Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jakie traitsy i skille dla...
SHAMO Fallout Community > Wszystko o Fallout'ach > Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Matheos
Witam! Jestem nowym członkiem forum, mam do was pytanko. A mianowicie: Jakie traitsy i skille powinienem wybrać, aby otrzymać Snajpera? No i później, które perki się do tego najlepiej nadają? Gdzieś na jakichś screenach widziałem że są "profity" "Strzelec Wyborowy" i "Snajper" - na którym poziomie można je zyskać? Pamiętacie jeszcze? Wiem, że snajper powinien mieć wysoką percepcję - ale prócz tego?

Jeśli taki topic istnieje tu na FT:BoS, to sorrx...
Headbanger
Powinieneś otworzyć instrukcję na rozdziale "profity" znaleźć "snajper" i odszukać "wymagania". Jak nie jest to możliwe to albo kup oryginał, albo (jeżeli masz już jeden) instrukcja powinna być na płycie z grą. Tylko tak ci mogę pomóc bo po prostu nie pamiętam smile.gif

Co do drugiej części pytania... no cóż mieć na maksa jak się da skill "small guns", nie może mieć traita "fast shot" - czy tam "szybki cyngiel" w wersji polskiej. Dodatkowo powinien mieć Tak dużą zręczność, inteligencję i szczęście jak się da. Nie potrzebuje dużo siły, wytrzymałości i charyzmy. Profity takie jak "więcej obrażeń z broni palnej", "więcej trafień krytycznych" i "lepsze trafienia krytyczne" (znowu... dokładnych nazw nie pamiętam) to priorytety, jest jeszcze kilka ważnych... ale reszta to wedle uznania
Matheos
Cóż, wydaje się że moja instrukcja jest o wiele uboższa od twojej. Pomimo to troszkę w niej poszperałem i wypisałem sobie najważniejsze dla postaci - snajpera profity. Co do cech, przy tworzeniu takiej postaci które umiejętności są korzystniejsze? Finezja i Krwawa Łaźnia? Czy może inne są korzystniejsze? Wypowiedzcie się, jestem ciekaw waszej opinii - w końcu jesteście na pewno bardziej doświadczeni w Falloucie...
Headbanger
Talent i Kamikaze... nie wyobrażam sobie lepszej kombinacji dla snajpera wink.gif
MattBaker
Możesz nie wybierać żadnych traitów, jeśli nie masz pomysłu. Ja ze wszystkich Falloutów brałem tylko szybkostrzelność w FT, bo nie podobało mi się to "coś za coś", kiedy się jakiś wybierało. No, z wyjątkiem krwawej łaźni.
TuX
Fast Shot jest dobry ale wg mnie raczej dla szturmowców. Strzał mierzony dla snajpera to świetna rzecz zwłaszcza gdy walczysz z kimś twardym np Behemotem. Zawsze rozwalałem mu sensory z daleka a potem to już z górki.
Dla snajpera daje z Traitsow Gifted (w sumie daje to każdej postaci jaką tworze) i Small Frame (ten dodatkowy punkt ruchu naprawdę się może przydać
Headbanger
ale kamikaze daje +25% do wszystkich obrażeń... a jako że snajper walczy z daleka AC mu niepotrzebne. Small Frame jeszcze zmniejsza obciążenie postaci do 100 funtów (co jest dużo za mało) - jak tak bardzo chcesz 1AP więcej... lepiej po prosty kiedyś wziąć profit Action Boy
TuX
No ale co taki snajper będzie nosił oprócz broni i amunicji do niej. Kilka stimpaków i już. U mnie snajper pełni często rolę zwiadowco-złodzieja więc jakieś lockpicki też. Od dźwigania są inni
MattBaker
Kto wie, co ciekawego znajdziesz w czasie misji. Każdy funt może być ważny. Im więcej udźwigniesz, tym więcej zarobisz.
Blademaster
small guns, snake, energy weapons lub tez jak u mnie - driver

Umiejetnosci podstawowe to kamikadze a z drugim mozna pokombinowac - ja osobiscie polecam szybkostrzelnosc, kolejno proponowalbym widzenie w ciemnosci, strzelca wyborowego, zwiekszone obrazenia.

Cholera, ostatni raz w ft gralem ze 2 lata temu i ne pamietam jakie tam perki byly. Jak mi dacie liste wszystkich to wam wybiore najlepsze.
Matheos
Blademaster: podaj mi maila to ci podeśle całą instrukcję (do sagi), oczywista, po polsku.
TuX
Bez przesady z tymi cennymi rzeczami jakie można podczas misji znaleść. To nie jest diablo. Za każdym razem jak przechodzisz misje itemki są zawsze te same. A nawet jak wszystkiego nie dasz rady unieść a z tym co zabierzesz to i tak da się zarobić tyle by dobrze drużynę wyposażyć.

