Forum | Blog | Album | Chat

       Login:
       Hasło:
       Zapamiętaj mnie
       
 
     - Zarejestruj się!
     - Zapomniałeś hasła?
     - Wiadomosci ze sceny
     - Fallout 3 Almanach 2.0
     - Wyślij newsa
     - Informacje o serwisie
     - Forum dyskusyjne
     - Chat
     - Album Rodzinny
     - SHAMO Blog
     - Niekończąca Się Opowieść
     - NSO Info
     - Pamiętniki Fallout
     - Postnuklearne Pocztówki
     - Tylko Oryginalny Fallout
     - ZINY


s p o n s o r:
patron akcji TOF:

Tylko Oryginalny Fallout
POST-KULTURA » ZINY

RADIATED

 Radiated nr1 (314 Kb)

 Radiated nr2 (463 Kb)

 Radiated nr3 (706 Kb)

 Radiated nr4 (653 Kb)

 Radiated nr5 (455 Kb)

 Radiated nr6 (931 Kb)

 Radiated nr7 (1,44 Mb) Radiated nr1-7 (4,84 Mb)

Recenzja (subiektywna ;]):

Radiated to pierwszy i zarazem najsławniejszy Polski zin z nastawieniem na tematykę Post-Apokaliptyczną. Pierwszy numer ukazał się w 2001 roku w maju, lecz same przygotowania do wydania i zebrania materiałów rozpoczęły się dużo wcześniej.


Przy różnych numerach pomagali różni ludzie - ale z perspektywy czasu można powiedzieć, że zebrała się sama śmietanka ówczesnych działaczy na scenie, byli to (kolejność nie alfabetyczna): Kazul, Trasher aka Saladyn, An_ge, Gonz0, Lecho, _uncle_, Ilor, Skorpion, Eden, Heimao no i również ja - Obsydian ;].

Nie zabrakło również doskonałych współpracowników jak: Maetiou, Dark Soul, Dark One, Marks, Aradesh, Mały, Bosy, Wanderer, Raven, Kaczor i inni nie wymienieni z ksywki.


KRYPTA 13

 Krypta 13 nr1 (186 Kb)

 Krypta 13 nr2 (217 Kb)

 Krypta 13 nr3 (431 Kb)

 Krypta 13 nr4 (549 Kb)

 Krypta 13 nr5 (649 Kb)

 Krypta 13 nr6 (409 Kb) Krypta 13 nr1-6 (2,36 Mb)

Recenzja (subiektywna ;]):

Krypta 13 to zin który swą popularność zawdzięczał ukazywaniu się w kąciku RPG na coverze CDA (CD Action - Tawerna RPG). Pierwszy numer ukazał się w 2000 roku w kwietniu. Swoją tematyką nawiązywał bardzo mocno do Falloutów niżeli do tematyki Post-Apo. W moim odczuciu to taki hm ... zinowy Fallout Corner ;].


W tworzenie byli zaangażowani ludzie którzy byli związani ze sceną lecz w większości sporadycznie się na niej udzielali: AndRew, Oiolosse (obecny na Shamo), Mace Zette, Redemptor, Kaszmir, Macius, SZAK, Pshepioor, Camaris oraz Kazul (tak, tak tam też maczał palce ;]).


FALLOUT FRACTION

 Fallout Fraction nr1 (188 Kb)

 Fallout Fraction nr2 (96 Kb)

 Fallout Fraction nr3 (102 Kb)

 Fallout Fraction nr4 (100 Kb)

 Fallout Fraction nr5 (136 Kb)

 Fallout Fraction nr6 (143 Kb)

 Fallout Fraction nr7 (154 Kb)

 Fallout Fraction nr8 (381 Kb)

 Fallout Fraction nr9 (1,27 Mb) Fallout Fraction nr1-9 (2,50 Mb)

Recenzja (subiektywna ;]):

Fallout Fraction, generalnie odbiega nieco od formy i poziomu wcześniejszych dwóch zinów (Radiated i Krypta 13). Zin ten starał się łączyć w sobie to co jego poprzednicy. Pierwszy numer ukazał się w 2004 roku w marcu, był również dołączany do CDA. Jest w nim po troszę z Fallouta i po troszę z klimatów Post-Apo. Przy szóstym numerze została całkowicie zmieniona szata graficzna ... czy przypadła ona do gustów ? Sami oceńcie ;] ... pewnie dlatego przy ósmej odsłonie zina ponownie zmieniono szatę ;]. Tym razem był to strzał w 10'tkę. Niestety chyba trochę za późno bo dziewiąta odsłona była ostatnia. Fallout Fraction był poprostu w czasach kiedy nie było, już żadnego innego zina.


Również i tu w tworzenie byli zaangażowani ludzie którzy byli związani ze sceną lecz w większości sporadycznie się na niej udzielali: Gordon Freeman, Qbajot, J@_Qb, Wąż, KijasS, Wicked Sick, Pred i inni


REAKTOR

 Reaktor nr1 (453 Kb)

 Reaktor nr2 (1,25 Mb)

 Reaktor nr3 (1,18 Mb)

 Reaktor nr4 (4,08 Mb)

 Reaktor nr5 (1,15 Mb)

 Reaktor nr6 (4,03 Mb)

Recenzja (subiektywna ;]):

Reaktor, najmłodsze dziecko post-kultury i chyba zarazem najbardziej udane, zwrówno pod wzgędem merytorycznym jak i składu. Pierwszy numer ukazał się w 2006 roku w lipcu. I właśnie z racji tak "nie odległej" daty powstania jest on znany chyba wszystkim na scenie. Można w nim znaleść wszelkie formy literackie, a jeżeli nie to na pewno temat który sobą zainteresuje ;].

Reaktor ma swoje forum dyskusyjne na Shamo - Oficjalna tablica Reaktora.


Ludzie tworzący Reaktora to ludzie mocno związani ze sceną i różnymi projektami (OldTown, Shamo etc.). Mocno się w niej udzielają. Dla przykładu wymienię takie osobistości jak: Ogoniok, Wolv, czechu, eden (znany z Radiated), Deat(c)hClaw oraz cała armia współpracowników znanych z różnych serwisów o tematyce Fallout i PA - Trzynasty Schron , Pustkowia etc.


W trakcie opracowania powyższego materiału pragnę podzękować Kazulowi za asystę i odświeżenie pamięci ;]. Opracował: Obsydian.


FALCON VISUAL | creative agency
Shamo - Fallout Community | Copyright (c) 2002-2010 Michał Cichoń & Falcon Visual. Projekt: falconvisual.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizacja strony dla Firefox 2.0 oraz IE 6.0 oraz wzwyż. Minimalna zalecana rozdzielczość ekranowa to 1024x768. Kopiowanie i powielanie tekstów ze strony jak i z forum tylko za pisemną zgodą jej autorów. Fallout, Interplay i Bethesda Softworks są zastrzeżonymi znakami handlowymi firm Interplay & Bethesda Softworks. Użyte elementy grafiki należš do Rowan Cassidy.
Fallout Shelter!