Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dla poczatkujacych
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > ASG - Air Soft Gun
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Deat(c)hClaw
Jako, ze sam jestem poczatkujacy i malo sie orientuje jeszcze w tych sprawach, to chcialbym, zeby bardziej doswiadczeni pisali tutaj wskazowki dla takich noobow jak ja...

Pytanie na poczatek: Czy wedlug Was czlowiek, ktory nie mial nigdy do czynienia z ASG powienien zaopatrzyc sie od razu w jakiegos elektryka za np. 400zl+, czy na poczatek wystarczy mu jakas tania sprezynowa do 100zl?
Wolv
Moim zdaniem poczatkujący powinien zacząć od sprężyny.

Powody:

- Jest tańsza.
- Dopiero zaczynasz i nie wiadomo czy Ci się nie odwidzi, a wtedy mniejsza kasa = mniejszy żal.
- Wyrabia celność. Zaczynanie od elektryka może wyrobić paskudny zwyczaj siania serią nieomal na oślep. W sprężynce często kwestia zależy od jednej kulki <na drugi strzał możesz nie mieć czasu>, starasz się więc posłać ją precyzyjnie.
- Uczysz się oszczędnego gospodarowania amunicją.

- Poza tym sprężynki z reguły są cichsze.

A jeśli już zależy Ci na seriach, w pewnych kręgach MP5 A3 uważany jest za "paraelektryka" wink.gif Po prostu przy umiejętnym zgraniu spustu i wajchy przeładowującej możesz sunąć z tej sprężynki całkiem konkretną serią.
Kamil
A teraz newbie question. O co się rozchodzi z tym ASG?
Spicmir
a ja mam takie pytanie jaka modyfikacja i w jakim stopniu polepsz osiągi broni . jest to pytanie czysto teoretyczne. A 2 pytanie czy w necie jest gdzieś specyfikacja asb-su ? albo jak ten materiał sie tam nazywa .
widgetrex
CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 12:06)

Air Soft Gun czyli pistolety na kulki smile.gif strzelanki, militaria itd. ASG to nazwa broni i kregu zainteresowan tak njaprosciej ci to wytlumacze smile.gif
Wolv
CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 11:06)

ASG to skrót od "Air Soft Gun". W skrócie broń ASG to takie wiatrówki na plastikowe kulki starające się jak najwierniej oddać wygląd oryginalnych broni.

Generalnie zasady są zbliżone do paintaballa. Przewaga ASG to: cena <niezły pistolet mozna kupić nawet za 50 zł, a amunicję nawet za 5 zł>, wygląd <w łapie masz coś co wyglądem i masą przypomina pradziwą broń, a nie jakiś kosmiczny pistolet na wodę>, estetyka <nie musisz zakładać ciuchów, które po zachlapaniu farbą będą się nadawały już tylko na kolejne strzelanki> i wygoda transportu <nie wiem czy dałbym radę wsadzić do kabury pod pachą i nosić paintballową spluwkę>.

Pewną wadą ASG jest to, że nie zostawia żadnych śladów po trafieniu <chyba, że z bardzo bliska i mocnym gunem, ale siniaki i tak widać pod ubraniem, a nie na>, co daje szeroki pole do kantowania. Ale to też można przekuć w zaletę - uczy uczciwości smile.gif

Spic - wstawienie mocniejszej sprężyny i/lub dłuższej lufy da Ci średni zysk jakichś 5 m zasięgu. Może nieco więcej, zależnie od precyzji wykonania. Możesz też wstawić ciaśniejszą lufę i bawić się z hop-upem. Więcej informacji tutaj.
Pamiętaj jednak, że każda modyfikacja może się wiązać z obniżeniem żywotności broni.

Przy pobieżnym przeszukiwaniu sieci nie znalazłem nic o ABS, ale jeśli masz cierpliwość wrzuć ABS <bo tak to się nazywa> do gugla i poszukaj.
Kamil
Właśnie przeglądam stronę wmasg.pl i po trochu zaczynam kapować smile.gif Fajna rzecz tylko że mam problem:

- Karabinki z ogniem ciągłym nie są drogie, ale są duże. I gdzie z tym biegać po ulicy? wink.gif

