Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Wady i zalety rekrutow z F Tacticsa
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Nedlog
Czesc! Zalozylem ten temat ze wzgledu na wady i zalety rekrutow z F Tacticsa,
chcial bym zebscie uwolnili swoje mysli o tych wlasnie rekrutach! smile.gif
Keldorn
Napewno zaletą jest to, że w miare postępów gry ci rekruci także zdobywają doświadczenie.
Nedlog
Tak masz calkowita racje. Co to by byla za gra bez doswiadczenia! smile.gif
Keldorn
No ba! Nie należałoby to wtedy do serii Falloutów biggrin.gif A wracając do topiku smile.gif wadą jest to, że nowi rekruci dołączający do Twojej grupy NIE MAJĄ ani pancerzy ani broni! huh.gif Trzeba im coś dać unsure.gif
Nedlog
Wiesz jesli masz kase i czujesz sie na silach to w karzdej wchwili mozna pojsc i se zafundowac takiego Stome albo Wredniaka to zalezy jakiego sobie wybierzesz i jakie bedzie mial umiejetnosci. smile.gif
TOZO
Dla mnie rekruci mają same zalety, najciekawsze to na początku kiedy musisz zrobić sobie wojaka-wodza.
Ja zrobiłem "intelektualyste" i musiałem grać od początku bo bidulek giwery ciągaać nie mógł.
Pogłówkuj trochę przy wyborach umiejętności bo lepiej mieć dużo różnych umiejętności ale i tak jak będziesz dobrze rozgrywał zadania to będziesz też szybko awansował.
Tylko nikomu nie mówcie, ale ja drugi i trzeci sezon to podrywałem tylko dlatego by sprawdzić jak się gra gdy ma w różnych zawodników.
Fajnie gra się gdy jest w grupie mięśniak (takie zero rozumu) i rzucacz (100%) no i snajper.
To te trzy sezony potem już nie pamietam jak grałem rekrutami. bo było tych sezonów siedem. Tylko ciiiiiii...
pozdro i _piwko.gif
The_Unforgiven
CYTAT (Keldorn @ 01-06-2006, 20:47)
No ba! Nie należałoby to wtedy do serii Falloutów biggrin.gif A wracając do topiku smile.gif wadą jest to, że nowi rekruci dołączający do Twojej grupy NIE MAJĄ ani pancerzy ani broni! huh.gif Trzeba im coś dać unsure.gif

nie do konca, jakas czesc ma panceze ale nic wiecej happy.gif
Nedlog
CYTAT (The_Unforgiven @ 01-06-2006, 23:57)
CYTAT (Keldorn @ 01-06-2006, 20:47)
No ba! Nie należałoby to wtedy do serii Falloutów  biggrin.gif A wracając do topiku smile.gif wadą jest to, że nowi rekruci dołączający do Twojej grupy NIE MAJĄ ani pancerzy ani broni! huh.gif Trzeba im coś dać  unsure.gif

nie do konca, jakas czesc ma panceze ale nic wiecej happy.gif

Dorze niech maja te pancerze ale co z tego jak nie maja zadnych broni ani amunicji ani stimpakow. smile.gif
trupex
CYTAT
Dorze niech maja te pancerze ale co z tego jak nie maja zadnych broni ani amunicji ani stimpakow.

To jak nie maja nic wiecej, to im trzeba dokupic. Najlepiej samemu wybrac, z czego kazdy ma walic. Wtedy gra bedzie najciekawsza!
Nedlog
Wada jest taka, ze nie ktorzy mieli okropne imiona!:)
Blademaster
Ja i tak czekam az bede mial jakis lepszych rekrutow, z lepszymi statsami oraz perkami/trainerami. Bo to co masz na poczatku... to dopiero szok - zdolnosci bojowe sa bezuzyteczne. Mozna tez zanalezc pipboya na pustkowiu (bardzo dobry woj!) . Jedyna osoba ktora powinniscie miec w teamie od poczatku to luneta (bo zszywacza mozna wyjeb... na zbity pysk - medycy not needed) .
trupex
CYTAT
bo zszywacza mozna wyjeb... na zbity pysk - medycy not needed

Eee... Medyk w zespole, moim zdaniem, jest bardzo potrzebny! Z doswiadczenia wiem, ze stimpaki czasem sie koncza. Wtedy jest problem, a tak jak ma sie zszywacze to jest elegancko. Tylko jedna wada: jak sie kogos zabardzo obandazuje, to staje sie nie zdatny to biegania.
Nedlog
Kazda postac taka czy inna ma swoje wady i zalety! smile.gif smile.gif
trupex
CYTAT (Nedlog @ 02-06-2006, 20:08)
Kazda postac taka czy inna ma swoje wady i zalety! smile.gif smile.gif

