Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TŁumaczenie Fb0 Gotowe
SHAMO Fallout Community > Serwisy o Fallout'cie > Trzynasty Schron
Pages: 1, 2, 3
de Wonderer
Ta informacja zapewne zainteresuje wszystkich, którzy od dawna czekali na tłumaczenie Biblii Fallouta sekcji 0 i tych, którzy od dawna czekali na ten piękny moment, gdy będą mogli mnie ochrzanić za błędy popełnione w tym tłumaczeniu ohmy.gif).

Bez zbędnej gadaniny: TŁUMACZENIE "FALLOUT BIBLE SECTION 0" MOJEGO AUTORSTWA JEST JUŻ GOTOWE I MOŻNA JE ZOBACZYĆ NA TRZYNASTYM SCHRONIE.

Nie pospieszyłem się, bo tłumaczenie było gotowe od dawna - co jakiś czas zaglądałem do niego i szukałem błędów smile.gif. Zapewne dalej jest ich kilka, liczę więc na e-maile od Was delikatnie wytykające mi te usterki, abym mógł je poprawić ohmy.gif).

PRAWDOPODOBNIE kiedy szum wokół tego tłumaczenia nieco ucichnie, zabiorę się za część 4 (chyba nie jest zbyt duża ohmy.gif)).
Ausir
Mam pare uwag do rozdzialu "psykers". Moim zdaniem terminy zwiazane z mocami psionicznymi w twoim tlumaczeniu brzmia dosc niezrecznie. Oto moje propozycje:

psykers - psionicy

electrokinetic-dominant - silny elektrokinetyk

telekinetic-dominant and minor photokinetic - silny telekinetyk ze słabymi zdolno¶ciami fotokinetycznymi

pyrokinetic-dominant - silny fotokinetyk

receiving-telepathic-dominant and minor photokinetic abilities - silny telepata receptywny ze słabymi zdolno¶ciami fotokinetycznymi

Fallout 1: I don't know why. Tim and the Troika crew apparently ended up doing this for the NPCs in Arcanum, though.

Jest:

Fallout 1: nie wiem dlaczego. Widocznie drużyna Troika i Tim skończyli robotę dotycz±c± NPCów w Arcanum.

Powinno być:

Tim i Troika zrobili to jednak dla BNów z Arcanum.

BTW to moim zdaniem w polskiej wersji skrot NPC powinno sie zastapic skrotem BN (Bohater Niezalezny) uzywanym powszechnie w polskich wersjach "papierowych" gier fabularnych.
de Wonderer
Dzięki za propozycje. biggrin.gif

Co do "psionicy" to mam wątpliwości. Moja wiedza na temat zjawisk PSI etc jest BARDZO ograniczona, w zasadzie to chciałem napisać że tłumaczenie części PSYKERS jest bardzo "nie ten tego" ale się powstrzymałem :confused: .

Sugestie dotyczące nazw zdolności PSI na pewno wykorzystam i dziś lub jutro wyślę poprawioną wersję.

Co do Tima i Troiki ohmy.gif - Też to poprawię.

A jeżeli chodzi o NPC... na pewno nie zmienię NPC na BN... jestem zdecydowanie przeciwny spolszczaniu pewnych angielskich nazw i skrótów :cool:

A tak ogólnie, jeżeli chodzi o styl itp. to co o tym myślisz??? Mi się wydaje, że tym razem nie jest najgorzej .:bs:
DrPotf0r
telekinetic-dominant and minor photokinetic - silny telekinetyk ze słabymi zdolno¶ciami fotokinetycznymi <- skad to ze sie tam bierze? jak dla mnie to jest : silny telekinetyk i pomniejszy fotokinetyk

pyrokinetic-dominant - silny fotokinetyk <- foto? jak juz to pirokinetyk ... bo pyro odnosi sie do ognia jak dla mnie

receiving-telepathic-dominant and minor photokinetic abilities - silny telepata receptywny ze słabymi zdolno¶ciami fotokinetycznymi <- i tu takze zamiast ze .. dla mnie pasuje " i " .. ale to moje zdanie

pozostawil bym NPC.. BN mi sie kojarzy z BattleNet wink.gif

a bohater gracza (BG) : Boring GameMaster;) smile.gif
Ausir
Co do psioników, to tak wlasnie sie "psykers" tlumaczy.

