Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ogólnie o serialu
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > Filmy / Seriale > Jericho: Today is the last ordinary day
Pages: 1, 2, 3
wiraqcza
Dziwię się że jeszcze tu nikt o tym nie wspomniał. Ktoś to oglądał wogóle?
Serial opowiada o małym amerykańskim miasteczku którego mieszkańcy dostrzegają grzyba nuklearnego nad Denver kilkadziesiąt kilometrów od nich.
Jak na razie wyszły 3 odcinki i zapowiada się ciekawie.

=============================================
Edit - googla trudno użyć? tongue.gif

http://www.cbs.com/primetime/jericho/

||
\/
Hassan
Może trochę więcej informacji o tym serialu, jakieś linki, itp?
wiraqcza
Właśnie zauważyłem że na stronie cbs tej co podałem można sobie te epizody pooglądać jak ktoś ma realplayera biggrin.gif
Hassan
A dasz tego linka?
bio_hazard
czys ty jest k....a slepy?????????? blink.gif
Hassan
Nie, zakochany canadian.gif
omen99
Epizodow na stronie raczej nie da sie obejrzec, no chyba, ze mieszkacie w usa :]
Co do do serialu, to kazdy fan fallouta powinien go obejrzec - atak atomowy, fallout shellters, opad radioaktywny itd :]
wiraqcza
Zawsze możesz się połączyć przez proxy...
BoS_kunajk
Obejrzalem dzis 5 odcinek tego serialu i mam mieszane uczucia.
Najwieksza wada tego serialu jest to, ze jest to... serial. Obawiam sie, ze zacznie to przypominac mode na sukces.

O fabule nie chce pisac by nie popsuc nikomu przyjemnosci z serialu. W kazdym razie imo zapowiada sie fajnie i byc moze klimat przeistoczy sie w falloutowy.
Tails
*snip*
Kamilos
Oglądam regularnie wszystkie odcinki i przyznam że serial jest bardzo dobry jeżeli nie świetny smile.gif

Rózni się od innych seriali tym, że nie jest rozwleczony a akcja dzieję się szybko i nie ma czasu na pierdoły (choć w 9 odc. ciut pierdół wstawili).

Największa zaleta to to, że twórcy najpierw napisali fabułę do 22 odcinków a potem kręcą dzięki temu serial wstecznie sie zazębia tzn. szczegóły z pierwszych odcinków przydają się potem itp.

No i nie jest kręcony na żywioł tylko wszystko jest dość przemyślane.
Smaczu dodają takie elementy jak: zakodowana Morse'em podpowiedź dla widza na początku każdego serialu i różne ciekawe zagadkowe zdarzenie...

A must see....

P.S. Obsy mógłbyś update'ować tą mapkę? Przydały by się nazwy budynków jak np. ta tutaj
salmon
Polecam stronę anglojęzycznej wikipedii poświęconą serialowi. Znajdują się tam ciekawe informacje uzupełniające serial.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jericho_(TV_Series)
Wcześniej były dodatkowo obiaśnione komunikaty nadawane alfabetem Morse'a na początku każdego odcinka, niestety zniknęły.
Strona na polskiej wersji Wikipedii jest niestety dosyć uboga, ogranicza się właściwie jedynie do streszczeń poszczególnych odcinków i obsady.
Obsydian
Spokojnie jeżeli serial się rozkręci do poziomu np. Stargate (10 sezonów + oglądalnośc) to i kasa na efekty się znajdzie ;]
bio_hazard
no to jestem po "lekturze" 9 odcinkow (obejzanych w 2 partiach smile.gif)...
hmmm... nie jest zly - ale rewelacji tez nie ma....przydaloby sie zeby cos sie zaczelo wiecej dziac w nastepnych odcinkach, bo w 8 to nawet moja malzonka stwierdzila ze "przynudzaja" biggrin.gif no i troche za duzo tych watkow milosnych - smierdzi momentami telenowela....

miejscami efekty faktycznie kiepawe, w scenach w samochodzie jak synowie burmistrza jechali do szpitala po leki, wygladalo jakby tlo bylo nakladane technika srzed 20 lat biggrin.gif

no ale zobaczymy co bedzie dalej - jesli nie bedzie powrotu do "ksiutow" jak w 8 odcinku - to mysle ze bedzie dobrze smile.gif
bARyLA
może by ktoś napisał co mówią te zakodowane wiadomościw każdym odcinku
salmon
Czy ktoś coś może słyszał, czy będą następne sezony. Jednosezonowy serial to wszak nie w stylu amerykańców, więc mam cichą nadzieję na kolejne sezony...
I niech szybko wznawiają ciecie pierwszy sezon mad.gif
entrop
UWAGA - moja wypowiedź zawiera niewielkie spoile.