Dokladnie Nedlog, to jest doskonale podsumowanie, do twojego tematu. Mam jednak nadzieje, ze ten topic nie zginie. Mozna caly czas nawijac o wadach i zaletach rozmaitych postaci. Kazdy ma racje!
Nedlog
Moja opinia o rekrutach jest calkiem calkiem niesa tacy zli no nie przesadzajmy taki zszywacz jest doskonaly do zszycia rany albo cos innego albo przypuscmy taka luneta przyznaj ma niezlego cela i ta jej precyzja mozna aby pomarzyc o takich osiagnieciach tez twoj rekrot ( ma zamalo PKT do tych sil i zrecznosci) tez ma calkiem calkiem staty na poczatek gry wiec niema co nazekac gra jest niezle zrobiona! smile.gif
trupex
CYTAT (Nedlog @ 02-06-2006, 20:17)
Moja opinia o rekrutach jest calkiem calkiem niesa tacy zli no nie przesadzajmy taki zszywacz jest doskonaly do zszycia rany albo cos innego albo przypuscmy taka luneta przyznaj ma niezlego cela i ta jej precyzja mozna aby pomarzyc o takich osiagnieciach tez twoj rekrot ( ma zamalo PKT do tych sil i zrecznosci) tez ma calkiem calkiem staty na poczatek gry wiec niema co nazekac gra jest niezle zrobiona! smile.gif

Oczywiscie sie z toba zgodze, kazdy rekrut jest dobry na swoj sposob. Zszywacze to doskonaly medyk, niezastapiony przez nikogo. Luneta to idealna snajperka. Wszyscy sa dobzi, gdy trenuje sie ich od poczatku, Idzie we wlasciwa strone i osiaga okreslony poziom oraz poziom.
Nedlog
Gracz ktory mysli rozloży umiejetnosci dobrze, gracz, ktory nie mysli to już jest gorsza sprawa. smile.gif

[TS]
trupex
Zdaje mi sie, ze odrobine zeszlismy z tematu... rolleyes.gif
Nedlog
Mam male watpliwosci do Steina otóż on ma przyzwoicie dużo broni ciezkiej ale bardzo malo skradania wiec uwagi na temat Steina sa zrownowazone wiec jesli chcemy miec troche wiecej skradania to trzeba sie wiecej postarac grajac tą postacia! biggrin.gif

[TS]
Zick
ja tam miałem jakiś czas zszywacza, złamał noge więc go zmieniłem na steina też dobry medyk ale ma średnią ilość hp więc go zmieniłem na Johna potem zdałem sobie sprawe że Rebeka, którą mam prawie od początku gry (zrobiłem z niej snipa), ma dosyć pierwszej pomocy i mi to wystarczy; zrobiłem z Kikuta gośc do noszenia wind, mam jeszcze wredniaka w tym samym celu, jeszcze dos jest dobry do broni energetycznej, świr też nie jest najgorszy, mam go w teame w singla
trupex
Je jak zaczynalem grac to mialem poczatkowy sklad: ja, luneta, zszywacz. Kazdy mial swoja robote. Ja - ckm. Luneta - snajper. Zszywacz - doskonaly medyk polowy. Gdy ukonczylem pierwsza misjie do mojego teamu dolaczyl Braian. Tez niezly gosc. Mial niezle skradanie, i bron ciezka. Po kilku misjach przalaczylem go na Kikuta. Kikut byl doskonalym, hmm... Jak to nazwac? Rozrubatorem! Podkladal ladunki wybuchowe wszedzie, to byla jazda... Pozniej dolaczyly dwa szpony smierci. Atakowaly wszystkich, bardzo szybko. Takim skladem pierwszy raz ukonczylem Fallout'a Tactics'a. Potem bylo jeszcze kilka podobnych powtorek razy.
Nedlog
Dla mnie najodpowiedniejszym rekrutem jest Wredniak. On komus umie dopopac!:)
trupex
CYTAT (Nedlog @ 03-06-2006, 09:24)

A w czym wlasciwie Wredniak jest najlepszy?
Nedlog
CYTAT (trupex @ 03-06-2006, 09:28)

Primo on wyglada na goscia naprawde groznego po 2 wyglada mi na goscia z dzialkiem gussa alebo rakietnica.hehe...PPOZDRAWIAM NEDLOG smile.gif smile.gif
trupex
CYTAT (Nedlog @ 03-06-2006, 09:34)

Primo on wyglada na goscia naprawde groznego po 2 wyglada mi na goscia z dzialkiem gussa alebo rakietnica.hehe...PPOZDRAWIAM NEDLOG smile.gif smile.gif

No tak... Wyglad niewiele zdziala, ale jak checi i sila woli sa ogromne, to moze cos sie stanie huh.gif ?

