Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: To już 7 lat SHAMO!
SHAMO Fallout Community > Na dobry początek > Cat`s Paw
Obsydian
Tak Panie i Panowie, SHAMO ma już okrągłe 6 lat (01-11-2002). Dużo przez ten czas się na scenie wydarzyło. Tysiące ludzi przewinęło się przez forum. Dziesiątki niezapomnianych wydarzeń: pierwsze OT, projekt Burżuazja, Hassan, Klakier etc. ;] A z początku miało być tak nie pozornie "może ze 4 tablice góra" ;]. Shamo z założenia nie miało być żadnym serwisem, lecz swego rodzaju "agregatem" różnych projektów post-apo i z pogranicza.

Parę statystyk: ponad 100 tablic, 3800 aktywnych kont (bez kasowania pustych nie aktywnych byłoby 8500), Liczba tematów 4659, Liczba odpowiedzi w tematach 170445... a nic z tego nie byłoby możliwe bez Was ;].

Jak wspominacie Shamo? Czy coś chcielibyście zmienić?

P.S. Może i przegapiłem, ale szykuję pewne niespodzianki ;]
Konstantyna
Shamo - społeczność, która ma jakieś pojęcie na temat broni nuklearnej i postapo. Jej cała wiedza nie wyszła z podręcznika od chemii o wybuchu w Czarnobylu.
salmon
QUOTE(Obsydian @ 02-11-2008, 10:00)
Jak wspominacie Shamo?

SHAMO to chyba pierwsze (ewentualnie drugie) froum na jakim się zarejestrowałem. Przez te pięć lat mojej tutaj bytności przychodziłem i odchodziłem z różnych for, a na SHAMO zawsze się wracało smile.gif. Oby istniało jak najdłużej, bo bez tego forum jakoś tak dziwnie pusto w internecie by było smile.gif
bio_hazard
Wyjatkowo popieram zdanie przedmowcy wink.gif

A ja jestem z Shamo od poczatku, tralalala... tongue.gif

A powazniej - sporo ludzi poznalem dzieki temu foru (tongue.gif), szkoda ze nie w rilu, ale przeciez nic straconego, moze w koncu... jednakowoz jest to dosyc wazne miejsce w moim zywocie, wirtualnym badz co badz, ale jednak...
Logan
Nie ma co ukrywać że w tym forum faktycznie coś jest. Nikt nie wie co ale wszyscy wiedzą że to jest. Jedna z tych rzeczy, która ciągnie człowieka do powrotu tutaj.
Deat(c)hClaw
Dla mnie SHAMO to przede wszystkim ludzie, ktorych poznalem dzieki temu forum - zarowno w tzw. virtualu, jak i realu wink.gif ...

I najlepsze jest to, ze wiekszosc z nich znam wlasnie w realu smile.gif ...
entrop
Shamo dawno już wyrosło poza swój zamierzony cel - nie tylko zbiera ludzi zainteresowanych tematyką postapokaliptyczną, ale stało się bardziej miejscem spotkań i wymiany doświadczeń wielu inteligentnych ludzi. Okazało się, że poza falloutem interesuje nas wiele innych rzeczy, że możemy sobie porozmawiać na dowolne tematy, zainteresować nimi innych; okazało się, że mamy również swoje prywatne życie, problemy z nim związane i możemy tutaj szukać pomocy w ich rozwiązaniu.
Nie jesteśmy, czy może raczej nie chcemy być anonimowi, spotykamy się także w realu, zawiązujemy sympatie i antypatie.
Tematyka, którą się interesujemy, okazała się też rozciągać na wiele aspektów mających miejsce w dzisiejszym świecie, nie jest tylko prostym motywem przewodnim starej gierki. Doszukujemy się w niej głębi, odniesień do aktualnych i zamierzchłych wydarzeń na świecie, i odkrywszy je, możemy tutaj przedyskutować.

Krótko mówiąc, Shamo jest miejscem spotkań ludzi zainteresowanych tematyką postapokaliptyczną, ze zdecydowanym naciskiem na "ludzi". smile.gif
bosy
SHAMO przez lata wyparcowalo taka forme, ze chyba nie ma co zmieniac... 6 lat. Mi tam sie Fallout znudzil. ;) Kiedy wycisnie sie owoc do ostatniej kropli - pozostaje siegnac po inne owoce. ;) A, jak mowi entrop, innych owocow tu nie brakuje - pokrewnego rodzaju. Czekam na niespodzianki. ;)
DrPotf0r
Korekta - Shamo powstało 02.11.2002 - co idealnie widać w dacie rejestracji użytkownika nr. 1 smile.gif

Wspomnienia - mieszane.
Zmienić - heh... to może wreszcie zostanie dodany styl 'śliwkowy tytanowy' ? smile.gif

Jop... sporo ludzi, lwia część gdzieś przepadła z tegoż forum...
Headbanger
ja serwis śledziłem od początku - dopiero ostatnio się zarejestowałem. Ale pojawiałay się tu i ówdzie moję anonimowe posty. Bardzo lubie to forum i was (nas?) - choć co prawda nie zawsze wiem jak to działa w drugą stronę... cóż życie tongue.gif
Deat(c)hClaw
Ja u Obsego widze 01.11...

