Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: I love Anime, hai! ^^
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > Filmy / Seriale
Pages: 1, 2, 3, 4
entrop
Brakuje mi tu strasznie tego, bo widać, że dużo osób z forum, bardziej lub mniej, ma coś wspólnego z tym kierunkiem kinematografi. happy.gif

Na pierwszy ogień filmy Miyazakiego - te ekranizowane, jak Spirited Away, Princess Mononoke i najnowszy Howl's Moving Castle. Oglądał ktoś? We mnie wywołują całkiem miłe wrażenia, choć może te happy endy są trochę naciągane.. doszedłem nawet do wniosku, że są zbyt naciągane.. może przekombinuję, ale moim zdaniem reżyser właśnie chciał to wyjaskrawić, tak żeby oglądającym "nie pasowało" takie szczęsliwe zakończenie, żeby sami się domyslali, że tak być nie powinno. Nie wiem jak to poweidzieć wacko.gif

W każdym razie, filmy dobre. Mój faworyt to chyba Spirited Away.
Ghul-150
osobiście podobał mi się ff7 last order tongue.gif
entrop
mam na dysku.. znaczy eee.. na dysku VHS wink.gif i chyba zobacze dzisja jak mi sie bedzie nudziło, bo jeszcze nie oglądałem. ale tzrymaj się tematu, ty ghulu sefiroci ty wink.gif
Ghul-150
pojęcie ogólnie temat animowy jest dośc oprzerne...
zakładałem podobny w cats pow...
Wracając do tematu Podobał mi się bardzo GTO ostatnio oglądam tyż eskafloen i gundam wing...
Ale Last order to tyż anime

A entrop you are a puppet...
entrop
no widzisz, ale tu nam się będa liczyły posty jak będziemy pisać do rzeczy.

tak czy inaczej, nie pogadamy sobie, bo ja niczego z tych nie widziałem. obecnie mam chrapkę na odcinki evangeliona, którego kiedys zaczęłem oglądac, ale nie wszystko niestety. ma ktoś może? da rade to wysłać kdsowi? happy.gif

Ghul-150
Entrop FF7 Lasto order to jest anim czyli się tu kwalifikuje wiec nie widze jakiegoś offtopu
Co do ewangeliona też miałem problem z obejżeniem całego...
entrop
ja nie mówie, ze offtopujesz, ale nieważne.

miałeś problemy z obejżeniem evangeliona? przeciez to pryszcz w porónaniu do trzech serii dragon balla - którego, nie chwaląc się (no, może troszeczkę) widziałe całego smile.gif
MartEEnez
Anime...długo sie przekonywałem, ale po latach ględzenia ze ble ze te oczy i fuj, przekonalem sie smile.gif
Miyazaki - pieeeekna animacja, moj favoryt to Ksiezniczka Monooke (ale nie widziłiam jeszcze How'l Moving Castle wiec moge zmienic zdanie wink.gif)
A poza tym bezapelacyjnie: Ghost in the Shell, zarówno 1 jak i 2 czesc, i...Cowboy Bepop...Ninja Scroll....it o by było na tyle

Poluje teraz na Steamboya i Jin Roh bo slyszałem o tym baaardzo dobre recki. Ma ktos? tongue.gif
entrop
Ja mam Jin Roha, i jesli chodzi o anime, to dorównuje mu tylko chyba ghost in the shell 2 (jakoś dwójka mi się bardziej podobała, taka shizowata bardziej była), to na prawdę dobry film. Ninja scrool taki przeciętny, choć nie mówię, że zły. A steamboy to o czym to jest?
Mr.White
Ja najbardziej lubie Hentaje tongue.gif szczegolnie Teachers Pet biggrin.gif
bio_hazard
Evangelion niedawno lecial na kablowkowym programie Hyper - kilka odcinkow widzialem - w sumie moze byc, nie bylo za duzo lez wielkosci gruszek, oczu na pol twarzy, tudziez rozwartych pazdziap na 3/4 glowy - wiec OK wink.gif
teraz leci co innego, nie pamietam tytulu o jakis okretach ktore zamiast plywac fruwaja.... Evangelion mi sie bardziej podobal... moze po tym znowu puszcza?
kds71
Steamboy jest mocny. Jesli chodzi o serie, to polecam wszystkim Cowboya Bepopa - wymiata. Mam wszystko, ale jeszcze nie obejrzalem, bo Qcza to trzyma i nie chce oddac. Jesli chodzi o Miazyakiego, to najlepsze co widzialem, to Princess Mononoke, poluje teraz na My Neighbor Totoro, ale nigdzie nie moge znalezc sad.gif

