Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ktoś za to beknie !
SHAMO Fallout Community > Serwisy o Fallout'cie > Fallout Corner
Pages: 1, 2, 3
Spicmir
od kilku dni nie działa strona FC mysle ze nie ma na to wpolywu testowanie noweglo laya bo pod hakiem nowego laya tez 403 sie pokazuje.
Wiec oberwalismy .... meldopwac od kogo jak mocna jakie straty w ludziach a jakie w sprzecie ... raport in!
SPEC
emiasto nas zablokowalo, bo ktos naspamil z formularzy ;]

...costam szpon podobniez dziala...
czechu
,,Coś tam" może sie okazać troszke za mało...ech...jak zwykle wszystko się wlecze...
Spicmir
co gdzie jak naspamili ?
czemu szpon nikomu nic nie powiedzial...
?
Deat(c)hClaw
Bo Szpon zdziczal...
Juz wszystko OK. Problem byl tylko na poziomie strony OT. Zapobiegawczo usunalem wszystkie podstrony ktore kierowaly wysylaniem formularzy. Do czasu az to jakos zabezpiecze...
Spicmir
za kare szponowi obrywamy jaja! co wy na to ?
czechu
Dzisiaj na FC znalazłem tylko coś takiego, co załączam w załączniku. Cały serwer jest pusty. Robimy coś z tym ?

Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Rawdanitsu
laugh.gif - nie wydaje mi się aby to było możliwe żeby Jabot bawił się w "hackowanie" - ale go wypytam...

ps: coś takiego jak KB Stargard nie istenieje biggrin.gif

EDIT:
Szczerze powiedziawszy to nie zdziwię się jeśli ktoś się podszył.
czechu
Dlatego na razie bym wolał przeprowadzić wewnętrzne śledztwo, dowiedzieć się od admina kto się łączył i skąd itp itd. a dopiero potem oskarżać.

W każdym razie ja jakoś nie widzę sensu by ktoś się miał podszywać pod jabota...

Deat(c)hClaw
Poza redakcja dostep do serwa mial Smoq... Dostal go, gdy na naszym serwie siedziala strona OT...

Wkurwilem sie mocno...

Raw, wybacz, ze to powiem, ale po co ktos mialby sie podszywac pod KB?

EDIT: Moze to glupio zabrzmi, ale admin nam nic nie powie, bo wszystkie logi tez zniknely...
Proponuje zapytac wprost Jabota. Nie ma sie za co obrazac... Niech sie najwyzej wytlumaczy...
Rawdanitsu
QUOTE(Deat©hClaw @ 19-06-2007, 08:11)
Poza redakcja dostep do serwa mial Smoq... Dostal go, gdy na naszym serwie siedziala strona OT...

Nie sądze żeby Smoq to zrobił - nie jest chujem - no ale jego też zapytam.

Raw, wybacz, ze to powiem, ale po co ktos mialby sie podszywac pod KB?

Wiesz, oszczerstwa rzuca się w ludzi żeby ich zniszczyć w oczach innych - przypuśćmy np. że komuś by zależało żeby ktoś z nas nie lubił Jabota? Po co? "bo tak". Albo przyjmijmy ze ktos wie ze jestem w KB i chcialby np. "sprawdzic moja lojalnosc wobec KB/FC", albo zwyczajnie zalezy mu na tym by KB rozbic - cholera wie, moze to ten caly Sidyk? - on tez niezly intrygator jest i do tego "dziecko neostrady pragnace byc BMXowcem/Skatem/Hip-Hopowcem/Hackerem/Airsoftowcem/sportowce/pilotem/strazakiem jednoczesnie" - po takich tez mozna sie czegos spodziewac.

Proponuje zapytac wprost Jabota. Nie ma sie za co obrazac... Niech sie najwyzej wytlumaczy...

Nie, no, ja juz jabota zapytalem. Mialbym numer do niego to bym zadzwonil ale nie mam, dlatego czekam az bedzie przy kompie i odpowie.

