Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: INASG a OFFASG
SHAMO Fallout Community > Klany / Bractwa / Społeczności > Konwent OldTown > Archiwum
Pages: 1, 2, 3
Shafa
Taka prosta ankietka by zobaczyć jak ludzie się zapatrują na OT. Choć uważam że bardziej ma ona zastosowanie do OT09.

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz.
Tutaj chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Podział taki jaki jest teraz planowany na OT08.

Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!)
Coś z cięższych klimatów. Nie ma strefy OFFASG. Wszystko jest INASG. Czyli nalezy sie liczyć z uszkodzeniami namiotu(kulki). Obozowiska frakcji musza wystwiac warty by zapewnić choć odrobinę snu reszcie swoich ludzi. Gogle/okulary ASG poza snem w namiocie noszone NONSTOP! Krótko mówiac najbardziej chyba realistyczne podejście do miasta OT.

Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki)

W moim odczuciu kontrowersyjna wersja. Walka tylko poprzez otuliny i tzw. bangbang.

EDIT! Ankieta dotyczy JEDYNIE czasu trwania LARP'a. Czyli np. opcja "wszystko w inasg" dotyczy TYLKO tych np. 3 dni. Po nich nastepuja 2 dni na fraternizację, zabawę,dyskucje,prelekcje itd..Mój wybór? Wszystko w INASG. Realistyczne. Nie powodujące kwasów. jedynym minusem jest pewnego rodzaju hardcorowośc czegos takiego. Ludzie by musieli przez te 3 dni LARPA łazic na pełnych obrotach. Z wyjątkiem snu cały czas w goglach.

Dla odmiany gdyby OT było "Wszystko w OFFASG" to bym na nie nie przyjechał.
Netsu
Zagłosowałem na dwie strefy jednak myślę, że zakładanie takiej ankiety teraz jest bez sensu. Można by się spytać ludzi po tegorocznym OT dopiero co sądzą, może okaże się, że system sie nie sprawdził i chcieliby coś innego.
A pytanie się TERAZ co by woleli mając na myśli bardziej OT09 niż 08 mija się z celem.

Ja myślę, że full ASG mogłoby być dobre gdyby był bardzo ścisły FABULARNY zakaz noszenia broni (z wyjątkiem np. służb porządkowych).

Za to full OFF to pomysł za którym chyba nikt by nie obstawał.

Na tę chwilę jestem jednak za podziałem na strefy, chce zobaczyć jak to się sprawdzi w tym roku.
Broziu
Brak mi odpowiedzi, zakladajacej obie strefy, ale poszerzona(do rozmiarow mniejwiecej takich jak rok temu). Skoro istnieje skrajna o calkowitej strefie OFF -asg, mozna by dodac taka wlasnie.
Deat(c)hClaw
Dwie strefy IMHO jest OK...

Strefa tylko ASG - nie zapominajcie, ze OT to zlot fanow postapo a nie ASG. To nie ma byc pseudo oboz militarny, tylko impreza na ktorej spotykaja sie ludzie o wspolnych zainteresowaniach...

Tylko otuliny - tez bez sensu, bo jednak niektorzy chca sie postrzelac, a poza tym z postapo zrobilby sie jakis zlot fanow rycerstwa...
Shafa
A! sorki. moja wina. Ankieta dotyczy JEDYNIE LARP'a. Opcja "wszystko w INASG" dotyczy np. tych 3 dni LARP'a a potem następuja 2 dni na fraternizacje,konkursy,prelekcje itd.
ChewieBoB
Deat©hClaw prosze nie mieszac otulinek z rycerstwem:)

Ja wole strefe jdna asg:) Ale pod kilkoma warunkami:

1) prawo fabularne zabrania noszenia broni w miasteczku i jest tomocno pilnowane.. jesli ktos zacznie strzelac w miasteczku a nie bedzie umial wyjasnic jak przemycil bron do miasteczka leci z konwentu

2) nie strzelamy sie w barze i w okolicach kibli:) tzn nie bylby to zakaz ale sugestia:)

3) parking jest sterfa OFF ASG ale nikt tam nie moze sie ukrywac..osoba bedaca na parkingu musi miec dobry powod ze tam jest [wyciaga cos z samochodu lub wlasnie sie wybiera do sklepu czy cos..] mowie oczywiscie o parkingu dla samochodow niefabularnych...


To chyba tyle:)
Deat(c)hClaw
Aha... No to juz troche inna sprawa wink.gif ...
W takim wypadku samo ASG nie jest takie 'nieporzadane', ale ja osobiscie i tak obstaje za opcja Dwie Strefy...
Shafa
QUOTE(ChewieBoB @ 12-06-2008, 11:51)
1) prawo fabularne zabrania noszenia broni w miasteczku i jest tomocno pilnowane.. jesli ktos zacznie strzelac w miasteczku a nie bedzie umial wyjasnic jak przemycil bron do miasteczka leci z konwentu

Mozesz sprecyzować "leci z konwentu" Bo albo Ci chodzi o to ze gosciu jest jakoś represjonowany (egzekucja, siedzi w pierdlu itd) albo miałeś na myśli "pakuj namiot i wypad do domu".

Jesli pierwsza opcja to jestem całym sercem ZA.

Hmm?
jos
Die strefy, żeby to był larp postapo z dodatkiem ASG a nie LARP ASG w klimacie postapo.

Milism postapo jakiś kurde.
Szczurek
Mój głos definitywnie za full ASG wszędzie w czasie larpa, na konwencie zrobiłbym natomiast wręcz zakaz używania replik w promieniu kilometra od ludzi bez gogli.