Co do pirokinetyka to moj blad, niedoczytalem smile.gif.
.:] Space Ace [:.
o wonderer bądź pobłogosławioony przez święty płomień wink.gif
Zollo
Good work smile.gif. Zabieram sie do czytania.
QBA
Hmm, ja już dużą część przeczytałem i dobre, kawał do brej roboty;)
Hammer
Ja nawetr się za to niezabrałem.. :-/ brakuje mi czasu. Jak przeczytam to się wypowiem...
de Wonderer
Poprawiłem t± czę¶ć PSI-go¶ciów wink.gif. Ponieważ jestem dalej nieufny co do słowa "psionicy", na razie zostawiłem je tak jak było, czyli "osoby ze zdolno¶ciami parapsychologicznymi". Natomiast resztę - zmieszałem wypowiedzi DrPotf0ra i Ausira i wyszło to, co możecie zobaczyć smile.gif.

A wracaj±c do "psioników". Skonsultuję się z jedynym znanym mi specjalist± - który zajmuje się tym chyba zawodowo (tak, tak, też uważam że to maniactwo) i zobaczę. Trochę się wprawdzie tego obawiam, bo kiedy ostatni raz go widziałem (rok temu) to o mało nie dostałem od niego po mordzie, ale... smile.gif

Wielkie dzięki za pomoc w poprawianiu tłumaczenia - każda uwaga będzie cenna.

I cieszę się że mimo wszystko ten przekład został dosyć ciepło przyjęty (jak na razie w sondzie tylko jeden głos na "Kompletne badziewie" - sukces!) :bs:
QBA
hmm, ciekawe kto to, ja brałem na bardzo dobry, cza jak tam tej drugiej od góry;)
tak coś tu cicho..... to możena wiedzieć kiedy będzie tłumaczenie 4 części fb ?
Sajdon
4? Jeszcze 2 i 3 nie ma, a temu juz sie 4 mazy! ;-))))) A tak na serio, to 4 czesc powinna byc moze niedlugo byc... zalezy to od dwoch rzeczy:

czy de Wonderer ja skonczy

czy de Wondererowi bedzie sie ja chcialo skonczyc
ach a kiedy sie można spodziewać skończenia/nabrania chęci na skończenie ?
Sajdon
Najlepiej wyslij do niego maila i sie zapytaj... moze to go zmobilizuje, bo od 3 miesiecy nic w sprawie Schronu de Wonderer nie zroibl.....
QBA
ja nielicząc kilku(nastu? wątpie;))) newsów od podajże 2,5 miecha wink.gif)))
Sajdon
Wonderer obiecal umiescic Biblie 4 w najblizszym czasie.. .a newsow jest malo bo sie QBA opierdalasz!!! Chyba zrobimy nabor na nowego niusmana..... tylko tym razem bedziemy bardziej selektywni (tzn ja bede ;-)))) hie hie - ale ja jestem chamski ;-)
Hammer
A ja też chce wiedzieć o naborze na newsmana... musze dać mu aprobate wink.gif w końcu ja trzymam łape na niuaach :twist: wink.gif
Sajdon
Zartowalem sobnie tylko...... niusmanow bedziemy poszukiwac, jezeli nadal nikt niusow nie bedzie pisal!!
QBA
Jeeejq pisać newsy.. jak nic sie nie dzieje! No dobra, troche sobie opierdalam:)) ale często poprsotu nie ma o czym!!! Jakuś tak nic sie niedzieje...
Hammer
Jak się przestsnieswz opierdalać to pogasdamy...
QBA
Moment. O już przestałem... To o czym chcesz pogadać?
Sajdon
Jak to do cholery nic sie nei dzieje!!!!???? To niby o czym na VDHP Kaczor i ten drugi... no, Ciekawy pisza tyle newsow!!??? Nie mowie, zebys od nich sciagal, bo nie to mam namysli, jednak skoro niektorzy maja o czym pisac, to czemu my nie mielibysmy?? :czytaj: :czytaj:

Hie hie hie - mozesz np. napisac o tym, ze 3000 osobom podobala sie biblia de Wonderera (patrz ankieta ;-))))))
Hammer
Nieto ze coś mówie ale wydaje mi się że Sajkdon edytował sonde :jezyk: wink.gif
eeee tam hammer wydaje ci sie wink.gif
Hammer
Ta? To pewnie można głosować po 500 razy na to samo ? wink.gif
QBA
Sajdon napisał(a)

Jak to do cholery nic sie nei dzieje!!!!???? To niby o czym na VDHP Kaczor i ten drugi... no, Ciekawy pisza tyle newsow!!??? Nie mowie, zebys od nich sciagal, bo nie to mam namysli, jednak skoro niektorzy maja o czym pisac, to czemu my nie mielibysmy?? :czytaj: :czytaj:

Hie hie hie - mozesz np. napisac o tym, ze 3000 osobom podobala sie biblia de Wonderera (patrz ankieta ;-))))))

To było na serio? Bo zaczynam się zastanawiać czy tak nie zrobić... Newsy newsami, ale mi właśnie wraca chcica na Fallouty jutro jade kupić se nowego Tacticsa (sytary sie złużył jest porysowany gorzej jak mój pierwszy f2 z CDA) i napisze solucje bo jest tylko 4 misje... I mam pytanie. Czy DoPr jak zaczynał solucje to wyciągnoł od razu wszystkie miniaturki map czy ja mam to teraz zrobić?
Hammer
QBA > Z ty mi miniaturkami to jest łooo... choooo.... cho... roboty... najpierw musisz boosterem rozpakoać pliki, a potem szukać miniaturek przez inne programy(chyba nie pamiętam formatu tych plików wink.gif )...

Sajdon > Jutro zagadam do któregoś admina zeby mi dali na tej tablicy moderke, to przynajmniej ja będe mógł twoje przekleństwa usówać... :-/
Sajdon
Hammer > bez przesady.... tobi moderka nie jest potrzebna..... i to raczej byloby niebezpieczne ;-))

QBA > ktos musial ta sonde chyba "dorobic", tylko ciekawe kto? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Hammer
Sajdon > Żarty żartami, ale jak nasze lokalne radio będdzie miało forum to możlwe że będe tam adminem, ale to już nie będzie żartów, taki jak ja tam reżim zaprowadze to będzie szok smile.gif Poznajom mnie tam od tej gorszej strony... czyt. od tej służbisty wink.gif

W sumie to nikt z was nie zna mojej skrupulatności i zawziętości... i nawet dobrze... Ale o moderke napisze wink.gif może już nie będziesz tu miał władzy absolutniej :jezyk:
QBA
Hammer napisał(a)

QBA > Z ty mi miniaturkami to jest łooo... choooo.... cho... roboty... najpierw musisz boosterem rozpakoać pliki, a potem szukać miniaturek przez inne programy(chyba nie pamiętam formatu tych plików wink.gif )...

Eeetam wypakowałem grafe z BattleFielda teraz już nic mi nie podskoczy:) Spox wyciągne ją jakoś. Mapek akurat ejszcze nie wyciągałem ale już grzebałem w Tacticsie i nne rzeczy wyłowiłem...
Kat_ja
A ten ostatni 3001-szy glos jest moj biggrin.gif

Zapewne duzo zmienil w ankiecie :bs:
Hammer
U niestety.... spóźniła się pani na jubileuszowy 3000 głos :twist:
QBA
Długo nad ty myślałem. Nie jestem pewien czy mama racje ale po takiej ilości reflektowanai przemyślleń i zastanawianai się nad tym, mżna wysnuć tylko jeden wniosek. Mama nadzieje ze niekogo on nieurazi, wieżcie mi przemyślałem to naprawdę dokładnie i w tej chwili mogę chyba powiedzieć że jestem niemalżę pewien.Jednak że zawszę moge się pomylić, proszę na wszelki wypadek (a może powineienem powiedzieć "z góry", nie iwem bo nigdy nei uważałem na języku polskim, zawsze czytałem mapeciątyka) przepraszam za potencjalnie niesłuszne oskarżenie. W końcu tp tyu;lko domysły a domysły nigdy nie sa na sto procent pewne, prawda? Now ieć przechodząć do senda sprawy, czas powiedziec toco maiłęm powiedziec na samaym pooczątku ale nie powiedziałem bo pisałemn to wszystko. No więc tak, chodzi o to że sądzę że ktoś...

