Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schron przeciw atomowy w Szczecinie - zwiedzanie.
SHAMO Fallout Community > Post Kultura > Konwenty / Spotkania / Zloty / Imprezy
czechu
Znalazło by się pare osób chętnych na zwiedzenie ostatnio udostępnionego schorny przeciw atmowego pod dworcem głównym w Szczecinie ?

szczegółowe informacje tutaj
http://podziemnyszczecin.pl/index.php?opti...id=24&Itemid=24

Myślę, że głównie interesowała by nas trasa poświęcona okresowi zimnej wojny, ale to jest sprawa do ustalenia. Podobnie jak termin wyprawy.

Głównie tutaj licze na zainteresowanie ludzi ze Szczecina i Stargardu smile.gif
Augustus
Piszę się na to smile.gif
smoq
Jak zbierzemy konkretną ekipę stargard-szczecin to dam tutaj znać, bo na razie to nie wiem jak wyjdzie. Ja osobiście chciałbym się tam udać jak najszybciej - nieraz zastanawiałem się jak tam jest happy.gif
smoq
Na zwiedzanie schronu wybieramy się najprawdopodobniej w niedzielę 21-go stycznia.
Jeśli ktoś jest chętny to proszę o kontakt ze mną na GG:110297 lub PM.
_KOBOLD_
Siemandero!!!
ja bym sie pisał jak to 21 jest biggrin.gif
pozdrawiam
smoq
Niestety z braku wystarczającej liczby chętnych oraz wątpliwości co do minimalnej frekwencji do zwiedzania postanowiliśmy przełożyć wyprawę na ferie. Wtedy powinno być więcej chętnych, a także poszlibyśmy jakoś w środku tygodnia a nie w niedzielę (będzie taniej, a także być może zawsze się mozna dołączyć do jakiejś innej grupy jeśli frekwencja znowu będzie niska).
Osobiście proponuję drugi tydzień ferii, żeby studenci byli już po sesji.
czechu
Kiedy jest drugi tydzien ferii ? smile.gif nie mam mlodszego rodzenstwa w szkole, wiec termin ,,ferie" stal sie dla mnie nieco abstrakcyjny wink.gif

Ja od 7 lutego pisze sie jak najbardziej.
smoq
QUOTE (czechu @ 18-01-2007, 17:01)
Kiedy jest drugi tydzien ferii ? smile.gif nie mam mlodszego rodzenstwa w szkole, wiec termin ,,ferie" stal sie dla mnie nieco abstrakcyjny wink.gif

Ja od 7 lutego pisze sie jak najbardziej.

Musisz zadawać trudne pytania? tongue.gif Drugi tydzień ferii to 5-11 lutego wink.gif
Quinn
Hmmm, szkoda, że odległość między mym miastem a Szczecinem to cała Polska od Tatrów do morza.

Ale w... mieście też mamy schrony, dużo schronów. W bardzo nietypowych miejscach, także wiele ludzi mija je dzień w dzień, nie zważając nań.

Pozdrawiam,
Quinn.
smoq
Jakby byli chętni to wznawiamy wyprawę do schronu na sobotę 17-go lutego (w godzinach przedpołudniowych). Zgłoszenia przyjmuję na priva - im szybciej tym lepiej.
Tym razem już musi się udać wink.gif
Morbid
Jak głosi ulotka: "Legenda o podziemnym Szczecinie jest niemal tak stara jak samo miasto. Podziemne korytarze, komnaty, rozbudzały wyobraźnie Szczecinian. Obecnie nie jest inaczej. Zwłaszcza, że po 1 wojnie, wybudowano wiele podziemnych schronów i kazamatów, to były jedyne schronienie przed spadającymi bombami. Dzisiaj powoli odkrywamy podziemne tajemnice. Odkryć je możesz i Ty, razem z nami. Każdego dnia o 12:00, wchodzimy niezależnie od ilości uczestników. W innych godzinach grupa musi liczyć, co najmniej osiem osób. Zapraszamy na zwiedzanie Szczecińskich Podziemnych Tras."

www.schron.szczecin.pl


"Schron został ukończony przez Niemców w 1941 roku jako schron przeciwlotniczy dla ludności cywilnej. Budując go wykorzystano prawdopodobnie stare korytarze jeszcze z końca XIX wieku.

Schron umieszczony jest na głębokości ok. 5 pięter. Od najwyższego wyjścia (Plac Zawiszy) do podłogi dolnego poziomu mierzy sobie 17 metrów wysokości. Jego ściany wykonane są z żelbetonu o grubości 3 metrów a sufit to 2,80 metrów. Najdłuższy korytarz około 100 metrów. Schron to 2,500 m2 powierzchni całkowitej i 1,900 powierzchni użytkowej.

Po przejęciu go przez Polaków w niedługim czasie został zaadoptowany na schron przeciwatomowy. Aż do początku lat 90-tych odbywały się w nim szkolenia Obrony Cywilnej.

Schron nadal kryje w sobie tajemnice, nie wiadomo dokładnie, dokąd prowadzą zamurowane przejścia.

To największy cywilny schron w Polsce z okresu II wojny.

Miłośnicy Szczecina z firmy Centrum Wynajmu i Turystyki zafascynowani tematem podziemi Miasta Gryfa zainwestowali wiele wysilku aby móc udostępnić to magiczne miejsce dla Szczecinian.
Dzisiaj dzięki ciężkiej pracy oraz pomocy przyjaciół i życzliwych osób schron codziennie otwiera się dla mieszkańców miasta, przyjezdnych oraz turystów z zagranicy.

Udostępnienie schronu to nie koniec naszej pracy - planujemy aby schron żył własnym życiem, aby stał się miejscem wymiany myśli i prezentacji kultury.

Planujemy otworzyć nowe pomieszczenia aby uczynić to miejsce jeszcze atrakcyjniejszym.

Zapraszamy Wszystkich serdecznie do Podziemnego Szczecina"


Niestety cen nie podano, ale jak tylko mi odpowiedzą to dam znaćsmile.gif
smoq
Jak nie podali jak podali wink.gif
http://www.schron.szczecin.pl/files/cennik.pdf

Schron jest bardzo fajny. Kilka osób z Shamo było już tam kiedyś na trasie Zimnej Wojny. Na prawdę warto iść smile.gif

Szkoda tylko, że nie za bardzo można zdjęcia robić w środku sad.gif
Dragunov
Nie powiem, byłem, wrażenia pozytywne. No i kolejna zagadka ubiegłego stulecia, której zapewne nigdy nie rozwiążemy...
Morbid
QUOTE(smoq @ 28-10-2008, 15:03)
Jak nie podali jak podali wink.gif
http://www.schron.szczecin.pl/files/cennik.pdf

Schron jest bardzo fajny. Kilka osób z Shamo było już tam kiedyś na trasie Zimnej Wojny. Na prawdę warto iść smile.gif

Szkoda tylko, że nie za bardzo można zdjęcia robić w środku sad.gif
*
Ja to mam talent do wyszukiwania informacji canadian.gif dobrze by było kiedyś zrobić wypad większą ekipa, zwieńczoną (wypad nie ekipą biggrin.gif ) zimnym piwskiem smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.