Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Koalicja... anty-bozarowa;)
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Cafe of Broken Dreams
Pages: 1, 2, 3, 4
KILLian
WSZYSCY ANTY-bozarowcy ŁACZCIE SIĘ!!! Hahaha!! Zniszczmy kultystów-bozarowców! Przetrwają tylko Gaussowcy, Vindykatorowcy i inni nie-bozarowcy! Podbijemy świat!!!!! I zniszczymy bozary!!!
GRIGORIJ
Oj stary - uwazaj bo najezdzasz na relikfie jaka jest swiety gun zwany bozarem - toz to najlepsza bron jaka jest dostepna w Fallu! smile.gifsmile.gif

Za chwile mi powiesz, ze wolisz skorzana kurtke od pancerza wspomaganego....
QBA
Hmm to ja chyba jestem kosmopoilta:) Lubie obydwie;) I gaussa i bozara.
GRIGORIJ
No ja tez lubie Gaussa - ta bron trzymam w drogiej rece - tylko nie rozumiem nienawisci Pana Killiana do Bozara??
xan
KILLian wyruszamy na krucjatę przeciw bozar-users!!!

btw. Gauss jest moją ulubioną bronią! Gdzieś już wspominałem żę gościom w APA z Gaussa waliłem więcej niż Pulsa (bez celowania!)!
Gerard Heime
Ja jestem antybozarowcem umiarkowanym. Może nie rzucę się na zastępy wrogów walących do mnie z Bozara z okrzykiem na ustach "Za Mozambik!" ale i tak uważam, ze Bozar jest bronią nie trafioną, przegiętą, zbędną, zbyt łatwą do zdobycia i wogóle do niczego smile.gif.
GRIGORIJ
Widac jestem tu jedyny zwolennikiem bozara:( - w sumie uzywajcie czego chcecie - ja i tak wiem swoje wink.gif
Sajdon
Bozar jest latwy do zdobycia???????????????????????????/

Chyba cie cos pogielo! Latwy jest tylko dla zatwardzialych graczy i dla tych, ktorzy wiedza jak to zrobic! Ja zanim odkrylem taka rzecz jak Bozar to trzy razy przeszedlem gre z Minigunami!!!

A poza tym - Bozar jest najlepszy chocby ze wzgledu na zadawane obrazenia. Miniguny to przy nim pikus!
Tuszko
miniguny? Phew. Dla mnie Bozar jest za ciężki, amuna waży

pół plecaka, więc wole Pulse rifle albo Gaussa.
Gerard Heime
Według mnie Bozar JEST zbyt łatwy do zdobycia. Jeśli ktoś ma nawyk przepatrywania kieszeni każdej napotkanej osobie, a już w szczególności strażników któży często mają wypasiony sprzęt... to znaleźć nie problem. Ukraść- nieco trudniej, ale mi to zazwyczaj przychodziło bez problemów. Pozatym jest bodajże do kupienia w NR no i w TC, a tam się trafia na samym początku gry (tajemnicza winda jest na tyle intrygująca że chyba każdy tam poleci jak znajdze Electronic Lockpick). Samej broni nie używałem, wolałem sprzedać. Co innego, gdyby się go dało zdobyć tylko w jakimś Randomie (jak HHG). Pozatym Bozar:

Za szybko żre amunicję (ci.ężką, oj tak)

Jest za ciężki

Nie wiadomo w końcu, co to jest- jakaś krzyżówka CKMu ze snajperką??

Ma zbyt przegięty DMG

Jest jakimś dziwolongiem- tak ze względu na ammo jak i wygląd.

Natomiast idealnym jak dla mnie odpowiednikiem Bozara z F2 jest Browning M2 z FT. Naprawdę żałuję, że tej maszynki nie ma w F2.

A Miniguny... fajna jest tylko Vinda (choć ja wole G11 na tą samą amunicję).

Za to RL jest świetny. Taka... zabójcza snajperka smile.gif
Sajdon
Samej broni nie używałem, wolałem sprzedać.