pozdr.
entrop
co do hentajów to podobno Urotsukidoji to jakiś klasyk - ja nie widziałem, ale Rhotax tak mówił. Wiec zamówiłem u niego. ^^

znalazłem stronę Miyazakiego, na której są wypiasne jego wszystkie filmy - jest ich naprawde duzo. Jestem pewien , że w każdym z nich jest jakiś inny wkręt. Ten facet ma strasznie chory łep żeby coś takiego wynyślać - a już tytułowy ruchomy zamek Houriego (chyba tak to po polsku) to szczyt wszystkiego wacko.gif
kds71
A na tej stronie to ja juz dawno bylem smile.gif W kazdym razie u nas w LANie jest jeden otaku, ktory ma chyba 300 GB anime, ja powoli sobie od niego sciagam smile.gif

pozdr.
entrop
mój idol smile.gif ściagasz wszytko, mówisz? to albo kupię nowy dysk, albo zainwestuję w nagrywarkę dvd wink.gif

a pamiętacie te stare "anime" (jak to zwał tak zwał) co kiedys w telewizji leciały? Capitan Hawk, Yatta-man, Generał Deimos itd? to dopiero była jazda happy.gif
kds71
Pamietam, pamietam. Captain Hawk roxx smile.gif Chyba nawet ostatnio cos o tym pisalem na Shamo - najlepsze bylo jak biegli przez boisko i sie bramka zza horyzontu wylaniala biggrin.gif

pozdr.
entrop
oni zawsze biegli przez boisko albo pół odcinka albo dwie sekudy smile.gif to mnie denerwowało pamiętam. dobre też było to jak sobie rozmawiali w trakcie spadania po pojedynku główkowym smile.gif
MartEEnez
heheh...tudziez kopanie pilki z taką "siłą" iz zmieniala kształt na eliptyczny, do tego akrobatyczne po(d)pisy z pilką...ehhh biggrin.gif
Ale Yattamana jako szczyl lubiłem ogladac - ta bajka byla niezle poschizowana smile.gif
Mr.White
Na Hyperze z dawien dawna lecial fajny serial "Kroniki wojny na Lodos" anime rewelacyjne. Szczegolnie dla tych co mieli slabosc do fantasy.

PS.Ale i tak Hentaje rzadza tongue.gif
kds71
Aaa... Records of Lodoss war mam chyba wszystkie... ale jeszcze nie mialem okazji obejrzec, malo czasu. Ostatnio mi sie udalo jednego dnia obejrzec trzy filmy, ale takie sytuacje sa wyjatkowe sad.gif

pozdr.
bio_hazard
tjaa pilkarze.... mnie to tez utkwila w glowie taka scena jak 3 napastnikow bieglo obok siebie na bramke, po czym wyskakiwali w gore (jeden z nich jakims sposobem zabieral pilke ze soba) i robili salta tak ze bramkarz nie wiedzial ktory z nich ma te pilke, po czym po ilustam saltach nagle sie prostowali i goooool....
ale jeden bramkarz ich przechytrzyl - w trakcie jak wykrecali te salta, zdazyl wdrapac sie na bramke i z gory zobaczyc ktory z nich ta pilke kisi przy sobie (bo podobno z gory bylo widac a z dolu nie O_o) po czym zeskoczyl i obronil - i to wszystko w czasie jak oni te salta krecili..... beeeeeezsens totalny....
i jeszcze chyba byly siatkary zdajesie w podobnym tonie - te rozmowy i przemyslenia w trakcie wyskokow nad siatke - chyba na sznurkach musialyby byc pouwiazywane do sufitu...... yach....

