Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [F2] Drużyna B
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Fallout i Modyfikacje [F1 i F2 mody]
Pages: 1, 2
jargo
Utworzyłem ten wątek abym miał gdzie informować o postepach w pracach nad modem zmieniającym npc-ów (Sulik, Vic, Cassidy itp...)tak aby zmieniali wygląd po założeniu pancerza.

Nadałem modowi roboczą nazwę "Drużyna B" jest ona robocza więc czekam na wasze propozycje wink.gif

I jeszcze jedna sprawa każdy z npc ma jakis wyróżniający go wyglad (bez zbroi) oprócz Cassidego, więc pytanko jak chcielibyście zeby wyglądał nasz kochany zawałowiec bez pancerza.

Do dyspozycji macie wszystkie postacie wystepujące w falloucie 2(tylko nie hurrigan proszę)smile.gif

PS. Dzisiaj skompilowałem vica:fboy: jutro biorę się za Cassidego :bs:
.:] Space Ace [:.
jeśli chodzi o zawałowca to mógłby wyglądać jak bishop. też jest łysy a innego ubrania dla niego niewidze. a może wyglądałby jak szaman z arroyo ?
Obsydian
mnie by sie widzial we wdzianku mobstera albo yakuzzy smile.gif
Kaczor
Albo jak Thomas Moore z VC.
DrPotf0r
dla mnie jakuza... a mobsterow (to ci od mafii) wogle bym wywalil z F'a
Kaczor
Pewnie o tym wiesz (Jargo), ale na stronie http://pipboy2k.duckandcover.net/ znajdziesz wykaz wszystkich wdzianek wraz z ich kodami w hexach.
jargo
Nie przyznam się ze ostatnio nie odwiedzałem Smacka smile.gif

Widać że się wzieli do pracy.

Jak by ktoś nie wiedział po co to komu to ten spis jest to ponumerowany plik Critter.lst po to zeby było wiadomo jaka grafika jest pod jakim numerkiem (w pliku nie ma numeracji).
jargo a jak skończysz tego moda to też trza będzie zaczynać gre odpoczątku ? i czy nie ędzie sie on kłócił z przyjacielem klintem ?
jargo
Raczej trzeba będzie grac od nowa niestety, próbowałem z tym coś zrobić ale jest to poprostu niemożliwe w tym modzie:bflaga:

Czy będzie kolidował z klintem to się zobaczy.
a kiedy sie ukaże bo niewiem czy grać czy nie
jargo
Jak wszystko będzie dobrze(czytaj będę miał dużo czasu) to na początku przyszłego tygodnia.:smoke:
jargo to już zdecydowałeś jakiego skina będzie miał zawałowiec bez armoru ? i czy mógłbyś udostępnic bete tego modu bo bym sobie pograł a niechce mi sie od początku zaczynać gdy sie mod ukaże. i jeszcze jedno pytanko. czy gdy ukaże sie np. wersja 0.5 przyjaciela klinta to będe musiał od owa zaczynać gre czy będe mógł kontynuwac starą ? to samo tyczy sie bety (którą może ukażesz) drużyny b czy gdy sie pokaże finalna wersja będe musiał zaczynać gre od nowa ?
jargo
Jeśli chodzi o moda P klint to savy z prawie wszystkich wersji są ze sobą kompatybilne, więc nie trzeba grać od nowa.

Tak samo raczej będzie z drużyną, ale bety na razie nie rzucę bo to by strasznie utrudniło pracę.:aniolek:
a czy gdy zainstaluje tne progrmik który umożliwia granie z kilkoma modami naraz to gdy teraz gram z klintem później bede mógł wżucić driżyne b bez zaczynania od nowa ?
jargo
Nie. Nie będzie można uruchomić obu modów na raz bo zmieniają te same pliki ale inaczej.

Sorki ale nie da się na to nic poradzić
xan
A czy w Drużynie b będzie można mieć w drużynie Klinta?
po c ci klint ? nie można go sprzedać u slaver`sów więc jaki z niego pożytek ? że będzie latał z młotem ? wole zawałowca z pancorem albo vica z gussuem
xan
po c ci klint ?

Darmowe wdzianko!
ale ta zbroja jest jak na początek za mocna ! przechodząc gre na normalu w tot zadano mi tylko 1 dmg. !
jargo
Specjalnie dałem tą zbroje żeby przechodzenie pierwszych fragmentów gry (temple) poszło szybciej.

Większość graczy uznaje że świątynia to najgorszy element gry.