Po za tym, Jabot głupi nie jest raczej - w jakim celu robiłby taki numer (raczej zdawalby sobie sprawe z konsekwencji, tymbardziej ze ze swoimi pogladami, pewne przepisy prawne tez musi znac - zreszta wywalili go kiedys ze szkoly za wykroczenie/przestepstwo internetowe - nie wiem jak sie dokladnie to co zrobil kwalifikowalo) i jeszcze sie podpisywal i oczernial na dodatek cala nasza ekipe KB ? Nie, niestety nie chce mi sie wierzyc ze Wojtas to taki idiota biggrin.gif .

Podejzewam tez ze ktos kto to zrobil ma kopie tej pracy na wlasnym dysku bo zrobil to wylacznie po to by wygladalo na "sprawke wrogow ukladu" smile.gif .

NA WSZELKI WYPADEK:
Jezeli ktokolwiek probowalby mnie o to podejzewac to od razu mowie ze skrzynka mailowa na ktorej mam stary mail od Szpona z danymi logowania przez FTP juz od dawna nie istenieje (jak i www.megapolis.pl - operator skrzynki - przynajmniej ja nie moge odpalic tej strony). Zdaje sie ze jeszcze niedawno dostawalem przez GG od Szpona te dane ale ja jestem od dawna juz po dwoch formatach mimo ze kompa nowego mam chyba 2-3 miesiace (XP robi swoje niestety - i to oryginal).

Generalnie, poczekajmy co powie jabot i smoq.
Deat(c)hClaw
Ja i tak dla pewnosci zapytalem sie admina, moze ma gdzie ukryte logi... I to tlumaczenie, ze ktos chcialby oczernic KB mnie nie przekonuje... Po co wybralby do tego FC... Przeciez to bez sensu...
Rawdanitsu
QUOTE(Deat©hClaw @ 19-06-2007, 08:38)
Ja i tak dla pewnosci zapytalem sie admina, moze ma gdzie ukryte logi... I to tlumaczenie, ze ktos chcialby oczernic KB mnie nie przekonuje... Po co wybralby do tego FC... Przeciez to bez sensu...
*

Szponie, ja nikogo nie tlumacze smile.gif W koncu w sledztwie trzeba podjac kazdy watek. Po za tym to ja zadalem pytanie czemu Wojtas mialby oczerniac wlasna ekipe (w tym siebie) ? no i wlasnie, po co wojtunia wybralby do tego FC? biggrin.gif Przeciez to moje pytania smile.gif
Deat(c)hClaw
Nasze gdybanie i tak nic nie da... Trzeba pcozekac na jakies informacje... Najlepiej, jak admin bedzie mial cos u siebie...
czechu
zreszta wywalili go kiedys ze szkoly za wykroczenie/przestepstwo internetowe

To raczej argument za tym, że jednak Jabot jest temu winny.

Poza tym uważam, że po ostatnich wydarzeniach miałby powód aby zaszkodzić FC. Zresztą jak cała KB.

A jakby ktoś chciał zaszkodzić KB to nie wiem dlaczego akurat wybrał FC...Sidyk w ogóle wie co to jest Fallout ?

Rawdan : o jakiej kopii pracy mówisz ? smile.gif bo niezbyt rozumiem...całego FC ?
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 09:00)
zreszta wywalili go kiedys ze szkoly za wykroczenie/przestepstwo internetowe

To raczej argument za tym, że jednak Jabot jest temu winny.

Owszem, istnieje recydywa ale bez przesady biggrin.gif Myślę że nie chcialby miec problemow z policja/prawem za cos takiego i to z powodu... no wlasnie, jakiego? Tymbardziej ze juz on te przepisy na pewno ma obcykane - gdybyscie pogadali z nim o Red Watch'u i innych podobnych sprawach na pewno by was zaskoczyl swoja wiedza smile.gif A do tego wszystkiego mialby np. zrobic to wiedzac ze sam zrobilbym mu awanture? dlaczego mialby narobic kwasow w samej KB i miedzy jej czlonkami? nie rozumiem...

Poza tym uważam, że po ostatnich wydarzeniach miałby powód aby zaszkodzić FC. Zresztą jak cała KB.