No to czemu sie wypowiadasz, jak nawet nie wiesz jak dziala??? ;-)))

Pozatym Bozar:

Za szybko żre amunicję (ci.ężką, oj tak)

Lee, to nei zaden problem - trzymasz 500sztuk w plecaku i 5000 w bagazniku samochodu! ;-))

Jest za ciężki

Co to jet 30! To nawet mniej niz APA! ;-)

Nie wiadomo w końcu, co to jest- jakaś krzyżówka CKMu ze snajperką??

That's teh future! You can't espect it's logical or easy to understand for us - prehistoric people! ;-)

Ma zbyt przegięty DMG

W koncu musi byc jakas dobra bron w kazdej grze ;-)

Jest jakimś dziwolongiem- tak ze względu na ammo jak i wygląd.

A Gauss to nie?? Jeszcze wiekszym! ;-))

Natomiast idealnym jak dla mnie odpowiednikiem Bozara z F2 jest Browning M2 z FT. Naprawdę żałuję, że tej maszynki nie ma w F2.

No, tu sie wyjatkowo zgodze! ;-))))
GRIGORIJ
Ciesze sie, ze chociaz Sajdon popiera mnie w mojej misji promowania bozara smile.gifsmile.gif
Gerard Heime
Te, Don! Ja z Bozarkiem latałem... raz. Przygotowując się na wypad na Oil Riga wziąłem ponad 1000 sztuk amunicji. Na Gaussa i trochę ammo mi z trudem miejsca starczyło (grałem ze small frame, ze względu na bonusowy pnkt smile.gif) A i tak gdy dobrałem się do Franka to się zorientowałem, że mam niecałe 100szt amunicji sad.gif. I tym sposobem Franusia rozwaliłem z Gausiaka (na pracę wieżyczek mi się czekać nie chciało). Pozatym Gauss mi się wydaje sensowniejszy od Bozarka. Nie ma wogóle czegoś takiego jak CKM snajperski (bo niektórzy Bozara za taki uważają) bo jest to po prostu niemożliwe. A Gauss czy inne karabiny EM to sprawdzony patent w grach i filmach (nie wiele zapamiętałem; odpowiednio "Syndicate" i chyba "UFO:EU" oraz "Eraser" z Czarnomużyńskim... choć to może zły przykład? smile.gif)

Pozatym po uja (jak to mawiał mój znajomu góral) się kłucimy? smile.gif

PS. A, do diabła po to jest ten topik smile.gif
GRIGORIJ
Rzeczywiscie - w "egzekutorze" Arnie biegal z czyms podobnym do bozara - z tym, ze to byla jakas bron na bazie EMP?
KILLian
bozar jest zbyt przepakowany... a najgorsza jego wada to to ze jest i nie mozna z niego celowac!!! Gauss & Vinda & Plasma & all co niejest bozarem rządzi!!! A co do Pewera i Leathera... wole Powera. Zdziwiony?
xan
Ja nie za bardzo lubię big guny. A bozar jest najmniej przezemnie lubiany.
Hammer
Tak Bozar jest łatwy do zdobycia... wystarczy obrobić strażników w NCR i już masz 4 Bozary smile.gif. A moje zdanie na jego temat jest tekie: Nie gram postacią z Big Gusami... więc nie mam za bardzo zdana... jak grałem raz taką to gra była o dziwo łatwa smile.gif. A inne Big Guny... rużnie to bywa... i rużna mam opinie na ich temat...
KILLian
Ja prawie zawsze gram z Bigami... ale uzywam TYLKO Vindy... rzadziej innych (a nigdy bozara - go zawsze sprzedaje(zaraz powiecie ze nie uzywalem... uzywalem! - mozecie mi uwierzyc lub nie))
GRIGORIJ
No coz - Wasz wybor... - ale ja lubie bozara za jego smiercionosnosc - nie neguje uzywania innych broni - bardzo lubie Gaussa (fajnie gina ludzie od criticali z Gaussa biggrin.gif - wyrywa im pol klatki piersiowej biggrin.gif:D) - ale przy odpowiednich perkach mam w jednej turze diwe serie z bozara, przeladowanie i 4 PA na ruch - i to mi wystarczy by zakonczyc niemal kazda walke w dwoch turach...
KILLian
Wole sie pomeczyc z Gaussem niz konczyc walke po 2 turach... ale to tylko moje zdanie wiec kazdy powinien sie z nim zgadzac;P:twist: :twist: :twist:
GRIGORIJ
Zapoczątkowane przez KILLian

