Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Brotherhood of Beer/Warszawa - wypady w teren
SHAMO Fallout Community > Post Kultura > Konwenty / Spotkania / Zloty / Imprezy
Pages: 1, 2
Nico
Przywracając tradycje bunkrowych rajdów podwarszawskich (stara gwardia pamięta tongue.gif) 10.11.2007 (sobota) warszawska ekpia Brotherhood of Beer cool.gif robi wypad (Zocik i ja) na stare forty w okolicach Janówka za Legionowem.

Cel ->

- _piwko4.gif
- :lachony: (raz z Khalbarem na fortach w Czosnowie/Cybulicach spotkaliśmy nastoletnie harcerki happy.gif )

http://www.warszawa.fortyfikacje.pl/modlin/f4.htm
http://www.warszawa.fortyfikacje.pl/modlin/f17.htm
http://www.warszawa.fortyfikacje.pl/modlin/d9.htm
http://www.warszawa.fortyfikacje.pl/modlin/dj.htm

Jakby ktoś miał się ochotę dołączyć zapraszamy. Zbiórka 9:50 przed Dworcem Gdańskim, 10:03 jest pociąg, 11a jesteśmy na miejscu. Bilet w jedną stronę dla studentów 4 zł około. Należy wziąść piwo, piwo...i _piwko3.gif ... no i może jakieś żarcie (na miejscu nie ma sklepów) .
Zocik
Dokladnei tak jak Nico pisze. Tylko nie zapomnijcie o piwie!
Nico
Z powodu ludzi ;> termin wyprawy przeniesiony na niedzielę 11.11.07

Zbiórka 9:45 (ciut wcześniej może jednak, żeby nie było zonku z biletami) przed Dworcem Gdańskim, 10:03 jest pociąg.

Na dzień dzisiejszy mają być cztery osoby.
Nico
Jeden buc się nie pokazał tongue.gif, nie mniej wyprawa była bardzo udana _piwko4.gif , szczególnie Fort XVII był zajebisty radioactive.gif .

Tutaj fotki -> http://www.tcz.vectranet.pl/~brotherhood/f...1%20Janowek.zip
Nico
Może ktoś ma ochotę przejść się w weekend do opuszczonej bazy wojskowej koło Łomianek (jest tam duży Vault przeciwatomowy - serio biggrin.gif !)

Jak ktoś chce obejrzeć to tutaj zdjęcia -> http://www.odolany.friko.pl/index.php?page=galeria&id=2
salmon
Ech, dawno mnie nie było. Jakby się coś miało dziać w okolicach stolicy, to jeśli bym dostał info na salmonek@gmail.com , byłbym bardzo wdzięczny, bo na SHAMO ostatnio jakoś niezbyt często zaglądam sad.gif.
Zocik
Ok nie ma problemu. Zapodaj na priv kom gg itp. to bedzie szybszy konakt jakby co.
Nico
QUOTE(salmon @ 25-11-2007, 12:41)
Ech, dawno mnie nie było. Jakby się coś miało dziać w okolicach stolicy, to jeśli bym dostał info na salmonek@gmail.com , byłbym bardzo wdzięczny, bo na SHAMO ostatnio jakoś niezbyt często zaglądam sad.gif.

Kopę lat. Widzę, że już legalnie możesz piwo pić smile.gif
salmon
Hehehe, no mogę, i mam nadzieję, że nie rozchoruje się w środku wyprawy, jak ostatnim razem biggrin.gif

Przejrzałem sobie zdjęcia... szczególnie spodobały mi się te z Odolan. Może jakiś wypadzik na opisane na tej stronie "wewnątrzwarszawskie" miejsca??
Nico
Następny wypad chciałem zrobić właśnie do opuszczonej bazy pseudo-anty-atomowej na skraju Łomianek/Warszawy/Kampinosu. Tylko jak zawsze z ludźmi ciężko i z terminami.
salmon
Ja mam czas praktycznie w każdy weekend... chociaż lepiej by było, jakby to była sobota. Co do miejsca to oczywiście może być... w sumie każde bunkry/fortyfikacje etc mają swój własny urok smile.gif
BoS_kunajk
Tez chetnie moge sie gdzies wybrac
Nico
W przyszły weekend może?
BoS_kunajk
Mi pasuje niedziela, od biedy tez sobota.
Nico
Może późnym popołudniem w sobotę najbliższą do bazy atomowej w Kampinosie? Najprzyjemniej się łazi po nocy z latarką smile.gif. Zbiórka by była koło metra Plac Wilsona i busem 701 pod Łomianki.
BoS_kunajk
QUOTE(Nico @ 01-12-2007, 23:05)
Może późnym popołudniem w sobotę najbliższą do bazy atomowej w Kampinosie? Najprzyjemniej się łazi po nocy z latarką smile.gif. Zbiórka by była koło metra Plac Wilsona i busem 701 pod Łomianki.
*