Ja tez jestem w FC i jaki ja mialbym miec powod? Uwazacie ze KB generalnie interesuje FC? Zdziwilibyscie sie smile.gif nikt nic zlego o FC w KB nie powie - po za podejzewaniem wszystkich o teorie spiskowe (ale to zna Czechu z dyskusji na forum KB - Smoq cos takiego tam zasugerowal). Temat FC a nawet Shamo czy calej sceny zadko jest wogole poruszany a jesli juz to dotyczy newsow typu techDemo Van Burena - na serio sa przyjemniejsze sprawy do zrobienia niz jakies robienie niepotrzebnych kwasow na scenie. Ale ok - poczekajmy jak sie sprawa potoczy.

A jakby ktoś chciał zaszkodzić KB to nie wiem dlaczego akurat wybrał FC...Sidyk w ogóle wie co to jest Fallout ?

Wie, byl na tej stronie a gre pozyczylem mu ja i to juz dawno biggrin.gif zreszta to byl bardziej zart z tym sidykiem... niewazne...

Rawdan : o jakiej kopii pracy mówisz ? smile.gif bo niezbyt rozumiem...całego FC ?

no kopii serwera, znaczy sie, buckup strony smile.gif
czechu
Nikogo nie jesteśmy na razie w stanie oskarżyć na 100%, ale jedno jest prawie pewne, że osoba która to zrobiła jest w kręgu osób będących na Shamo/związanych z FC/związanych z KB. W innym przypadku nikt by się nie podszywał pod Jabota, chyba że to był niesamowity zbieg okoliczności - ktoś wylosował jakiegoś użytkownika na SHAMO i się podpisał jego imieniem, a potem sprawdził czy ten Jabot się gdzieś jeszcze nie udziela i podpisał KB Stargard dodatkowo... w takie zbiegi okoliczności ja nie wierzę, więc uważam, że to musiał być ktoś znajomy. Kto by mógł aż tak ryzykować ?

KB ma jakiś wrogów ?
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 09:21)
KB ma jakiś wrogów ?
*

ma: kaca biggrin.gif

EDIT: sprawa jest omawiana teraz na forum KB - na wewnetrznej tablicy. Cos mi sie jednak wydaje ze to jednak mogl byc Jabto - ale jesli tak to poniesie tego konsekwencje!
Deat(c)hClaw
Wszystko jasne...

Z IP podanego mi przez admina na SHAMO posty pisali tylko Jabot i Prezes...

Maja takie samo IP, bo to IP sieci:

person: Wojciech Kaniewski
address: Multimedia Polska Zachod Sp. z o.o.
address: Chrobrego 25, 73-110 Stargard Szczecinski
address: Poland
phone: +48 91 8353350
fax-no: +48 91 8353354
nic-hdl: WK390-RIPE
e-mail: wkaniewski@teleton.pl
mnt-by: TPZ-MNT
source: RIPE # Filtered

Wiec jak widac... Wszystko Wskazuje na to, ze to byl jeden z nich...

Teraz pytanie: udupiamy ich oboje? Jest jeszcze jedna sprawa. Admin mi napisal, ze to nie byl wlam, tylko zwyczajne logowanie. Jabot, albo Prezes znali nasze haslo do serwera... Smoq?
Rawdanitsu
Hmm... czy to znaczy ze kazdy kto ma neta w multimedia polska ma taki sam numer IP ? bo wiecie, oni mieszkaja dosyc daleko od siebie.

Jabot sie nie przyznaje - twierdzi ze ktos go wrabia.
czechu
Prezes nigdy nie był u Jabota w domu i nigdy nie używał jego kompa do pisania postów ?
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 10:12)
Prezes nigdy nie był u Jabota w domu i nigdy nie używał jego kompa do pisania postów ?
*

Nie wiem. W kazdym razie Prezes ma neostradę (wlasnie sie dowiedzialem) i zwykle kozysta ze swojego kompa. Sprawa w toku...
Deat(c)hClaw
Sluchajcie... To IP, to nie jest IP kompa, tylko rutera laczacego Internet z siecia... W tym wypadku rutera laczacego podsiec stargardzka z Internetem...
czechu
Nikt nie oskarża Prezesa smile.gif tylko sam jabot nieraz opowiadał jak wpadali do niego i oglądali posty blademastera z których większość to były życzenia urodzinowe. Więc prawdopodobieństwo, że Prezes w tym czasie napisał jakiegoś posta ze swojego konta jest na tyle duże, że nawet nie ma o czym dyskutować.