a przypomnial mi sie tytul tego coi leci aktualnie na Hyperze (znaczy wczoraj akurat trafilem na poczatek biggrin.gif) o tych latajacych statkach - "Lastexile" sie toto nazywa...
Deadhead
Z Evangeliona tylko anime mi się podobało, w mandze postacie były przedramatyzowane, a w anime zajęto się głównie akcją i tajemnicami(anioły, Seele, etc.). Cowboy Bebop uważam za najlepsze anime, a Record of Lodoss War niestety nie widziałem. Steamboy widziałem tylko trailer i mówię: genialne!
Zgadzam się, że filmy Miyazakiego dziwnie się kończą. Z jego filmów najbardziej podoba mi się Księżniczka Mononoke, zakończenie było dziwne, ale prawdziwe.
Znalazłem w sieci stronę ze sporą ilością filmów do obejrzenia(tylko), Ifilm
wjedźcie w dział anime.
entrop
jeszcze co do piłki, to pamiętam tego główne go "złego" zawodnika, Kodżiro sie nazywał czy jakoś tak, i on miał taki "tygrysi strzał" co piłka leciała, przebijała siatkę i wkręcała się do połowy w mur smile.gif Ale i tak Deimoss był najlepszy. Tylko zawsze mnie dziwiło, że ta rasa, z która oni walczyli, co żyła pod wodą, to po cholere im były skrzydła? blink.gif

i zapomniałem o najlepszym, jesli chodzi o sport: Gi-Gi happy.gif

ps. mnie jakoś record of lodoss war nie przekonuje, pomino że lubię fantasy
Mr.White
A nikt nie wspomnial o starym zajeb***** Dragon Ballu?? Too dopiero bylo. Fabula troche infantylna ale pojedynki byly dobre. Ogolnie byl brechowy biggrin.gif hehe (w Japoni nie to co u nas tam cale rodziny anime ogladaja, a w Polsce sie zazwyczaj z anime brechaja)
kds71
Jak to: nikt nie wspomnial? O Dragon Ballu juz byla mowa w tym topicu. Ogladalem kiedys tego duzo, ale wszystkich mi sie nie udalo obejrzec. Od jakiegos czasu szukam wszystkich serii - jak na razie bezskutecznie sad.gif

pozdr.
entrop
mogę ci chętnie streścić ^^

White - czemu mowisz, żę fabuła była infantylna? Przecież wciągająca była maksymalnie, a walki to tylko niekiedy denerwowały dłużyzną, bo włąśnie się chciało wiedzieć jak najszybciej co będzie dalej, a tu o - 5 metamorfoz, 8 rezurekcji.. i zawału można dostać z niecierpliwości wink.gif
Doom Gaze
Ostatnio bardzo dobre wrazenie wywarly na mnie 2 serie : Haibane Renmei oraz Kino no Tabi. Obydwie raczej dla dojzalszych widzow ( bardzo malo akcji, duzo przemyslen, filozofia itp. ) Zdecydowanie polecam.

wiraqcza
@entrop - a widziałeś miyazakiego Nausicaa - valey of the wind? To jest dopiero film. Najlepszy z tych które widziałem. Btw. jeżeli chodzi o te jego nieszczęsne zakończenia to ja sobie tak myślę że to Disney mu każe takie pisać. Jeżeli mam rację to fajnie byłoby dorwać wersje reżyserskie. Jak chcesz jakieś anime to mi daj znać, i tak nie mam co ściągać.