późne popłudnie mi jak najbardziej pasuje, bo ranek mam zajęty smile.gif Zapowiada sie fajnie, musze latarke sobie sprawic.
salmon
Termin mi również pasuje.
Nico
To wstępnie może 8.12.2007 16:00 Plac Wilsona przy którymś wyjściu z metra. Latarki i piwo obowiązkowe laugh.gif . Busem 701 pod Łomianki, zwiedzenie i powrót. Dam info na innym forum jeszcze.
BoS Draug
Pisze sie na to. _piwko4.gif
salmon
A co powiecie na zbiorke o 15:00? Jak dotrzemy do Lomianek to prawie na pewno bedzie ciemno, a godzine wczesniej bedzie powrot.
Nico
QUOTE(salmon @ 02-12-2007, 21:12)
A co powiecie na zbiorke o 15:00? Jak dotrzemy do Lomianek to prawie na pewno bedzie ciemno, a godzine wczesniej bedzie powrot.

Mi tam pasi, a jak BoSsy? smile.gif

---

Poza tym fajnie, że środowisko warszawskie się aktywizuje wink.gif ! Będzie miał ktoś z was dobrą cyfrówkę (tzn. z dobrym flashem). Moja niestety ma taki flash jakby go nie miała sad.gif !
salmon
No ja tez niestety nic szczegolnego nie mam. cyfrowki jako takiej nie mam, tylko SE K800i. W sumie nie pamietam, zebym robil proby flesza na dworzu po ciemku, wiec niczego obiecywac nie moge... W ciemnym pokoju zdjecia wychodza w miare spoko, wiec zdjecia wewnatrz budynkow (jesli mam na mysli dobre zdjecia, do ktorych dawales linka, to jakies budynki tam sa chyba...) powinny wyjsc.
BoS_kunajk
Cyfrowki nie posiadam. Godzina nam pasuje.
Nico
Salmon to weź proszę cyfrówkę jeśli możesz. Ja mam Pentazłom 20EF i tym się wogóle nie da robić zdjęć w ciemności :/ ...

QUOTE(BoS_kunajk @ 02-12-2007, 21:25)
Cyfrowki nie posiadam. Godzina nam pasuje.

To 15:00, Plac Wilsona, na dzień dzisiejszy.

BOS_joint
kurcze, kto wie czy prze kunę też się nie wybiorę..
Nico
QUOTE(BOS_joint @ 02-12-2007, 22:20)
kurcze, kto wie czy prze kunę też się nie wybiorę..

Żeby się jeszcze tak cycaste lachony zgłaszały ochoczo wink.gif.

Nie żebym chciał koledze zapał zniszczyć, zapraszam biggrin.gif !
Zocik
Za tydz jade na Nordcon wiec odpadam. Zreszta wiekszosc weekednow bede mial teraz pozajmowane, wiec sie mna nie sugerujcie.
Nico
To co panowie?

Sobota, 14:55, Plac Wilsona przed urzędem dzielnicy Żoliborz - na przeciwko przystanku tramwajowego i autobusowego. 15:02 mamy bus 701.

Lewy górny róg na mapie -> http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/metro/a18.gif

Latarki i piwo obowiązkowe!!!
salmon
Hmmm... Rozkład jazdy linii 701 na przystaknu pl. Wilsona 15 szczerze mówiąc to ja nie widzę tutaj autobusu o 15:02 w sobotę smile.gif
ED: Aj, przepraszam, nie ten przystanek patrzyłem smile.gif Zwracam honor.
Mavruck
Hej!
Nikt mnie tu raczej nie zna, niemniej od dawna obserwuję scenę :] Z chęcią się do was przyłączę. Na nocne łażenie po bunkrach i piwo jestem zawsze chętny canadian.gif Mam nadzieję że to nie wypad tylko dla znajomych :]
Do zobaczenia jutro :]
salmon
Oczywiście, że nie tylko. Niegdyś na w podobnym wypadzie, też nie byłem nikim znanym na SHAMO smile.gif
Nico
Im więcej tym lepiej smile.gif, a już myślałem, że w tej Wawie nikogo nie ma rolleyes.gif .
salmon
No i tradycyjnie było zajebiście biggrin.gif. Jakieś zdjęcia wrzucę jutro, bo za chwilę zmykam do kumpla co nieco wypić. Teraz trza czekać na następny wypad... i niech osoby mieszkajęce/przebywające w stolicy się zgłaszają, bo naprawdę warto smile.gif
Tyle na razie ode mnie... iðe pić smile.gif
BoS Draug
Lokacja zywcem wyjeta ze stalkera, pod niepozornym budynkiem skrywa sie podziemny kompleks w ktorego sklad wchodzi m.in. pokoj z poteznymi metalowymi drzwiami wewnatrz ktorego znajduja sie prysznice do dezynfekcji skazonych promieniowaniem oraz pietrowe centrum dowodzenia umieszczone najglebiej pod ziemia. Szkoda, ze odwiedzajacy to miejsce odcisneli na nim juz swoje pietno, pewnie za pare lat nie bedzie juz czego tam zwiedzac.
Frekwencja dopisala, bylo nas pieciu. Czekam na kolejne wypady.