Ogłądałem cztery pierwsze odcinki tego serialu i jakoś szczególnie mnie nie zachwycił (może za duzo lepszych ostatnio widywałem).

Wiem, że powinny być same ochy i achy bo to klimat fallouta i w ogóle, ale tak na prawde, to tego klimatu w ogóle w serialu nie czuć. Dlaczego? Ci ludzie tam sa po prostu zbyt zajebiści we wszytkim, co robią. Wszelkie akcje są sprawne i dobrze zorganizowane, kazdy jest tam bohaterem, odgrywa wazna rolę, ratuje życie, przekonuje innych aby się schowali itd. mała rebelia pod sklepem miała chyba tylko na celu pokazać, jaki burmistrz jest fajny, odrzucony przez inne dzieci chłopak zdobywa serce księżniczki podwórka, jakaś laska bez większego oporu strzela do złych bandytów (którzy, nota bene, nie chcieli nikogo skrzywdzić).. takie to wszystko zbyt "amerykańskie".

Po wybuchu bomb w miasteczku nie było żadnej paniki, wszelkie elementy "podnoszące napięcie" (nie chcę za dużo spojlować) wydają mi się być doczepione na siłę - np. to, że praktycznie nikt nie zatankował auta.. zauwazyliście, że tam każdemu się kończy benzyna (i to zanim na prawdę zaczyna jej brakować)? Autobus szkolny pojechał na wycieczkę chyba na pustym baku, auto szeryfa chyba tez było tak zalane żeby tylko dojechac na pocztę i z powrotem. Może i to dodaje napięcia jak ktoś krzyczy "oh, zaczyna nam brakować benzyny! nie dojedziemy!" ale jak robią to w kazdym odcinku to zaczyna byc lekko nudnawe (zwłaszcza, że ja mam to na codzień biggrin.gif)

Zdziwiło mnie tez, że schrony zostały wykorzystane dopiero w 3 odcinku - ja bym w nich siedział juz od pierwszego.

Może jednak potem serial się rozwinie (dam mu szansę) i nie będzie tak źle. Trzymam kciuki, zwłaszcza, że falloutowych rzeczy na świecie jest tak mało.
van_SamboR
Więc oglądaj dalej. Nie wytrzymałem do następnego odcinka na AXN, i muszę powiedzieć, że dalej fabuła się rozwija dość ciekawie. Niestety nie można serialu oceniać przez pryzmat Falloutów, bo to nie to samo. Tutaj bomby dopiero spadły, i na wymierne efekty będzie trzeba poczekać (choć po prawdzie nie tak długo)
Kemer
Entrop. Właśnie, później jest "tłumaczone" skąd się ich ta zajebistość wzieła... I to nie do końca jest czyste :>

Wszystkie fora ucichły po 11 odcinku? Czy to koniec serii?? Seriale mają na ogół 13 odcinków w sezonie? Jestem na 9 i dziwie się bo nigdzie nie ma "cytatów" i komentarzy do kolejnych odcinków...
Deat(c)hClaw
Seriale, ktore maja 22 odcinki w sezonie maja to do siebie, ze w polowie serii producenci robia przerwe. Mniej wiecej dwu miesieczna... Mozna wiec sadzic, ze tak samo jest z Jerichem...
van_SamboR
Jeśli wierzyć oficjalnej stronie serialu. Jericho wraca 22 lutego na ekrany.
Kemer
Dzięki. Przyzwyczaiłem się do 13 odcinkowców i troche było zaskoczony :]