To jest post-apo. Fabularnie oczywiście należy wykluczyć ASG w mieście, ale obecnie OT jest "magiczną" oazą spokoju, gdzie w "cudowny" sposób broń nie działa. Diabelnie nieklimatyczne... A ograniczenie fabularne... zawsze można broń przemycić do miasta. Jednocześnie ograniczenie fabularne spowoduje, że nikt, kto jest uzbrojony nie rozbije się w mieście.
solcz
Szczurek ja tez bym tego chciał ale nie ma co pierdzielić bo:
- cały problem został już przedyskutowany w wielu płaszczyznach i to nie tylko - bo tego chce jakaś nieokreślona grupa osób.
a argumentacja szła min wg (kolejnosc przypadkowa)
- realne niebezpieczeństwo uszkodzenia mienia uczestników
-względnie duże ryzyko wypadku np. nie zdążył założyć gogli, był pijany i dziesiątki inych
- Kłopoty z uzyskaniem ubezpieczenia imprezy przy strefach fulasg na terenie calego zlotu.

i jeszcze znalazło by się kilka innych.
Morq
non stop w goglach dla ludzi noszących okulary będzie bardzo niewygodne, wiadomo goggle parują, a dłuższe noszenie okularów nakładanych na okulary korekcyjne takżę do wygodnych nie należy.
Strefy offasg pozwalają na bezpieczne przetarcie zaparowanych gogli i chwile odpoczynku. Jeśli wszędzie będzie inasg to łatwiej może dojść do wypadku gdzie ktoś dostanie kulką w oko bo właśnie przecierał zaparowane gogle. Jos tutaj też ma racje, to konwent post-apo a nie milsim.
Zocik
QUOTE("Szczurek")
To jest post-apo. Fabularnie oczywiście należy wykluczyć ASG w mieście, ale obecnie OT jest "magiczną" oazą spokoju, gdzie w "cudowny" sposób broń nie działa. Diabelnie nieklimatyczne...


Zadne magiczne. Na bramie kazdy ma obowiazek oddac bron straznikowi. Takie sa ustalenia fabularne, a realnie chodzi NIE NOSZENIE BRONI ASG w strefie offASG, a w konsekwencji o zminimalizowanie wypadkow w miescie gdzie ludzie chodza bez gogli/okularow ochronnych.

Jak to wyjdzie zobaczymy "w praniu". Mam nadzieje, ze bedzie bezpieczniej niz rok temu (bo bylo pare nieciekawych wybrykow z ASG w strefie offASG)

A ankieta rzeczywiscie powinna byc dopiero PO edycji 2008. nie wiemy przeciez jak obecne rozwiazanie sie sprawdzi.
Shafa
Hm.. Solcz. pozwole się nie zgodzić z paroma punktami tudziez poprosic o wyjasnienie.
QUOTE(solcz @ 12-06-2008, 12:34)
- cały problem został już przedyskutowany w wielu płaszczyznach i to nie tylko - bo tego chce jakaś nieokreślona grupa osób.

Tzn. czego chce ta nieokreslona grupa osób? Bo to tak troszkę nieprecyzyjne nawet w świetle wypowiedzi Szczurka.
QUOTE(solcz @ 12-06-2008, 12:34)
- realne niebezpieczeństwo uszkodzenia mienia uczestników

O przepraszam. Jesli OT zostanie ustanowione "Wszystko w INASG na czas LARP'a" i zostanie to podane do wiadomości potencjalnych uczestników odpowiednio wcześnie to:
-Ludzie będa mieli czas przygotować jakieś środki do zabezpieczenia swojego mienia (namiotu) przed kulkami ASG.Chocby przez zakup płachty (rangershop płachta 200x300cm oliv za 27.06 zł)
-Skrajnie mozna kupić za grosze jakis szmelcny namiot. Na czas OT (5 dni) przecież spokojnie starczy.
-i w skrajnym przypadku brutalne lecz prawdziwe "jeśli się strasznie takie OT nie podoba to sie nie przyjeżdża"
QUOTE(solcz @ 12-06-2008, 12:34)
-względnie duże ryzyko wypadku np. nie zdążył założyć gogli, był pijany i dziesiątki innych

A teraz mamy niby co? Gogle mamy nosic NONSTOP przy sobie. Czas założenia jest minimalny. Co więcej właśnie aktualna sytuacja jest bardziej niebezpieczna. Bo powiedzmy ze jest alarm ASG dla strefy OFFASG. I ktoś zapomniał mieć przy sobie gogle. Zostawił na chwilkę w barze itd.Nie usłyszał alarmu. Przy sytuacji gdzie wszystko jest INASG każdy wie że ma nosić gogle CAŁY CZAS.

Pijany? ej no.. zupełnie jakby teraz OT było oazą anonimowych alkoholików z esperalem.

QUOTE(solcz @ 12-06-2008, 12:34)
- Kłopoty z uzyskaniem ubezpieczenia imprezy przy strefach fulasg na terenie calego zlotu.
*


A tu fakt. Choć przyznam się bez bicia ze nie wiem jak wygląda załatwianie takiej imprezy od strony prawnej. tylko czy jest to kilkanaście razy trudniejsze (zdobycie pozwolenia) czy tez jest to coś co przy odrobinie większym wysiłku można zdobyć. Swoja droga jak mogą się mieć aktualne obozy frakcji w INASG. wszak one sa właśnie w takiej opcji "wszystko w INASG". hmm?

