Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zabawki... w klimacie:D
SHAMO Fallout Community > Poszerzajcie horyzonty > Sztuka
jos
Jakiś czas temu udało mi się wykopać (i w ogóle przypomnieć, że je mam) pewne "resoraki". A że nie są to zwykłe zabawki, bo post-apo, postanowiłem się nimi pochwalićbiggrin.gif

Nie wiem z jakiej okazji ten ich nietypowy wygląd, co skłoniło projektantów do stworzenia tego ale prezentują się porządnie, jak na PA przystało.

Producentem jest Mattel, na "karoserii" widnieje napis "Hot Wheels". Seria trafiła na rynek w 1994 roku. A przynajmniej taka data widnieje na podwoziu. Nawet nie wiem czy w ogóle było to dostępne w Polsce - przywiozłem je z Niemiec. Jak ktoś wie coś na ich temat więcej niech pisze, póki co nie udało mi sie znaleźć niczego na ich temat w internecie:/

Czas pooglądać te cuda. Mam tylko dwa egzemplarze z dwóch różnych frakcji (a chyba były ze cztery).
Oto pierwsze, pojazd frakcji, której znakiem rozpoznawczym jest czaszka:
user posted image
Drugie, grupa sygnowana dwiema szablami:
user posted image

Póki co, są to gołe pojazdy, nieuzbrojone.
Po uzbrojeniu ich wyglądają tak:
user posted image
user posted image
(gdzieś się zapodziały 2 części od tego czerwonego)

Jak się tym bawiło? Iście kretyńsko:D Chodziło o to (chyba:P) aby pozbawić przeciwnika całego uzbrojenia zderzając się z nim.

Pojazdy posiadają sprężynowy napęd odrzutowy:P Chyba nie trzeba wyjaśniać, wystarczy popatrzeć na fotkę:
user posted image

I to w zasadzie było by tyle:P

A tak przy okazji, może to nie "takie" zabawki ale kiedyś widziałem jakiegoś bitewniaka w którym figurkami były właśnie samochody, wszystko tez w jakimś klimacie PA. Doklejało się uzbrojenie i jakieś tam chyba inne części.

Ktoś, coś?
KeniG
Wiesz co do tego co skłoniło to nie ma w tym nic dziwnego na zachodzie europy w USA i w japonii postapokaliptyczne figurki i resoraki albo postapokaliptyczne modele do sklejania były całkiem popularne nie zapominaj o latch 80 i początku 90 w których był mega wysyp filmów w stylu Mad Maxa 2. Jednym slowem na zachodzie produkcja takich rzeczy to normalka w przeciweństwie do krajów RWPG smile.gif A no i doliczyć trzeba różne postapokaliptyczne gry planszowe które w większości opowiadały o walkch samochodów w realiach postapo nawet takie gry o samochodach postapo (już nie planszowe wink.gif ) wychodziły na SNES (pegazus) i Super nitendo czy też konsole Segi. Takie klimaty i zabawki to rzadkość w Polsce ale nie nie na zachodzie. Te resoraki pewnie powstaly na fali popularnoście gier planszowych lub konsolowych o walkach samochodów postapo.


A twoje resoraki są bardzo fajne smile.gif Co do tej sprężyny która wystrzeliwała auto to też takie miałem ale normalne nie postapo.

P.S pozwolisz wrzucić te foty na schron biggrin.gif Naprawde bardzo fajne znalezisko!

A co do tego pytania na końcy to może któraś z tych gier http://www.fallout3.net/ie_rozrywka_grypla...htm#gry_nie_wyd ?
jos
QUOTE
P.S pozwolisz wrzucić te foty na schron

Jasne:D

QUOTE
A co do tego pytania na końcy to może któraś z tych gier http://www.fallout3.net/ie_rozrywka_grypla...htm#gry_nie_wyd ?


Chyba raczej nie... Widziałem ją w katalogu bitewniaków jakoś koło 1999.
KeniG
To może na tym serwisie poszukaj http://www.boardgamegeek.com/newuser.php
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.