Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Star Wars Quiz
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > Star Wars
Pages: 1, 2, 3
Kamil
Reanimacja! Tablica nam umiera!

Postanowiłem ją trochę ożywić wink.gif Będzie to quiz o SW. Ktoś zadaje pytanie, a kto na nie odpowie daje następne i tak w kółko. Proste nie? wink.gif Przypominam że nie będą tolerowane żadne offy ani kretyńskie pytania. No więc ja zacznę:

Jakiej broni zamierzali użyć snowtrooperzy przeciwko Sokołowi w bazie Echo?
imperator
Jezu. Cos latwiejszego. No ale strzelam. ATAT? Czy cos takiego. Te wielkie roboty dwunozne?
entrop
AT-AT Walkers to byly te duże, cztero-nozne, które miały swoje pięć minut na lodowej planecie, gdzie ukryta była baza rebelii.

Te dwunożne natomiast nazywały się AT-ST albo AT-PT, jesli mnie pamiec nie myli. Ze wskazaniem na to drugie.

natomiast jak się bron nazywała to ja nie wiem, ale wyglądała na, że uzyję bardzo profesjonalnego nazewnictwa, "Działko na stojaku" smile.gif

Kamil
W bazie, to znaczy że nie dookoła niej. A do bazy to by się chyba ATAT nie zmieścił. I tak chodzi mi o to na stojaku, ale poproszę dokładną nazwę wink.gif
Ghul-150
Działo Fotonowe hmm???
Moze bateria laserowa...
(Zależy od tłumaczeń na serio musze zajżeć do originału)
Kamil
Jejku to ma taką samą nazwę jak np. AK-47, MIG, KGB, FTP itd. Czy wy na kałasza mówicie "kulomiot"? :/
zyla83
Odpowiadam:

blaster samopowtarzalny e-web

A teraz moje pytanko... 13.gif

Jak nazywa sie pierwowzor pistoletow laserowych uzywanych przrz szturmowcow??

Kamil
Tzn. szturmowcy używali karabinów blasterowych E-11 więc nie bardzo wiem o jakie pistolety chodzi. I czy pierwowzory znaczy bronie używane przez klony?
zyla83
Troche niedokladnie sformulowalem pytanie.

Chodzi mi o nazwe karabinu maszynowego, uzywanego min. w Drugiej Wojnie Swiatowej, ktory zostal dla potrzeb filmu przerobiony przez IL&M na te wlasnie blastery E-11.

Mozemy sobie pobiegac z tym karabinem w grze Wolfenstein ET.

A swoja droga, wie ktos jak oficjalnie nazywaja sie karabiny uzywane przrz klony?
Kamil
Cóż nigdzie tego nie znalazłem więc mogę tylko zgadywać, ale na pierwszy rzut oka to on mi wygląda na Stena. Pozatym dokopałem się do wiadomości że karabin użyty jako E-11 był karabinem brytyjskim.

CYTAT
ATAT? Czy cos takiego. Te wielkie roboty dwunozne?

Czteronożne, i nie roboty, a transportery opancerzone.
zyla83
cieplo, cieplo. ale to nie sten.

a mnie sie troche pomieszalo. karabin o ktory mi chodzi zostal zaadoptowany przez brytyjska armie okolo 1953 roku, wiec zdecydowanie po IIWS wink.gif

jak nie zgadniesz, to w nastepnym poscie dam odpowiedz,bo widze ze moje pytanie jest chyba troche za ciezkie tongue.gif

Kamil
Nikt odpowiedzi nie zna z Zyla coś nie skory jest by nam ujawnić odpowiedź więc będzie kolejne pytanko.

Kiedy i gdzie był bunt Naddystów?
zyla83
to cudo nazywa sie sterling, a tutaj jest link do strony z paroma fotkami.

a co do buntu Naddystów, mial on miejsce bodajze 3998 lat przed bitwa o Yavin.

nastepne pytanie:
ile pociskow miesci sie w jednej z dwoch wyrzutni rakiet zamontowanych w Millenium Falconie?

Kamil
Nieźle mnie zażyło to pytanie. Dopiero odpowiedź znalazłem w "Ilustrowanym przewodniku po broniach i technice Gwiezdnych Wojen". Aż dziw że nie można było tego znaleść nigdzie w necie.

A więc odpowiedź to cztery rakiety.