Obsydian

post Dzisiaj, 10:00
IP: Prywatne | Post #1|

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1
Deat(c)hClaw
Obsy, co to ma znaczyc? tongue.gif
SPEC
QUOTE(DrPotf0r @ 02-11-2008, 23:06)

ja tez widze 02...

To chyba kwestia czasu lokalnego Oo'
My mamy godzine 23, a szpon i obsy 22 (a jest 21)
Deat(c)hClaw
Ja widze godzine 22.15 na forum, a pisze o 21.35...
SPEC
zmienilem na zimowy to jest 1.11 smile.gif

Ale to i tak jest cos nie tak wink.gif GMT +1, czas zimowy, a godzina nadal bledna sad.gif I to juz od dluzszego czasu tak jest ;]
Jim Cojones
QUOTE(SPEC)

Po co takie skomplikowane wytłumaczenie? Ja to widzę dużo prościej. Shamo istnieje w dwóch równoległych rzeczywistościach i część użytkowników należy do jednego, a część do drugiego świata. Akurat tak wypadło, że czas utworzenia forum w obu rzeczywistościach nie jest identyczny...
SPEC
QUOTE(Jim Cojones @ 02-11-2008, 22:19)
QUOTE(SPEC)

Po co takie skomplikowane wytłumaczenie? Ja to widzę dużo prościej. Shamo istnieje w dwóch równoległych rzeczywistościach i część użytkowników należy do jednego, a część do drugiego świata. Akurat tak wypadło, że czas utworzenia forum w obu rzeczywistościach nie jest identyczny...
*

Mam nadzieje, ze na shamo nie ma opcji usuwania zdublowanych tematow. ;]
Obsydian
Zakrzywienie czaso-przestrzenne ;] Data założenia i uruchomienia to 01-11-2002 ;]
Kazul
Ja tez pamietam ze pierwszego było rozpoczęcie, ale ten czas leci, lo matulko.
DoktorzePotworze, fakt ze ludzie sie porozchodzili, bo chocby tak jak ja podorastali.. do mienia żon chociazby ;] Jednak ostatnio da sie zauwazyc pewne comebacki, np. Twoje ;]
life must go on... so do we !!! So does SHAMO!!!
Deat(c)hClaw
Hehe, patrzcie, co odkopalem ^^ ... Stare tapety, ze starego SHAMO...

1. Moja ukochana tapeta...

http://img529.imageshack.us/my.php?image=s...pubt1800nw2.jpg

2. Ktos ja zrobil...

http://img126.imageshack.us/my.php?image=s...ubt21152fy4.jpg

3. Oficjalna tapeta SHAMO z Pamietnikow...

http://img515.imageshack.us/my.php?image=shamot11024nu2.jpg
SPEC
a od kiedy jest nowe shamo? smile.gif
Deat(c)hClaw
Nie pamietasz starego laya? Taki podobny do skorki KSGR na forum. Pozniej Obsy zrobil tego ciemnego. A na samym poczatku jeszcze bylo zielone SHAMO...
SPEC
QUOTE(Deat©hClaw @ 03-11-2008, 23:07)
Nie pamietasz starego laya? Taki podobny do skorki KSGR na forum. Pozniej Obsy zrobil tego ciemnego. A na samym poczatku jeszcze bylo zielone SHAMO...
*

hm, domyslny byl cadillac, nie ksgr... tongue.gif ale zeby zaraz nowe shamo? To juz mamy v. 3.0 wink.gif
entrop
Czy w ramach zmian na lepsze, dało by się zmienić tło w quote'ach na jakieś mniej kontrastujące z czarnym? Oczy mi się łamią podczas czytania polemik gdzie adwersarze cytują się zdanie po zdaniu.
SPEC
ta, i usuniecie bialych... plamek (?) otaczajacych emoty tongue.gif
Squonk
QUOTE(Obsydian)
Tak Panie i Panowie, SHAMO ma już okrągłe 6 lat (01-11-2002).

My mamy inne informacje biggrin.gif

3 listopada 2002
Powstała strona o nazwie Shamo (po chińsku znaczy to tyle samo co "pustynia"). Główną zaletą tej strony jest to, że posiada ono najbardziej rozbudowane forum poświęcone tylko Falloutom.

ale to nie było za mojej kadencji więc kto to wie wink.gif

Wiele rzeczy na Shamo mi się nie podobało gdy jeszcze nie byłem jego użytkownikiem (choć wtedy to były tylko domysły, ale mimo to dopiero po pół roku się na nie zapisałem). Wiele rzeczy mnie tu wkoorfiało gdy byłem zwykłym userem, tak samo sporo rzeczy mnie drażniło gdy byłem SM i teraz jestem bA. Może gdy zostanę oZ to coś się tu zmieni laugh.gif

Mimo tego i owego nie można jednak zaprzeczyć, że:

A) Shamo jest bardzo liberalnym miejscem gdy chodzi o poruszaną tematykę - nie tylko Fallouty czy inne tego typu ciasne gówno (bo jeśli jest to w nadmiarze to robi się z tego gówno),

B) Jest jedynym miejscem na kontakt i wymianę poglądów między ludźmi z innych "parafii" - inna sprawa to chęć tych osób na wymianę myśli,

C) Jak naprawić kibel czy jak zrobić szybkie kanapki, zamontować antenę do N - tego też można się na Shamo dowiedzieć,

D) Z dużymi oporami ale jednak udało się Shamo nie ciągnąć za sobą bagażu dawnych wspomnień o ludziach, projektach czy pomysłach. Wielu ludzi pojawiało sie tu tylko na chwilę a wiele projektów zostało efemerydami, których sensem istnienia było natrzepanie paru postów na ich tablicy.

E) Wreszcie udało się stworzyć mechanizmy pozwalające na ostrą, czasem merytoryczną - a czasem pełną frazesów i bełkotu dyskusję. Mimo to, bardzo rzadko zdarza się by ktoś przeginał na tyle aby otrzymywał on "nagrody" przewidziane przez RFS.

Każdy chyba to przyzna, że liczba przyznawanych ostrzeżeń spadła radykalnie. I to dobrze - bo wbrew pozorom nie jest to ciekawa robota by dając komuś łorna, dawać też pouczenie by nie grzeszył więcej biggrin.gif

Dobrze jest i oby tak dalej smile.gif
Deat(c)hClaw
Jedynym wytlumaczeniem jest to, ze chlopaki najpierw zalozyli forum, a pozniej dokoptowali do niego strone wink.gif ...
Obsydian
Dokładnie tak było... że tak powiem "od dupy strony" ;] najpierw powstało forum, 2 później strona / portal. Pierwszą grafę zrobił uncle ;], męczyliśmy, się też ze skryptami ;].
Squonk
A kiedy doszło do połączenia się/podłączenia się z GOL'em?
Deat(c)hClaw
Moze mnie pamiec mylic, ale ja nigdy nie uzywalem innego adresu, a jestem tu prawie od samego poczatku, wiec... chyba od samego poczatku SHAMO stalo na serwerach GOLa...
Obsydian
Od samego początku byliśmy na GOLu ;] Byliśmy pierwszym serwisem bez wcześniejszej treści który zgodzili się hostować - po resztę odsyłam do Kazula bo to on załatwił hosting ;].
Squonk
Aha!

A ta sprawa z 11 września 2004 z arabskimi napisami została wyjaśniona do końca?

Wizualnie pamiętam jak przez mgłę - był to okres, kiedy Sajdon kusił mnie do rejestracji ale się wachałem - to jednak nie wyglądało to wesoło. Raczej dziwnie, że w taki dzień - zamiast panienki w kapeluszu wisi jakieś "allach akbar" blink.gif

wink.gif
Obsydian
Zhakierowali - ale zgubiłem gdzieś pamiętnego print screena :/
Squonk
Dziś i tak mało kto w to chyba by uwierzył (bez skrina), że do takiego czegoś mogło dojść wink.gif
bio_hazard
A ja to pamietam, jakby to bylo wczoraj smile.gif
Obsydian
I Ty Bio przeciwko nam ? ;] to byłeś Ty tongue.gif
bio_hazard
Upps.... wydalo sie.... Allah Akbar!!! Smierdź Niewiernym!!!
Jutro tez was shakuje tongue.gif
Kazul
To ja powiem co pamietam. Hosting na golu byl od poczatku, w sumie nie bylo trudno, od razu sie zgodzili ;]
Forum stanelo 01.11, jednak wtedy zarejestrowalem sie tylko ja, Obsy [a dokladnie to Obsy i ja] zdaje sie, nastepnego dnia kilkoro innych a chyba 03.11 rozeszla sie wiesc ze strona istnieje i wtedy sie zaczelo.
SPEC
To bylo tak dawno, ze nawet nie pomyslalem, zeby pomyslec nad tymi napisami... tongue.gif
Michajlo
Ho ho już 3 lata jak sie tu zarejestrowałem. SZOK jak to zleciało szybko. ohmy.gif
A i pozdrawiam starych znajomych, widze ze jeszcze sa tu ludzie ktorych pamietam z tych minionych lat.
widgetrex
kope lat smile.gif)) dla mnie historia z shamo zaczela sie odkad poznalem Obego na studiach, gralem w falla a od niego dowiedzialem sie o Shamo i pooszlo, a teraz juz 5 latek przeszlo zasmiecam to forum spamem smile.gif
i przez te 5 lat sporo tu widzialem i sporo sie dzialo, scena zmienila sie przez te wszystkie lata i to nawet bardzo a Shamo wciaz wieczne smile.gif
Obsydian
No i znowu przegapiłem... a to już 7 lat... z tym przegapianiem to chyba tradycja...
Serey
z tego co widać to wszyscy przegapiają hehe
Deat(c)hClaw
Gorzej ze ja przegapilem i 8. urodziny FC i 7. SHAMO xD
Raptor
No to 100 lat dla Shamo tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.