Jak dla mnie za dużo jest przesłanek pozwalających uznać winę Jabota, a jednocześnie nie ma żadnej, z której można by wywnioskować, że jest niewinny...
Rawdanitsu
hmm... a kiedy to sie stalo? moze ma alibi?
czechu
Wczoraj ok 13:08 powstał plik index który tutaj wrzuciłem. Ale nie powiem na 100% bo niestety przy kopiowaniu z serwera zmieniła się data sad.gif chociaż godzinę łączenia da się sprawdzić.
Deat(c)hClaw
213.136.232.130 UNKNOWN fallout1www [18/Jun/2007:15:00:36
+0200] "STOR index.html" 226 593

To pierwszy log... Jak widac plik wgrano o 15.00. Pozniej sa juz same dotyczace kasowania plikow (z tym samym IP).

Powiem tak, skoro to nie Jabot, to kto inny mieszka w Stargardzie, ma pojecie o FC, KB laczy sie z internetem z tego samego IP?
Rawdanitsu
oni chyba byli wszyscy wtedy na OT - pracowali chyba o 15 - ale sprawdze to jeszcze...

QUOTE(Deat©hClaw @ 19-06-2007, 10:35)
Jabot, to kto inny mieszka w Stargardzie, ma pojecie o FC, KB laczy sie z internetem z tego samego IP?

Hmmm, ale czekaj bo sie gubie juz: to w koncu to jest IP kompa czy sieci? bo wiesz, w Stargardzie sa ludzie ktorzy FC znaja.

Generalnie bronic Jabota nie mam zamiaru JEZELI bede miec pewnosc ze to on (zniszczona zostala miedzy innymi moja praca) - na razie jej nie mam. Czy nie wypadaloby dac jakiegos news'a na shamo? powiadomic co sie dzieje i ze szukamy sprawcy?
czechu
I zna hasło nie wiadomo skąd...
Deat(c)hClaw
Dobra wytlumacze jak to wszystko dziala:
Kazdy dostawca internetowy ma przydzielone adresy publiczne, ktore moga zostac wykorzystane do laczenia sie z internetem... Do laczenia sluza rutery... Istnieja jeszcze tzw. adresy IP prywatne (jest to pewien okreslony przedzial adresow IP), ktore mozna wykorzystywac tylko wewnatrz sieci. Dlatego kazda siec ma inne IP, ale komputery w roznych sieciach moga miec takie samo IP. Inaczej poprostu zabrakloby adresow IP dla wszystkich komputerow.
W logach serwera mamy tylko IP rutera, bo to on laczy sie z Internetem i to on ma indywidualny adres w calym internecie... Ruter zna tylko adres wyjsciowy do internetu i adresy komputerow w sieci, ktora obsluguje...
Zeby poznac dokladne IP komputera, z ktorego nastapilo polaczenie, trzeba by zarzadac logow polaczen od dostawcy internetowego...
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 10:39)
I zna hasło nie wiadomo skąd...
*

A skad Jabot mialby je znac? dales mu?
czechu
Czyli sprawa jest do załatwienia w sumie ?

W każdym razie ja dalej uważam, że jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona to powinniśmy zgłosić sprawę do prokuratury.
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 10:51)
Czyli sprawa jest do załatwienia w sumie ?

W każdym razie ja dalej uważam, że jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona to powinniśmy zgłosić sprawę do prokuratury.
*

Na pewno nie w moim imieniu - nie mam zamiaru lazic pozniej i skladac jakichs zeznan - szkoda mi czas a jesli to Wojtunia to sprawe wole zalatwic po swojemu - bo szybciej i skuteczniej - jezeli to nie on - nie widze sensu tymbardziej. Ani nie mamy innego podejzanego a nawet jak by go miec to i z nim moge ta sprawe zalatwic po swojemu. Zreszta nalozenie na takiego pajaca jakiejs grzywny czy kary wiezienia tylko by mnie zdolowalo - bo to i tak mi pracy nie zwroci. Ale jakby kogos takiego publicznie na scenie oskarzyc, wskazac, osmieszyc i dac w ten sposob przyklad dla innych - to co innego.
czechu
Rawdan : jedno nie wyklucza drugiego. Ja tylko nie chce by ten pajac poczuł się bezkarny lub dumny z tego, że wszyscy o nim mówią i że narobił takiego bigosu.