- Z kim miałbym się strzelać?
widgetrex
raczej nie proponuje biegac z gunem po ulicach bo sa ta repliki broni i pewnie policja sie czepi, chociaz nic ci nie zrobi bo to legalne aczkolwiek bedziesz zwracal na siebie uwage , np. na zlocie jedna z gazet napisala artykul w ten sposob ze mozna bylo wnioskowac ze biegamy z prawdziwa bronia, nie wiem czy tak mysleli czy nie ale dla czytelnika tak to wygladalo, z kim masz sie strzelac? wystrarczy ze poszukasz ekip asg w poblizu miejsca zamieszkania, gwarantuje ze cos znajdziesz...
Wolv
CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 11:38)
- Karabinki z ogniem ciągłym nie są drogie, ale są duże. I gdzie z tym biegać po ulicy? wink.gif

Po ulicy nie polecam, panowie policjanci czasami nie mają poczucia humoru. wink.gif

CYTAT (Święty)
- Z kim miałbym się strzelać?

Z tym akurat nie powinno być problemu. Możesz się zwrócić chociażby do Shamowego S.W.A.T.u <Shamo Warsaw ASG Team - stronka, o ile jest aktualna tutaj>, albo walić bezpośrednio do Nico, Gerarda, Kat_Ji, i innych. W Wa-wie jest naprawdę sporo klubów ASG, sprawdź zresztą na WMASGu
kivan666
hmm co myslicie o tym sprzecie jak na sprzet dla poczaątkującego ?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56862139 na cene nie patrzcie bo widzialem tez na allegro identyczny za 120 zeta a na airsoftgun.pl te stoja po bodajze 170
widgetrex
kupowalem swojego guna z tej firmy i jestem raczej zadowolony, chlopaki z SGS tez maja bron z tego sklepu, generalnie wolalbym dobra sprezyne za 200 zl niz sredniego elektryka w tej samej cenie...
Kamil
A jaką wy macie broń i jaką możecie polecić (tylko w rozsądnych cenach!)?
Wolv
Kivan, to zależy od kilku czynników. Jak często zamierzasz go używać? Czy chcesz go upgrade'ować? Czy zależy Ci tylko na pukawce do zabawy, czy chcesz wejść w to na poważnie? No i na ile ma przypominać prawdziwą broń.

Mój przyjaciel kupił zwykłego colta-zabaweczkę za 10 zł. Przemalował go, wstawił inną sprężynę, dodał kilka autorskich przeróbek i gun nosi teraz lepiej niż niektóre firmówki, z którymi go porównywaliśmy.

Podsumowując: Sprzęt nie jest zły na początek, ale żeby być z niego zadowolonym dobrze byłoby gdybyś znalazł kogoś, kto Ci go nieco podrasuje <z tego co czytałem elektryki tego typu mają kiepskie skupienie, więc to na pewno trzebaby poprawić>.

Ale osobiście gdybym mógł przeznaczyć taką sumę, wolałbym dozbierać stówkę i kupić sprężynkę MP5 A3 Tokio Marui. Przy odrobinie wprawy można strzelać prawie-serią, a wytrzyma na pewno dłużej.
Deat(c)hClaw
Ja sobie kupiel cos takiego jak mial Widget na Zlocie... Inny model i 20zl obnizki smile.gif . Postaram sie to troche podrasowac i na nastepnym Zlocie Kaznodzieja bedzie szalal biggrin.gif
Wolv
CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 12:58)
A jaką wy macie broń i jaką możecie polecić (tylko w rozsądnych cenach!)?

Ja na osiemnastkę dostałem od przyjaciół Waltherka P99, firmy KWC i jestem z niego bardzo zadowolony. Był już i na rajdach pieszych i na spływach. Był zamoczony, zapiaszczony i nic go nie brało.
Teraz jest w remoncie, bo Wolvowi zachciało się rozkładać go na zupełnie podstawowe czynniki pierwsze i coś chyba kiepsko złożyłem, bo łyka kilka kulek na raz. Ale to już kwestia braku wprawy właściciela, przez 3,5 roku pistolet działał bez zarzutu.

Polecam!

Z podaniem aktualnej ceny może być problem, bo w ofertach polskich sklepów ASG jakoś nie mogę znaleźć Walthera P99 KWC.

Generalnie decydując się na produkty Tokio Marui, KWC, Classic Army - raczej nie trafisz na bubla. Reszta według uznania, bo opinie są różne.