... ale to tylko moje zdanie wiec kazdy powinien sie z nim zgadzac;P:twist: :twist: :twist:

Wybacz, ale ja sie nie zgodze :twist: wink.gif
Gerard Heime
Grigorij, jeśli karabin elektromagnetyczny ci się kojażył z Bozarem no to powiedz mi dlaczego Gauss ci sie z nim nie kojaży? smile.gif Toż to prawie to samo. Nawet te śmieszne niebieskie coś widoczne po strzale jest podobne...
GRIGORIJ
W sumie masz racje - szczegolnie w FT sa widoczne te slady wystrzalu..
.:] Space Ace [:.
ja bozara używałem z początku jak przechodziłem falla na zasadzie xp + $. teraz latam albo z gaussusem albo z plasma rifem
Sajdon
Wiecie co - teraz to rozmowa zeszla na to kto jak lubi grac - czyli na gust - a o tym to sie nie dyskutuje. Kazdy wie jaka gra mu sie podoba i niech tak pozostanie - nie ma sensu tego rozstrzygac, bo i tak nikt nikogo nie przekona ;-))
GRIGORIJ
Swieta racja smile.gifsmile.gif
Vault Dweller
a tam bozar po prostu wymiata chociaz fakt ze troche ciezki- btw w robocopie na koncu (jedynki) goscie co sie uwzieli na cyborga tez mieli cos w rodzaju bozara a mnie to tam ta spluwa przypomina... browninga
Nico
cieniasy ;P z Bozarem czy Gaussem kazdy potrafi tongue.gif ja tam wole Magnum 44 upgrejded wink.gif 'being that this is one of the most powerful weapos on the world, u`ve got to ask yourself one question, do u feel lucky? well do u pank? czy jakos tak ;>
Gerard Heime
Do ya feel lucky? Well do ya punk? Pozdrowienia od pana Harrego! smile.gif
Hammer
Ja lubie H&K G11E i koniec smile.gif nikt mnie na Bozar nie nawruci :jezyk:
GRIGORIJ
Ale prawdziwe wyzwanie to: stanac oko w oko ze Szponem Smierci trzymajac w reku jedynie nozyk bojowy biggrin.gif:D
Hammer
Szpon śmierci... nazwa do kitu :-/ Wole określenie Deth Claw smile.gif
Abadon
Ja gralem na rozne sposoby i przy uzyciu roznych broni. Nawet unarmed. A bozar mi sie podoba wlasnie ze wzgledu na skutecznosc. Jesli ktos nie probowal to niech sprawdzi ile czasu zajmuje np "wyczyszczenie" wanamingo mine Unarmed :bije: a ile Bozarem :2guns:

Nie wiem jak wy, ale ja np grajac po raz nawet nie wiem ktory, ale na pewno grubo ponad dwudziesty, i na pamiec znajac rozmieszczenie tych wanamingo w kopalni, po prostu nie chce mi sie tracic na nie czasu (chyba ze wymyslam sobie jakis nowy sposob na przejzcie calej gry, chocby unarmed):smoke:
Vault Dweller
Szpon śmierci... nazwa do kitu :-/ Wole określenie Deth Claw smile.gif