Teraz moje pytanie, nieco łatwiejsze:

Co namiętnie kolekcjonował Rzeźnik Montellian Serat?
entrop
ha! czytałem "opowieści z kantyny Mos Eisley" z przygodami owego.. człowieka smile.gif

i jeśli się nie mylę, to on miał jakiegoś wkręta na muzykę kapela.gif
Kamil
No dokładnie, on zbierał nagrania muzyczne smile.gif
Hassan
Pytania nie zadałeś smile.gif W takim razie ja zadam, jak nazywał się kącik o Star Wars w Action Magu i kto go prowadził? smile.gif
entrop
a no faktycznie nie zadałem. Rev, nie liczy sie twoje - pobite gary! tongue.gif

moje pytanie - wymiary Aayli Secury. Może byc na oko wink.gif
Wolv
CYTAT (Rev)
W takim razie ja zadam, jak nazywał się kącik o Star Wars w Action Magu i kto go prowadził?

"Star Wars Corner" - Victorious, Strathos, Darth Toki

CYTAT (entrop)
moje pytanie - wymiary Aayli Secury. Może byc na oko

Na oko?
86-63-92
Dokładnych się nie doszukałem.

A pytanie jest nieprecyzyjne. Pytając o Aaylę masz na myśli postać, czy Amy Allen? Bo jeśli postać, to w różnych komiksach miała pewnie tak różne, jak różne były gusta jej rysowników. smile.gif

To teraz ja:

Podaj pełne imiona i nazwiska, oraz planety, z których pochodzili czterej Sithowie pojawiający się w filmach, czyli Sidious, Maul, Tyranus i Vader.
Kamil
Vader - Anakin Skywalker, Tatooine
Tyranus - Jard Dooku, Serenno
Maul - Khameir Sarin, Iridonia
Sidious - Dantius Palpatine, planeta nieznana, oficjalnie pochodził z Naboo

Teraz moje pytanie:

Jak nazywała się najpotężniejsza kobieta Jedi?
Wolv
CYTAT (Święty @ 27-06-2005, 20:41)
Vader - Anakin Skywalker, Tatooine
Tyranus - Jard Dooku, Serenno
Maul - Khameir Sarin, Iridonia
Sidious - Dantius Palpatine, planeta nieznana, oficjalnie pochodził z Naboo

Nieźle, ale nie idealnie. smile.gif

Pełne dane Vadera to Anakin Cleevon Skywalker, a urodził się na Thessius <chociaż on sam też uważa Tatooine za swoją ojczystą planetę - ale fakt pozostaje faktem>. Reszta w porządku.

CYTAT (Święty)
Jak nazywała się najpotężniejsza kobieta Jedi?

Ce Ce Denowai

I znów ja: Podaj pełną nazwę Jedi i wyjaśnij jej znaczenie.
Hassan
Jedibendu? Niosący światło???? Pewny nie jestem.

Pytanie: Jak nazywa się reżyser filmu Stars in Black?
Wolv
CYTAT (Rev @ 04-07-2005, 12:42)
Jedibendu? Niosący światło???? Pewny nie jestem.

Zgadza się.

CYTAT (Rev)
Pytanie: Jak nazywa się reżyser filmu Stars in Black?

Staszek Mąderek.

A teraz pytanie-legenda smile.gif

W jakiej kolejności zgłaszają się X-Wingi z Czerwonej Formacji podczas ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci?
entrop
Naprzewijałem się - trasznie niewyraźnie mówili smile.gif

All wings reporting!

Red 10 standing by
Red 7 standing by
Red 3 standing by
Red 6 standing by
Red 9 standing by
Red 2 standing by
Red 11 standing by
Red 5 standing by

r2d2: blip!

to teraz moje pytanie: Skąd się wzięło określenie "Lordowie Sith"?
Hassan
Od tej rasy, która zamieszkiwała Koriban, przed przybyciem "upadłych Jedi"?
Wolv
CYTAT (entrop @ 04-07-2005, 14:25)
to teraz moje pytanie: Skąd się wzięło określenie "Lordowie Sith"?

Nazwa Sith pochodzi od rasy, podbitej przez Mrocznych Jedi, której umiejęności posługiwania się magią <czy raczej Mocą> przejęli. Tytuł Lorda początkowo posiadali tylko najwięksi z Sithów. Po okresie rządów Dartha Bane'a <i w uznaniu dla niego> przyjęto, że każdy Darth powinien nosić ten tytuł.