Serial ogólnie rzecz biorąc jest naprawde fajny. Dobrze budowane napięcie, ciekawe zagadki i tajemnice. No i jest post-apo biggrin.gif tongue.gif
Zoor
Jest tylko jeden problem z 22-odcinkowcami - w jedenastym zwykle musi być jakieś gwałtowne wprowadzenie nowych wątków, czy zagadek, albo kompletny zwrot akcji - to jest trochę niepokojące, bo później mogą wyjść jakieś bzdury...
Onvog
Powiem tak w serialu jest za dużo Klanu, a za mało Fallouta. Są gorsze i lepsze momenty, ale moim zdaniem twórcy powinni skupić się na wątku wojennym, a nie obyczajowym, bo to jest w co drugim serialu. O ile w Lostach obyczajówki mi nie przeszkadzają, bo są uzupełnieniem tego co dzieje się na wyspie, o tyle w Jericho strasznie mnie drażnią. Do ciekawszych momentów moge zaliczyć opustoszałe ulice Rogue River oraz fragment drogi do RR gdy na drodze leży rozwalony samochód z jakimś truposzem. Takich rzeczy moim zdaniem powinno być więcej jeśli ma byc to coś więcej niż serial obyczajowy osadzony w realiach wojny atomowej.
bio_hazard
no co tak ucichlo - jest juz 12 odcinek smile.gif
salmon
O_o, dzięki za info, już sciągam...
A kiedy dokładnie teraz to leci w stanach (dzień tygodnia, godzina)??
bio_hazard
sroda, 20.00 smile.gif

jest jeszcz ecus takiego jak "Return to Jericho" - ale to jest chyba tylko takie 11 odcinkow poprzedniego sezonu w pigulce, z tego co na podgladzie zauwazylem - nie chcialo mi sie ogladac tongue.gif

a odcinek 12 hmm... - troche watkow sie wyjasnia smile.gif
salmon
I bardzo dobrze, miałem nadzieję, że nie będzie tak jak w przypadku Lostów, gdzie prawie nic się nie wyjaśniało...
Sroda 20, czyli w czwartek rano mozna juz sciagac...
Nua
najlepsze w Jericho byly ujecia grzybow atomowych, reszta to zwykly sredni serial obyczajowy,

zreszta sam serial jest strasznie naciagany, np. motyw z zaklejaniem okien, ze niby to ma uchronic przed opadem pylow radioaktywnych itd, lol, kompletna glupota, wiadomo ze jak bomba wybuchla blisko to jednye miejsce ktore mogloby zapewnic przetrwanie to schrony ( np moglby to byc schron nr 13),

a jak bombka spadla daleko, to mamy drugi czarnobyl, czyli nic od razu sie nie stanie, efekty beda widoczne (j. wogole) to w perspektywie kilku/kilkunastu lat.

wiadomo ze serial musi byc taki nie dokonca falloutowy, zeby przyciagnal jak najszersza widownie, ale bez przesady.

moze jeszcze sie serial rozkreci, ale jak pojdzie w obyczja to kaplica.
mefisto
14 odcinek to lipa ale 15 juz jest fajny. No i sprawa 'zamachu stanu' sie rozkreca. HOWA!
onebadmotha
co to jest "jericho special:return to jericho" ktoś widział ktoś wie ?
bio_hazard
z tego co "przelecialem" na podgladzie - to 11 odcinkow pierwszej czesci pierwszego sezonu w pigulce wink.gif
Skorpion
Hm.. ktos wie czemu teraz nie bylo 16 odcinka? Na stronie CBS dopiero 28 :/
mefisto
Teraz se amerykanie wymyslili zeby dobre seriale trwaly dluzej to beda przerywac co jakis czas. Tu przerwa byla krotka ciekawe czy jak herosow tez przerwa po 18 odcinku na miesiac.
Kat_ja
Dopiero zaczynam oglądać serial, dzięki Skorpionowi smile.gif W każdym odcinku nurtuje mnie pytanie: kim jest, jak dużo wie, i co u licha robi Hawkins tongue.gif W każdym razie, pewnie już czytaliście "pytania do Hawkins'a" na stronie CBS, które dają troche do myślenia...a jeśli nie oto: link

edit: Heh, po obejrzeniu kolejnych odcinków stwierdzam, że te pytania i odpowiedzi są g... warte bigyellowgrin.gif
mefisto
Spokojnie w 18 odcinku dowiesz sie wiecej biggrin.gif
Skorpion
ciekawe co jest z ta tablica.. nie ma nowych tematow od 2 odcinkow a samemu ich zakladac nie mozna.. ;p
mefisto
Ostatnio bylo przed emisja. Wzbudzilo to poruszenie wiec teraz jest po tongue.gif