Jak moja pukawka wygląda widać na zdjęciu <model ten sam, zdjęcie nie moje>.
kivan666
ten AK 47 jak dla mnie bedzie totalnie do zabawy bede go moze uzywal raz na ruski rok wiec jesli patrzec wg tego to sie nadaje widzialem filmik prezentacyjny tego modelu to naprawde szybko i fajnie strzela laugh.gif a rozrzut to ma fakt (prawdziwy tez celny super nie jest ph34r.gif )
widgetrex
ja mam shita za 50 zl z allegro G36c wzorowany na H&K M41, chociaz firma jest zadna to przyznam szczerze ze niezle niesie i jest dosc celny przy najgorszych kulkach udawalo mi sie trafic 6/10 strzalow do puszki z ok 10m reszta skrecala w kazda strone swiata, ale mozna go nieco podrasowac i na poczatek jesli nie masz duzo kasy taki sprzet wystarczy do zabawy, jak masz wiecej kasy patrz co pisal Wolv smile.gif
DrPotf0r
cena sensownych AEG'ow zaczyna sie od 900zl, wszystko co tansze - nie warte jest swojej ceny... (chyba ze ktos chce sie porwac na uzywanego z allegro - ja swojego pierwszego AEG'a tak kupilem - 2 lata chodzil bezawaryjnie - teraz nie wiem co sie dzieje z nim, bo zostal sprzedany dalej, kumpel kupil z 2-3 miechy temu, nie bylo nawet rysy).

Na poczatek polecam sprezynke jakas... byle nie te tanie umarexy czy inne gowno...
Berette 92costam - celna, sensowny zasieg i tania (ponizej 100).
Desert Eagla - tak samo jak wyzej
Mp5 - producent - praktycznie dowolny, TM'owe rzadza - celne, zasieg dobry...
---
z miejsca mowie : bawienie sie w snajpera w ASG nie ma najmniejszego sensu.. z wielu powodow.

odnosnie biegania po ulicy - odradzam, znajomy (tez sie bawi w ASG) pracuje na WKP ... i.. niestety, repliki asg sa zbyt podobne do prawdziwej broni... juz nie wspomne ze za straszenie ludzi (i nie musisz tu nikogo straszyc, wystarczy ze sie obnosisz z bronia) - dostajesz zezwolenie na wydanie 50zl smile.gif (tyle bylo 2lata temu).

a docent pochwali sie swoim sprzetem potem.
widgetrex
to nawet kare mozna za to dostac? tego to juz nie wiedzialem...
co do bawienia sie w snajpera: bawilem sie na zlocie fakt faktem ze malo ludzi bylo w strzelance ale byly tez dobre miejsca do ukrycia i nawet mi sie udalo sciagnac kilka osob zanim mnie wogole zauwazyly smile.gif ale fakt ze taka zabawa jest o wiele bardziej nudna niz bieganie, poza tym snajper jest dobry w larpach tam gdzie sa przewidziane dla niego takie role i ma odpowiedni sprzet do tego...

btw: doc mam nadzieje ze pojawisz sie w przyszlym roku i postrzelamy troszkie ;]
Deat(c)hClaw
Na nastepnym Zlocie trzeba zabronic campowania przy tych dziurkach, bo to odbiera cala zabawe...

Ja mam takiego guna jak Widget, tylko inna firma = inne wykonanie. Celne moze to nawet i jest, ale nie mam powodow, zeby kupowac cos lepszego, bo w ASG bede sie bawil chyba tylko na Zlotach... Poprostu w okolicy nie mam z kim sobie postrzelac... Moze w Opolu bym kogos znalazl, ale jakos nie widzi mi sie jechac 50km w jedna strone, zeby sobie troche postrzelac... Chyba, ze bardziej sie na to napale...
kivan666
mysle podobnie jak szpon - wole kupic cienkiego el;ektryka niz porzadna sprezyne - ta bron ma byc efektowna a nie efektywna i tak bede sie bawil w to prawdopodobnie tylko na zlotach i najwyzej od czasu do czasu z kumplami w lesie
kds71
Jesus Christ... ale wy mnie nakreciliscie na to ASG... Zawsze mialem jakis dziwny pociag do broni smile.gif Jak jeszcze poogladam troche zdjec i poczytam troche postow na tym forum to pewnie sie tak zapale, ze sobie cos kupie tongue.gif Tylko nie bede mial gdzie z tego strzelac, ale to szczegol.