Rev pytania nie zadał, więc zrobię to ja:

Wymień style <formy> walki mieczem świetlnym i podaj w skrócie ich charakterystyczne cechy.
Hassan
Nie zadałem, bo nie wiedziałem czy odpowiedź jest dobra smile.gif
Blademaster
CYTAT (Wolv @ 16-07-2005, 14:25)
Wymień style <formy> walki mieczem świetlnym i podaj w skrócie ich charakterystyczne cechy.

Lekki - szybki, mały
Średni - stracił na szybkości względem ataku/obrony (większy power smile.gif ).
Cięzki - jedno max. dwa uderzenia załatwia każdą osobę... jest strasznie powolny lecz ma ogromny power.

W grach (jedi outcast, jedi academy, kotor) natomiast są podzielone na:
Blue; Yallow; Red
Wolv
Hehe, nie, chodzi mi o te ogólnie obowiązujące, nie te przyjęte dla Jedi Outcast i Jedi Academy. smile.gif
Podpowiem, że form tych jest siedem.
entrop
no to jedziemy..

Forma I: Shii-Cho
Najpowszechniejszy ze styli. Uczą się go młodzi Jedi, zanim jeszcze zostaną Padawanami. Pozwala on już na odbijanie pocisków z blasterów, ale jest słaby przeciwko uzyciu mocy czy tez przeciw drugiemu ostrzu, gdyz głównie stawia na siłę ciosu niż na finezję.

Forma II: Makashi
Stworzona z myślą o przeciwniku, który równiez posuiada ostrze. Pozawala atakować krótkimi, dokładnymi cięciami, a także broć się i parować minimalnym kosztem (lekkimi ruchami), tak więc męczy się głównie przeciwnik. Styl jest niestety mało efektywny jesli przychodzi odbijać pociski z broni czy tez jeśli przeciwników jest więcej niż jeden, gdyż wymaga dużo skupienia.

Forma III: Soresu
Najbardziej defensywna ze wszystkich form. Polega na trzymaniu miecza bardzo blisko przy ciele i wykonywaniu szybkich ruchów, co w efekcie zasłania większość ciała używającego tej techniki Jedi. Super-efektywna przeciw pociskom z blasterów.

Forma IV: Ataru
Stworzona po to, by żaby miały szanse w walce na miecze - patrz Yoda w ep. II. Styl ten wykorzystuje moc w celu przyspieszenia ruchów uzywającego, pozwala na akrobatykę, skoki, a także inne akrobacje, do których Jedi nie byłby normalnie zdolny. Jest to styl bardzo agresywny, ale przez praktyczny brak jakiejkolwiek defensywy (bo lajlepszą obroną jest atak) jest bezużyteczny w walce z więcej niż jednym przeciwnikiem.

Forma V: Shien / Djem So
Zaawansowana forma defensywna. Nie tylko pozwala na parowanie czy odbijanie pocisków blasterowych, ale zaraz bo nich wyprowadza kontrę (w przypadku pocisków odbija strzał bezpośrednio do "nadawcy"). Niemiłsiernie wydłuża walkę.

Forma VI: Niman
Styl będący idealnym połączenie wszystkich innych technik walki. Nie jest to jednak mistzrowska znajomość pozostałych styli, lecz zaledwie lekkie ich wykorzystywanie. Przez to Jedi praktycznie nie jest dobry w zadnej dziedzinie, ale za to nie musi się długo uczyć walki mieczem i ma czas na inne rozrywki, jak na przykład dyplomację czy podrywanie członkiń senatu wink.gif

Forma VII: Juyo
Najpotężniejsza z form, najtrudniejsza w nauce i nigdy do konca nie opanowana. Korzysta ze znacznych pokładów mocy, polega na wyprowadzaniu zamaszystych, chaotycznych (nie połączonych ze sobą) ruchów. Przez to balansuje blisko Ciemnej Strony. Dwóch na trzech mistrzów tego stylu uległo jej wpływowi, a jedyny, który tego nie zrobił (Mace Windu) wymyślił własna odmianę stylu, która pomaga mu powstrzymywać swój gniew w trakcie walki.

moje pytanie: proszę mi podać pełne wyposazenie zbroi Boby Fetta. Mam na myali wszystkie bronie i inne wynalazki.
entrop
nieuki! lenie! odpowiadać mi to, ale już, bo tablice pajęczynka zapomnienia przykryje!
Kamil
O Entrop mi przypomniał o istnieniu tej tablicy wink.gif
No więc tak:

Hełm
Dalmierz celowniczy, makrolornetka, komunikator pozwalające na kontrolę Slave'a 1.