Muszę kiedyś spróbować z tym kamikaze, brzmi ciekawie
MattBaker
Wiem, że tu nie ma bajek w stylu "karabin snajperski Pogromcy Pustkowi +3 do celności", po prostu lubię mieć dużo kasy. Widać, że ze mnie materialista. Nie taki, jak Beth, ale zawsze.
A kamikaze dla snajpera to niezły pomysł, tylko niech nie wpada pierwszy do niezbadanych pomieszczeń, bo go mogą podziurawić. Chyba, że w PA albo APA.
Headbanger
Wpadanie do pomieszczeń to robota dla szturmowców a nie snajperów nie sądzisz? huh.gif
Blademaster
Od noszenia eq sa postacie do tego przeznaczone (ja sobie bralem rekruta z najwieksza iloscia si i wt, ktoremu dawalem odpowiednie perki i nosil mi sprzet - zdobyte zbroje, ammo do browlinga etc.) .

Dobra, nie bede wam mowil jak sie robi snajpera doskonalego, bo na bn'ie nie gracie. Bo go nie ma - proste. Postaram sie zrobic go wam do trybu SP.

Lece po kolei wg. schronowego spisu perkow. (http://fallout3.net/ie_index_tactics.htm)

Dodatkowe obrażenia - strzelanie (2 razy)
Zwiększona Szybkostrzelność
Widzenie w ciemności
Strzelec wyborowy
Snajper

Umiejetnosci poczatkowe:
kamikadze
szybkostrzelnosc

Rozdane staty:
10 precepcji na bank
6 sily (starczy, tyle wymaga gauss rifle, karabin snajperski, karabin mysliwski)
1 charyzmy
1 szczescia
Wytrzymalosc - tutaj co kto woli, jednak wiecej niz 6 bym nie dawal, to ma byc snajper a nie pank/pucha
Zrecznosc - 8
Inteligencja - pozostaje pkt, ktore posiadasz
TuX
Dziwi mnie trochę ta Szybkostrzelność. Zawsze uważałem strzał mierzony, że naprawdę się przydaje
Headbanger
no, tak... fast shot jest świetny ale dla szturmowców... reszta nie potrzebuje tego
Blademaster
Ja wiem lepiej.
TuX
Nie ma to jak monopol na racje.
Blademaster
Gram w FT od 2002, wiec zapewne troche racji mam ;] .
Headbanger
łał... wiesz nie jesteś jedyny? Niektórzy nawet na Game Spy Arcade przez rok grali _piwko.gif
Wanda
Idealny snajper do singla według mnie wygląda tak:
5 siły
10 percepcji
6 wytrzymałości
2 charyzmy
10 inteligencji
10 zręczności
6 szczęścia

Traity : kamikadze i talent

tagi : bron palna, bron energetyczna i trzeci tag pozostawiam wam do wyboru, nie polecam skradania, przydatne tylko w multi..
perki : 2x zwiększone obrażenia na dystans, lepsze trafienia krytyczne, zwiększona szybkostrzelność, perk sniper nie działa jak należy. nie warto go brać. Reszta perków według uznania, może być 2x dawca życia, ale jak go bierzecie to od razu dwa naraz czyli zachowajcie sobie 1 perk na 9 lvlu i na 12 weźcie od razu dwa. Można tez dac 2x dodatkowy ruch

Na początku nie radze celować bo szansa na trafienie będzie tragicznie niska.. dopiero potem można sie bawić w celowanie.
Do gry na szaleńczym proponuje jednoręczność i szybkostrzelność i na 9 poziomie wymutować jednoręczność.

I nie słuchajcie Blademastera to bo nub =P
Headbanger
nie czaje tego patentu z jednoręcznością... po co snajperowi jednoręczność? I po co ją mutować skoro od razu można wklepać co innego blink.gif
Wanda
Zagraj na szaleńczym to sie dowiesz po co ;]
Headbanger
grałem? To daje większą skuteczność tylko z pistoletów, a karabiny są słabsze blink.gif
Blademaster
QUOTE(Wanda @ 03-03-2008, 13:44)
I nie słuchajcie Blademastera to bo nub =P
*

A kogo ja tutaj widze, pan wanderer, dawno z toba nie rozmawialem - podaj swoj nr gg to cie na gg odbanuje ;> .

A co do nuba, to niekoniecznie, ja robiac swoja postac w singlu robilem zawsze puche i na snajpach sie nie znam - moj team z reguly skladal sie z 3 osob ;s . A i tak juz nic nie pamietam z robienia charow, a ftka przkryla gruba warstwa kurzu ;[ . A twoj snip to pewnie jakis hax i tyle.

@Headbanger - grales na GSA? LoL, to faktycznie - nie bede sie z toba dyskutowal!
Headbanger
fajne tam były te mapy RPG - takie PRAWIE MMO, czy też rozkładanie na czynniki pierwsze systemu na zasadach 10k - gdzie nie można było robić NIC, ani używać innej broni, czy sprzętu niż wskazano. Ale i tak było fajnie
BoS Draug
QUOTE(Headbanger @ 03-03-2008, 16:46)
grałem? To daje większą skuteczność tylko z pistoletów, a karabiny są słabsze  blink.gif
*

Bullshit. Jednorecznosc zwieksza wspolczynnik poslugiwania sie kazda bronia palna, zmniejszajac przy tym umiejetnosc strzelania z broni ciezkiej. Ta cecha przydatna jest jedynie dla hardcorowcow ktorzy chce przejsc FT na poziomie szalonym z twardzielem tak jak Wanda. Swoja droga chyba nikomu innemu nie udalo sie powtorzyc tego wyczynu?;]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.