EDIT:
QUOTE(Morq)
non stop w goglach dla ludzi noszących okulary będzie bardzo niewygodne, wiadomo goggle parują, a dłuższe noszenie okularów nakładanych na okulary korekcyjne takżę do wygodnych nie należy.

ekhm. Na OT06 miałem Gogle i okulary korekcyjne pod tym. Był luzik.
Na ot07 miałem kulary ASG z wkładkami na szkła. Był luzik. I nosiłem je od pierwszego dnia do ostatniego z przerwami na sen (których nie było za wiele).
QUOTE(Morq)
Strefy offasg pozwalają na bezpieczne przetarcie zaparowanych gogli i chwile odpoczynku.

Taaaak. a najpewniej jak walczysz na hotelach. lecisz na teren offasg przecierać a potem wracasz. Albo te szybkie wracanie się z lotniska (sprintem w najbliższym miejscu ~500m na teran OFFASG przetrzec gogle). Już to widzę.
solcz
Shafa ale p********z za przeproszeniem

1. OT organizuje się dla ludzi więc dostosowuje się tak zasady aby ludzie bawili się jak najlepiej więc głosy nieokreślonej(ilości) osób za FullINASG można przebić bezczelnie prostym argumentem osób które nie chcą owego fulla.

2. Zabezpieczenie zabezpieczeniem ale powiedz mi że ja odpowiadam za zniszczenia mojego mienia jak coś jednak się z nim stanie? - "bo sobie zle zabezpieczyłeś" jest co najmniej nie na miejscu. Pal diabli jak sprzet sie jakis rozwali, ale powiedz mi tak jak stracę oko. Pomimo pewnej słuszności stwierdzenia - bo sie nie zabezpieczyłeś - oka jednak mi nikt nie zwróci i tu już nie będzie chodziło o to czyja to wina tylko o potencialne niebezpieczeństwo które wiąże się z:
- parowaniem gogli
- Uciążliwością ich noszenia
- Stanem bezczelnego pijaństwa.
Pomijając już wtedy złą sławę jaką OT dostanie po takim wypadku - zależy to jeszcze od jego okoliczności.

I nie pierdziel że w INASG mają nosić cały czas przy sobie tylko na sobie a to są dwie różne rzeczy bo co innego jak wychodze z offasg i zakładam sobie gogle w spokoju a co innego jak nagle padają strzały a ktos akorat cos robił z goglami, był pijany i je zgubił -- możliwości jest masa.

3 primo nie wal kryptoreklamami.
po drugie zabezpieczenie sprzetu, kupienie namiotu, lepszych wygodniejszych gogli to narazanie uczestnikow na koszta dodatkowe koszta a nie każdy jadący na OT ma stałe źródło dochodu - od biedy przykład studenta z ograniczonym budżetem.

co do pijaków jeszcze - na OT każdy robi co chce a i bar niigdy nie jest pusty a nie powiedz że nie widziałeś ludzi podchmielonych lub dosłownie pijanych bo sobie pili przy ognisku/chodzili do innych obozów ect. Bo po prawdzie ludzie piją sobie piwko (i nie tylko) na OT i to jest fakt.

Tu chodzi że obozy frakcji to tylko posterunki a nie obozy stricte obowiązkowe, kiedy chcę mam możliwość wejścia do bezpiecznej strefy. Mogę spać w strefie OFF jak i IN to mój wybór i dlatego jest to różnica dla ubezpieczyciela bo bazowo to wszyscy biwakują w strefie OFF ale jak ktoś chce to może i w INASG
Tak czy siak ubezpieczenie to bardzo ważny argument i z tym nic sie nie da zrobic
Shafa
Solcz. Troszeczkę mnie żle zrozumiałeś. Moje argumenty nie są jako pewniki tylko ukazują alternatywne podejście do sprawy w przypadku ustanowienia LARPA "wszystko w INASG". W PRZYPADKU.

A z tym ubezpieczeniem to na serio tak się ubezpieczyciel doczepia?
Morq
QUOTE(Shafa @ 12-06-2008, 13:03)
Taaaak. a najpewniej jak walczysz na hotelach. lecisz na teren offasg przecierać a potem wracasz. Albo te szybkie wracanie się z lotniska (sprintem w najbliższym miejscu ~500m na teran OFFASG przetrzec gogle). Już to widzę.
*no ja nie wyobrażam sobie przecierania googli w strefie INASG w trakcie gdy dokoła lataja kulki, ale jak kto woli #
Radzu
Jestem zdecydowanie za: "Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz."

Prawo ASG (i nie wymyślać mi że nie można tego nazywać prawem i bla bla bla) jasno mówi o zakazie udziału osób pijanych i/lub picia podczas strzelanek.
Tak więc albo wszysctko w INASG ale wtedy koniec z picem, albo tak jak było dotychczas ustalone z dodatkowym zwróceniem uwagi aby po pijaku nie szwendać się po strefie INASG, bo nigdy nie wiadomo co komu może strzelić do łba.

Dodatkowo od siebi muszę mowiedzieć że po całym dniu chodzenia w okularach (ivo x-one) poprostu mnie oczy bolą i chciał bym mieć miejsce gdzie mogę je bezpiecznie zdjąć i od nich odpocząć.