Swoją drogą ośmieszenie pajaca też Ci pracy nie zwróci.
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 11:08)
Swoją drogą ośmieszenie pajaca też Ci pracy nie zwróci.
*

Owszem ale w odroznieniu od kary finansowej/wiezienia da mi satysfakcje smile.gif Niemniej jednak nie chce byc mieszany w jakies prokuratury/rozprawy itp. - szkoda mi na to czasu.
czechu
Rawdan : napisałeś wcześniej ,,to jednak może być wojtas". Mogę wiedzieć co spowodowało, że wyraziłeś tego typu opinie ?
Spicmir
ej :cenzura: wracam o 8 z pracy ide spac wstaje patrze a wy tu najebaliście juz z 20 postów a ja nie wiem o co chodzi... moze mi ktos nakreslić całą sytuacje
tnz co jak gdzi i kiedy ... bo kto to juz chyba widze .....
Deat(c)hClaw
Wgralem juz backupa na serwer... Niestety, jak zwykle newsy i komentarze nie sa najnowsze...

Spic > Ktos wczoraj wszedl na nasz serwer, wgral plik index.html, wykasowal cala reszte... Teraz probujemy dojsc kto to byl...
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 11:37)
Rawdan : napisałeś wcześniej ,,to jednak może być wojtas". Mogę wiedzieć co spowodowało, że wyraziłeś tego typu opinie ?
*

Bo Wojtas jedyne co robi to twierdzi ze jest niewinny i ze nie ma zamiaru sie tlumaczyc, ze jest gotowy na rozprawe sadowa i spokojny o jej wynik bo twierdzi ze nie da mu sie udowodnic czegos czego nie zrobil - to moze byc powod (bo nie chce dyskutowac o tych adresach i o niczym - powtarza ze tego nie zrobil) ale teraz to juz sam nie jestem pewien. Kemer zasugerowal istnienie na Shamo jeszcze paru osob o tym samym numerze IP co Jabot/Prezes i opisal sytuacje ze dla nawet niedoswiadczonego hakerka/lamerka mozna bez wiekszych problemow udawac ze laczy sie ze Stargardu (zreszta w klatce jest taki temat z Robinem i Squonkiem tez - wlasnie sobie przypomnialem) i wiekszosc w KB mowi ze tylko idiota by sie jeszcze podpisal (ale moze to celowo, na zmyle - nie wiem, po dluzszym zastanowieniu nie potrafie sobie jednak wyobrazic ze Jabot by to zrobil). Ale wrogow nie mamy - przynajmniej nikt specjalnie na nas nie wjezdzal nigdy - po za PGZ'ami - ale to dzieciaki sa (13-15 lat) - to raczej nie oni chociaz "talenty" sie zdazaja i mlodszym.

Ej, ale u mnie strona sie odpala.

EDIT:
aha... smile.gif
Deat(c)hClaw
Raw > Jesli chcesz dokladne dane... Z tego IP na SHAMO postowano z 3 kont, lacznie 15 psotow: 1 Post Tetora, reszta Jabot i Prezes... Nie wiem skad taki ktos jak Kemer moze wiedziec kto z jakich IP postowal na SHAMO, bo jako zwykly user nie ma mozliwosci wyszukac wszystkich postow... Poza tym to krzykacz...
Rawdanitsu
QUOTE(Deat©hClaw @ 19-06-2007, 11:53)
Raw > Jesli chcesz dokladne dane... Z tego IP na SHAMO postowano z 3 kont, lacznie 15 psotow: 1 Post Tetora, reszta Jabot i Prezes... Nie wiem skad taki ktos jak Kemer moze wiedziec kto z jakich IP postowal na SHAMO, bo jako zwykly user nie ma mozliwosci wyszukac wszystkich postow... Poza tym to krzykacz...
*

Sorry, zle przeczytalem jego post smile.gif Chodzilo mu o to ze TAM (tzn. w tym index.html) sa jeszcze inne nicki.