A najlepszy to jest gołst jedynka i akira. A jin-roh to możecie se spuścić w ubikacji: nuda, nuda, nuda. tongue.gif

Ghul-150
e tam Najbardziej wypasiony jest gunadam:P
Bo są w nim dwa elementy najważniejsze dla wyrąbanego anime...
Duże roboty i Jescze większe roboty...
Zresztą ogólnie podoba mi się większośc gundamów, takie trochę leprze od dajmosa ale się przyjemnie kojaży a zarazem coś nowego...
Zresztą ja zawe lubiłem duże roboty tongue.gif
Ciepix
Odświeżam temat z poleceniem Wolva i ponawiam pytanie do Hammera tongue.gif
Hammer
Wolv spamer jeden zaczął się panoszyć z moderką po forum... :>

Cóż, ja tam najbardziej lubię pewnego kapłana i jego nie śmiertelne: "Sore wa himitsu desu"... a jak jeszcze w pobliżu znajdzie się pewna smoczyca to dopiero jest miodzio biggrin.gif Jest skromy i w ogóle nie szpanuje potęgom jak reszta ;p Inni jego "rodacy" gadają tylko jestem super, jestem potężny, jestem niezwyciężony, nie macie szans, a ten spokojnie wkręca w swoje walki inne osoby i nie brudzi sobie rączek tongue.gif
WhiteHead
Co do Slayersow, to nie przypadli mi oni za bardzo do gustu. Natomiast wspominajac juz o anime nie mozna pominac takich tytulow jak Shin Seiki Evangelion, ze swoim naschizowanym klimatem wink.gif , Cowboy Bebop z genialna fabula i bajeczna wrecz muzyka bluesowa biggrin.gif i Ghost in the Shell StandAlone Complex(sezon 1, ktory to ostatnimi czasy byl sprzedawanay u nas z magazynem **** ****** - nazwa wykropkowana, aby nie bylo kryptoreklamy tongue.gif) z niezla fabula, dobra kreska(efektami specjalnymi w 3d) i porzadna muzyka.

PS. O tych anime moglbym pisac bez konca tongue.gif, jak macie jakies pytania odnosnie to walcie tu wink.gif
Hammer
Nie mamy, panu już za te niechcianą krytykę Slayersów podziękujemy ;p
WhiteHead
QUOTE (Hammer @ 17-01-2007, 02:29)
Nie mamy, panu już za te niechcianą krytykę Slayersów podziękujemy ;p

Podalbys moze jakies konkrety, ktore moglyby przyciagnac mnie/innych przed monitor w celu ogladania tongue.gif
Hammer
Slayers NEXT? tongue.gif Slayers TRY? tongue.gif ze Slayersami to już trzy tytuły tongue.gif Poza tym w tym konkretnym anime chodzi o motywy i humor. Jak ja widzie niektóre sytuacje to mało ze stołka nie spadam.
Ciepix
Fabuła nie jest tak pokręcona jak w Evangelionie na przykład tongue.gif I jest duuużo humoru.
Fabułę da się zrozumiec happy.gif I jeszcze są ciekawe postacie smile.gif Proszę nie miec pretensji że mówię to jako fan wink.gif
Hammer
Wiesz najśmieszniej jest w zapychaczach fabuły, tzn odcinkach nie powiązanych bezpośredni oz akcją. Np Ślub Liny, Wycieczka łodzią trzech sióstr, polowanie na smoka, ten odcinek z Martiną i jej klątwom, czy ten jak znaleźli Świętą Kięge kapłanek i śpiewały biggrin.gif
Ciepix
Bratu najbardziej się podoba fragment jak lecieli na Filli i wyciągnęli marchewkę by szybciej leciała happy.gif
Hammer
E tam to był cienki motyw :] Slayersi maja IMHO takie dwie płaszczyzny, jedna taki powierzchowny humor dla dzieci i całej reszty, a takie trochę głębsze konwenanse dla ludzi którzy rozumieją charakter postaci... ale to moje zdanie.
Ciepix
Ostatnio odcinek był najsmutniejszy (bo ostatni) sad.gif
nathaniel26
Hail the king!!!
Final Fantasy: Advent Children
mefisto
A tam nie znacie sie harem anime jest najlepsze a z tych "He is my master" smile.gif Jest krotsze od Slayersow duzo krotsze biggrin.gif
Wolv
Ciekawostka - AMV, w którym moje ulubione anime łączy się z piosenką mojego ulubionego barda. Całkiem nieźle dopasowane do tekstu.
KLIK
Vermin
QUOTE (Wolv @ 11-02-2007, 20:21)
Ciekawostka - AMV, w którym moje ulubione anime łączy się z piosenką mojego ulubionego barda. Całkiem nieźle dopasowane do tekstu.
KLIK