ChewieBoB
A ja jednak napisze ze to nie prawo tylko zwyczaje w roznych grupach:) my sie strzelamy od bardzo dawna.. pamietam jeszcze czasy jak nie bylo zadnych elektrykow:) a furrore robila sprezynowa mp5tka:P i nigdy nie mialem wypakdu ani zaden z moich znajomych.. a po piwku czy 2 czy nawet 3 czesto sie strzelamy:) to tak troche offtopowo:)

Shafa mialem na mysli leci z konwentu do domu:P ale pod warunkiem ze oszukiwal w przenoszeniu broni do miasta czyli.. jest zakaz, kazda bron jest zabierana na bramie .. czyli wkladana worek i fabularnie jej nie ma wmiescie. I teraz ktos zaczyna sie strzelac w miescie wiec:
1. Nudzilo mu sie i wyjol giwere z worka..leci z konwentu do domu
2. Nie wszedl brama tylko oszukal i wszedl sobie inaczej z giwera w reku -leci z konwentu do domu
3. Przemycil guna przez brame [lub dal w lape straznikowi i tak dalej ] po zlapaniu kara fabularna [wiezienie, kara smierci itd]
4. Napadl na posterunek "policji" i zakosil giwere ze skladu - po zlapaniu odpowiada za swoje przestepstwa...smile.gif
jos
Prawo ASG to jest umowne prawo i dotyczy jedynie tych którzy zgodnie z nim organizują imprezy (głównie przez WMASG).
Shafa
Co do picia to bardziej kwestia odpowiedzialności własnej. Na wmasgu zreszta jest to troszkę nieprecyzyjne. w tamtejszym prawie ASG stoi:

Spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających:

* W trakcie trwania walk airsoft obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających.
Co na OT już jest specyficzne bo np idę do baru na piwko. wychodzę. z kimś pogadam czy cuś a tu nagle atak na bazę. Nie bronię bo wypiłem piwko?

* Spożywanie alkoholu jest dopuszczalne wyłącznie po ogłoszonym zakończeniu wszystkich walk airsoft.
Na OT nie ma czegoś takiego jak koniec walk ASG. Jest koniec LARP'a.

* Uczestnik walk airsoft, spożywający w trakcie ich trwania alkohol lub używa środków odurzających, może być natychmiast i nieodwołalnie wykluczony ze wszystkich walk airsoft.
Z racji specyfiki OT takie coś nie ma miejsca !CHYBA! że ktoś przegnie z alkoholem i zacznie robić z wykorzystaniem repliki ASG coś co zagraża innym uczestnikom.


Podsumowując i kończąc offtop. Wszyscy są na OT dorośli w świetle prawa. Jak ktoś przegnie z alkoholem to będą konsekwencje. Każdy chyba zna swoje możliwości alkoholowe. Nie przekraczać ich i wszystko będzie OK.

A! OT ma własny regulamin który jest przedstawiany Służbom Miejskim, Pogotowiu, Straży Pożarnej, Policji czy innym takim. ONI wydają pozwolenie na imprezę masową jaką jest OT. Na wmasgu o tamtejszym prawie pisze:
"Zbiór(praw) ten nie pozostaje w sprzeczności z prawem powszechnym i jest prawu powszechnemu podporządkowany." OT z racji uzyskania zgody na organizację imprezy tez jest zgodne z prawem powszechnym czyli całkowicie dopuszczalne. Kropka.

PS. Jezu... ktos zaznaczył "Wszystko w OFFASG".

solcz
Shafa ale to nie jest strzelanka, ja sobie właśnie zawiany we wszystkie strony na raz z baru wyjdę a tu nagle napad i sianie kulkami, albo w drodze juz do namiotu zacznie się gdzieś zadyma, albo dostaniesz na mnie zlecenie i zastrzelisz mnie z dystansu. Niech mi cos sie z goglami stanie albo po prostu się przewrócę i je zgubię i koniec i idę dalej jak ostatni pijus tylko juz bez gogli, albo zrobię cokolwiek dziwnego z ochroną oczu po pijaku. I fakt że to w znacznej mierze moja wina ale już będzie po fakcie.

Używanie Prawa ASG jest wskazane ale nie wymagane, tymbardziej na LARP'ach gdzie ASG odgrywa poboczną rolę, bo nie wiem czy zawuważyłeś to sam napisałeś w temacie o strojach że kamizelkę będziesz nosił dla przechowywania różnego szpeju i butelek (i tylko butelek tongue.gif) BERGa podczas dłuższych patroli czy akcji, to oznacza że chcesz mieć piwo ze sobą dlaeko od źródła - czyli obozu i strefy OFFASG.
Dodatkowo puste prawo to nie prawo a założę się że pomimo wymogu noszenia gogli 24h to i tak spora część osób będzie je zdejmować w strefach uważanych przez nie za bezpieczne bo nie każdemu zdejmowanie gogli tylko do snu pasuje.
Pozatym weź sięgnij pamięcią do dyskusji na forum orgowym.
Szczurek
QUOTE
Zadne magiczne. Na bramie kazdy ma obowiazek oddac bron straznikowi. Takie sa ustalenia fabularne, a realnie chodzi NIE NOSZENIE BRONI ASG w strefie offASG, a w konsekwencji o zminimalizowanie wypadkow w miescie gdzie ludzie chodza bez gogli/okularow ochronnych.


Pier****, kolego. W tej chwili miasto jest MAGICZNE, bo żaden kryminalista nie przemyci broni do środka nie dlatego, że mu nie wolno, albo, że boi się ochrony bram, tylko dlatego, że i tak nie może jej użyć, bo w "magiczny" sposób nie działa. Zauważasz absurd? Rozumiem ustalenia fabularne, ale jeśli dam w łeb strażnikom na bramie, to wejdę z bronią do miasta w takim razie. A tak niestety NIE JEST.