Tylko to 'po' jest dlugie biggrin.gif
Obsydian
Siem zagapiłem - ale nadrobię ;]
Kat_ja
Fakt, można było się zagapić, bo już miałam chwile zwątpienia sądząc, że serial to szmira wink.gif Ale 18 odcinek był ciekawy bo nasz kaczkonogi agent ze sztucznym usmiechem nareszcie podzielil sie swoimi informacjami smile.gif
Skorpion
QUOTE(Kat_ja @ 15-04-2007, 08:34)
Fakt, można było się zagapić, bo już miałam chwile zwątpienia sądząc, że serial to szmira wink.gif Ale 18 odcinek był ciekawy bo nasz kaczkonogi agent ze sztucznym usmiechem nareszcie podzielil sie swoimi informacjami smile.gif
*

19 jest duzo lepszy :>
mefisto
Sezon zamkniety. Zabicie jednego z glownych bohaterow raczej nie wyjdzie na dobre kontynuacji. Uwazam to za blad scenarzystow. Szkoda tez ze odrazu tak szybko rzad sie wcisnie bo lokalna wojna byla bardziej klimatyczna smile.gif

Mam nadzieje ze bedzie 2 sezon.
LoveBeer
ano ano ale do serii 2 poczekamy. wogole polecam tv.com - dobry przewodnik po serialach wogole.

co do samego jericho - uwazam ze zaczal sie swietnie, potem jakos ciagnal, a od nastego odcinka to byl juz prawdziwy usypiacz*. naprawde ciezko mi bylo wytrwac biggrin.gif ale potem sie poddzwignelo i do konca serii bylo juz w miare ok.

aczkolwiek zupelnie inaczej sobie wyobrazalem klimat serii po pierwszych odcinkach.

* ciekawe jest to ze na tv.com te odcinki maja bardzo wysokie noty. ale amerykance sa dziwni (co potwierdza zdjecie takich seriali jak day break czy firefly)

ps: nie wiem czy zauwazyliscie - ten koles co gra hawkinsa - jak on ma kosmicznie krzywe nogi ^^ wyglada jak pokraka a nie super-tajnos-agentos wink.gif
Kat_ja
QUOTE(LoveBeer @ 14-05-2007, 21:23)
ps: nie wiem czy zauwazyliscie - ten koles co gra hawkinsa - jak on ma kosmicznie krzywe nogi ^^ wyglada jak pokraka a nie super-tajnos-agentos wink.gif
*

Hehe racja wink.gif Pare postów wyżej stwierdziłam, że to "kaczkonogi agent ze sztucznym usmiechem"

Co do śmierci jednego z głównych bohaterów, nie razi mnie to zbytnio, ważne, że nie jest to Jake wink.gif
LoveBeer
"Stacja CBS poinformowała producentów swoich seriali o ich losie w przyszłym sezonie. Wieści niestety nie są szczęśliwe dla "Jericho". Początkowo ten postapokaliptyczny dramat uznany został za niespodziewanie duży sukces. Powróciwszy jednak na ekrany po długiej zimowej przerwie nie przyciągał już tak dużej liczby widzów przed telewizory, dlatego też szefowie stacji postanowili, że drugiego sezonu nie zamówią."

za hatak.pl

buahaha no to po ptokoch biggrin.gif mowilem juz ze oni tam za oceanem sa dziwni jesli chodzi o seriale ?
Obsydian
To nie dziwność tylko te dziwne długie przerwy między sezonami ;] ... ja wiem potrzebują czasu na kręcenie ... ale można myśleć z wyprzedzeniem biggrin.gif.
bio_hazard
no jak to tak?...buuuuu...
moze jednak zmienia zdanie....
van_SamboR
Szkoda. I to bardzo. Końcówka pierwszej serii była na tyle fajna, że aż żal.
Kat_ja
Rozumiem CBS jeśli serial mial mala ogladalnosc...ale na boga, skoro kończą takim cliffhangerem, wypadałoby z szacunku dla widza dokręcić jakiś finał :/

Ciekawe czy coś zdziałają liczne petycje fanów wink.gif
KeniG
Nic nie dadzą, tak samo było z fenomenalnym serialem Nowa Ziemia który do tej pory jest uważany za jeden z najlepszych seriali SF w historii cała masa fanów i petycje niec nie pomogły i zakończono produkcje. Swoją drogą serial jest bardzo "Falloutowy" bo bohaterowie większość serialu poroszają sie po pustyni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.