Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mechanika LARPa na OldTown 2008
SHAMO Fallout Community > Klany / Bractwa / Społeczności > Konwent OldTown > Archiwum
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Wędrowca
Takie zachowanie stoi raczej w sprzeczności z regulaminem, który mówi że niewolno używać silnych ładunkó w małych pomieszczeniach (a do takiego można zaliczyć wnętrze pojazdu).
czechu
Jakoś wątpię żeby w czasie akcji komuś się chciało dokonywać wykładni regulaminu i zastanawiać się co się dokładnie kryje pod nazwą ,,pomieszczenie", więc lepiej sprawę jasno uściślić.
Wędrowca
Mamy wieć wypisaćwszystkie nazwy przestrzeni w których niewolno takich ładunków używać: w toitoi, w pokojach, w korytarzach, w szybach, w klatkach schodowych, w wnętrzach pojazdów osobowych, w wnętrzach pojazdów dostawczych, itd. itp. Wg. mnie pomieszczenie jest wystarczającym określeniem.
BooN
a wg mnie koleś który chociażby przez sekundę sie zastanawia czy wrzucić granat asg czy inną pirotechnikę do środka jadącego - bądź i nie - samochodu jest idiotą i należałoby - oczywiście nikt tego nie zrobi i może to i lepiej - delikwenta takiego wrzucić do schronu a zaraz za nim i granat asg i jakiś porządny hukowy. Do końca życia pozostałby mu instynkt nie robienia takich idiotyzmów.
Co nie zmienia jednak faktu, że tak na wszelki wypadek warto jest dodać "lub czasopisma" - eee, nie zaraz to nie ta sprawa. "lub pojazdów" - tak o to chodzi :]
jabot
^
Zgadza się BooN;

Oczywiście to, że auta muszą być skonstruowane z otuliny chyba wiedzą wszyscy?
Netsu
QUOTE(jabot @ 16-07-2008, 20:32)
Oczywiście to, że auta muszą być skonstruowane z otuliny chyba wiedzą wszyscy?

Ale nie wolno taranować pieszych w głowę.
jabot
QUOTE(Netsu @ 16-07-2008, 20:53)
Ale nie wolno taranować pieszych w głowę.
*

Dokładnie jak mówisz;
na akredytacji będzie testowane z resztą przez organizatorów (przejazd przez głowę oponą tylnią lub przednią i tylną osią po jednym kole w wypadku dyskobieży i latających fok).
Peteru$
Auta są strasznie fajne. Chyba z tym każdy się zgodzi?
Nie ma jednak mowy o tym, żeby jazda koło OT była bezpieczna. Ludzie z samego założenia strzelają się po okolicy i siłą rzeczy raz na jakiś czas ktoś na drogę wybiegnie. Tak samo jak była akcja ze ślubem i pościg to też były szanse na tak dziurawych drogach, że po prostu ktoś spadnie z dachu. Były taż takie, że spadnie pod drugi samochód.
Bardzo niewielkie, ale były.
Zresztą z hotelu bez ścian osłonowych też można wylecieć.
W obu przypadkach ludzie zdają sobie z tego sprawę i będą uważać - ale może się zdarzyć dziura, która nie będzie zauważona i dziwacznie ustawiony kamień pod nogą.

IMO zamiast robić reguły do samochodów trzeba tylko pogadać poważnie z każdym kierowcą. Wiadomo, że to on będzie odpowiadał za rozjechanie pieszego jak go rozjedzie - ale dobrze, żeby wiedział co to za miejsce. (Zresztą nie mówię o taxiarzach, którzy pewnie byli na edycjach na które ja jeszcze nie dotarłem, ale o potencjalnych nowych kierowcach)

Otwarte boczne szyby to jest chyba wszystko co wystarczy, żeby samochody nie były "przepakowanymi czołgami". Przy większości dróg są zarośla, więc piesi mają jakieś szanse.

P.S. Warto by było żeby OGRy miały alkomat. Co jak co, ale w takich warunkach nietrzeźwy za kółkiem to jest proszenie się. Jakby się coś takiego zdarzyło, to nie powinno się skończyć na zabraniu plakietki - tylko na odjeździe z Old Town w towarzystwie smerfów.
Peteru$
P.S.2
Auta są strasznie fajne, ale to też finansowo nie ta poprzeczka co pancerz...

Szacunek dla Taxiarzy i Bobów za samochody w grze.
brath
Osobiście, jako taksiarz i kierowca, muszę stwierdzic, że ani razu nie spotkałem się jeszcze na OT żeby ktoś prowadził pod wpływem. Jest to dla naszej ekipy całkowicie niedopuszczalne i niewyobrażalne, żeby wsiąśc za kółko w takim stanie i jestem przekonany, że tak samo myśli każdy kierowca na OT.
Tips
Co to znaczy pod wpływem? Nigdy nikt od nas nie prowadził pijany, ale że kompletnie nic to też nie da się powiedzieć. Ja uważam, że 1/2piwa dla 120kg faceta w mocno ciepły i potliwy dzień to żaden problem alkoholowy, ale jeżeli mam być szczery to raz bym chyba alkotestu nie przeszedł z drugiej strony inne czynności, jakie są wykonywane na OT też nijak się mają do "zdrowego rozsądku" według litery prawa. Jeże bym widział, że ktoś pijany wsiada do auta od nas to by wyleciał z ekipy na stałe. Ale facet, który coś tam wypił? Nie wiem ciężko mi to ocenić. Muszę się z tym przespać.
Ps. Pamiętam nawet sytuacje jak ktoś mi w czasie jazdy podał piwo tak bym musiał zobaczyć napis o prowadzeniu po alkoholu dodając do tego "Ty prowadzisz w trakcie picia:)" Czy jakoś tak.
Zocik
Temat odnosnie mechaniki OT09 pojawi sie przed konwentem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.