QUOTE
Dodatkowo puste prawo to nie prawo a założę się że pomimo wymogu noszenia gogli 24h to i tak spora część osób będzie je zdejmować w strefach uważanych przez nie za bezpieczne bo nie każdemu zdejmowanie gogli tylko do snu pasuje.


Nie powiedziałbym. Ja noszę okulary 24h na dobę (korekcja) i jakoś założenie na to gogli nie przeszkadza mi w niczym, a co ciekawe, gogle nie parują. W ogóle... A nie jest to niewiadomo jaki wynalazek "balistyczno-taktyczny" tylko przeciwodłamkowe...
Shafa
@Solcz
Ależ oczywiście że to nie jest strzelanka. Nigdzie tego nie napisałem. Wręcz jestem przeciwny robieniu z OT strzelanki. Ale cudownie by było gdyby mimo że każdy jest uzbrojony (wszak to postapo czyli brutalny świat) to użycie ASG było OSTATECZNOŚCIĄ. Taką realistyczną. Niby ograniczeniem użycia ASG są kullki fabularne. Ale wiemy jak to działa. Ludzie nie wiem czemu za pierwszą metodę dyskutowania uważają strzał.

Co do nie posiadania założonych gogli przez Ciebie to wiedz że w moim przypadku ZAWSZE patrzę czy dana osoba je nosi (choć w nocy jest to w cholerą trudne do stwierdzenia czasem) jesli to ja oddaję pierwszy strzał (np. z ukrycia) Bo jak ktoś do mnie wali to mogę z 99% pewnością walić do niego na szybko wnioskując że jak wali to ma gogle (no chyba że idiota jakiś).

Co do reszty co napisałeś to nie rozumiem o co Ci chodzi w stosunku do tego co ja napisałem. Wszak się zgadzamy. Chciałem tylko wyjaśnić zasady spożywania alkoholu na OT gdyż padło stwierdzeni że obowiązuje prawo ASG typu WMASG'owego. A nie jest to do końca prawdą. Właśnie jesli chodzi o alkohol. (bo inne używki (w sensie narkotyki miękkie i twarde) są zakazane)

EDIT:
Jak ktoś zdejmuje okulary będąc w strefie gdzie użycie ASG jest dozwolone bo "jemu się wydaje że jest bezpiecznie" to sorki, ale na debilizm nie znam lekarstwa. Na OT NIGDY nie wiadomo czy jest się bezpiecznym. Np. miałem dziki ubaw kryjąc sie w krzakach podglądając co się dzieje u Raidersów. Nie było wtedy flagi ale tez nie o to chodzi. Chodzi o to że nie wiedzieli że jestem defakto w ich obozie.

@Szczurek.
odnośnie tego z magicznym miastem to jest to wymóg. Nie jest to piękne ale jedyne co można zrobić. Teren OFFASG MUSI być OFFASG. I z tego co widze po ankiecie raczej się to nie zmieni na OT09. No chyba ze się wróci do bangbang. Co mam nadzieje NIGDY nie nastąpi.
DrPotf0r
Ja sobie zagłosowałem na IN i OFF.
Dla własnej wygody, bym mógł się wysrać bez gogli, kulnąć browara bez gogli, czy nawet pogadać z kimś bez gogli.

Czy nawet w spokoju umyć gogle, po tym jak się zapocą i zakurzą.
Wędrowca
Szczurek, argument że coś jest magiczne na larpie, czy grze terenowej jest chybiony. Przecież połowa zasad jest tak na prawdę magiczna - nieprawidziwa. Tworząca sztuczne organiczenia któe zwykły cżłowiek posługujący się rozumem potrafi ominąć (złamać zasady). Odnośnie dania w łeb i wejściu z bronią. Dobra wchodzisz, ale broni i tak nie użyjesz bo wchodzisz do strefy offASG w której obowiązuje zakaz używania replik ASG. A przecież będzie możliwość zdobycia bramy i ogłoszenia alarmu w mieście - wtedy będzie ASG w mieście.

Odnośnie twoich okularów i gogli. Ty nosisz okulary dlatego jesteś przywyczajony do tego że masz ciało obce na nosie i przed oczami. A co z ludźmi nieprzyzwyczajonymi? Przecież nie wszyscy mają wadę wzroku? Dyskutując o zasadach dla wszystkich uczestników nigdy nie myślą kategorią, ja/mnie, zawsze myśl wg zasady a jak by się z tym czuli inni...
Szczurek
QUOTE
Przecież nie wszyscy mają wadę wzroku? Dyskutując o zasadach dla wszystkich uczestników nigdy nie myślą kategorią, ja/mnie, zawsze myśl wg zasady a jak by się z tym czuli inni...


W tym przykładzie chodziło o to, że właśnie raczej innym nie będzie przeszkadzać, że mają coś na nosie do tego stopnia, żeby ryzykować bezpieczeństwo... Skoro i mnie nie przeszkadza (inna rzecz, że ja nosić muszę) a nie o to, że skoro ja noszę to mnie nie przeszkadza.

Co do dawania w łeb strażnikom, to dokładnie tak jest jak napisałeś, wejdę z bronią ale nie mogę użyć - a w mojej wypowiedzi chodzilo o to, żeby to zmienić.