Pozdrawiam
Draug captain.gif
Nico
Było spoko:>, miejscówkę już do końca rozkradli, Polacy to prawdziwy naród-mrówek. Jakoś następny wypad na Odolany pewnie by był ...
BoS_kunajk
Ja tam moge nawet za tydzien wink.gif Co do miejscowek to na zdjeciach fajnie wygladal tez opuszczony basen legii.
salmon
Mam cztery fotki... byłoby pewnie więcej gdyby aparat byl lepszy.

Nasi tu byli... (oczywiście nie muszę mówić, że nie chodzi o sfastykę...)
Od lewej: Draug, Mavruck, Nico i Kunajk
Chyba ostatnia ocalała żarówka
Siakaś ulotka BHP
Nico
Na plakacie była data produkcji 1968 ! smile.gif

Na zdjęcia jak na aparat telefoniczny niezłe IMO :>.
salmon
QUOTE(Nico @ 09-12-2007, 16:35)
Na zdjęcia jak na aparat telefoniczny niezłe IMO :>.
*

Ano, i tak wymiary zostały skrócone do 56% rozmiaru oryginalnego (żeby nie ważyły po 600kB). Przed zmianą rozdzielczości, na zdjęciu z ulotką prawie można było odczytać datę, o której Nico wspomniał. Aczkolwiek flesz działa prawidłowo tylko na krótkich dystansach.
A kto na poprzednim wypadzie miał aparat? Trzeba jegomościa regularnie werbować na wyprawy biggrin.gif
Nico
Ja miałem aparat, ale mój w ciemnościach nie robi zbytnio zdjęć, liczyłem że będziesz miał lepszy tongue.gif.
salmon
Już wiem czemu jest taka kupa ze zdjęciem, na którym jesteście Wy... wcześniej robiłem zdjęcia ściąg na fizykę więc ustawiłem na tryb fotografowania dokumentów i zapomniałem z powrotem zmienić na zwykły. Teraz to zauważyłem i z porównania zdjęć zrobionych w ciemnym pokoju obydwoma trybami, to przy trybie zwykłym wyszło duuużo jaśniej smile.gif
Nico
QUOTE(salmon @ 09-12-2007, 18:23)
Już wiem czemu jest taka kupa ze zdjęciem, na którym jesteście Wy... wcześniej robiłem zdjęcia ściąg na fizykę więc ustawiłem na tryb fotografowania dokumentów i zapomniałem z powrotem zmienić na zwykły. Teraz to zauważyłem i z porównania zdjęć zrobionych w ciemnym pokoju obydwoma trybami, to przy trybie zwykłym wyszło duuużo jaśniej smile.gif
*

Ale buc tongue.gif.

Co do Odolan razem z odwiedzeniem gazowni warszawskiej, to najlepiej się tam wybrać za dnia. Jak będzie łazić po torach z latarkami to tak jakbyśmy zapraszali sokistów do siebie. Ostatnio była w gazetach awantura o kradzieże na kolejach, więc mogą się przyjebywać bardziej.
Nico
Może 21go lub 22go jakiś wypad po Wawie?
salmon
21-go kończę o 15:00 zajęcia, i raczej powinienem na nich być. A w sobotę, prawdopodobnie bym mógł, ale nic na 100% nie obiecuję...
A precyzując "wypad po Wawie", masz na myśli Odolany, czy coś innego ciekawego??

ED: Co do soboty to jednak różnie ze mną może być... w tygodniu pewnie się sprecyzuję bardziej...
BoS Draug
Mi pasi w sobote do okolo 18 i cala niedziele. anime.gif
Mavruck
Ja niestety w tym tygodniu będę niedostępny sad.gif Pozostaje mi życzyć udanej wyprawy canadian.gif
Nico
Ja jednak raczej wszelakoż w sobotę nie dam rady :/ (przeziębienie m.in.) dlatego następny teleranek dopiero po Nowym Roku chyba wink.gif.
Nico
Weekend wypad na Odolany?

http://www.opuszczone-miejsca.prv.pl/zdj/gal/klim_1.html

http://www.odolany.yoyo.pl/?miejsce=odolany

Pisać kto chętny, na który dzień weekendu. Wypad proponuje rankiem-południe zrobić, żeby mieć dobre światło :> Start od dworca zachodniego i po drodze gazownie zobaczyć. Do zobaczenia też są resztki fortu odolany:)
salmon
JA jestem chętny, co do konkretnego dnia to jest mi to obojętne i sobota i niedziela mi pasują.
Problemem mogą być czyraki, ktróre mi na nogach wyskoczyły. Dzisiaj byłem u chirurga, który mi je ponacinał, więc jestem pełen optymizmu i mam nadzieję, że w weekend będe mógł już normalnie chodzić.
Mavruck
Najbliższa sobota niestety mi nie pasuje sad.gif Ale za to niedziela będzie w sam raz :] a Odolany i budynki gazowni bardzo chętnie zobaczę canadian.gif

Pozdro!
Mav
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.