pozdr.
kivan666
hehe za rok na zlocie patrzymy - hmm co to jest ?? kupa zlomu ? niee to kds z bronia tongue.gif
Spicmir
ja mam pytanie odnosnie tego asbesu albo jak to tam leci . Jak ten materiał znosi malowanie ? Czy pokrycie go farbą jest łatwe czy nie odpryskuej potem albo sie nie łuszczy ? A może ktoś kiedyś probowal to walnąc metalem metoda natryskową ?

nesfor
Hej hej smile.gif
Tylko nie przesadzajcie z upgradami bo nikt z wmai nei bedzie sie strzelal smile.gif
Ci ktorzy byli na zlocie w kluczewie to wiedza o co mi chodzi smile.gif smile.gif smile.gif

Poztym osobiscie jestem za sprezynami, lepsza zabawa, mniej kampowania smile.gif
no i oszczednie smile.gif Znak koleski ktorzy przez jedna zabawke potrafili wystrzelac okolo 3000 - 4000 kulek smile.gif
A jesli chodzi o jakies zawody strzeleckie to zawsze mzona se kupic wiatrowke.
Ze sprezyn to z alegro kupilem strzelbe spas 12 i jestem z niej bardzo zadowolony, daleko niesie, znikomy rozut, i mozna wystrzelic naraz paroma kulkami smile.gif

DrPotf0r
widgetrex - "btw: doc mam nadzieje ze pojawisz sie w przyszlym roku i postrzelamy troszkie ;]"
Nom, troszeczke smile.gif

kds71 - " Tylko nie bede mial gdzie z tego strzelac, ale to szczegol."
gdzie to nie problem, gorzej z czasem smile.gif

Spicmir - abs'a traktuj jak plastikowy model, ludzie maluja to humbrolami... tylko przed malowaniem oczysc plastik z tluszczu.
---
przy okazji : pokazem, to co mam.
Abadon
Ales pokazal wink.gif
Mogles dac zdjecie gdzie jeszcze bardziej zaslaniasz pukawke tongue.gif

Mnie tez sie te zabawki spodobaly (moze to wirus jaki?) - przed kolejnym zlotem moze sobie kupie deserta z tego sklepu co to linki padly powyzej... wiem, ze to gowno i nic nie warte, ale ja nie mam zamiaru z tego strzelac (przynajmniej poza zlotem - tam moze sprobuje), ma byc klimatycznie smile.gif
kds71
Heh... ja tez bym chcial jak juz cos to jakis klimatyczny pistolet - byle Falloutowy smile.gif Nie musi dobrze strzelac.

pozdr.
smoq
CYTAT (Wolv @ 14-07-2005, 14:19)
Generalnie decydując się na produkty Tokio Marui, KWC, Classic Army - raczej nie trafisz na bubla. Reszta według uznania, bo opinie są różne.

Czyli rozumiem, że właśnie tych producentów polecacie, a innych mam olać wink.gif

KDS - kupuj sprzęcior bo widzę, że za rok to każdy ASG będzie miał laugh.gif
Ja se chyba kupię jakiegoś SMG sprężynowego (może jakieś UZI), a jak mi kasy styknie to może dokupię jakiegoś taniego AEG (tak dla zabawy)!

Mam jeszcze pytanko:
Mówicie czy dla początkującego lepszy elektryk, czy sprężyna. A co sądzicie o gazówkach ???
DrPotf0r
A MASZ!
---
edit :
jak mowilem, sensowny aeg to 900zl lub wiecej... innych nie warto nawet brac w reke bo to kruche jak diabli

na poczatek warto kupic sprezyne... oprocz tych firm co sa podane to ze sprezyn warto brac UHC i HFC... sa lepsze niz te allegrowe padlo. Jak sie nie spodoba, to duzo kasy nie wydasz, jak sie spodoba - to dobra sprezynka wystarczy az uzbierasz na konkretnego aeg'a smile.gif

o gaziakach jest tak - kosztuje mniej niz elektryk, wiecej niz sprezyna, lepiej wyglada (na ogol) ... i fajniej strzela smile.gif (szczegolnie z blow backiem) ... ale trzeba wydawac kase na gaz... wiec eksploatacja jest drozsza... i nie da sie tym bawic w zime (gaz bardzo zle znosi niskie temperatury - ponizej 15 stopni robi sie nieciekawie).
kds71
No i o to chodzilo (wykorzystujesz swoja wladze - to wazy chyba wiecej niz 100 kb tongue.gif).
EDIT: o, zniklo smile.gif Za pierwszym razem cale mi sie wczytalo od razu w twoim poscie.