Atak na bramę jest pewną opcją, ale niszczy element zaskoczenia.
solcz
Pojmuję Cię Shafa ale mnie chodziło o wskazanie możliwego scenariusza wypadku bo to że akurat nie mam gogli wcale nie musi być zauważone albo tym bardziej po prostu jakaś zabłąkana seria trafi w nieosłonięte oczy. Faktem jest że ryzyko wystąpienia wypadku jest znacznie większe jak nie masz strefy bezpieczeństwa gdzie możesz bez przeszkód wykonać pewne czynności - nawet na strzelance jest strefa respa czy strefa bezpieczeństwa gdzie ryzyko oberwania jest bliskie zeru - chodz i tak np sa ludzie ktozy w obecnosci replik ASG zawsze nosza chociaz lekkie okulary ochronne - Mnie chhodziło tylko o zaznaczenie uciążliwości i niebezpieczeństwa fullasg.
Deat(c)hClaw
QUOTE(Szczurek @ 12-06-2008, 16:50)
Pier****, kolego. W tej chwili miasto jest MAGICZNE, bo żaden kryminalista nie przemyci broni do środka nie dlatego, że mu nie wolno, albo, że boi się ochrony bram, tylko dlatego, że i tak nie może jej użyć, bo w "magiczny" sposób nie działa. Zauważasz absurd? Rozumiem ustalenia fabularne, ale jeśli dam w łeb strażnikom na bramie, to wejdę z bronią do miasta w takim razie. A tak niestety NIE JEST.
*


A rozumiesz zasady bezpieczenstwa?!

Te magiczne wg Ciebie zasady wymyslono po to, zeby ludzie tacy jak Ty nie strzelili komus w twarz, gdy gogli nie bedzie mial akurat zalozonych.
Shafa
Wiecie jak by wyglądał mój wymarzony OT? Coś w ten deseń:

Najpierw wprowadzenie a potem PRZYKŁADOWA MAPKA.

NAMIOTOWISKOTam wszyscy co chcą spokoju,pospać, pogadać rozbijają namioty. JEST TO TOTALNIE NIEFABULARNE. Żadne fabularne akcje i nawet rozmowy nie mają tam miejsca (oczywiście brak ASG i otuliniaków).

OLDTOWN Miejsce dla uczestników nie będących w żadnej frakcji. Normalne miasteczko,ludzie się bawią,opowiadają pieprzne dowcipy przy ognisku, mają BAR. Można tam używać ASG i otuliniaków ale jest to zakazane fabularnie. Na tym terenie działa jakaś frakcja (powiedzmy KB lub BoB) która za każde wykryte użycie broni przyznaje surowe fabularne kary (z egzekucją włącznie)

TEREN NA CZERWONO to teren wolnej amerykanki. Każdy chwyt dozwolony. Pełne ASG i otuliniaki(1 HIT!!!). Znajdują się tam obozy KAŻDEJ FRAKCJI (choćby i 5 osobowej). Obozy frakcji są w sensie zbudowania jakiegoś szałasu albo jak się im chce i mają możliwość to bardziej ufortyfikowanego obozu.
Oczywiście nie trzeba tam rozbijać namiotów. Namioty mogą być w namiotowisku. Cały czas ktoś musi być w obozie frakcji gdyż jest to jedyne miejsce gdzie można składować przedmioty fabularne (nie ma targania ich do namiotu na czas snu także kulki i kapsle są tam przed snem w namiotowisku składowane). trzeba wystawiać warty itd.

Bajer z całością wygląda tak że namiotowisko to teren gdzie znajdą swe miejsce wszyscy niezainteresowani LARP'em. Reszta w czasie trwania LARP'a jest taka jak wyżej opisałem. Po tych powiedzmy 3dniach larpa wszystko jest OFFASG i wszyscy się fraternizujemy i chlejemy do upadłego wink.gif.
user posted image
Deat(c)hClaw
I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania smile.gif ...
Netsu
Jednym słowem ten stary pomysł z dzieleniem miasteczka no offgejm i ingejm. Mi osobiście zawsze się on podobał, wtedy nie ma też nieklimatycznych namiotów w mieście.
Shafa
QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:07)
I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania smile.gif ...
*


A co. Zawsze traktowałem OT jako pewnego rodzaju survival w świecie postapo wink.gif. na ile sie oczywiście dało z racji odgórnych podziałów i mechaniki.
BTW. A czy taka "szkółka przetrwania" nie wpisuje się przypadkiem włąśnie w brutalny,pełen zagrożeń świat?
QUOTE(Netsu @ 12-06-2008, 19:08)
Jednym słowem ten stary pomysł z dzieleniem miasteczka no offgejm i ingejm. Mi osobiście zawsze się on podobał, wtedy nie ma też nieklimatycznych namiotów w mieście.
*


O! dodatkowy plus o którym nie pomyślałem.
gambit
jestem przeciw jakiemukolwiek asg w mieście. bangbang nie jest złe ale z umiarem
Shafa
ale to do czego? ogólnego tematu czy mojego "DREAM OLDTOWN"?
Netsu
Wszystko lepsze od bang-bangów, żaden umiar nie pomoże, jedyna dopuszczalna sytuacja to względy bezpieczeństwa przy mocnych replikach albo symulowanie egzekucji z przyłożenia.
Szczurek
QUOTE
Te magiczne wg Ciebie zasady wymyslono po to, zeby ludzie tacy jak Ty nie strzelili komus w twarz, gdy gogli nie bedzie mial akurat zalozonych.