KTOŚ DOPISAŁ 3000 głsów do tej sondy!!!!!

Ależ ja jestem blyskotliwy....
eeee qba wydaje ci sie. kto bvy mógł zrobić coś tak plebejskiego hyba tylko sajdon wink.gif
Sajdon
Ej, macie racje.,.. to normalnie wyglada tak, jakby ktos dopisal kilka postow..... hmmmmm..... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Kat_ja
Hmm...niewiarygodne ale prawdopodobne wink.gif

Ale ktoz by sie mogl dopuscic tak haniebnego czynu? :bs:
czechu
Czemu nie dociera do Was swiadomosc tego ze forum shamo moze byc tak popularne ? smile.gif
Kat_ja napisał(a) coś niedozwolonego wink.gif

Ale ktoz by sie mogl dopuscic tak haniebnego czynu? :bs:

no właśnie ? ;-PPPP chyba nikt bo na tym forum są przecież sami uczciwi ludzie (nie licząc tych z załogi 13 schronu ale oni to zawsze byli wywrotowcy - odzieleni od rzeczywistości smile.gif )
Hammer
wywrotowcy? Ace i kto to mówi... my przynajmniej nie ćwiczymy czegoś co się nazywa "zedzyj morda" na rowerze, takich przewrotów jak ty to nigdy nie będziemy potrafili robić wink.gif
hammer ale przez te wywroty ile sie kasy na odszkodowaaniach dorobiłem smile.gif
Hammer
Ale jakim kosztem.... ja wole być ładny i w miare zamożny niż nie mieć twarzy, ale za to mieć forse wink.gif
zacytuje to co kiedyś powiedział simmons "możesz mieć małego a jak będziesz miał qpe forsy to i tak będziesz miał u siebie najlepsze laski" czyli kasa daje wszystko. i żeby nie było NIE MAM MAŁEGO
Hammer
Jak ni masz małego to co ty masz w spodniach? :bs:
Sajdon
Ta, Ace - udowodnij ;-)))))))

BTW, ja tez na odszkodowaniach niezla kase zrobilem... nawet raz 800zl za peknieta kosc przed nadgarstkiem dostalem ;-))) Wczensiej 200 za pekniety palec, 300zl za skrecona noge w kolanie (wynik mojej jazdy na nartach ;-))) i niedlugo dostane jeszcze troche kasy za skrecona noge w kostce.... poza tym, zawsze moge liczyc na troche wiecej, bo lekarz, ktory opisuje obrazenia to moja ciotka, a koles, ktory wszystkioe dokumenty weryfikuje tez jest znajomym rodzinki ;-))))))
Kat_ja
Taka prywata jak powyzej i machlojstwa wolaja o pomste do nieba!!! czyli do mojego portfela!!! wink.gif
Sajdon
Kat_ja > hmmmm... czyli o ile dobrze rozumiem, to jak my bedziemy tak dalej robic, to ty nam bedziesz za to placic?? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
hammer może nie mam 3 nogi jak ty, ale na pewno ma tam coś sensowbych rozmiarów smile.gif
Kat_ja
Sajdon napisał(a)

Kat_ja > hmmmm... czyli o ile dobrze rozumiem, to jak my bedziemy tak dalej robic, to ty nam bedziesz za to placic?? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Nie Sajdon biggrin.gif Jesli mi nie zaplacisz, to wszystkim opowiem o...

"ja tez na odszkodowaniach niezla kase zrobilem (...) lekarz, ktory opisuje obrazenia to moja ciotka, a koles, ktory wszystkioe dokumenty weryfikuje tez jest znajomym rodzinki "

Za milczenie sie placi biggrin.gif

Nie wiesz, ze milczenie jest zlotem? wink.gif
Hammer
Ace, mo chodzi ło o to że mały to synonim słowa penis, a ty powiedziałeś że nie masz "małego" :bs:

Kat > Kat to to jeszcze nic, jakie odchodzą przekręty w biznesie wink.gif ALe tego niestety wam opowiedzieć nie mogę.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.