taaa, jakoś to traci klimat po przetłumoczeniu... poza tym w FT deathclawy mi bardziej przypominają diabłów (chodzą na dwóch łapach a nie na czterech), poza tym mają baranie rogi ;-) źle je narysowali
elvis
jesli sie nie myle szpony wystepujo w dwoch rodzajach. pierwszy to spore grupki w jaskiniach ktore majo bardzo molo HP ale za to bardzo trudno w nie trafic (na poziomie easy mialem raz -300%) druga to male grupki, samica z mlodymi ktore sa z kolei strasznie twarde wtedy to nawet z gaus riflem trzeba byc ostroznym...
Vault Dweller
aaaa tam... w jaskiniach się po prostu brało YK42B/pistolca .223 i sprawa jasna;-) ale dwumilimetrówek nie marnowałem bo trudno dostać chociaż od czego jest kradzież w NCR lub obszukanie enklawy... w F2 to szkoda że nie ma gauss miniguna: w enklawie amuna jest, giwery nie ma, zaś w tacticsie- spluwa jest, nie ma naboi, widzicie jaki ten świat pochrzaniony? ale może byłoby zbyt łatwo wtedy katować

PS w FT chyba całą V0 wyrżnąłem browningiem bo ammo wszędzie się pałętało, wieżyczki miały tego cholerstwa około 3000 sztuk smile.gif
Kmieciu4eveR
Tajemnica skuteczności bozara tkwi w tym, że amunicja .223 została obdarzona przez autorów modyfikatorem -20 do AC, czyli każdego wroga o 20% łatwiej trafić. jaki jest tego sens, nie wiem , bo np. pociski do szotgana (którymi zapewne łatwiej kogoś zranić ze wzglętu na rozrzut śrutu) mają modyfikator jedynie -10.

Reszta minigunów (w tym vinda) nie dość żę nie ma takiego modfikatora, to jeszcze kuleje za sprawą szerokiego kąta rozrzutu.

Osobiście wolę nie używać bozara, gdyż jest to broń lamerska w stylu bfg10k czy AWM. Ponadto, gdy dochrapiemy się do 'snajpera' , to rzeczywiście nawet magnumem można wykośić całą enklawę, a to dzięki one-hit killsom.
GRIGORIJ
Mowicie, ze bozar to bron lamerska, zbyt latwo sie z nia przechodzi gre, gra z nia jest prostacka - ale przeciez w tym tkwi jej sens - po to spedzam tyle czasu przed kompem grajac w Falla aby rozwinac maksymalnie swa postac, aby zdobyc najlepsze wyposarzenie i aby w koncu, po kilku dobrych miesiacach grania, zgrzytania zebow, wczytywania save'ów i rzucania myszka o sciane, mógł spojrzeć na ekran i uswiadomic sobie, ze wiele w Fallu dokonalem, niewielu ziomkow w postnuklearnym Swiecie moze mi podskoczyc a walke koncze w dwoch turach - do tego rodzaju satysfakcji potrzebny mi jest bozar - moze i jest to lamerstwo ale nic na to nie poradze - mam taka zmiane ze wszystkimi RPGami, ktore przechodze - mecze sie miesiacami aby dopakowac sobie postacie i pozniej móc sie tym szczycic..
kazik_
tylko zeby go zdobyc to trzeba miec tylko jakies 30% steal, no moze 40% wiec zdobycie go nie to taki wielki problem w porownaniu z innymi bronmi ktore niby sa z nim porownywane w skutecznosci
GRIGORIJ
Nie mialem na mysli latwizny, tylko skrupulatne darzenie do tego aby postac, ktora gram, miala dobry sprzet i parametry - bo wychodzac z zalozenia, ze gra sie od poczatku z mala pomoca, to mozna uzywac trailerow albo od razu isc do Navarro aby zgarnac Power Armour i do NCR po Bozara...