Wiesz, jeśli wprowadzono by wszędzie InASG to raczej taka sytuacja nie ma prawa wystąpić, że nie będzie miał gogli założonych... A prawda jest taka, jak to ktoś się powołał, że "nawet na strzelankach jest strefa respa" - jest. Ale primo: nie ściąga się tam gogli, a secundo: nie jest w sercu akcji...

QUOTE

Bajer z całością wygląda tak że namiotowisko to teren gdzie znajdą swe miejsce wszyscy niezainteresowani LARP'em. Reszta w czasie trwania LARP'a jest taka jak wyżej opisałem. Po tych powiedzmy 3dniach larpa wszystko jest OFFASG i wszyscy się fraternizujemy i chlejemy do upadłegoShafa, masz u mnie piwo, sam rzucę kapslami. Dokładnie tak to sobie wyobrażam. A bezpieczeństwo? Gogle na twarz...

QUOTE
I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania


A czym jest świat post-apo? Czymś jeszcze brutalniejszym niż szkoła przetrwania. I nie ze zlotu, tylko z LARP'a. Tak dokładnie.

Co do prawa w pomyśle Shafy, byłbym bardziej radykalny. Kara śmierci bez możliwości złagodzenia za wniesienie broni do miasta. Ale fabularnie, a nie "lecisz z konwentu" - jeśli wnoszę broń to znam konsekwencje...

Tak czy siak wszystkimi kończynami podpisuję sie pod pomysłem Shafy.
Shafa
Wiesz co. mam już 8 piw na tym OT za rozmowy na Shamo. Ciekawe czy ludzie będą pamiętać wink.gif
Deat(c)hClaw
QUOTE(Szczurek @ 12-06-2008, 18:34)
Wiesz, jeśli wprowadzono by wszędzie InASG to raczej taka sytuacja nie ma prawa wystąpić, że nie będzie miał gogli założonych... A prawda jest taka, jak to ktoś się powołał, że "nawet na strzelankach jest strefa respa" - jest. Ale primo: nie ściąga się tam gogli, a secundo: nie jest w sercu akcji...
*


To tak samo, jak mowienie, ze w panstwie praworzadnym nie ma prawa dochodzic do zabojstw, albo kradziezy... Nie wszystko da sie upilnowac. Chyba, ze ludzikowi przybijecie te gogle gwozdziami do twarzy...
Zreszta, jak chcecie byc tacy zajebiscie realistycznie, to zamiast strzelac sie na jakies repliki kupcie prawdziwa bron. Przeciez ASG tez jest magiczne - niby gostek po dostaniu kulka nie zyje, a dalej chodzi O_o ...

Sfaha > dla Ciebie OT bylo zawsze survivalem, a dla mnie miejscem w ktorym spotykaja sie ludzie lubiacy postapo smile.gif ...
Dla mnie idealne OT wygladalo by tak, ze ORGowie wlozyliby troche wysilku i zamiast klasc ogromny nacisk na ASG i mechanike z tym zwiazana wymysliliby jakas naprawde porzadna linie fabularna, w ktorej byloby duzo spomplikowanych questow. A wszystkie one skladalyby sie na glowny watek, ktory decydowalby o losie miasteczka. Bylyby questy w ktorych mozna uzywac ASG, ale tez takie przy ktorych trzeba cos znalezc, a przy tym niezle sie naglowkowac.
Teraz cala fabula polega na tym, zeby kupic jak najwiecej replik, zbudowac jak najlepsze obozowisko i przejac wladze w miasteczku... Fanom militariow moze sie to podobac, ale skoro OT ma byc wlasnie takie, to po kija bawic sie w jakies wymyslne stroje, skoro mozna przyjechac w pelnym umundurowaniu a zabawa i tak bedzie wygladala identycznie...
gambit
problem jest w tym, że OT jest imprezą masową. i dla żrących drut kolczasty i szczających napalmem i dla zwyczajnych nerdów, którzy raz na rok wyłączają kompa i wychodzą na słońce.

a jakiekolwiek asg w mieście jest jeszcze bardziej kwasogenne niż nawet bangbang.
a po pijaku nawet chóry anielskie i trąby jerychońskie nie zagwarantują bezpieczeństwa i pewności, że wszyscy założą gogle.
a bangbang oka nie wykoli.
Szczurek
QUOTE
Nie wszystko da sie upilnowac. Chyba, ze ludzikowi przybijecie te gogle gwozdziami do twarzy...


Chyba, że będzie się wylatywać za łażenie po inasg bez gogli - co jest normalne... Na tych imprezach. których jak widzę nie lubisz, tak się robi i nie ma wypadków.

Jeśli chodzi o to, że dla Shafy (dla mnie też) to jest survival, to świat post-apo po prostu taki jest. A zlot masz potem, właśnie spotkanie fanów bez strzelanin.
Shafa
QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:50)
Sfaha > dla Ciebie OT bylo zawsze survivalem, a dla mnie miejscem w ktorym spotykaja sie ludzie lubiacy postapo smile.gif ...

Ano jest. jest LARP to się tak angażuję. Po prostu to lubię. Choć też doceniam spotkania ze znajomymi. Z tobą też "ojczulku". heh
QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:50)
(...) zamiast klasc ogromny nacisk na ASG i mechanike z tym zwiazana wymysliliby jakas naprawde porzadna linie fabularna, w ktorej byloby duzo spomplikowanych questow. A wszystkie one skladalyby sie na glowny watek, ktory decydowalby o losie miasteczka. Bylyby questy w ktorych mozna uzywac ASG, ale tez takie przy ktorych trzeba cos znalezc, a przy tym niezle sie naglowkowac.