Po za tym: update "zeznań wojtasa" - okazalo sie ze pochwalil sie wczoraj ze "shakowal FC" - ale to nieporozumienie - a dlaczego? a no bo okazalo sie ze pochwalil sie wszystkim dlatego ze sam to zobaczyl - przynajmniej tak utrzymuje - i szczerze powiedziawszy to z jego podejsciem do zycia to na serio mozliwe ze zobaczyl to, olal ale chwalil sie (jednak dla smiechu - podkreslam) ze to niby on. Same natomiast numery IP na serio do mnie nie przemawiaja - nawet lamerzy potrafia tak oszukiwac. Najlepiej zapytac Wojtunie, "co robiles wczoraj o godzinie 15?"
czechu
Hm...nie wiedziałem, że Wojtas jest miłośnikiem FC i wchodzi na niego codziennie wink.gif kiedyś wspominał, że był tam parę razy ale mu się średnio podobało.

Kolejny zbieg okoliczności ? możliwe...
Spicmir
no normalnie censored.gif brak szacunku! [ ma ktoś screena shackowanego FC?smile.gif ]

A co do kary ja poproszę tylko by mi ktos na Ot wskazał winnego nie musi być na 100% wystarczy 30% . Po sesji Mistrza Umierania przyzna sie do zamachu na WTC i Kennediego...

edit widzę ze txt z czytelni poznikały...
czechu
Spicmir : na początku tematu jest załącznik z plikiem index który wisiał od wczoraj na serwerze.
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 12:04)
Hm...nie wiedziałem, że Wojtas jest miłośnikiem FC i wchodzi na niego codziennie wink.gif kiedyś wspominał, że był tam parę razy ale mu się średnio podobało.

Kolejny zbieg okoliczności ? możliwe...
*

Może otrzymal od kogos taki cynk? moze ktos to widzial przed nim... bo on nie musial tam wchodzic jako pierwszy - ktos inny mogl zobaczyc i np. wyslac mu PMke - a moze to ten kto to zrobil wyslal mu wiadomosc? nie wiem... no wszystko jest mozliwe...
czechu
Najlepiej niech sam powie od kogo się o tym dowiedział. Wtedy byśmy mieli ewentualnie drugiego podejrzanego, jeżeli by się okazało że to jego znajomy np. z osiedla.
Rawdanitsu
Aha, mam jeszcze jedna hipoteze:

No w kazdym razie, boty atakuja czestwo na FC - moze ktos je celowo tam podsylal juz od dawna i teraz postanowil odpierdolic cos jeszcze? Do tego wystarczy pogrzebac na stronie OT (kiedys na tym samym serwerze i np. boty spyware'y mogly nagromadzic dla takiego "najezdzcy" sporo danych), stronie KB i wsio... ale dlaczego akurat Jabot - a moze to po prostu ksywka innego goscia? (na fotce znalazlem Jabota z Ostroleki) mogl celowo, aby uchronic sie od odpowiedzialnosci, podszyc sie pod Wojtunie a dla "wiarygodnosci" (uprzednio gromadzac - jak dobry strateg przed atakiem - informacje o tym za kogo sie podaje) i miec swietne zabezpieczenie.

To moja wypowiedz w dyskusji na forum KB. Wojtasa spytam. Pozostaje jeszcze moja pierwsza hipoteza: ze to zrobil ktos z nas, ktos kto nie lubi Jabota i zna sie dostatecznie na sieci zeby zabawic sie IP w jego komputer - tego tez prosze, nie odrzucajcie. Wszyscy go tez nie uwielbiacie smile.gif
czechu
Raczej bym odrzucił hipotezę, że to ktoś zupełnie obcy. Komu by się chciało bawić w coś takiego ? w dodatku nie mając żadnej korzyści z tego...mówię tu o podszywaniu się pod jabota, bo było by bardzo czasochłonne i wątpię by ktoś obcy mógł w miarę szybko zorientować się w naszych stosunkach - poza tym znajdź mi na FC jakiekolwiek powiązanie z KB smile.gif żadnego linka tam nie ma...tylko do strony OldTown. Na dobrą sprawę nie da się odnaleźć jakiegokolwiek połączenia pomiędzy KB i FC ... oczywiście nie będąc zorientowanym na scenie.