Spodziewałem się profanacji, a tu proszę - fajnie to nawet wyszło.
Hammer
A ja sobie teraz oglądam Love Hina... Jeżu... to jest naprawdę niezłe wink.gif
Wolv
No ba! To chyba moja ulubiona komedia romantyczna. A Kitsune rządzi! wub.gif
entrop
QUOTE (wiraqcza @ 06-10-2006, 13:15)
@entrop - a widziałeś miyazakiego Nausicaa - valey of the wind? To jest dopiero film. Najlepszy z tych które widziałem.

wlasnie niedawno widziałem smile.gif na prawde dobry, a przy tym post-apo smile.gif zdecydowanie najlepszy Miyazakiego. A przynajmniej mi najbardziej się podobał
Ciepix
Podobno na Hyperze mają puścić Full Metal Alchemists biggrin.gif
czerwin99
Czas chyba odświeżyć troszeczkę ten wątek:>

Ciekawi mnie czy ktokolwiek miał możliwość obejrzenia serii Berserk, osadzonej w ciężkich, średniowecznych klimatach. Seria anime ma około 25 odcinków i jest filmem jak najbardziej dla dojrzalszych widzów (choć i tak jest bardzo mocno ocenzurowany w sosunku do Mangi) - w kazdym odcinku rąbią się aż miło, i mimo odczuwalnego wieku filmu jedno jest nie do podważenia - klimat. Ciężki, przesączony złem, wyrachowaniem, niewdzięcznością. Nie ma tu cnych rycerzy, pięknych księżniczek porwanych przez złego czarnoksiężnika. Są zato niezwykle wyraziste postacie, intrygi i dążenie do spełnienia najskrytszych pragnień.. nawet tych które ciągną za sobą tysiące ofiar. Same historie demonów, to w jaki sposób powstały i czym się kierują, są po prostu niepowtarzalne - poznamy je jednaj jedynie z wyśmienitej Mangi (Anime pokrywa może z 1/4 historii, która wciąż, co ok. 2 tygodnie jest rozszerzana w nowych komiksach).

Albo Trigun, który na forum poświęconym klimatom post apokaliptycznym powinien jak najbardziej się pojawić. To w sumie film z trochę innej beczki, komedia połączona z akcją, która osadzona jest w świecie balansującym między westernem a pustynią popromienną. Mimo iż film okazuje się dość prosty, oparty na założeniu czystego dobra vs czyste zło, warto obejrzeć choćby pierwszy odcinek który jest nieźle jajcarski.

A z komedii ktoś dorwał się do Golden Boya? 6 odcinków przesyconych perypetiami erotycznymi nieudacznika na rowerze.. polecam jednak tylko wersję z tekstami po japońsku i napisami w ang - wyścigu laski na motocyklu z oszolomem na rowerku długo się nie zapomina;) Próby podrywu są nieprzeciętne i gwarantuję spadnięcie z krzesła ze śmiechu co najmniej 2-3 razy na odcinek.
BibliotekarzSid
Dziwne, że nikt nie odpowiedział na post czerwina, w końcu powyższe tytuły są jednymi z najlepszych w swojej klasie.

No cóż, ja mogę tylko pocieszyć posiadaczy pakietu AXN. Ta informacja pojawiła się już dawno, niemniej jednak warto o niej wspomnieć, bo pewnie mało osób nieinteresujących się anime o tym wie. Chodzi o to, że jeszcze w tym roku ma się pojawić w tym pakiecie kanał "Animax". Będzie można obejrzeć tam wiele świetnych anime, w dodatku bez zbędnej cenzury. Do Jericho będzie można dołączyć kolejne seriale z tych stacji smile.gif .

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_progr...dcast_by_Animax

Fajnie by było z ich strony, jakby nas nie zasypali starociami, bo takie też w ofercie mają...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.