Pozatym dwa razy przeszedlem Falla 2 bez bozara, bo zapomnialem o windzie w toxic caves, a z kradzieza skonczylem gdy skonczyly sie problemy z kasa i w NCR juz nie kradlem - wiec o bozarze nie mialem pojecia.Dopiero gdy gralem w F2 po raz trzeci - zdobylem ta bron i jestem z niej zadowolony.
DargH
Ja tam wole FN-FAL'a i pistol'a .223 albo snajpe. Tez koncze wake w 2 turach, albo i lepiej.
elvis
snajperka jest niezla ale ma jeden AP wiecej niz przecietnie jak dla mnie nie rekompensuje tego ogromny zasieg...
Jimmy Rules
[QUOTE]Zapoczątkowane przez GRIGORIJ

Za chwile mi powiesz, ze wolisz skorzana kurtke od pancerza wspomaganego....
[/QUOTE]

Ja wole Jacket. Prawie całą gre w niej przechodziłem.

W tych metalowych puszkach za bardzo się poce...
Ros
[QUOTE]Zapoczątkowane przez Kmieciu4eveR

Tajemnica skuteczności bozara tkwi w tym, że amunicja .223 została obdarzona przez autorów modyfikatorem -20 do AC, czyli każdego wroga o 20% łatwiej trafić. jaki jest tego sens, nie wiem , bo np. pociski do szotgana (którymi zapewne łatwiej kogoś zranić ze wzglętu na rozrzut śrutu) mają modyfikator jedynie -10. [/QUOTE]

Sens jest taki, ze niektore pociski maja bardzo dobre wlasciwosci balistyczne czyli nie zbaczaja z kursu. Dlatego taki modyfikator. Dziwi mnie jednak to, ze autorzy tak zrobili z amunicja .223 cal a nie 7.62mm, ktora np. nie zbacza w krzakach jak to robi lekki pocisk .223. W ogole jak tak patrze na cechy amunicji w F1 i F2 to mnie krew zalewa. Wyglada jakby nie za bardzo mieli pojecie o tym wszystkim. A wystarczy troche poczytac...

[QUOTE]Osobiście wolę nie używać bozara, gdyż jest to broń lamerska w stylu bfg10k czy AWM. Ponadto, gdy dochrapiemy się do 'snajpera' , to rzeczywiście nawet magnumem można wykośić całą enklawę, a to dzięki one-hit killsom. [/QUOTE]

Bozar jest skopany bo powinna to byc ultra mega snajperka, cos jak Scoped Hunting Rifle. A tak to takie nie wiadomo co sad.gif Ale jak gralem pierwszy raz w F2 to mi sie podobal - jedna seria i do piachu biggrin.gif
Vault Dweller
odgłos strzelania powinien mieć jak browning czy saw w tacticsie a nie jak minigun, ale nie nagrali...
elvis
lamerska nie lamerska. lamerska wtedy gdy mamy 40 level 9 percepcji i 200% big guns. ale nie wszystkie postacie sa takie, czasem na poczatku to jedyna szansa zeby przetrwac (szczegulnie na nizszych lewelach mozemy wejsc tam gdzie normalnie nie mielibysmy szans np 4 poziom military base). poza tym gdy robimy goscia nastawionego na chandel i gadke bozar wcale nie wydaje sie taka mocna bronia a pozwala przezyc na pustkowiach
Harpoon
Wg. mnie, jak ktoś jest na niskim poziomie, to mu nawet żaden bozar nie pomoże.
Vault Dweller
ja tam teraz tylko bozarem wojuję ale czasami nie od razu zabija (stożek serii, takie rzeczy) a amunicja- zdobyć ją jest baaaardzo łatwo
Tuszko
Tylko ze za duzo jej na raz nie wezmiesz, bo strasznie ciezka...
Gerard Heime
Coś koło 1000 sztuk (10 taśm nabojowych do M60), plus miejsce w bagażniku bryki... jednym słowem masakra smile.gif

Off topic:

Oglądam sobie MTV. I dowiaduję się ciekawych rzeczy- najstarszymi dowodami na używanie prezerwatyw są rysunki w jakiniach. Fajnie smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.