Mam rozumiec ze Wredniak jestnajlepszy w broni ciezkiej?
Jesli tak to rozumiem! biggrin.gif
Nedlog
CYTAT (trupex @ 03-06-2006, 09:38)

No tak... Wyglad niewiele zdziala, ale jak checi i sila woli sa ogromne, to moze cos sie stanie huh.gif ?

Po prostu wredniak jest moja ulubiona postacia wiec jak ty masz np steina to ja mam wredniaka i tyle. smile.gif
trupex
CYTAT (Nedlog @ 03-06-2006, 09:41)
CYTAT (trupex @ 03-06-2006, 09:38)

Po prostu wredniak jest moja ulubiona postacia wiec jak ty masz np steina to ja mam wredniaka i tyle. smile.gif

Wiesz... Kazdy ma swoj swiatopoglad. Uznaje, ze Tobie podoba sie Wredniak, ale jak wczesniej powiedziales:
CYTAT
jest moja ulubiona postacia wiec jak ty masz np steina to ja mam wredniaka i tyle

Ja i Stein?! Okropnie go nie lubie. Moze jakis Kikucik by sie zalapal? happy.gif
Nedlog
Wazna wada nie potrzebnie dali do wielu graczy psa, bo poco on potrzebny jak nic nie moze zalozyc i jest nie przydatny, dobrze rozumiem nie wyobrażacie sobie psa z CKM'em ale to przesada ten pies prawie nic nie odejmuje. ohmy.gif

[TS]
Mef
Cóż odświeżę wam troche temat happy.gif

Do Stitcha (Zszywacz) mam taki sentyment, że zawsze zostawiam go do końca gry - dobry medyk jest zawsze w cenie a On z racji nienajlepszej percepcji dostaje Pancora i tak już zostaje - pozatym z czasem daję draniowi Mutate i wybieram Gifted a potem jeszcze Gain Perception i ma wypasione satystyki, może brać Bonus rate of fire no i początkowe 4 percepcji przestaje być mankamentem tongue.gif

Co do Farsight (Luneta?) to ją odstawiam później bo Rebbeca jest moim zdaniem lepsza a potrzeba BigGun'owców...

Bardzo lubię też wziąc jednego z mutów - szczególnie Grimma (tego inteligentniejszego) - bardzo dobrze się chłop spisuje.

Najlepszym rekrutem jest oczywiście pewna lasencja (imienia nie pamietam, bo raz tylko grałem "pod nią" i pod Divine Favour), którą dostać można tylko na stopniu General (bądź Paladin Commander) i tylko z wysoką charyzmą (bodaj 8) - jest rewelacyjna po prostu, gdyby tylko można ją było dostać wcześniej...

No i na koniec podzielę się swoim bólem... Nie lubię mieć w teamie więcej niż jedną postać strzelającą serią z prostej przyczyny - brak formacji (jak w grach na Infinity engine) - po prostu mam kłopoty z upilnowaniem ich, żeby nie strzelali po sobie sad.gif

Edit: Sprawdziłem w starym sejvie - lasencja to Clarisse, moze perki nie najlepsze (cóż sami nie wybieramy...) ale za to 11 percepcji (Divine favour) i tag na EW i BG, pozatym ma nadmiar punktów statystyk i 3 traity rolleyes.gif
Zick
CYTAT
No i na koniec podzielę się swoim bólem... Nie lubię mieć w teamie więcej niż jedną postać strzelającą serią z prostej przyczyny - brak formacji (jak w grach na Infinity engine) - po prostu mam kłopoty z upilnowaniem ich, żeby nie strzelali po sobie

Ja zawsze dzieliłem swój skład na 2 lub 3 osobwe grupy i czyściłem wszystkie zakątki mapy

btw. dałem kikutowi perk mutacja i zmienilem jednoręczność na talent i stał sie biggunowcem
Nedlog
W 2 misji trzeba koniecznie zszywaczowi zalozyc strzelbe bo inaczej nie da rady smile.gif
reqel
najgorsze jest to że wszyscy mają słabą percepcję.. a po co mi ekipa która jest ślepa smile.gif natomiast jest taki jeden ghoul, który ma lśnienie on ma chyba ze 12 percepcji.. idealny na snajpera
lamsen
moj sklad:
2x snajper
3x heavy gunner
ja jako snajper i naukowiec i medyk itp ; D

rozstawiasz 3 ciezkich zeby walili az cos przybiegnie do snajperow ;]
Dave_6
A nie uważacie że Wredniak jest podobny do Dennisa Hoppera? laugh.gif

A tak pozatym to Wredniak z moją główną postacią to dwaj heavy gunnerzy w zespole, Zszywacza używam tylko jako medyka (ile by mu nie przypakować w stats'y to i tak jest marnym strzelcem). Luneta jest dobra jako snajperka ale ze sniper rifle to może g***o zrobić mutantom (jestem w misji z Gammorinem) - mam nadzieję ze sytuacja się poprawi jak bendom jakieś lepsze giwery.
The_Unforgiven
to akurat jedna z latwiejszych misji, idziesz 5 biggunami i rozwalasz
muty, potem gommorina (ja go jedna seria z m60 polozylem tongue.gif )
Chaos
Trochę głupie będzie to co za chwilę napiszę, ale to cała prawda...