Klinta nie bedzie w modzie Drużyna B ten mod ma być realistyczny, czyli wszystko tak jak w normalnej grze tylko że NPC zmieniają wygląd.
fakt ze tot jest nudna i głupia, ale dalej twierdze że ta zabroja jest zadobra na pczątek, np. uciekają [rzed nami gekony i trzeba je ganaiać (szczegulnie uciążliwe jest to w arroyo) a na początku nie mamy broni a latanie z dzidą za gekonami jest jeszcze nudnijesze niż tot. i czemu nieda się sprzedać klinta slaversom ?
Popek
cze Bert .. witam /

"Mess whit.." motto AoTa nie falla ... zę tak powiem.
motto armii amerykańskiej. ona powstał przed aotem, fallem i wasteland`em
jargo
Jak Klintowi zostawisz jego zbroję to nie bedą uciekać Gecosy biggrin.gif

Prace nad modem idą do przodu dzisiaj robie Lennyego, potem zostaje jeszcze rodzeństwo w Modoc i koniec.

A co do Klinta to będzie jeszcze jedna wersja z pewnymi zmianami ale to dopiero po "premierze" :bs: Drużyny B .
to kiedy będzie b team ? bo mi sie chce w falla grać a moda nie ma
jargo
Mam troche poslizgu ale licząc ze zostały mi 3 postacie, każda zajmuje 1 dzień to na sobotę/niedzielę powinno być.

No i to będzie wersja beta (pewnie będzie zbugowana)
to będzie w co pograć przed awakenem wink.gif
bio_hazard
Heh...w takim razie jak kolejny raz zagram w F2 to juz droozynka bedzie zmienic wdzianka - mjodzio:fboy: :2guns:
aż chyba sobie zagram postacią z ch na 10 żeby mieć siebie w apa mk II, zawałowca w apa, sulika i myrona w pa i mutanta na dokładke
jargo to co z tym modem ? miałbyć dziś a coś nie widze
deadlus
Jargo, jak jeszcze nie ruszales Mirii i jej brata, to podkrec ich troche :] bo tak to nie oplaca sie ich brac
jak nie. masz vbajer że masz żeone ew męża i mówią do ciebie the other biggrin.gif :twist:
Gerard Heime
Małe pytanko- czy Lenny może nosić zbroję (zrozumiałem, ze tak a w teamie go nigdy nie miałem)? Jeśli tak to jaką wizualizacją go obdarzyłeś? Ghul w metalu lub letherze wgląda conajmniej... dziwnie.

Aha, zawałowiec mógłby być w garniaku czy w smokingu. To by było dopiero afrykańskie jezioro!

PS. Czy możliwe jest zrobienie w tym modzie dresika V13 jako armor (tzn. dało by się go zakładać i zdejmować do woli?) i ew. dodanie paru ubrań (garniak lub smoking- patrz wyżej). Wiem, mażenia ściętej głowy ale moze jednak???
deadlus
czy Lenny może nosić zbroję (zrozumiałem, ze tak a w teamie go nigdy nie miałem)? Jeśli tak to jaką wizualizacją go obdarzyłeś? Ghul w metalu lub letherze wgląda conajmniej... dziwnie.

Lenny moze nosic zbroje i nie sadze zeby jargo zawracal se glowe robiac nowe klatki/obrazki/cokolwiek dla ghouli :]

Aha, zawałowiec mógłby być w garniaku czy w smokingu. To by było dopiero afrykańskie jezioro!

Ludek w garniaku nie moze riflow uzywac, AFAIK zwyklych gunow, nozy itd. tez

Czy możliwe jest zrobienie w tym modzie dresika V13 jako armor

Pewnie sie da :fboy: Ale jak zdejmiesz dresik to nie bedziesz mogl uzywac niczego procz nozy, wloczni, mlota i smg :\
Gerard Heime
Ghul w armorze> spodziewałem się, że Jargo nie zrobi nowych animacji, za dużo roboty. Ale myślałem, że mógłby nie nosić niektórych typów pancerza(np. lether)/nie było by widać różnicy poza CA, PA i APA/wogóle nie nosił by pancerza.

Garniak> ale z piąchy bić moze, nie? biggrin.gif Pozatym co za gentelman by się bił... (garniak mógłby dodawać np. do speecha jak to było w Arcanum... choc tam to szło o reakcję... ale nie ważne smile.gif)

Nagi tors> a szkoda sad.gif Ale mówi się trudno i nie żyje się dalej smile.gif
bio_hazard
Czyzbys wroocil Gerard???
jargo
Cześć

No dzisiaj to ma dwie wiadomosci dobra i złą wink.gif

Piwerwsza to taka że wersja beta moda jest już prawie gotowa...

ale no i tu jest ta zła wiadomosć będzie ona mocno okrojona. To znaczy że zmieniać wyglad będą tylko Sulik,Vic,Cassidy być może jeszcze Myron ale nie jest to pewne.

