat od podszewki smile.gif

Ja się przyznam że niektórych rzeczy co pisze Dick jest mi niełatwo zrozumieć. Jego wizje są czasami zbyt...hmm...abstrakcyjne.

No i jedna rzecz która mnie irytuje - niedopowiedziane zakończenia  dry.gif

eee pragąłbym zauważyć że takie sprawy jak nowe miary, pieniądze pojęcia były traktowane przez Dicka jako małoważne rekwizyty tongue.gif jemu zawsze chodziło tylko o metafizykę i inne bajki o bogu. Taki mały psikus wink.gif
Mr.White
No Dick byl lekko psychiczny, ale to tylko dodaje uroku jego ksiazka.

Wiecie, ze prowadzil regularna korespondencje z Lemem, ktory go podziwial. Co nie powstrzymalo Dicka przed pisaniem na niego listow do FBI, ze niby Lem to komunistyczna komorka szpiegowska biggrin.gif
Snowblind
Dick uważał że LEM to skrót jakiejś sowieckiej organizacji która ma na celu sledzenie tylko jego..taki egocentryczny paranoik wink.gif .Polecam jego biografię bodajże "Rozmowy z Bogiem". Książka ta uświadomiła mi że mam z nim więcej wspólnego niż chciałbym...chociażby słabość do eterycznych brunetek wub.gif
Mr.White
Czytal ktos "boze inwazje"? Bo ja nie o czym to jest?

Ja tez mam slabosc do "eterycznych" brunetek biggrin.gif
Snowblind
aaa sorry "Boże inwazje" to własnie tytuł jego biografii Lawrence'a Sutin'a pomyliłem tytuł tongue.gif . Eteryczne brunetki rządzą...
Mr.White
Ha ale jednak "Ubik" wymiata wszystko...no moze wszystko oprocz eterycznych brunetek tongue.gif
marinho
Na temat Dicka i listów o Lemie można poczytać na stronie www.dickiangosticism.prv.pl
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.