Otóż największym plusem tych rekrutów jest to, że genialnie rozbrajają miny (chyba nie muszę mówić w jaki sposób, prawda? smile.gif ) blowup.gif
Banan_89
Wdług mnie rekruci sa ważni w zespole ja jak gram w FT:bos (dziś zaczołem go 7 raz przechodzić tongue.gif ) zawsze mam jednego medyka uzbrojonego w strzelbe lub Thomsona (Zszywacz) dwie snajperki ( Luneta i jeszcze kogoś z kwalifikacjami biggrin.gif) dwóch gości typu "wejdz i zabij" uzbrojonych w M249 , Browing M2 lub inne cieżkie bronie ( Jack i Brian ) i ja jako spec od broni szturmowej i elektrycznej. Oczywiscie każdy z nich ma jeszcze jakieś zdolności lepiej wykształcone (otwieranie, pułapka, nauka, kierowca i naprawa) i z takim team-dream aż miło sie przechodzi gre. Dlatego uwarzam że rekruci są przydatni jak cholera biggrin.gif:D:D
Kit
Lunete zawsze zostawiam w zespole, dobry snajper kiedy sie ją jeszcze "podrasuje" nieżłe "tnie" z karabinu laserowego i "topi" z plazmówki jedynie siła przeszkadza na poczatku. Zszywacza tez lubie mechanik, medyk, handlarz. Brian spoko gość szczególnie jak ma jakis Karabin, Alice niezły szturmowiec może uzywac Browninga bez zbednych ceregieli a do tego nielze radzi sobie z energetykami
Zocik
Ostatnio kumpel z pokoju w akademcu zaczal grac w FT i tak mnie wzial sentyment, ze az sobie odpalilem. tongue.gif

Gram w opcji tought guy (dla niezorientowanych - save TYLKO w bunkrze bractwa ale za to bonus +100% exp. - zmienione z poprzedniego +50% we wczesniejszych wersjach)

Gra sie naprawde spoko.

Dopiero teraz doceniam postacie z doctor (wczesniej w krytycznych sytuacjach wystarczalo load), a rekruci sa w tym trybie wrecz NIEZBEDNI. Mieso armatnie szybko sie konczy. rolleyes.gif
Matheos
Według mnie to najlepsi to Luneta i Świr... Luneta jak to luneta dobra "sniperzyca" z niej - ale taki Świr też ma znakomitego cela, czasami lepszego od Lunety (dajcie mu karabin myśliwski, póki nie ma niczego lepszego). Co do rekrutów - ja zawsze zostawiam jednej postaci w teamie (w zależności od potrzeby - czy dwóch czy jednego rekruta potrzebuję) po 1-2 egzemplarze zdobycznej broni oraz 1-2 zdobyczne bronie podręczne. Tak aby był jakiś karabin myśliwski czy tam insza pukawka no i deagle - od biedy gorsza broń w jego stylu.
TuX
Ostatnio jak grałem w FT (gdzieś w październiku) mój zespół wyglądał tak
Ja(assault), Zszywacz, Luneta, Max(świetny szturmowiec tylko głupi trochę i trzeba mu zmienić Ciężką Ręke najlepiej na Szybkostrzelność), Alice(jeszcze lepsza niż Max bo od razu ma Szybkostrzelność i więcej Int)i Kra(dobry snajp i nieźle się skrada)

Medyk w drużynie jest jak dla mnie niezbędny. Zawsze daje Zszywaczowi broni z rodziny kal.12 i chłopak radzi sobie nawet z maszynami.
Headbanger
Ja tam stawiałem na specjalizację
JA - broń ciężka, palna, energetyczna i nauka - ogólnie główny bohater służył za główne stanowisko ogniowe.
Farsight - snajper, zawiadowca, lock-pick.
Stitch - drugi szturmowiec, medyk, handlarz
Jo - Mechanik, kierowca, materiały wybuchowe
-----------------------------------------------------
Później i tymczasowo:
Mary (taki szpon śmierci) - walka wręcz i grenadier

Wystarczało smile.gif
benn.yo
ciekawe jest to że z jednej losowej lokacjia dokładnie "Całkowita ciemność" bedziesz mógł przyją ć do swojej drużyny ridicka(po pewnym czasiei nie wiem comusiszmieć lub nie miec :/ by był zarządcy kadr ) tagże jest lokacja z Pip-boyem który jak tylko masz miejsce to sie do ciebie przyłaczy
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.