Powód tego jest taki że

1) Z Lennym mam pewne (raczej drobne) problemy

2)Z Mirią i jej bratem to jest bardzo źle, to znaczy nie mogę doprowadzić do działania oryginalnego skryptu (jeszcze bez zmian pancerza). Wina leży po stronie dekompilatora który robi błędy a potem naprzykład Davin chodzi za tobą choć nie jest w drużynie:D

Prybuje teraz drugiego kompilatora, ale tam też są jakieś bugi :confused:

Co do Myrona to jeszcze go nie brałem na stół dlatego piszę że może być w becie (jak wszystko pojdzie gładko)

Ufffff

Dużo prawdy jest jednak w tym ze lepiej napisać 100 linijek kodu od nowa niż poprawiać 10:)
jargo
Hurra jest nowa wersja kompilatora Noida i działa bardzo dobrze.smile.gif

Wreszcie prace ruszą z miejsca.

Cześć
jargo kiedy ten mod sie wkońcu ukarze ?
jargo
No wreszcie smile.gif z przeszło tygodniowym poślizgiem ukazał się mod DRUŻYNA "B". (przepraszam za delay Aca i innych)

Jest to beta i wyglad zmieniają Sulik, Vic, Cassidy, Lenny i Myron.

Davn i Miria wymagają poważnych zmian w skrypcie aby działało zmienianie wyglądu :confused: więc oni będą w nastepnej wersji.

Przypominam że to jest prawdziwa beta i zawiera błędy rolleyes.gif

Niektóre z nich już odkryłem i bedą poprawione w nastepnej wersji, inne czekają na odkrywce .smile.gif

Informacje o nich prosze pisać na maila albo na tym topicu.

Mod jest oczywiście na FMC
falla będe miał dopier jutro może ukaże się już wersja 0.2 wink.gif i dzięki jargo za umieszczenie mnie w creditsach wink.gif
Kaczor
Jargo jak skonczysz moda, to moznaby wypromowac go na zachodzie (np. przez DAC lub NMA).
jargo
Czemu nie wink.gif

Ten mod nie ma zadnych polskich tekstów więc wystarczy tylko zrobić angielski plik readme.txt i tyle.
Kaczor
No to czekamy na wersje finalna :fboy:
Ausir
Hmm... gdy powiedzialem o tym modzie Kreegle'owi i Saint Proverbiusowi to powiedzieli ze juz taki mod kiedys byl smile.gif.
Kazul
What?! Nie no dobra nie wiem wielu rzeczy, ale wczensiej o tego rodzaju modzie nie slyszalem, ani nie wime skad moznaby teraz takiego zassac, zwlaszcza ze na serwisach ludzie rpzechowuja czasami wszystkie mody nawet te najbardziewniejsze [jak np. zmieniajace wyglad samochodu]. Niech mi pokaza tego moda to uwierze!
Kaczor
Ja rowniez nic o takim modzie nie slyszalem i nie widzialem, wiec chyba warto by go wypromowac. W koncu to produkt ze stajni FMC, a jak wiadomo jest to "instytucja" czysko POLSKA.
jargo
Ja takiego moda też nie widziałem (jak bym widział to bym nie robił)smile.gif

Ale Deadlus pokazał gdzieś na tym forum screen zrobiony podobno przez offspringa(a wiec dawno temu) na którym druga postać była w Combat Armor.

Szczerze mówiąc wątpię aby to bylo możliwe a to z jednego prostego powodu:

Kompilator skryptów umożliwiający poprawne skompilowanie skryptów npc-y(np Sulika) ukazał się około 4 miesiące temu:bs:

moze w tamtym modzie wygląd postaci był zmieniony na stałe:why:

aha mam nadzieję że w przyszłym tygodniu uda mi się wypuscić wersję 0.2 (nie beta)
bio_hazard
nie przejmuj sie jargo - powiedzieli tak pewnie z czystej zazdrosci - bo nie mogli zniesc, ze Polak tez potrafi smile.gif
Mathaus
W tamtym modzie wygląd był zmieniony na stałe i tą postacią był Sulik... Osobiście nei widziałem, ale pamiętam, że kiedyś na forum DAC ktoś tego moda poszukiwał... Więc jargo definitywnie jesteś pierwszy. Swoją drogą tego buga pewnie znasz, ale Sulik znika, jeżeli zapiszesz grę na pierwszej mapie w Klamath... Więcej nie znalazłem, bo stwierdziłem, że poczekam na kolejną wersję :-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.