A myślisz że też bym nie chciał czegoś takiego? Mój "survival" to nie tylko walka na ASG ale też umiejętność przeżycia (tudzież osiągnięcia jakiegoś celu) dzięki myśleniu. Ale fakt. Okazji do tego ostatniego mało jest..

Deat(c)hClaw
QUOTE(gambit @ 12-06-2008, 18:58)
problem jest w tym, że OT jest imprezą masową. i dla żrących drut kolczasty i szczających napalmem i dla zwyczajnych nerdów, którzy raz na rok wyłączają kompa i wychodzą na słońce.
*


Cala prawda... I o to mi chodzi, zeby bawic mogl sie kazdy, a nie tylko fani ASG. Zreszta kiedys byla mowa o tym, zeby nie dopuscic do tego, by OT ze zlotu fanow postapo przerodzilo sie w zlot fanow ASG... I bardzo nie chcialbym zeby to sie stalo...
Shafa
Szpon. ale ja mówię JEDYNIE o LARP'ie. Jak juz jest LARP to zróbmy go porządnie nie? tak samo część poświęconą spotkaniu ze znajomymi. Sam byłem jedną z ostatnich osób odchodzących od ogniska czysto znajomościowego jak się LARP już dawno skończył. na serio doceniam i jeden i drugi aspekt OT. Tutaj mówię jedynie o LARP'ie.
rudaad
Mnie się pomysł Shafy podoba, pytanie tylko czy jest limit kulek, czy każdy z własnym kanistrem przyjeżdża?
gambit
przy takiej mechanice i nastawieniu full asg, który nie interesuje się asg, survivalem i czaramimarami z serii rambo zajebójca, nie pobawi się. w otoczeniu wszystkich mega destrojeskich wariorów zeświruje. a cała ta otoczka kultu siły, śmierci i zniszczenia naprawdę nastawia pro napierdalająco i pro kozacko. to się naprawdę robi zlot asg
Deat(c)hClaw
No ale wyobraz sobie takiego gostka w okolarach 5tkach na oczach, ktory slonce widzi tylko wtedy, jak musi isc do sklepu po plytki biggrin.gif ... Jakby musial stac na warcie, bo podczas LARPu kroluje ASG to zabrudzilby chyba majty ze strachu w nocy ^^ ...

Ja tez dobrze rozumiem, ze podczas LARPa ASG jest musem, ale moim zdaniem odgrywa za duza role... Niestety jedyna mozliwoscia, zeby je ograniczyc jest wprowadzenie dwoch stref - przynajmniej ja nie moge na nic lepszego wpasc - wiec z tego powodu nie moge narzekac...

Chodzi mi tylko o to, ze nawet podczas LARPu tylko strefa ASG to zly pomysl...

QUOTE(Ruda2)
Mnie się pomysł Shafy podoba, pytanie tylko czy jest limit kulek, czy każdy z własnym kanistrem przyjeżdża?

Ito ito :> ... Jak sie strzelasz dla zabawy, to korzystasz z wlasnego karnisterka, jak strzelasz sie fabularnie, to uzywasz ograniczona ilosc kulek fabularnych...
Shafa
Oj Ruda,Ruda. Jasne że jest ograniczenie kulek. Dostajesz na akredytacji.
Szczurek
QUOTE
No ale wyobraz sobie takiego gostka w okolarach 5tkach na oczach, ktory slonce widzi tylko wtedy, jak musi isc do sklepu po plytki biggrin.gif ... Jakby musial stac na warcie, bo podczas LARPu kroluje ASG to zabrudzilby chyba majty ze strachu w nocy ^^ ...


Ja mam siódemki, przy komputerze pracuję, zazywam rozrywki... Wystałem niejedną wartę smile.gif Ale to już offtop.QUOTE
przy takiej mechanice i nastawieniu full asg, który nie interesuje się asg, survivalem i czaramimarami z serii rambo zajebójca, nie pobawi się. w otoczeniu wszystkich mega destrojeskich wariorów zeświruje. a cała ta otoczka kultu siły, śmierci i zniszczenia naprawdę nastawia pro napierdalająco i pro kozacko. to się naprawdę robi zlot asg


Wybacz, ale czy LARP fantasy jest dla Ciebie zlotem fanów rycerstwa i szermierki? Nie? A używaja otuliniakowych mieczy... I o zgrozo! Zwykle nie ma stref offOTULINA!

Krótko: w fantasy używa się mieczy i innej broni białej, imitowanej przez otuliny.

W Post-apo (i cyberpunku itp) używa się również brobi białej imitowanej przez otuliny, jak i broni palnej imitowanej przez ASG.

Wprowadzanie ograniczenia (strefy off) jest kastracją larpa post-apo z... Klimatu świata post-apo.

Wszystkich krzykaczy którzy twierdzą, że zrobi się z tego zlot fanów ASG pytam o jedno: czy w takim razie każdy larp fantasy jest zlotem fanów rycerstwa? NIE! Tacy pewnie też się znajdą, ale nie jest to nawet większość...

jos
Nie porównuj fantasy to postapo. Zgniły jakiś elf nie utnie ci nogi mieczem z krzaków 50 metrów od ciebie.

Poza tym otulina to otulina. Pistoletem kupionym specjalnie na OT na tanich militariach nie dorównasz aegowi za 1500 zł.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.