Smoq: Chyba faktycznie wyjscia nie bedzie. Trzeba kupic, coz... Co mi polecacie - chodzi mi o jakis pistolet, ktory by najbardziej sie wpasowal w klimat Falla - oczywiscie niedrogi.

pozdr.
DrPotf0r
nei wykorzystuje wladzy smile.gif uzywam BBcode i zewnetrznego ftp'a smile.gif
---
a wielkosc rzeczy w zalacznikach zalezy od ... rangi na forum (a ta od ilosci postow) - a ze mam ich najwiecej wink.gif
Abadon
Akurat w przypadku Adminow i SMow jest troche inaczej.. nie zalezy to od ilosci postow tylko funkcji smile.gif
Wiem, bo nic mi sie nie zmienilo chociaz przeszedlem dwa "progi", przy ktorych zwykli userzy maja zmieniane "obywatelstwo" (nie wiem jak to nazwac - chodzi o obywatela II, II i I kat.)
Z klimatycznych to ten caly D90 (z linkow powyzej i na allegro mozna znalezc, elektryk za okolo 100zl) wyglada jak (nie wiem czy dobrze nazwe pamietam) P90c z F2, jest tez DE i pewnie jakas dwururka by sie znalazla wink.gif
DrPotf0r
"Z klimatycznych to ten caly D90 (z linkow powyzej i na allegro mozna znalezc, elektryk za okolo 100zl) wyglada jak (nie wiem czy dobrze nazwe pamietam) P90c z F2."

A to pewnie dlatego ze istnieje taka bron jak P90 (rozni sie sie paroma rzeczami)... niezle co?
Deat(c)hClaw
Ten Falloutowy rozni sie troche od tego na Allegro, ale kto bedzie sie wglebial w szczegoly. Tez chcialem go kupic, ale ja wole krotkie karabinki...
MartEEnez
A ja sie zastanawiam nad kupnem taniego elektryka typu allegro - po czym upgradzie go wg wytycznych nesfora, czyli: precyzyjna lufa, mocniejsza spręzyna, ew. jakies wzmocnienia body (o ile ten gowniany plastik wytrzyma moje przerobki wink.gif )...moze wtedy stosujac lepsze kulki typu 0,18, uda sie wyeliminowac rozrzut i zwiekszyc zasieg skuteczny do tych 20-25 m...

Jesli kogos interesuja krotkie markowe sprezyny, to polecam HFC lub UHC, a najbardziej sprezyny Tokyo Marui z serii High Grade. Za ok. 135 zł dostajecie dobrze wykonany pistolet (Beretta, Glock Colt 1911, USP itp.) z Hop Upem, ktory wali spokojnie przy dobrych kulkach na ponad 30m smile.gif Jedyna wada - są dosc lekkie w porownaniu z orginałami...ale to chyba nie jest zbyt powazna wada smile.gif

Pare adresow:

Camo

Tajgun

Machinegun

wiecej za jakis czas jak odzyskam Ulubione wink.gif
Gerard Heime
www.firearms.pl
www.military.pl

smile.gif

Do elektryków z allegro bym nie wsadzał od razu mocniejszej sprężyny. Chyba najopierw postarałbym sie zdobyć metalowy gearbox od normalnego elektryka - z tego co słyszałem są kompatybilne. Nówka kosztuje ok 150-60zł ale zawsze mozna coś upolować w komisie na www.wmasg.pl.
Kamil
Tak mnie zajaraliście że postanowiłem sobie coś kupić smile.gif Zainteresowałem się tym . Niestety brakuje mi połowę tej sumy jak narazie.
Spicmir
a ja mam takie pytanie czy ktoś juz traktowal abs asb bsa albo jak to tam lecie ogniem ? lub wysoka temperaturą . pytam sie dlatego ze chcialbym opryskac mojego przyszlego gnata metalem zeby potem zardzewial troszke . a jak wiadomo zeby rostopic zelazo musi byc temp kolo 370*C . A w necie nie umie znalez specyfikacji tego materiału .
entrop
mnie natomiast zainteresowało to.

oczywiście pomaluję sobie na srebrno sam smile.gif

Niech tylko jakiś specjalista tylko mi powie:

- co to jest system hop up
- co to jest system blow back

i najwazniejsze, czym się różni gazówka od sprężyny i co jest lepsze, a takze co jest bardziej żywotne.
widgetrex
kilka postow wczesniej pisal o tym docent smile.gif hop up to podkrecenie kulki na wylocie ale blow up to nie wiem co...
Wolv
CYTAT (entrop @ 15-07-2005, 14:43)
Niech tylko jakiś specjalista tylko mi powie:

- co to jest system hop up
- co to jest system blow back

Hop Up to taka gumowa uszczelka, która siedzi sobie w lufie. Podkręca nieco kulkę przy wylocie, zwiększając jej zasięg. Taki ASGowy odpowiednik gwintowania lufy.

Blow Back występuje tylko w gaziakach i elektrykach. Powoduje odskoczenie zamka w momencie strzału. Taki bajerek zwiększający realizm zachowania broni. Oczywiście nabój z gazem/bateria zużywa się nieco szybciej, bo część zawartości idzie na ten bajer.

O gaziakach pisał już Doc. W skrócie - plusy: <często> lepiej noszą; nie trzeba przeładowywać; mają bajery typu blow back. Minusy: trzeba dokupywać gaz, więc non stop dokładasz do tego interesu; w niskich temperaturach robią problemy.
Spicmir
no i psikus najlepszy asb albo jak to tam leci wytrzymuje 550*C ale sie tego materiału nie stosuje powszechnie . Najczesciej stosowany wytrzymie 330*C no ale licząc ze te gnaty sa tanie jak zapalki to pewnie bedzie asb najgorszej jakosci wiec raczej potraktowac go ciekłym żelazem nie mam co :]
Ale sie sprawdzi na żywo co i jaq :]
DrPotf0r
"a ja mam takie pytanie czy ktoś juz traktowal abs asb bsa albo jak to tam lecie ogniem ? lub wysoka temperaturą . pytam sie dlatego ze chcialbym opryskac mojego przyszlego gnata metalem zeby potem zardzewial troszke . a jak wiadomo zeby rostopic zelazo musi byc temp kolo 370*C . A w necie nie umie znalez specyfikacji tego materiału ."

nie wytrzyma takiej temperatury.... latwiej i szybciej bedzie kupic sobie humbrola metalik w odpowiedniej barwie i drugiego w tonacji 'rdzawy' ... i nie radze malowac calego tylko fragmenty ktore najczesciej sa 'obite' (czyli zeszla oksyda).

"Hop Up to taka gumowa uszczelka, która siedzi sobie w lufie."
Teraz to żeś mnie Wolv normalnie zabił biggrin.gif
---
a tak dokladniej :
HopUp jest to taki dyngs ktory podkreca kulki w kierunku odwrotnym do 'krzywej balistycznej' (czyli w gore) - nie zwieksza to mocy broni (a wrecz oslabia) - ale kulka leci bardziej poziomo a potem gwaltownie spada. W niektorych broniach mozna go regulowac, w zaleznosci od potrzeb i wagi kulki - im mocniej dokrecony, tym mocniej podkreca.. i odwrotnie. Efektem tego moze byc.. ze za mocno podkrecony i przy lzejszych kulkach.. strzelajac kulki beda robic ZIUUU w gore zamiast leciec poziomo. Mozna tez zrobic tak ze kulka utknie nam w lufce.
HopUp w swojej konstrukcji jest prosty - jest to element ktory wystaje we wnetrzu lufy (musi wystawac z gory lufy), powodujac ze kulka o niego zachacza i podkreca sie. Hopupy roznia sie elementem ktory wystaje wewnatrz lufy, systemem regulacji... ale zasada jest ta sama.

BlowBack - podczas strzalu zamek jest cofany od tylu (jak w prawdziwej broni) a w drodze powrotnej pobiera kolejna kulke z magazynka. Owszem żre to wiecej gazu - ale frajda z takiego 'bajeru' jest ... warta tego.
---
O desercie : kumpel ma go juz lekko liczac z 3 lata - wciaz dziala i nie stracil wiele w porownaniu z dniami nowosci. (nawet tej samej firmy co entrop dal linka)
---
O sprezynkach:
+ tanie
+ trwalsze niz gaziaki (ale to tez zalezy ktory gaziak i ktora sprezynka.... i jaki uzytkownik)
- slabo niosa
- gorzej wykonane niz gaziaki
- po kazdym strzale trzeba naciagnac sprezyne

O gaziakach:
+ niosa dalej niz sprezyny
+ zarypiste latem (im cieplej tym lepiej rozpreza sie gaz)
+ nie trzeba przeladowywac
- żrą gaz
- wrazliwe na niskie temperatury
- syfony (czyli - naciskasz spust a tu PFFFFF gaz z magazynka sie ulotnil)
- wrazliwe na zanieczyszczenia (piasek.. i takie tam sprawy)
- magazynki moga sie rozszczelnic.