Zbroja segmentowa
Zapewnia swobodę ruchów, rozprasza strzały z blastera, pod nią znajduje się kamizelka ochronna.

Zestaw naręczny
Miotacz ognia, wyrzutnia strzałek, wysuwane ostrza, lina z harpunem.

Plecak odrzutowy
Połączenie jetpacka i wyrzutni rakiet.

Nakolanniki
Wyrzutnia strzałek.

Buty
Wysuwane ostrze.

A teraz moje pytanie: Ile razy w starej trylogii można ujrzeć roboty z serii IG-88?
entrop
zdjęcie poszukiwanego

ja go w ogóle nie widziałem huh.gif
Kamil
Jak go nie widziałeś to jeszcze raz obejrzyj biggrin.gif Podpowiem że nie ma go w Nowej Nadzieji.
Blademaster
Taki ze mnie star warsow maniak jak ze swietego egzorcysta :/ . Tez go nie widzialem.
Kamil
Szukać obiboki szukać bo nudno się robi!
entrop
moze na tym to polega?

ile razy występuje - zero razy?
Kamil
Entrop... nie rozbijaj mnie. Sam dałeś linka do screena na którym był :/ Daję wam jeszcze dwa dni, potem ujawnię tajemnicę wink.gif
Blademaster
Nawet ruszyłem doope i zaczełem lookać po necie - lecz nic nie znalazłem :/ .
Poddaje sie... smile.gif .
Darel
5 razy wink.gif
Kamil
Jak nie wiecie to nie spamić mad.gif
Kamil
Dobra, widzę że nikt nie wie. Więc wam powiem. 2 Razy. Raz można go zobaczyć w "Imperium Kontratakuje" gdy Vader zwołuje łowców nagród by odnaleźli Sokoła. Drugi raz tak samo w "Imperium..." na Bespin, na złomowisku gdy Chewbacca odnajduje zniszczonego C3PO. Przy samym piecu do przetapiania leży wrak jednego z IG-88, zniszczonego przez Bobbę Fetta.

No więc kolejne pytanie: W wyścigu z kim Dengar został tak ciężko ranny, tak że Imperium musiało mu wszczepić cybernetyczne implanty?
Darel
Han Solo
entrop
kurde, za późno przeczytałem. Odpowiedź dobra, tylko Darel, pytanie nie dałeś swojego.
Darel
ok. Na jakiej planecie urodził sie Han Solo?
entrop
na planecie Corellia.

a teraz moje pytanie:

wymień kolory mieczy świetlnych wszystkich ważnych bohaterów występujących w sadze GW. Przez ważnych bohaterów rozumiem np. tych, którzy są w tematach "twój ulubiony jedi" i "twój ulubiony sith"
Kamil
Obi Wan - niebieski
Anakin - niebieski
Darth Vader - czerwony
Luke Skywalker - niebieski potem zielony
Mace Windu - purpurowy
Palpatine - czerwony
Qui-Gon Jinn - zielony

Uważam że tylu jest , nie więcej, bohaterów którzy mają udział w filmach i mają miecze.

Teraz moje: Generał Carlist Rieekan dowodził którą ze stron (sojusz, imperium) i w jakiej bitwie?
entrop
Carlist Rieekan naturalnie imperialistą nie był, bo do wstapienia do wojska nakłoniło go zniszcenie jego rodzinnej planety przez gwiazdę smierci.

Tak więc dowodził rebelią w bitwie o Hoth, a dokładnie bazą Echo na śnieznej planecie Hoth smile.gif

moje pytanie:

Jaki bohater GW jest równocześnie bohaterem jednej z piosenek Kazika? tongue.gif
Kamil
Odpowiedź: Jedyny, Ponury, we własnej osobie: Wielki Moff Tarkin.

I znowu moje pytanie: Jaka firma wyprodukowała wspomniane przeze mnie roboty IG-88 i na czyje zlecenie?
Darel
Odpowiedz: opracowane na zlecenie Imperium w Holowan Laboratories

Czarna Mgławica - po podzieleniu jakiej przestepczej organizacji powstała?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.