Bardziej bym uwierzył, że to ktoś z nas. Ja nawet html'u nie znam, nie mówiąc o reszcie spraw i to nie jest żadna tajemnica. Szpon i Spicmir raczej by Kemera tam umieścili, bo z Jabotem nie mieli żadnych sprzeczek z tego co pamiętam. Nawet się wypowiadali o nim dość pochlebnie na tle reszty. SPEC ? bardzo wątpie...o reszcie nawet nie wspominam, bo chyba nawet nie każdy ma dostęp do serwera.

Żeby nie było ja mam alibi na wczoraj na 15 wink.gif W domu byłem tuż po.
Deat(c)hClaw
Raw > Powiem tak... Jesli ktos potrafilby przelamac zabezpieczenia dostwcy internetu jak MM, podlaczyc sie pod jego serwer, symulowac z niego poalczenie, to nie zajmowalby sie takimi pierdolami, jak FC. Co mu to da? Bo slawe napewno nie... A kasy tez z tego nie bedzie mial. Zreszta przyczytaj swoja wypowiedz jeszcze raz... Takiej fabuly nawet w najbardziej zakreconym filmie nie ma...
Rawdanitsu
QUOTE(czechu @ 19-06-2007, 12:30)
Raczej bym odrzucił hipotezę, że to ktoś zupełnie obcy. Komu by się chciało bawić w coś takiego ? w dodatku nie mając żadnej korzyści z tego...

A jabot to ma z tego mnostwo kozysci smile.gif Hakerzy nie wlamuja sie dla kozysci!

mówię tu o podszywaniu się pod jabota, bo było by bardzo czasochłonne i wątpię by ktoś obcy mógł w miarę szybko zorientować się w naszych stosunkach - poza tym znajdź mi na FC jakiekolwiek powiązanie z KB smile.gif  żadnego linka tam nie ma...tylko do strony OldTown.

Dla bota jest powiazanie - za pomoca identycznych ciagow znakow. Najpierw na serwerze FC byla strona OT gdzie byl "profil" Jabota z jego ksywka - skojarzenie tego z Jabot'em na stronie oraz forum KB to juz nie problem dla wspolczesnych botow - tym bardziej ze nasze forum i strone tez atakuja boty.

Na dobrą sprawę nie da się odnaleźć jakiegokolwiek połączenia pomiędzy KB i FC ... oczywiście nie będąc zorientowanym na scenie.

Wlasnie o to chodzi - ze mozna - to juz nie czasy kiedy tylko "wybrani" potrafili pisac programy szpiegowskie - a teraz tego pelno. Po za tym Wojtas jako wizytujacy strony z pornografia, lapie mnostwo spyware'ow ktore gromadza sobie o nim informacje - wystarczy je odpowiednio wykozystac. Po co? a no po to po co takie rzeczy sa robione przez Hackerow: dla satysfakcji ze sie to umie.

Bardziej bym uwierzył, że to ktoś z nas. Ja nawet html'u nie znam, nie mówiąc o reszcie spraw i to nie jest żadna tajemnica. Szpon i Spicmir raczej by Kemera tam umieścili, bo z Jabotem nie mieli żadnych sprzeczek z tego co pamiętam. Nawet się wypowiadali o nim dość pochlebnie na tle reszty.

No to mamy sytuacje az sprzyjajaca tworczej pracy biggrin.gif

Żeby nie było ja mam alibi na wczoraj na 15 wink.gif W domu byłem tuż po.

Wojtas twierdzi ze byl wtedy z kolegami na piwie i nie mial wogole dostepu do komputera. Twierdzi tez ze na jego osiedlu juz raz mial miejsce spoofing (czy jak to sie tam pisze).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.