Ale jesli sie dba o gaziaka to moze chodzic i chodzic i chodzic.

O elektrykach:
AEGi pistolety maszynowe i karabiny(firmy TM, CA, ICS)
+ dzialaja w kazdej temperaturze
+ zasieg
+ full auto
+ odwzorowanie
+ są na prąd smile.gif
- drogie
- osobowosc
- są na prąd smile.gif

AEGi pistolety (te lepsze firmy...)
+ dzialaja w kazdej temperaturze
+ nie trzeba naciagac sprezyny po kazdym strzale
+ sa na prąd
- zasieg
- są na prąd

AEGi 'allegrowe' (DoubleEagle, Umarex... tego typu paździerze)
+ barzdo tanie
+ są na prąd
- są na prąd
- zasieg
- celnosc
- jakosc wykonania
- materialy z ktorych wykonano
- awaryjnosc (trwalosc)

*osobowosc- rodziny replik, lub seria replik danego producenta lubi miec swoje 'fanaberie'... w przypadku kalachow z TM, selektor ognia moze nie zaskoczyc, a to sie srobki mocujace kolbe obluzuja... no i oczywiscie usterki typowe tylko dla tego konkretnego modelu... ktore mozna eliminowac w domu wlasnorecznie (dokrecic srobki, lub zmienic na lepsze - a w przypadku selektora ognia - zmienic tryb jeszcze raz smile.gif ).

Te powyzsze zestawienie jest ... dosc ogolnikowe, nie mialem stycznosci ze wszystkimi replikami... wiec mozliwe ze ktoras odbiega od tego co napisalem na + lub na - . Nie tylko chodzi o serie replik, ale czasami pojedynczy model moze sie wyrozniac.

---
Święty - sprawdz swojego linka wink.gif ale jesli chcesz kupic stronke tytulowa... to mowie z gory - toto nie strzela wink.gif
Spicmir
ano mysle nad 2 rozwiązaniami pierwsze to pokryc klejem sylikonowym kawalki gnata i potem posypac rdzą ( ale chyba badziewnie to wyjdzie ) a 2 metoda to kupic miedzianą montane , zalatwic troche rdzy i spryskac gnata farbą ( czesciowo) i podczas pryskania posypywac rdza . trantitle rox
Kamil
CYTAT (DrPotf0r @ 15-07-2005, 17:12)
Święty - sprawdz swojego linka wink.gif ale jesli chcesz kupic stronke tytulowa... to mowie z gory - toto nie strzela wink.gif

No masz babo placek dry.gif Firefox mi strzela takie numery że nad nim nie mogę zapanować wink.gif

Edit
---------

Pochlastać się można! Arghhhh! Spróbuję inaczej cholerny adres , pozycja nr 2
DrPotf0r
to samo smile.gif
proponuje zrobic na linku prawy klawisz i 'kopij adres odnosnika' smile.gif
.:] Space Ace [:.
opanujcie sie wink.gif 4 strony w 1 dzień biggrin.gif

ale co wam powiem to wam powiem, ja od kilku lat sie nosze z zakupem czegoś takiego [jakiegoś desterta albo mp5] tylko nie ma z kim sie strzelać sad.gif najbliżej w lublinie. ale może za rok jak pojade na zlot to se coś zakupie wink.gif
Deat(c)hClaw
Teraz jeszcze takie pytanie: czy dostane w jakims sklepie rurke odpowiednia, zeby zrobic z niej nowa lufe, bo przymierzajac kulke do obecnej lufy stwierdzilem, ze lufa ma chyba 7mm srednicy biggrin.gif. Nie musze chyba wspominac jaka mam z tym celnosc dry.gif ...
Wolv
Pewnie, szukaj w sklepach technicznych, a nawet w supermarketach typu Leroy Merlin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.